Holandia w płomieniach – nowo otwarte Centrum Islamskie spłonęło w podejrzanych okolicznościach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ekipy strażackie i policja rozpaczliwie próbowały ugasić płomienie, które pochłonęły nowo otwarte Centrum Islamskie.

 

 

Policja podała, że ogień został celowo podłożony przez podpalaczy i rozprzestrzenił się w dwóch budynkach, z których oba zawierały w konstrukcji azbest. Obiekt, dawniej kąpielisko publiczne, został kupiony na początku tego roku przez Stowarzyszenie Gmin Islamskich w Culemborg. Muzułmanie planowali przekształcić go w meczet, pisze De Gelderlander.

 

Salę modlitewną utworzono w tylnej części budynku i nie widomo, czy ktoś podczas domniemanego ataku brał pod uwagę fakt, że mogą tam przebywać ludzie. Lokalne media nie podają informacji o ewentualnych ofiarach. Na razie nikt nie został aresztowany w związku z incydentem.

 

Nowopowstały meczet został znacznie uszkodzony i jego część zawaliła się. Nie wiadomo, czy ktoś przebywał w środku w trakcie pożaru. Władze sugerują, że domniemane przestępstwo popełniono z powodu nienawiści rasowej. Dziwne są takie stwierdzenia w chwili, gdy nie podano i potwierdzono jeszcze ostatecznych przyczyn zdarzenia.

 

Warto zauważyć jednak, że tej samej nocy w sąsiednim mieście Twerweijde spłonęło pięć samochodów. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo, czy istnieje związek pomiędzy pożarem aut i zniszczeniem dawnego kąpieliska.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika KOT

Prawo unijne nakazywalo

Prawo unijne nakazywalo utylizacje azbestu do konca 2017 w przypadkach dzialanosci spolecznej do 2016

Koszt utylizacje I modernizacja???? Majatek, dlatego zostalo sprzedane a teraz I kosztownego problemu nie ma I odszkodowanie jest I nagonka na miejscowych rasistow....a patologia urzedowa pcha gowno na fora

0
0
Portret użytkownika Takitam

Azbest zutylizował się w

Azbest zutylizował się w pożarze. A swoją drogą to dziwne, płomienie takie że azbest się spalił, a ASFALT wokół jeszcze cały...

1
0
Portret użytkownika Maryjan_66

Nie wiem co tu podejrzanego.

Nie wiem co tu podejrzanego. Jest tlen, jest materiał łatwopalny, jest iskra - to i reakcja utleniania zachodzi w podwyższonej temperaturze, póki się wszystko nie utleni. Jedynie zagadką jest, komu się chciało z tego sąsiedniego miasta jechać podpalonym autem (i jak daleko musiał jechać) by tą iskrę przenieść - bo taka konkluzja płynie z artykułu. Nie prościej kupić zapałki w lokalnym sklepie?

No chyba, że to musiał być jakichś święty płomień to tegoż użyty, który już gdzieś płonie i z niego jedynie czerpać należy..

2
0
Portret użytkownika Zenek ;)

AZBEST NIE JEST ŁATWOPALNY...

AZBEST NIE JEST ŁATWOPALNY... JEST OGNIOOPORNY.... kiedyś produkowano z niego KOCE PRZECIWPOŻAROWE... więc JAK SIĘ MÓGŁ SPALIĆ ?  Pewnie w CUDOWNY sposób.... 

 
Zastosowanie

 
 

 

 

1
0
Portret użytkownika Wezyrr

ZAMIAST UBOLEWAĆ NAD SPALONYM

ZAMIAST UBOLEWAĆ NAD SPALONYM MECZETEM poczytajcie to:  reporters.pl/4503/zamach-stanu-na-bialorusi-putin-chcial-zwabic-lukaszenke-do-rosji-i-zrobic-przewrot-backa-nie-dal-sie-nabrac/

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Teraz islamiści podpalą

Teraz islamiści podpalą kościół KK. W odpowiedzi straż obywatelska zapier$0li kilku islamistów a ci w odpowiedzi utną głowę miejscowemu księdzu i wszystko zgodnie z planem...

