Iran oświadczył że należy przeciwstawić się dalszej ekspansji NATO

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Ekspansja NATO w kierunku Europy wschodniej jest postrzegana jako zagrożenie nie tylko przez Rosję. Iran wezwał do przeciwdziałania planom dotyczącym rozmieszczenia systemu obrony przeciwrakietowej i zapowiedział gotowość do współpracy.

 

Przypomnijmy, że Iran za czasów prezydenta Mahmuda Ahmadineżada był postrzegany jako największe zagrożenie dla bezpieczeństwa na całym świecie. Już wtedy dużo mówiło się o programie atomowym i dokonaniu prewencyjnego ataku na ten kraj. Z tego powodu, Stany Zjednoczone chciały rozmieścić w Europie tarczę antyrakietową, która miała rzekomo chronić przed atakiem rakietowym ze strony Iranu.

 

Dziś sytuacja jest znacznie łagodniejsza. Choć Zachód dalej oskarża Iran o wspieranie terroryzmu, nikt prócz Izraela nie mówi już że kraj mógłby dokonać ataku rakietowego czy jądrowego - zwłaszcza odkąd prowadzone są negocjacje w sprawie programu atomowego. Wydawałoby się, że tarcza antyrakietowa jest już w Europie niepotrzebna.

 

Jednak ostatnie oświadczenia ze strony Stanów Zjednoczonych wskazują na coś zupełnie innego. Amerykanie nie mają zamiaru rezygnować z obrony przeciwrakietowej na naszym kontynencie. Irański resort obronny powiedział w czwartek, że wraz z Indiami, Rosją oraz Chinami należałoby przeciwstawić się NATO i rozpocząć współpracę obronną.

 

Jako zagrożenie postrzega się ekspansję tej organizacji w kierunku wschodnim oraz instalację tarczy antyrakietowej. Jako przeciwwagę dla działań NATO można już potraktować chęć wysłania do Iranu rosyjskiego systemu przeciwrakietowego S-300. Projekt współpracy obronnej będzie omawiany przez przywódców wspomnianych krajów.

 

 

Źródła:

http://rt.com/news/250209-iran-cooperation-amd-nato/

http://www.strategic-culture.org/news/2015/04/16/iran-ready-cooperate-with-russia-china-india-oppose-nato-europe.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Trzech żołnierzy ATO

Trzech żołnierzy ATO popełniło samobójstwo na Wielkanoc
Żal każdego człowieka. Cośmy uczynili naszemu sąsiadowi. 
W prawosławną Wielkanoc, 12 kwietnia trzech żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy popełniło samobójstwo, donosi agencja УНН powołując się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Według organów ścigania, rano na Wielkanoc Zmartwychwstania w pobliżu miejscowości Artiomowsk żołnierz jednostki wojskowej B2278 strzelił sobie w brodę z AKC-74.

Pracownik jednostki wojskowej A0284 ze Lwowa podciął swoje nadgarstki w domu.

Ponadto, około jedenastej w pobliżu Wołnowachy żołnierz jednostki wojskowej B1688 wysadził się granatem.

Psycholog ocenia to jako "syndrom Donbasu".

Wcześniej w Kijowie próbował popełnić samobójstwo 42-letni członek ATO. Sześć tygodni po demobilizacji połknął pigułki.

Przypomnijmy, od 18 marca na Ukrainie rozpoczęła się demobilizacja żołnierzy, którzy zostali powołani do służby wojskowej rok temu. Tuż przed 1 maja, przeniesionych do rezerwy zostanie ok. 35.000 wojska. Wracający z frontu są zaniepokojeni brakiem doradztwa i ludzką obojętnością.

0
0
Portret użytkownika Madek

Do Achiles odnsnie

Do Achiles odnsnie wyborow.
     W teatrz kukielek wszystko jest rezyserowane . Nie wazne jak glosno bedziesz klaskal.. wynik bedzie ten sam.
wg mnie jedynie otwarte jawne wybory moglyby cos zmienic, lub plan b 
1. Koalicja KKN
2. Znalezienie sponsorow
3. Przeprowadzenie jawnel ankiety imiennej na 25 mln Polakow ( system on line ale na Boga cociaz Kasperskiego zainstalujcie :)   )
 
Plan c
   rympal i zabrac sila.....................
  
plan d
     wszczepic sobie chipa i zaomniec o calej sprawie
 
ps: jestem dysortografem czyli prawie analfabeta
 
pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika lolo

Zapomniałeś o planie "e":

Zapomniałeś o planie "e": strzelić sobie w eb gumo od gaci. Albo i czym innym i zastosować "ostateczne rozwiązanie". Ale to prawie jak plan "d".

