Geoinżynieria atmosferyczna, poprzez opryski w celu zarządzania promieniowaniem słonecznym, staje się faktem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Manipulowanie pogodą to nic nowego i bywa stosowane od bardzo dawna, ale na ograniczonym obszarze. Tym razem dwóch naukowców z Uniwersytetu Harvarda zaproponowało przeprowadzenie oficjalnego eksperymentu z dziedziny geoinżynierii. 

 

Profesorowie David Keith i Frank Keutch mają zamiar przeprowadzić eksperyment atmosferyczny polegający na wysłaniu wysoko nad powierzchnię ziemi balonu, który będzie rozpylał różne substancje jak dwutlenek siarki, tlenek glinu lub węglan wapnia. Wszystko to, aby zmierzyć, który z tych związków chemicznych najlepiej odbija światło słoneczne. Dodatkowo zostaną zbadane interakcje tych środków z innymi związkami chemicznymi obecnymi w ziemskiej atmosferze. 

 

Z materiałów prasowych wynika, że cały eksperyment jest po prostu pracą badawczą w ramach rozwoju technologii SRM - Solar Radiation Management, czyli Zarządzanie Promieniowaniem Słonecznym. Technologia ta zakłada stosowanie oprysków w celu manipulowania ziemskim klimatem. Po co? Aby obniżyć średnią temperaturę na Ziemi. Ma to być przedstawiane jako naukowe remedium na globalne ocieplenie. Jednak czy ta technologia jest dopiero testowana czy też po prostu zostaje w ten sposób ujawniona? 

 

Załóżmy, że SRM może być stosowany na dużą skalę na całym świecie. Jak można to zrobić? Mówimy o tak zwanych smugach kondensacyjnych długo utrzymujących się, po angielsku "consistent contrails". Te pozostałości po przelotach na dużych wysokościach samolotów, do których już wszyscy przywykli, które zwykle układają się w znajomą szachownicę. 

Zwolennicy teorii chemtrails od lat ostrzegają, że nie są to normalne smugami kondensacyjne tylko dowód na to, że na Ziemi trwa jakiś tajny eksperyment geoinżynieryjny i to na dużą skalę. Masowe opryski mają być możliwe ponieważ są do tego wykorzystywane samoloty latające w dużych ilościach zwłaszcza nad obszarami zurbanizowanymi. 

 

Uformowanie nad naszymi głowami rozpełzającej się na niebieskim niebie mlecznej pajęczyny ułatwia ukształtowanie korytarzy lotu. Potem z tych zasianych chmur typu cirrus, powstaje swego rodzaju ekran spowijając szczelnie całe niebo. Zwolennicy teorii chemtrails obstają przy tym, że smugi za samolotami kiedyś znikały, a obecnie bardzo często pozostają wiele godzin. Sceptycy twierdzą, że powstawanie stałych smug to skutek szczególnych warunków pogodowych panujących na wyższych wysokościach.

Z kolei zwolennicy teorii chemtrails twierdzą, że te stale utrzymujące się "zasiane" cirrusy to celowe "opryski" w ramach SRM stosowanego potajemnie. Nie wydaje się jednak prawdopodobne, żeby tak gęste siatki na niebie, pojawiały się tylko po przelocie jakichś tajemniczych nieoznakowanych samolotów, jak twierdzą niektórzy ortodoksyjni zwolennicy tej teorii. 

 

Wydaje się, że jedyny sposób w jaki można to zrobić to manipulowanie składem paliwa lotniczego,  w taki sposób, aby powstawały jądra kondensacji, w takiej ilości, aby pozostawiony ślad przez długi czas utrzymywał się na niebie. W założeniach SRM to coś dobrego, ale przecież jest to eksperymentowanie ze sposobami kształtowania średniej temperatury na ziemi poprzez regulowanie ilości odbitego promieniowania słonecznego. 

 

Naukowcy sugerują, że taka globalna geoinżynierii może pomóc zniwelować skutki globalnego ocieplenia. Jednak pesymiści twierdzą, że ewentualne potajemne opryski mają raczej związek z planowaną depopulacją i nie ma się z czego cieszyć, że wraz z deszczem spadają nam na głowy potencjalnie szkodliwe związki chemiczne rozpylane w wyższych partiach atmosfery. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika jaś

zwróćcie uwage na imprezy

zwróćcie uwage na imprezy niższych ranga meczy piłkarskich . Brak jest chuligańskich akcji a rzekome zadymienie po odpaleniu rac jest widoczne.

0
0
Portret użytkownika Angelus

"... Profesorowie David Keith

"... Profesorowie David Keith i Frank Keutch mają zamiar przeprowadzić eksperyment atmosferyczny polegający na wysłaniu wysoko nad powierzchnię ziemi balonu, ..."

Co oni pier****... Od dawna rozpylane sa rózne tego typu świnstwa nad naszymi głowami (chemitrails) a oni strugają wariatów...

2
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Sceptycy i inni tu mogą

Sceptycy i inni tu mogą zobaczyć zadowoloną Merkel, która wizytuje nowy ''chemiczny'' samolot wyprodukowany w wermachcie: 

http://chemtrailbilder.de/index.php?was=1

Podobno to wszystko jest fake. Chemitrials nie istnieją. Macie urojenia wzrokowe po BODKA. To są samoloty cysterny do przewozu balastu, w postaci czystego spirytusu do Moskwy, a jak lecą z powrotem to przywożą kasę od polaczków z Amber Gold dla IV Rzeszy przeznaczoną na budowę ośrodków dla uchodźców.