 A dorwać tych wichrzycieli i obedrzeć ich ze skóry!!!

4
0
Portret użytkownika tubylec

Nie mogłeś Tallinn napisać że

Nie mogłeś Tallinn napisać że spalił się meczet a nie przejaskrawiać że "Holandia w płomieniach"? Co to Holandia to się sprowadza do jednego islamskiego meczetu?

3
0
Portret użytkownika vagabondo

robia wszystkich w chuja

robia wszystkich w ch*ja zamachy we francji,brukseli, mialy na celu doprowadzic do zrywu i wojny,nie udalo sie to na tamtych narodach wiec byl zamach w berlinie z udzialem Polaka zeby nasz narod zaczal zadyme,wszystko misternie ulozony plan,szkoda jedynie ofiar!!!!

4
0
Portret użytkownika inzynier magister

"Federalne Biuro Śledcze (FBI

"Federalne Biuro Śledcze (FBI) i Departament Bezpieczeństwa Krajowego opublikowały pierwszy dokładny raport bezpośrednio oskarżający hakerów z rosyjskich cywilnych i wojskowych służb wywiadowczych FSB i GRU o ingerowanie w proces ostatnich wyborów w USA. Raport opublikowano zaraz po tym, jak prezydent Barack Obama ogłosił sankcje wobec Rosji, w tym wydalenie z USA 35 rosyjskich dyplomatów.Raport, liczący 13 stron, zawiera dokładne informacje o charakterze technicznym wskazujące na powiązania rosyjskich hakerów z włamaniami do serwerów Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej.Według raportu rosyjska FSB zaczęła w połowie 2015 r. m. in. wysyłać złośliwe kody komputerowe i linki do ponad 1000 odbiorców w USA, w tym do Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, instytucji i agend federalnych. W raporcie podano przykłady takich kodów i linków.Krajowy Komitet Partii Demokratycznej miał być ponownie infiltrowany na początku br. przez rosyjski wywiad wojskowy GRU.Administracja prezydenta Baracka Obamy już 7 października oskarżyła Rosję o ataki hakerskie mające na celu wpływ na proces wyborów prezydenckich w USA, ale raport FBI jest pierwszym oficjalnym dokumentem zawierającym szczegółową analizę techniczną i konkretne dane. Jest to też pierwsze oficjalne potwierdzenie FBI tych zarzutów.
Strona rosyjska, która zdecydowanie odrzucała te oskarżenia, potępiła sankcje i zapowiedziała "udzielenie adekwatnej odpowiedzi". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa napisała na swoim profilu na Facebooku, że reakcji Moskwy należy spodziewać się w piątek."

Z powyższego wnioskuję, że FSB wysłała ok. 1000 wiadomości email „spam”. Na tym polegał atak? A tak w ogóle to Rosjanie wybrali Trumpa ? Jeżeli tak to dobrze bo przecież Klintonówka chciała zniszczyć USA ! FBI to chyba robi już za fake news ?

2
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika fix

 W goudzie juz dawno widac,

 W goudzie juz dawno widac, kto zaczyna byc gora m.roko. w instyt. Tez. Swego czasu zamykali u siebie postern.ki p.o.licv. twierdzac, ze maja ich za duzo. A zol. Kazali chodzic po cywilu ze wzgl. Na bezp.

Natpmiast polak. Nie chca wynajmow. Mieszkan, bo niektorzy nasi bracia bardzo przesadzali z alkoh. I imprez (czas. Lokal stal rok, bo holend. Nie pref. Pol)..hehe

Oczywiscie to co sie tam teraz wydarzylo to straszne jest...

 

 

0
0
Portret użytkownika Zenek ;)

Kiedyś za komuny były KOCE

Kiedyś za komuny były KOCE AZBESTOWE ale wtedy on jeszcze był niepalny....

widać nawet jemu się odmieniło za jewrejogejropy..... że się pali lepiej niż benzyna (patrz art).

 

 

0
0
Portret użytkownika Koza Rna

Niech się pali ta ubojnia

Niech się pali ta ubojnia świn! Więcej benzyny bym im jeszcze dał by to miało większy fajercyk! Brawo dla podpalacza!
 

0
0

Strony

Skomentuj