0
0

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika achiles

Wyjątkowy artykuł, wisiał na

Wyjątkowy artykuł, wisiał na  ONECIE TYLKO 40 MINUT i blokowali wpisy.

Ukraina: Amerykańscy żołnierze rozpoczynają szkolenie Gwardii Narodowej. Komentarz Kremla

Na Ukra­inę przy­by­li w pią­tek woj­sko­wi ze 173. bry­ga­dy po­wietrz­no­de­san­to­wej armii Sta­nów Zjed­no­czo­nych, któ­rzy na po­li­go­nie w Ja­wo­ro­wie w ob­wo­dzie lwow­skim będą szko­li­li żoł­nie­rzy ukra­iń­skiej Gwar­dii Na­ro­do­wej. Ukra­iń­sko-ame­ry­kań­ską współ­pra­cę sko­men­to­wał już rzecz­nik pre­zy­den­ta Wła­di­mi­ra Pu­ti­na.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-amerykanscy-zolnierze-rozpoczynaja-szkolenie-gwardii-narodowej-komentarz/zbfeer

 

0
0
Portret użytkownika Kazek12

Amerykanie  wu=yjątkowo

Amerykanie  wu=yjątkowo agresywni  w rejonie  wschodu Europy, a no przecież  nie  graniczą  z  Europą, więc  czegbo tu  szukają ?

0
0
Portret użytkownika achiles

Oddając głos w wyborach

Oddając głos w wyborach prezydenckich a później w parlamentarnych my Polacy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy człowiek ośmieszający nasz kraj który wymordowanie 200 tysięcy Polaków na Wołyniu nazywa swarami czy utarczkami powinien zajmować dalej to stanowisko? Ukraińcy jawnie plują nam w twarz a urzędujący prezydent jeszcze im przytakuje. Z przejazdu grupy motocyklistów robi się jakąś medialną hucpę a Ukrainiec Schetyna nawet nie waha się nazwać tego rosyjską agresja tymczasem nikt z polskojęzycznych władz nie zabrał nawet głosu w sprawie nazistowskiej ustawy ukraińskiej.Nawet taki rusofob jak gen Skrzypczak odszczekał to wszystko co mówił na temat Ukraińców a władze milczą 

0
0
Portret użytkownika lolo

A mnie zastanawia dlaczego

A mnie zastanawia dlaczego odszczekał? Jesteśmy przed wyborami i czyżby jakieś przetasowania na zasadzie "ileż to trzeba się napracować by wszystko pozostało po staremu"?

0
0

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Skrzypczak zawsze mi się

Skrzypczak zawsze mi się podobał. Myslę, że po przejrzeniu na oczy wielu pozostałych, prawdziwie polskich generałów zawiąże odpowiednią tajną Organizację, która zrobi z POlajskiego wojska Polskie Wojsko.
 Wtedy mozemy liczyć na Armię i wtedy mozemy rozpocząć rewolucję zrzucającą warszawskie bydło ze stołków żydorządów...
 A gdy wejdą obce wojska żydowskiego NATO pomoże nam w tym tym razem Putin

0
0
Portret użytkownika tak jasne

Piszsz o rewolucjach i nic

Piszsz o rewolucjach i nic nie robisz w tym kierunku ! - Pokazujesz tylko problem i POdjudzasz innych ale sam niczego nie robisz ! - NIe zapominaj że W polsce rządzą Tajne Zagraniczne organizacje , kluby Lobbyści któzy walczą po cichu ! ale skutecznie . ty natomiast zachowujesz się jak kogut Który Pieje , i nic wiecej nie robi - mało tego Alarmuje naszych oprawców że się buntujemy Sad - i dzieki temu mogą nam przeszkadzać , szkodzić wymyślać przepisy a na koncu i tak zamkną ci internet Smile

0
0
Portret użytkownika Trak

Nie każdy w robieniu

Nie każdy w robieniu rewolucji jest wprawiony.
Niektórzy dopiero się uczą od starszych.
W moim przypadku np. będzie to dopiero pierwsza rewolucja a inni mają ich już wiele na koncie.
Trochę cierpliwości nie zaszkodzi.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Trudno sie z Tobą nie

Trudno sie z Tobą nie zgodzić... Sam? .. Cóż minął wiek, kiedy miecz w ręce tańczył... Teraz tylko umysł moze przekazać kierunki...
 Z tymi tajnymi organizacjami jest tak, że robią teraz pod siebie a szkodzić i tak będą... tylko pod wpływem strachu mogą szybciej popełnić błąd, który wykorzystamy..
 Tak, ze ... oboje mamy rację - pozdrówko... Smile

0
0
Portret użytkownika achiles

Też odnoszę podobne do

Też odnoszę podobne do twojego zdania wrażenie Angelusie i dlatego chcieli go uwalić wkręcając go w tą niby aferę z czymś tam, dla wojska mającego być zakupionego od IZRAELA. Ale na szczęście im się, nie udało, ale i tak został na tor boczny odstawiony, jako niezweryfikowany, przez swoich. 

