Iran oskarżony o zamach na WTC - sąd w USA nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości ponad 10 miliardów dolarów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Robert/CC BY-SA 2.0

Stany Zjednoczone od wielu lat drążą temat ataku na World Trade Center z 2001 roku. Sąd okręgowy w Nowym Jorku kompletnie ignoruje dostępne dowody i na podstawie przypuszczeń i domniemywań wskazuje na Iran jako winnego zamachu terrorystycznego. Sędzia George Daniels nakazał aby ta islamska republika wypłaciła odszkodowanie w wysokości 10,5 miliarda dolarów.

 

W tym tygodniu sąd wydał wyrok zaoczny przeciwko Iranowi. Zgodnie z jego orzeczeniem, kraj miałby zapłacić 7,5 miliarda dolarów rodzinom zmarłych w wyniku incydentu 9/11 oraz kolejne 3 miliardy dolarów firmom ubezpieczeniowym. George Daniels stwierdził, że Iran nie był w stanie udowodnić iż nie brał udziału i nie wspierał zamachowców podczas domniemanego ataku na WTC i Pentagon.

 

Ten sam sędzia oczyścił wcześniej Arabię Saudyjską z wszelkich zarzutów, choć spośród 19 osób oskarżanych o atak na WTC, 15 z nich pochodziło właśnie z tego kraju. Żaden z nich nawet nie był mieszkańem Iranu. Daniels powiedział w zeszłym roku, że wszelkie dowody które mogą pogrążać Saudów nie mają żadnego znaczenia, gdyż strona pozwana jest chroniona immunitetem. Rodziny ofiar tej katastrofy, choć składali masowy pozew, nie mogli więc domagać się odszkodowania.

Oskarżanie Iranu o atak na Stany Zjednoczone w 2001 roku nie jest właściwie czymś nowym. Przykładowo były dyrektor CIA James Woolsey nieraz mówił o tym jak o fakcie potwierdzonym. Również pełen absurdu raport w tej kwestii mówi, że niektórzy zamachowcy mogli swobodnie przemieszczać się przez Iran a szyicki ruch zbrojny Hezbollah miał wspierać i udzielać szkolenia sunnickiej al-Kaidzie.

 

Iran z pewnością nie będzie płacił odszkodowania. Istnieje jednak możliwość aby ofiary otrzymały część pieniędzy z zamrożonych przez USA środków, które należą do Iranu. Warto w tym momencie przypomnieć, że w 2014 roku rodziny ofiar rzekomego zamachu na WTC wygrały sprawę przejęcia biurowca należącego do irańskich firm, wartego 500 milionów dolarów. Jednak tym razem mówimy o wielokrotnie większej sumie.

 

Oczywiście Stany Zjednoczone nigdy nie pozwolą na to aby prawdziwi planiści ataku na wieże zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Dowody bowiem wskazują na Arabię Saudyjską, wielkiego sojusznika USA. Teraz incydent sprzed wielu lat jest wykorzystywany przeciwko największemu wrogowi Saudów na Bliskim Wschodzie i stał się jedynie elementem gry politycznej, która ma za zadanie oczerniać i osłabiać Islamską Republikę Iranu.

 

 

Źródła:

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-03-10/iran-told-to-pay-10-5-billion-to-sept-11-kin-insurers

http://www.nydailynews.com/new-york/terrorism-victims-win-seize-500m-midtown-office-tower-linked-iran-article-1.1742724

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika orzeszek ziemny

Jedyne co moge zrobić to sie

Jedyne co moge zrobić to sie rozesmiac po przeczytaniu tego "niusa". Wy naprawde myslicie ze taki wyrok wydany zaocznie przez jakiegos sedziego ma jakiekolwiek znaczenie? Podejrzewam ze Obama nawet nie slyszal o takim wyroku, bo wyglosil go jakis pajac ktory chcial sie dostac na czolowke jakiejs wiejskiej gazetki szkolnej. Badzmy powazni.. Wysadzili WTC zeby miec powod do zaatakowania Afganistany, pozniej Iraku bo tam nie przeszla by gladko "arabska wiosna". Talibowie i Husajn, zwyczajnie wystrzelaliby wszystkich demonstrujacych i tyle. Nikt by sie nie bawil w pokojwe pacyfikowanie demonstracji. Caly plan polegal na zdestabilizowaniu przez CIA calego bliskiego wschodu. Konsekwencje takiego dzialania widac dzisiaj jak na dloni.

