Hiszpania zawiesiła autonomię Katalonii, co może się skończyć nawet wojną domową! Komisja Europejska nie widzi w tym problemu!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Kryzys związany z katalońskimi dążeniami do niepodległości przybrał na sile. Po zatrzymaniach urzędników rządu katalońskiej autonomii doszło właściwie do jej zakończenia. Na dodatek Madryt stracił cierpliwość i ściąga do Katalonii posiłki Gwardii Narodowej z transporterami opancerzonymi. Może dojść nawet do wojny domowej. Co ciekawe nie budzi to zaniepokojenia urzędników Komisji Europejskiej, które chętnie pouczają Polskę w zakresie tak zwanej "praworządności".

 

Okazuje się, że Komisja Europejska nie widzi problemu w masowych aresztowaniach katalońskich polityków. Jej rzecznik stwierdził tylko, że "To wewnętrzna sprawa Hiszpanii". To zdumiewające, bo okazuje się tym samym, że wycinka chorych drzew w polskiej puszczy to jest coś niepokojącego i wymagającego interwencji Brukseli, ale zatrzymania polityków i przypominające autorytaryzm działania Madrytu są akceptowalne i KE tego nie komentuje.

Trudno o lepszy dowód na obłudę brukselskich polityków. Jak wiadomo od czasu gdy Berlin utracił władzę w Polsce, rząd IV Rzeszy zwany niekiedy Komisją  Europejską, zaczął aktywnie atakować nasz kraj pod byle pretekstem. Teraz jednak jest już jasne, że są kraje, które należy atakować i takie, których się nie rusza. 

 

Ta cisza w sprawie kryzysu i przeprowadzanej właśnie pacyfikacji Katalonii jest bardzo dziwna. Skoro w Hiszpanii na skutek ruchów separatystycznych może dojść nawet do wojny domowej, to jak Komisja Europejska może udawać, że ten kryzys to nie jest jej sprawą i jednocześnie przekonywać, że zmiany w polskim prawie czy zaplanowane wycinki lasów są nieakceptowalne i wymagają sankcji? Obłuda też ma swoje granice. 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)Komentarze

Portret użytkownika Gazior

Za duzo pejsatych parchów w

Za duzo pejsatych parchów w tej komisji gejropejskiej. Na mordę jęknera aż nie mogę patrzeć, tak czosnkiem z niej bije. Podobnie inni- holande, szulc i inna swołocz. Niech jadą na Bliski Wschód.

Portret użytkownika Jonny Bravo

Tak dużo się dzieje. Za

Tak dużo się dzieje. Za chwilę nie będziemy już musieli opuszczać UE, bo sama się rozpadnie w atmosferze chaosu, wojny domowej i anarchii.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wysłać tam Folk Tuska.

Wysłać tam Folk Tuska. Zabełkota se coś pod nosem, tłumacz źle zrozumie i przetłumaczy coś zgoła innego. Wojna albo rozruchy gwarantowane.

Portret użytkownika Mariner

Muszą udawać, że nic się nie

Muszą udawać, że nic się nie dzieje, żeby nie ruszyła lawina. Kraje okupowane przez Anglików i na siłę wcielone do Zjednoczonego Królestwa wysuną niedługo podobne rządania co Katalończycy. Włoska Sycylia również pragnie niepodległości. A poza tym Hiszpania jest "cacy"  bo przyjmuje imigrantów bez ograniczeń tak jak Włochy. 

Portret użytkownika amateur124

żółtodziub jestem, ale wg

żółtodziub jestem, ale wg mnie to jest zwiastun światowej wojny, jak ma je*nąć to wszędzie. '39 się przypomina.

Portret użytkownika nobodyx

Nie wycinka lasu tylko

Nie wycinka lasu tylko grabież w puszczy. To że unia ma podwójne standardy to inna sprawa. 

Portret użytkownika Groot

Chore dzrzewa się usuwa, by

Chore dzrzewa się usuwa, by nie zarażały zdrowych tak jak chore zęby inaczej ci cały pysk spróchnieje.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Strony

Skomentuj