Izrael oskarża Syrię o stosowanie broni chemicznej przeciw cywilom

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wszystko zaczyna się komplikować. Od ogłoszenia rozejmu prowadzono sporadyczne walki, które znów zaczynają przybierać na sile. Jakby tego było mało Izrael właśnie oświadczył, że wojska Assada znów zaczęły używać gazów bojowych, czego żadna ze stron jak dotąd nie potwierdziła.

 

Minister Obrony Moshe Yaalon powiedział, że syryjska armia w ostatnich dniach zrzucała z helikopterów na nieuzbrojonych ludzi beczki wypełnione chlorem. Oczywiście nie podano żadnych dowodów które potwierdzałyby te oskarżenia, lecz Zachód wziął je na poważnie i będzie prowadzić śledztwo w tej sprawie. Badane będą również wielokrotne naruszenia rozejmu.

 

W 2014 roku Assad zgodził się oddać cały swój arsenał chemiczny, dzięki czemu Syria uniknęła interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonych i nie przekształciła się w drugi Irak. Jednak mimo tego, każde stosowanie gazów bojowych jest natychmiast przypisywane armii rządowej, choć Państwo Islamskie również posiada tego typu broń.

 

Oskarżenia Izraela mają bardzo poważny charakter. Zwraca się uwagę na to, że tylko syryjskie siły lotnicze używają w tym konflikcie helikopterów. Barack Obama wiele razy powtarzał, że Assad zaczyna przekraczać czerwoną linię i być może Zachód chce wykorzystać rozejm aby przygotować się do inwazji. NATO oskarżyło właśnie Rosję o to że wysyła w ten region dodatkowe siły lądowe, morskie i lotnicze. Z drugiej strony, Turcja zwiększa swoje siły na granicy z Syrią a Arabia Saudyjska przypomniała, że obali Assada siłą jeśli nie zgodzi się odejść w sposób pokojowy.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-nato-idUSKCN0W212Y

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-israel-idUSKCN0W356M

http://www.ibtimes.com/syrian-ceasefire-update-saudi-arabia-prepared-send-troops-syria-if-assad-wont-leave-2327577

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika cezary

sytuacja robi sie bardzo

sytuacja robi sie bardzo napieta i nerwowa. W tym roku są wybory prezydenckie w USA , jeżeli dalej bedzie tak sie to toczyło to może sie okazać że wygra osoba nir przychylna Izraelowi.  Wszyscy o tym wiedza , jedynie co może to uniemożliwić to wojna . Wojna na dużąskalę , z spowoduje ona zawieszenie konstytucji w USA i odroczenie wyborów. Dlatego co niektórym puszczaja nerwy . 

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

Ten faszystwoski twór zwany

Ten faszystwoski twór zwany izrael, ma czelnośc oskarżać innych? Sami mordują dzieci i młodzież Palestyńską a innych oskarżają, nie mając dowodów lub je fałszując.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

0
0
Portret użytkownika bodek5

izrael i ameryka to dwa

izrael i ameryka to dwa najbardziej terorystyczne panstwa na swiecie ,i to ciekawe terorysci oskarzaja innych o teroryzm ,u nich to sie nazywa demokracja ale nie grecka 

0
0
Portret użytkownika OgnistyOko

O juz Izrael oskarza Syrie o

O juz Izrael oskarza Syrie o uzywaniu broni chemicznejj. Czyli  Juz Izrael i jej pupulki maja zgody od USA na atak na Iran i Syrie . Oczywiscie  Syria bedzie   pierwszy celem ataku  na trasie do Iranu.
 