0
0
Portret użytkownika Akamai

Włączyłem na chwilę telewizję

Włączyłem na chwilę telewizję i co widzę. Kawałek naszej armii na deszczu. Na bidę 10 osób. Przepraszam - żołnierzy. Kilka bab, w tym dwie w ogromnych ciemnych okularach. Dwie inne o wyglądzie transwestyty. I kilku stojących w rozkroku facetów z pończochami na głowach. Będzie pornos - pomyślałem. Kurski poszedł na całość. Ale nie. Pojawił się minister Macierewicz z dumną miną i premier Szydło z patetycznym przemówieniem o roli kobiet w armii. „Będziemy zwiększać ilość kobiet w armii..” (i mężczyzn zmieniających pieluchy- pomyślałem). Zbliża się szczytowanie NATO w Warszawie. Co za sukces. Co za nobilitacja. 
Jakbym nie był wierzący to popełniłbym samobójstwo. Jaka żenada. Jaki wstyd. 
Byłem w wojsku przez rok po studiach. Nie widziałem tam kobiet. A na warcie stali żołnierze z bronią automatyczną i ostrą amunicją. Teraz jednostek wojskowych "strzegą"  emeryci z Zakładów Pracy Chronionej. 
Jak niewiele czasu potrzeba było, żeby przemodelować naszą rzeczywistość i zrobić ludziom z mózgu sieczkę.

0
0

Akamai Endo

Portret użytkownika eva11

a jeszcze nie tak dawno ktos

a jeszcze nie tak dawno ktos wklejal tu zdjecia kobiet-,,wojowniczek,,z syryjskiej zdaje sie armi i  chyba rekord plusow padl!
czy to nie byles Ty?lub jednym z komentujacych.ktory tak wychwalal corke zabitego Kadafiego ....zdaje sie!
to Ty chyba wyrazales uznanie dla jej walki ! toz ona jest kobieta,co?
a teraz sie zalisz ?????????
co to Polki nie sa zbyt wojownicze lub gorsze dal ciebie?
czy zapominasz o swoich pogladach lub zmieniasz je w szybkim tepie?!
 
swoja droga nie popieram jesli kobieta trzyma bron ani  nikt inny swoja droga!
 

0
0
Portret użytkownika Akamai

@eva11 Nie zmieniłem swoich

@eva11
Nie zmieniłem swoich poglądów. Tylko, że Ty wszystko upraszczasz. Nie zwracasz uwagi na istotę przekazu i czepiasz się drobiazgów. Być może wkleiłem zdjęcie syryjskich wojowniczek. Nie pamiętam. Ale jeśli brakuje mężczyzn do walki, a chodzi o obronę Ojczyzny będącej w stanie wojny, to takie zachowanie jest chwalebne. U nas jednak nie brakuje mężczyzn. I nie jesteśmy w stanie wojny. 
Osobiście mam bardzo konserwatywny pogląd na rolę mężczyzn i kobiet w naszym życiu. Mężczyzna powinien zapewnić rodzinie „utrzymanie” oraz chronić i bronić jej w razie potrzeby. A kobieta ma zapewnić ciepło ogniska domowego, wychowywać dzieci i kształtować ich osobowość.
Przecież ruch feministyczny nie powstał tak sam z siebie. David Rockefeller junior przyznał się, że to oni go wymyślili. Z wielu powodów. Wymienię tylko dwa. 1.bo pracująca kobieta to dodatkowy podatnik. 2. bo pracująca kobieta nie może tak wiele czasu poświęcić swoim dzieciom. I wówczas edukację, a raczej indoktrynację, dzieci przejmuje państwo.
Myślisz może, że obniżenie wieku szkolnego to pomysł Tuska ? Otóż nie. A czy wiesz dlaczego mamy teraz niż demograficzny ? To także zasługa ruchu feministycznego. 
Ale jeśli kobieta chce uciec od roli jaką jej Bóg przypisał, i zaciąga się do wojska to jej sprawa. Zresztą jest takie zjawisko jak maskulinizacja. Oznacza występowanie cech męskich u kobiety. Takie kobiety, jak najbardziej powinny służyć w wojsku i nawet golić klatę. A czasem zaśpiewać też w marszu:
„A jak mi odpowiesz, nie kocham cię, łajdaku !
 A jak mi odpowiesz nie kocham cię
 Ułani wędrują, strzelcy maszerują 
 Zaciągnę się..:)”
A Aisha Kadafi to nie kobieta.
To Anioł Smile
 