0
0
Portret użytkownika achiles

Trochę odbiegnę od tematu

Trochę odbiegnę od tematu artykułu, ale nie może czekać ta wiadomość zbyt długo, bo coraz więcej się NASZYCH RODAKÓW BUDZI, Z SNU, JAKI POLAKOM ZDRAJCY politycy i SZMATŁAWE ŚRODKI MASOWEGO OGŁUPIANIA zafundowali.:

Gen. Waldemar Skrzypczak: zrozumiałem, że Ukraina nie liczy się z Polską

Wy­co­fu­ję się ze wszyst­kie­go, co po­wie­dzia­łem na temat Ukra­iny. Zro­zu­mia­łem, że Ukra­ina zu­peł­nie nie liczy się z Pol­ską - stwier­dził gen. Wal­de­mar Skrzyp­czak w roz­mo­wie z "Dzien­ni­kiem Ga­ze­tą Praw­ną". Ge­ne­rał od­niósł się do usta­wy przy­ję­tej przez ukra­iń­ską Radę Naj­wyż­szą.
W ubiegłym tygodniu ukraiński parlament przyjął ustawę, która uznaje prawny status uczestników walk o niezależność kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA). Waldemar Skrzypczak stwierdził w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że ten krok zmusza go do wycofania się ze stanowiska wspierającego Ukrainę. - Ukraina pokazuje, gdzie ma nasze wsparcie, gdzie ma rzeź wołyńską.
Współpraca Ukrainy z Polską "bardzo trudna"
Zdaniem Skrzypczaka nie można zapominać o rzezi 100 tysięcy Polaków przez UPA, bowiem "bestialstwo" armii "przekracza ludzką wyobraźnię". Dodał, że prezydent Poroszenko nie powinien budować przyszłości Ukrainy na "krwiożerczym nacjonalizmie". Jego zdaniem, takie postępowanie sprawi, że "współpraca z Polską będzie bardzo trudna". W rozmowie z "DGP" generał skrytykował polskich polityków, którzy "nie podejmują żadnej decyzji, która mogłaby być nawet w minimalnym stopniu kontrowersyjna".
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-waldemar-skrzypczak-zrozumialem-ze-ukraina-nie-liczy-sie-z-polska/ce3pwd

 

0
0
Portret użytkownika 85r

No fajnie skrzypczak po

No fajnie skrzypczak po naszej stronie ale długi czas przecież nie był po naszej stronie. Więc wybaczcie ja takim co zmieniają strony tak szybko jak rękawiczki nie ufam, tak samo sld teraz zmieniło zdanie ale czy to znaczy że ufacie sld?
Przeciesz niema tak że nagle przejrzał na oczy bo faktów było pełno w necie która strone wybrać i to już na samym poczatku tej wojny domowej na ukrainie. Po prostu ktoś mu kazał inaczej jęzorem klepać lub zwęszył gdzie indziej interes swój i tym samym wychodzi że wpływy usraela w polsce słabną.
Ale idąc waszym tokiem myślenia skrzypczak i sld przejrzało na oczy eno kurde to jakie ciemniaki tam muszą być że tyle czasu im to zajęło.
Mimo wszystko cieszy że jednak tak się stało, oby więcej takich co się "obudzą".

0
0
Portret użytkownika Infor

Ja myslę że oni boją się po

Ja myslę że oni boją się po prostu że jak Ukraińce tutaj wejdą to oni stracą swoje dotychczasowe przywileje...  ale dobrze że się w porę? zorientowali... może teraz zrozumieją ze nie powinnismy wysyłać naszych wojsk na Ukrainę.   Obawiam się w tej sutyacji że teraz to USRAEL z pomoca ukriainców moga nas zaatakowć.... to by była ironia losu..  a na naszych uczelniach uczy się podobno gratis 23 tysiące ukraińskich studentów...  jesteśmy naiwni czy głupi?
 
tuttaj co o naszej obecnej niebezpiecznej sytuacji mówi Grzegorz Braun:
https://www.youtube.com/watch?v=fAePYmNR_p4

0
0

Skomentuj