 A wiec tak. Turcja ,Izrael ( tym razem Izrael nie bedzie udawac ze nieuczestniczy) i Arabia Saudujska zaatakuje na wiosne Syrie. Potem bedzie powstanie rebeliancki w pólnocnej Iranie wśród iranskich Azerów w  Azerbejdzanie Poludniowym.( Azerbejdzan lezacy w  granicach Iranu - a Azerowie stanowią chyba z ok 20% ludnosci Iranu).Inaczej bedzie secesja Azerów w Iranie  -oczywiscie  po rozkazu od  USA i Izraela.
Jednoczesnie USA z azjatyckim sojusznikiem  zaatakuje Korea Polnócna. Tak wiec Rosja chcac  czy nie chcac musi zachowac neutralnosc w  czasie ataku NATO i USA na  Korea pólnocna i Iranu. Oczywiscie w czasie neutralnosci Rosjanie  beda sie zbroic siebie i przygotowac do wojny z USA i NATO.
a potem bedzie  wiele rzeczy neiprzewidzanych przez przepowiednie i szybko isie wydarzy wiele rzeczy niespotykane jak najazd Kosmitow  na Ziemian a zwlaszcza na USA i po wojnie nie do poznania bedzie Świat. Na przyklad Polacy przestana byc Katolikami i stworza wlasny religie. A reszta ...to już znacie.  ;>.
 

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Izrael się boi wszystkich

Izrael się boi wszystkich islamistów dookoła, a u nas w UE kraje zachodniej eurosodomy chcą nas załatwić gazociągiem oraz prawem unijnych masonów szwabskich ! Zresztą w Polsce mamy elity zdrajców którzy nazywają bohaterow Wyklętych bandytami ! Pomordowani przez komunistycznych aparatczyków i wciąż zniesławiani Żołnierze Wyklęci nie mogą się bronić. Dlatego w ich imieniu musi występować państwo, a kłamstwo o bohaterach antykomunistycznego podziemia powinno być karane – uważa prof. Krystyna Pawłowicz.
 
Wprowadzić odpowiedzialność karną za kłamstwo o bohaterach antykomunistycznego podziemia! Tak, jak za „kłamstwo oświęcimskie”. Bandytami byli sowieci i ich polscy komunistyczni pomocnicy z UB, PPR, PZPR itp. – zaapelowała prof. Krystyna Pawłowicz na swoim profili FB, w odpowiedzi na szkalujące Żołnierzy Niezłomnych publikacje, jakie pojawiły się w mediach 1 marca.
 
Bardzo słuszny, naglący postulat. Kiedy państwo polskie oczyści się z jawnych antypolaków ? Kiedy antypolonizm, antykatolicyzm będą karalne. Wystarczy wejść na portal onet i zobaczyć ile szumowin siedzi za klawiaturami i ile nienawistnego jadu wylewa sama redakcja. O casusie GW czy Faktach i Mitach każdy wie. Uważam, że wszystkie te "hieny" powinny zostać zdelegalizowane, a ich kreatorzy surowo karani. Który to naród na świecie daje sobie tak bezkarnie pluć w twarz ?!Basta !

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Gościu

Przestań bredzić! Pewnie

Przestań bredzić! Pewnie dobrze wiesz, że naczelny FiM został aresztowany. Tylko za co? Za groźby wobec byłej żony... Porażka. Przez wszystkie te lata rzetelnego dziennikarstwa nie można mu było cokolwiek udowodnić bo w tym katolicko-wyznaniowym kraju jego artykuły były podparte mocnymi dowodami. Więc co wymślono? groźby wobec byłej żony.. To nic, że przy okazji splondrowano redakcję. Tak się załatwia przeciwników o.Rydzyka w pisowskim kraju. Sram na KOD ale na was sram podwójnie. Kiedy antykatolicyzm będzie karany? K...a! Taliban made in Poland! Zapomniał inżynier magister o ofiarach KrK na całym świecie? O świętej inkwizycji? O pedofilii w "świętym" kościele? O rozpuście, megalomani i chciwości biskupów?
Przeczytał chociaż 1 nr FiM???
 