0
0

Akamai Endo

Portret użytkownika eva11

biedni libanczycy!nie ma u

biedni libanczycy!nie ma u nich ani jednego faceta wiec kobita musi stac na czele i wzywac do walki!
co one poczna biedne same w tym swiecie?!
ale to tylko szcegol...
juz przynajmniej wiem dlaczego u nas w rzadzie jest tyle kobiet!
to wszystko przez ten niz i coraz mniej facetow sie rodzi chyba u nas,a moze da duzo siedza na necie i tlumaczom matkom jak dzieci rodzic!

0
0
Portret użytkownika Akamai

@eva11 Chyba źle mnie

@eva11
Chyba źle mnie zrozumiałaś.
Poniżej wklejam zdjęcie ministrów obrony narodowej Norewgii, Szwecji, Hollandii i Niemiec.

Sądzisz, że to przypadek ? Jeżeli tak, to ja się poddaję.
A Aisha Kadafi to symbol. Zrozum, że ktoś kto ma zyskać poparcie narodu musi coś znaczyć. Musi być dla tych ludzi autorytetem.
Libia to nie Polska, gdzie media mogą zrobić pozytywny PR takim śmieciom jak Donald Tusk czy Ewa Kopacz. Gdzie bracia Mroczkowie, czy Kasia Cichopek mogą grać pierwszoplanowe role w serialu nie mając talentu, ani ukończonej PWST. Gdzie cieć Graś może być rzecznikiem prasowym rządu. A Ministrem Spraw Wewnetrznych zostaje kobieta po teologii.
Czy Ty rzeczywiście nie widzisz tej farsy ?
 
 
 

0
0

Akamai Endo

Portret użytkownika walkerT.R

Akami napisałeś że jesteś

Akami napisałeś że jesteś osoba wierząca.Czemu nie reagujesz na obrazy religijne ?Czy ja mam tobie tłumaczyc o co chodzi ?Jeśli  tak to nie kłam ze jestes wierzący.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika Akamai

@walkerT.R. Drogi analfabeto.

@walkerT.R.
Drogi analfabeto. Naucz się najpierw czytać i pisać. Nie potrafisz nawet przepisać mojego nicku, a chcesz mnie czegoś uczyć. Nie rozumiem Twojego bełkotu, więc poszukaj sobie do kowersacji kogoś na Twoim poziomie. 

0
0

Akamai Endo

Portret użytkownika walkerT.R

Aniekumi O jak ładnie sie

Aniekumi O jak ładnie sie wypowiada osoba wierzaca,analfabeta jakis zarzuty wobec mnie na poziomie dziecka,i nawet niepotrafi sie ustosukowac do prawdy konkretnymi argumentami tylko odrazu atak nienawisci. Obrażane sa twoje podstawy religijne o ktorych niemasz pojecia ,a mnie uczyc bedziesz?Gdyby była to prawda to bys nieodpowiadał takiemu analfabecie jak ja.bardzo cie zabolala moja uwaga bo niewiesz co piszesz.i w jednym poscie zaprzeczasz samemu sobie.Ciesz sie ze [PIS wladze przejał to moze rydzyk nauczy cie religi.

