Globalne ocieplenie powoduje, że ptaki mają dłuższe skrzydła

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Najnowsze wyniki badań naukowych wykonanych przez specjalistów z University of Notre Dame w Sydney, wskazują na to, że globalne ocieplenie powoduje zmiany w fizjonomii papug z gatunku Rozella czarnogłowa (Barnardius zonarius), które mieszkają w zachodniej Australii. Ptakom rosną dłuższe skrzydła.

Po serii pomiarów wspomnianego gatunku papug stwierdzono, że zgodnie z teorią, w cieplejszym klimacie zwierzęta mają tendencję do tego, że wydłużają im się kończyny i po prostu stają się większe.

 

W przypadku rozelli czarnogłowych, ich skrzydła zwiększyły się średnio o 4 do 5 cm i to jedynie w ciągu ostatnich 45 lat. Zwiększenie wielkości kończyn ptaków ma według teorii, pomagać im w usuwaniu do otoczenia ciepła swojego ciała.

Skrzydła działają w tym wypadku jako radiatory. Zdolność utrzymania balansu temperaturowego ma kluczowy związek z możliwością przetrwania zmian klimatycznych przez niektóre gatunki zwierząt.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika galaszek

....moze ptaki tez rosna

....moze ptaki tez rosna dluzsze?.........oczywista ze tak!!!!!! ale to tylko murzynom,,,,,,,,

Portret użytkownika Gazior

A ja naiwny myślałem, że

A ja naiwny myślałem, że chodzi o własności lotne ;-). Ciepłe powietrze jest rzadsze, więc potrzebna jest większa powierzchnia, aby zachować tę samą siłę nośną. 

A tu fachowcy stwierdzili, że chodzi o wachlowanie.

Portret użytkownika Medium

Gazior, jeśli pijesz do mnie,

Gazior, jeśli pijesz do mnie, to skorzystaj z linku "Odpowiedz" pod właściwym postem.

Oczywiście masz rację, że ciepłe powietrze jest rzadsze, ale może spróbuj policzyć, w jakim stopniu rośnie jego objętość, a co za tym idzie - zmniejsza się gęstość przy zupełnie nieznacznym globalnym wzroście temperatury. 

 

Portret użytkownika Logika

Ocieplenia w Australii?

Ocieplenia w Australii? Przecież tam w zimie jest +25 stopni... o czym oni biadolą.

Portret użytkownika Medium

Samowachlowanie się jest

Samowachlowanie się jest energochłonne. Co innego, gdyby kto inny wachlował Biggrin

Teoria, która powstała na politycznym micie o globalnym ociepleniu, czyli w ramach tego, że trzeba coś plebsowi wciąż udowadniać.

Oczywiście obserwacja ciekawa, niewątpliwie, ale wnioski - jak sądzę - całkiem bzdurne.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika nikt-xxx

Popieram globalne ocieplenie

Popieram globalne ocieplenie (o ile to prawda, gdyż wątpię, by był to skutek działania człowieka). Łatwiejsze życie i więcej żarcia dla wszystkich zwierzów. Coś tam pewnie zniknie pod wodą. Ale zwierzyny morskie na tym skorzystają. Łyse, durne małpy nie są tu "panem". I nie są nawet bystre. Zaobserwowałem, że ptaki gospodarują racjonalnie czerwonymi kulkami, które zostały na drzewach. Zaczęły je jeść (i to oszczędnie) dopiero wtedy, gdy spadł śnieg.

Strony

Skomentuj