Holandia w płomieniach – nowo otwarte Centrum Islamskie spłonęło w podejrzanych okolicznościach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ekipy strażackie i policja rozpaczliwie próbowały ugasić płomienie, które pochłonęły nowo otwarte Centrum Islamskie.

 

 

Policja podała, że ogień został celowo podłożony przez podpalaczy i rozprzestrzenił się w dwóch budynkach, z których oba zawierały w konstrukcji azbest. Obiekt, dawniej kąpielisko publiczne, został kupiony na początku tego roku przez Stowarzyszenie Gmin Islamskich w Culemborg. Muzułmanie planowali przekształcić go w meczet, pisze De Gelderlander.

 

Salę modlitewną utworzono w tylnej części budynku i nie widomo, czy ktoś podczas domniemanego ataku brał pod uwagę fakt, że mogą tam przebywać ludzie. Lokalne media nie podają informacji o ewentualnych ofiarach. Na razie nikt nie został aresztowany w związku z incydentem.

 

Nowopowstały meczet został znacznie uszkodzony i jego część zawaliła się. Nie wiadomo, czy ktoś przebywał w środku w trakcie pożaru. Władze sugerują, że domniemane przestępstwo popełniono z powodu nienawiści rasowej. Dziwne są takie stwierdzenia w chwili, gdy nie podano i potwierdzono jeszcze ostatecznych przyczyn zdarzenia.

 

Warto zauważyć jednak, że tej samej nocy w sąsiednim mieście Twerweijde spłonęło pięć samochodów. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo, czy istnieje związek pomiędzy pożarem aut i zniszczeniem dawnego kąpieliska.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika KOT

Prawo unijne nakazywalo

Prawo unijne nakazywalo utylizacje azbestu do konca 2017 w przypadkach dzialanosci spolecznej do 2016

Koszt utylizacje I modernizacja???? Majatek, dlatego zostalo sprzedane a teraz I kosztownego problemu nie ma I odszkodowanie jest I nagonka na miejscowych rasistow....a patologia urzedowa pcha gowno na fora

Portret użytkownika Takitam

Azbest zutylizował się w

Azbest zutylizował się w pożarze. A swoją drogą to dziwne, płomienie takie że azbest się spalił, a ASFALT wokół jeszcze cały...

Portret użytkownika Maryjan_66

Nie wiem co tu podejrzanego.

Nie wiem co tu podejrzanego. Jest tlen, jest materiał łatwopalny, jest iskra - to i reakcja utleniania zachodzi w podwyższonej temperaturze, póki się wszystko nie utleni. Jedynie zagadką jest, komu się chciało z tego sąsiedniego miasta jechać podpalonym autem (i jak daleko musiał jechać) by tą iskrę przenieść - bo taka konkluzja płynie z artykułu. Nie prościej kupić zapałki w lokalnym sklepie?

No chyba, że to musiał być jakichś święty płomień to tegoż użyty, który już gdzieś płonie i z niego jedynie czerpać należy..

Portret użytkownika Zenek ;)

AZBEST NIE JEST ŁATWOPALNY...

AZBEST NIE JEST ŁATWOPALNY... JEST OGNIOOPORNY.... kiedyś produkowano z niego KOCE PRZECIWPOŻAROWE... więc JAK SIĘ MÓGŁ SPALIĆ ?  Pewnie w CUDOWNY sposób.... 

 
Zastosowanie

 
 

 

 

Portret użytkownika Wezyrr

ZAMIAST UBOLEWAĆ NAD SPALONYM

ZAMIAST UBOLEWAĆ NAD SPALONYM MECZETEM poczytajcie to:  reporters.pl/4503/zamach-stanu-na-bialorusi-putin-chcial-zwabic-lukaszenke-do-rosji-i-zrobic-przewrot-backa-nie-dal-sie-nabrac/

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Teraz islamiści podpalą

Teraz islamiści podpalą kościół KK. W odpowiedzi straż obywatelska zapier$0li kilku islamistów a ci w odpowiedzi utną głowę miejscowemu księdzu i wszystko zgodnie z planem...

 A dorwać tych wichrzycieli i obedrzeć ich ze skóry!!!

Portret użytkownika tubylec

Nie mogłeś Tallinn napisać że

Nie mogłeś Tallinn napisać że spalił się meczet a nie przejaskrawiać że "Holandia w płomieniach"? Co to Holandia to się sprowadza do jednego islamskiego meczetu?

Portret użytkownika vagabondo

robia wszystkich w chuja

robia wszystkich w ch*ja zamachy we francji,brukseli, mialy na celu doprowadzic do zrywu i wojny,nie udalo sie to na tamtych narodach wiec byl zamach w berlinie z udzialem Polaka zeby nasz narod zaczal zadyme,wszystko misternie ulozony plan,szkoda jedynie ofiar!!!!

Portret użytkownika inzynier magister

"Federalne Biuro Śledcze (FBI

"Federalne Biuro Śledcze (FBI) i Departament Bezpieczeństwa Krajowego opublikowały pierwszy dokładny raport bezpośrednio oskarżający hakerów z rosyjskich cywilnych i wojskowych służb wywiadowczych FSB i GRU o ingerowanie w proces ostatnich wyborów w USA. Raport opublikowano zaraz po tym, jak prezydent Barack Obama ogłosił sankcje wobec Rosji, w tym wydalenie z USA 35 rosyjskich dyplomatów.Raport, liczący 13 stron, zawiera dokładne informacje o charakterze technicznym wskazujące na powiązania rosyjskich hakerów z włamaniami do serwerów Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej.Według raportu rosyjska FSB zaczęła w połowie 2015 r. m. in. wysyłać złośliwe kody komputerowe i linki do ponad 1000 odbiorców w USA, w tym do Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, instytucji i agend federalnych. W raporcie podano przykłady takich kodów i linków.Krajowy Komitet Partii Demokratycznej miał być ponownie infiltrowany na początku br. przez rosyjski wywiad wojskowy GRU.Administracja prezydenta Baracka Obamy już 7 października oskarżyła Rosję o ataki hakerskie mające na celu wpływ na proces wyborów prezydenckich w USA, ale raport FBI jest pierwszym oficjalnym dokumentem zawierającym szczegółową analizę techniczną i konkretne dane. Jest to też pierwsze oficjalne potwierdzenie FBI tych zarzutów.
Strona rosyjska, która zdecydowanie odrzucała te oskarżenia, potępiła sankcje i zapowiedziała "udzielenie adekwatnej odpowiedzi". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa napisała na swoim profilu na Facebooku, że reakcji Moskwy należy spodziewać się w piątek."

Z powyższego wnioskuję, że FSB wysłała ok. 1000 wiadomości email „spam”. Na tym polegał atak? A tak w ogóle to Rosjanie wybrali Trumpa ? Jeżeli tak to dobrze bo przecież Klintonówka chciała zniszczyć USA ! FBI to chyba robi już za fake news ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika fix

 W goudzie juz dawno widac,

 W goudzie juz dawno widac, kto zaczyna byc gora m.roko. w instyt. Tez. Swego czasu zamykali u siebie postern.ki p.o.licv. twierdzac, ze maja ich za duzo. A zol. Kazali chodzic po cywilu ze wzgl. Na bezp.

Natpmiast polak. Nie chca wynajmow. Mieszkan, bo niektorzy nasi bracia bardzo przesadzali z alkoh. I imprez (czas. Lokal stal rok, bo holend. Nie pref. Pol)..hehe

Oczywiscie to co sie tam teraz wydarzylo to straszne jest...

 

 

Strony

Skomentuj