0
0
Portret użytkownika mikqus

Skąd ja to znam, wystarczy

Skąd ja to znam, wystarczy wskazać mu brak logiki w wypowiedzi, to zostaniesz zwyzywany od analfabetów i półgłówków. Liczy się tylko jego racja, nie ważne że wczęsniej pisał co innego.

0
0
Portret użytkownika Arya

Nie rozumiesz. Ja też jestem

Nie rozumiesz. Ja też jestem wierzący. Wierzę w puklate aniołki. Gdy ktoś źle się o nich wypowie to zareaguję.

0
0

Wszyscy jesteśmy dziećmi Roda - Boga.

Portret użytkownika achiles

Dziś rocznica śmierci

Dziś rocznica śmierci Slobodana Miloševića.

Jego wypowiedź przed tzw. Trybunałem w Hadze.
„Trzy kłamstwa razem wzięte nie stanowią prawdy, tylko większe kłamstwo! Wszystkie trzy oskarżenia mają wspólny wątek, to jest trwającą wciąż zbrodnię przeciw Jugosławii, przeciw mojemu narodowi. To, co tu się dzieje jest oczywistym ogromnym nadużyciem władzy celem spreparowania oszustwa historycznego, w którym ci, co opowiadali się za zachowaniem Jugosławii mają być obciążeni jej zniszczeniem, ci co bronili kraju mają być oskarżeni o zbrodnie, natomiast ci, którzy orędowali i dokonali secesji, popierając separatyzm i terroryzm mają być uniewinnieni– ponieważ stały za nimi siły, które chciały zapanować nad Bałkanami, aby móc wykorzystać tą strategiczną pozycję do wprowadzenia swojej władzy gdzie indziej.”
 JAKŻE TO BYŁY PROROCZE SŁOWA, DZIŚ MOŻEMY SAMI, TO OCENIĆ !!!

0
0
Portret użytkownika Cezar

Zydom zawsze jebie sie na

Zydom zawsze jebie sie na deklach,widzial ktos madrego zyda. Zydostwo to zakala i zaglada ludzkosci.

0
0

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika danielov

Cezar napisał: Zydom zawsze

[quote=Cezar]
Zydom zawsze jebie sie na deklach,widzial ktos madrego zyda. Zydostwo to zakala i zaglada ludzkosci.
[/quote]
oni uwielbiają toczyć wojny cudzymi rękoma. Podjudzać pochodzi od słowa - juden. 

0
0
Portret użytkownika mikqus

Niestety najgorsze jest to że

Niestety najgorsze jest to że pejsaci głupi nie są, przebiegli jak mało kto, dlatego trzymają w łapach aż tyle. Niestety ale trzeba z nimi grać w ich grę, najlepiej na ich zasadach, ale wtedy będziesz antysemitą :).

0
0

  • HAARPStop ZET  xxx

Portret użytkownika Ogo Pogo

Wykładnia według

Wykładnia według UShraelskiego sądu:...."Iran nie był w stanie udowodnić iż nie brał udziału......w ataku WTC i Pentagon".....
 
Bronek ,Arabski Donek,Michnik,Pawlak,Niesiołowski,Rzepliński,Kijowski,Stuhr ....nie są w stanie udowodnić iż nie brali udziału w zamachu w Smoleńsku i na A4.
Wyrokiem sądu konfiskata mienia i dożywocie.Panie Prezydencie,Panie Waszczykowski precedens i z grubej ruły do "pudła kody smrody.Demokratycznie po amerykańsku."Taki piękny amerykańsky"...sen.

0
0
Portret użytkownika dezerterxx

Kurczę to ile bilionów euro

Kurczę to ile bilionów euro powinny nam swaby zapłacić za napaść i okupację w czasie drugiej wojny św.?????????????

0
0
Portret użytkownika kapitan ameryka

 Powinni oddac nam całe

 Powinni oddac nam całe niemcy wszystkie swoje wplywy przekazac nam ,a naród niemiecki powinien być naszą darmowa siłą roboczą byśmy nie musieli robić jak woły.

