Gigantyczne pęknięcie ziemi w USA grozi osuwiskiem. Konieczna będzie ewakuacja mieszkańców 

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ogromne pęknięcia ziemi zaczęły się pojawiać w hrabstwie Yakima, w stanie Waszyngton. Pierwszy raz zaobserwowano je w październiku 2017 roku. Od tego czasu doszło do jego znacznej ekspansji. Nikt nie wie kiedy fragment góry spadnie w formie osuwiska na lokalną drogę i znajdujące się w okolicy domy, ale wygląda na to, że jest to nie do uniknięcia. 

 

Zdaniem ekspertów pękniecie powiększa się z prędkością kilkudziesięciu centymetrów tygodniowo i cały czas przyspiesza. Istnieje obawa, że ​​osuwisko zasypie zupełnie drogę międzystanową I-82. Władze obawiają się, że gdy do tego dojdzie ktoś może z tego powodu ucierpieć.

 

Eksperci sugerują, że pęknięcie jest skutkiem działalności człowieka, a konkretnie kamieniołomu znajdującego się u podstawy pękającego wzgórza. Jedyne co można teraz zrobić to monitorowanie ruch gruntu na wzgórzu za pomocą czujników GPS i laserowych.

U podstawy wzgórza zostały już umieszczone prowizoryczne zapory, które mają na celu zablokowanie głazów i innych fragmentów pękającej góry, które mogłyby dotrzeć do jezdni drogi I-82. Pytanie brzmi, jak duża cześć góry oderwie się i spadnie w formie osuwiska i jak szybko to nastąpi. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że stanie się to wkrótce, bo zaobserwowano przyspieszenie pękania. 


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Bankrut pęka ze strachu...

Bankrut pęka ze strachu...

W tym roku "tąpnie" Wall Street i gównowarte akcje osiągną swoją prawdziwą wartość.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Autor komentarza

Na ZnZ tak ale z pewnością

Na ZnZ tak ale z pewnością jesteś aktywny w innych równie ciekawych miejscach Smile
Z tym bankructwem podobnie jest jak z końcem świata. Co roku tzw. wiarygodne źródła podają po kilka razy że "już na pewno", że lada dzień. A my na złość wciąż żyjemy.
 

Skomentuj