0
0
Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Turcja nie wpuszcza na swoje

Turcja nie wpuszcza na swoje wody terytorialne okrętów NATO. Wredne kebaby nie chcą zawracania islamskiej nawałnicy na swoje terytorium. Wyszło szydło z worka. Coraz bardziej wypływa na powierzchnię fakt, że nawałnicę nakręcają kebaby!!! Cały czas szmuglowana jest broń dla PI i spółki z terytorium Turcji. Kiedy wreszcie dotrze do państw europejskich, że wszystkie umowy z kebabami są łamane? Turki z Arabami i Izraelem dążą do zerwania wstrzymania działań wojennych w Syrii. Należy ich natychmiast powstrzymać! Należy też zdelegalizować totalitarny, średniowieczny system polityczno-koraniczny jakim jest islam!!! Najlepiej na całym świecie! To wojna  religijna wypowiedziana przez wyznawców allacha połowie ludzkości na tej planecie. Nigdy światem nie będzie rządził islam!!!! NIGDY!!!

0
0
Portret użytkownika Odważniak

Jak tam jest w pismach?

Jak tam jest w pismach? Odtrąbią pokój i się zacznie? Oby nie! Przepowiednie są do ostrzeżenia, żeby bieg losu zmienić.

0
0
Portret użytkownika achiles

I JA POLECAM ODSŁUCHANIE W

I JA POLECAM ODSŁUCHANIE W CAŁOŚCI TEGO WYWIADU, NORMALNIE WŁOS NA KARKU SIĘ JEŻY !!!  SZOK I PRZERAŻENIE OGARNĄĆ MOŻE CO NAM ZGOTOWALI SPRZEDAJNI PAJACE U STERÓW WŁADZY, A JEŚLI TO SIĘ ZIŚCI, CO TEN STARSZY PAN OPOWIADA, TO, NIE WIEM, JAKA POWINNA BYĆ KARA ADEKWATNA, DO WIN ANGELI. 

0
0
Portret użytkownika bb26

Bardzo ciekawe. Szkoda ze

Bardzo ciekawe. Szkoda ze mieszkam w niemczech... Szkoda tez ze do nikogo nie trfiaja argumenty o najezdzie na Europe. Jeszcze pare miesiecy temu nikt by sie nie spodziewal takiego obrotu sprawy.

0
0
Portret użytkownika husarz

To nie żaden rozejm, czy

To nie żaden rozejm, czy chwilowe przerwanie walki w celu przygotowania stron do całkowitego zaprzestania walk..To czas na uzupełnianie sprzętu, broni, każda strona musi zadbać o swoich od pomocy humanitarnej po broń i sprzęt, specjalistów itd. Kolejne pionk na szachownicy zostają ustawiane. To także czas na przemyślaną medialną propagandę, przed każdym atakiem owa manpilacja musi być zasiana, aby zdezorientować społeczeństwo światowe. To jest prawdziwy czas apokalipsy " Szatan śpieszy się bo wie, że czasu ma mało" , równie dobrze mogłoby by być " USA i Izrael śpieszy się, bo wie że czasu ma mało" ..nie próżnują nawet w czasie " ogłoszenia rozejmu" , pokoju jak kto woli. Turcja na granicy zolbrzymią armią, USA póki co pogubiło się przez działania Putina, Rosja  się nie opieprza dalej ładuje w Syrie tyle na ile może sobie pozwolić aby utrzymać rząd syryjski. Izrael kłamie , robi to najlepiej. Coś czuję, że konflikt ten rozleje się nie tylko po bliskim wschodzie ale i dalszych rejonach.

0
0
Portret użytkownika Anuradha

Całkowicie sie z Toba

Całkowicie sie z Toba zgadzam. Zasłona dymna, aby wszyscy odetchnęli z ulgą, że nareszcie koniec. Usypiaja czujność jak zawsze, gdy coś "ekstra" szykują. Ten sam scenariusz co przed IIWŚ, wszyscy podpisywali pokojowe porozumienia itp. Ciemni mają ludzi za ciemniaków i nie wysilaja się nad nowa strategią. Teraz jeszcze jest czas aby wyprzedzić ich myśli o zdobyciu Syrii i przyłączyc się mentalnie do Putina, aby wzmocnić jego wizję zwycięstwa w Syrii i na Bliskim Wsch. To działa i nie trzeba nawet w to wierzyć.  Syjoniści od wieków przygotowywali sie na przejęcie władzy nad ludzkością. Gdyby nie ich okultyzm, to dawno bylibyśmy w Nowym Świecie, który jest obiecany.

0
0

Skomentuj