0
0
Portret użytkownika Wojox

Sataniści i synagoga szatana

Sataniści i synagoga szatana chce upiec 2 pieczenie na jednym ogniu.
Już ledwo się tli poirakowa pożoga i chcą rozniecić nową falę trupów.
Że są jeszcze idioci którzy się pchają do tej fabryki mięsa armatniego...

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika dziadek ze wsi

A po cichu marzycie pewnie o

A po cichu marzycie pewnie o wielkiej wojnie ... Nic takiego nie nastąpi, wojna odwołana. Mam najnowsze wieści z Salonu.
Najpierw depopulacja za pomocą zarazy, którą rzekomo będą roznosić imigranci. Potem po lokalnych mordach i zbrodniach przyjdzie Mosiah i pogodzi USA z Rosją, przywódcy mocarstw uklękną i oddadzą pokłon Szatanowi - tak powstanie fundament NWO. Kto się nie dołączy ten wrogiem bedzie. Masy spragnione lenistwa, których bogiem jest Pełny-Brzuch, oszołomione tak wspaniałymi wiadomościami zostaną w imię pokoju zaczipowane i odmóżdżone do reszty za pomocą technologi. Następnie skierowane do kibuców by pracować dla ''pokoju na świecie.'' Każdy kto się sprzeciwi nowemu wspaniałemu koszernemu ''pokojowi na świecie'' zostanie nazwany terrorystą faszystą antysemitą i trafi do obozów koncentracyjnych. Tak już pozostanie przez następne 1000 lat. Czip albo obóz koncentracyjny, kij albo marchewka. Wiadomo co wybiorą wyznawcy Pełnego-Brzucha. I tyle. To będzie koniec człowieczeństwa.

0
0
Portret użytkownika eva11

musza Ci chyba podziekowac za

musza Ci chyba podziekowac za dobre zyczenia wobec nich,ale dziwie sie z tak wielkiej ilosci plusow po zlowieszczeniu dla wszystkich innych poza zydami!
Twoje zyczenia sie nigdy nie spelnia  i zeby wiekszosc uwierzyla jak ja ,ze mozna zmienic bieg terazniejszosci,aby przyszlosc stala sie piekna!
wiem,moze i nie jestes jednym z nich i moze wypowiedziales te slowa i zapisales nieswiadomie,ale to jednak wizja Twojego swiata,wiec przestan widziec w ten sposob,to naprawde dziala,
rada rowniez do osob,ktore postawily plusy!
to rowniez mozna nazwac optymizmem,ale nigdy nie poddaniem!

0
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

Z tajnego referatu Kubusia

Z tajnego referatu Kubusia  Bermana:
Każdy Żyd musi mieć świadomość-że ZSRS jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego ( komentarz komentującego :oczywistość skąd  że się to ścierwo znalazło w Polsce).
Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować-to tą drogą,mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam zapanować musi komunizm.Wtedy reakcja żydowska-zdradzi ją i uzna -że rację mieli Żydzi stojący po drugiej strony barykady.
Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata wyznających różne koncepcje ustrojowe komunizm i kapitalizm zaistniał w czasie ostatniej wojny"
 
Rest atomowy nastąpi wtedy kiedy elity żydowskie całego świata poukrywają się w bunkrach.Na razie jesteśmy po pierestrojce czyli aliansie wschodnich i zachodnich chazarów  a przed farmakologiczną depopulacją od której w dużej mierze będzie zależał dalszy scenariusz "atomowy".
Nie trwóżcie się jednak nie dojdzie do tego wcześniej oni i ich bunkry pierdol.ą.
Tak mówi moja SŁOWIAŃSKA Z NARODU LECHICKIEGO DUSZA.

0
0
Portret użytkownika cezary

Swiat jest w pułapce . po 2

Swiat jest w pułapce . po 2 latach stwierdzono że to nie terroryści zaatakowali tylko Iran. W takim układzie mam pytanie czy USA zapłacą odszkodowanie za zbroiną interwencje w Iraku i Pakistanie . ciekawe kto będzie winny nastepnym razem bo może to być Polska za to że niespłaciliśmy odszkodowania dla pewnego narodu 

0
0

Strony

Skomentuj