0
0
Portret użytkownika Groot

Obserwowałem te samoloty w

Obserwowałem te samoloty w nocy. mam dość mocną lornetkę. Przez godzinę przeleciało około 40 szt. i tylko jeden z nich był wewnątrz oświetlony w pozostałych było ciemno. O dziwo za tym oświetlonym smuga znikała a za pozostałymi zostawała. Więc napewno nie są to samoloty liniowe, pasażerskie a wojskowe. Mam kolege wojskowego i spytałem go o te samoloty dlaczego ich lata tak dużo i we wszystkie strony to mi odpowiedział, że one robią zdjęcia. Ha, ha, ha. Gdzieś od dwóch tygodni intensywność lotów zwiększyła się u mnie zachodnio- pomorskie południowa część. o jakieś 50%. Doliczyłem się 296 w ciągu 1 godz. oczywiście w dzień. W nocy jest ich znacznie mniej.

 

 

2
0
Portret użytkownika n..

Chcesz powiedzieć, że średnio

Chcesz powiedzieć, że średnio co 10 sekund leciał kolejny samolot, a Ty tak całą godzinę stałeś z lornetką jak ten kaktus, i wszystkie dokładnie policzyłeś? Nie pomyliłeś się o jednego? Lubisz wiosną coś przesadzić? Nie twierdzę, że nie pryskają, bo każdy widzi, ale po prostu zastanawiam się czy nie sciemniasz? Potrzebne są przecież wszystkim rzeczywiste dowody! Filmowałeś to? Wrzuciłeś gdzieś?

1
-1
Portret użytkownika Groot

Z lornetką w nocy. W dzień

Z lornetką w nocy. W dzień liczyliśmy w czworo, każy swoją część nieba. Latają sznurami, lecz nie dokładnie w lini ale każdy następny jest lekko przesunięty w bok cos jak ptaki w kluczu. Jest cztery sznury wschód-zachód, zachód-wschód. Cztery północ-południe, południe-północ i jeszcze po skosach. Rano zaczynają jakąś godz. przed świtem i tak gdzieś do 23-trzeciej z tym, że rano wylatują ze wschodu i północy. W dzień w obydwie strony, a w nocy z południa i zachodu czyli wracają do baz. Oczywiście rano i w nocy jest ich znacznie mniej i też nie we wszystkie dni jest ich tak dużo. Przez kilka dni jest ich wysyp pózniej przez kilka luzniej. Do 2012 roku latali tylko raz w tygodniu- środę lub czwartek, teraz niestety codziennie. Tak mogłem się pomylić, ale wierz mi jest ich naprawdę dużo. Czasam zdarza się, że lecą cztery lub pięć obok siebie. Jak mam to sfilmować? Potrzebna jest kamera, która nagrywa całe niebo jednocześnie. Chyba, że z satelity.

2
0
Portret użytkownika Kimbur

Szanowny Adminie, smugi

Szanowny Adminie, smugi kondensacyjne za samolotami nadal znikają - tu nic się nie zmieniło. Pozostają natomiast chemtraile (nie piszmy chemtrails - to po angielsku ale daje się spolszczyć choćby w odmianie). 

Niejednokrotnie możemy zaobserwować przeloty normalnych samolotów, pozostawiających zwykłe smugi kondensacyjne, a jednocześnie obok przeloty samolotów-siewców chemtraili. 

Zdolność ludzi do rozumowania maleje jednak wraz z rozwojem cywilizacji, stąd rzesze ludzi biorące chemtraile za "dobrą monetę" - nie dziwi ich nagłe pojawianie się wielu samolotów jednocześnie, latanie ich poza korytarzami powietrznymi, ukladanie wzorów kratownicy itd. I to jest nieszczęście współczesności!

3
0
Portret użytkownika Groot

Masz rację. Ja dziś u siebie 

Masz rację. Ja dziś u siebie  obserwuje dwa rodzaje, które jakby się od siebie oddzielały. Białe jasne, które po kilkunastu sekundach znikają i brudno-białe ciemniejsze jakby szarawe, które tworzą zawiesinę. Dwa rodzaje smug z jednego samolotu. Jasne to kondesacyjne, a ciemne to chemiczne. Widziałem bodaj w zeszłym roku dwusilnikowy samolot za, którym ciągły się cztery smugi, jakim cudem? a niebo obserwuję już od lat 90-dziesiątych.

1
0
Portret użytkownika Groot

Nie pamiętam już dokładnie,

Nie pamiętam już dokładnie, ale to było gdzieś około roku 2000. Pojawiały się sporadycznie za niektórymi samolotami smugi, które nie ginęły.

1
0
Portret użytkownika Lafar

Możemy tylko zakładać że jest

Możemy tylko zakładać że jest tak czy inaczej. Prawda jest taka, że gdybyśmy się dowiedzieli o sprawach tajnych-To sami wpisujemy się na czarną listę obserwowanych obywateli. Myślę że wszyscy myślący ludzie są pod stałą kontrolą. A działacze - 24/ h na podsłuchu. Mają wasze nr. kont, kart kredytowych.Sami cykacie fotki z ulubionych miejsc na wakacjach i wrzucacie w chmurę, z której nie da się niczego usunąć. Radzę uważać gdzie się szpera po internecie. Wszedlem kiedyś na pewną stronę "ciemnej maści typa" to kamerka mi zdjęcie cyknęła gdy wyłączałem komputer. Przy ponownym uruchomieniu zaktualizował się system i kilka folderów szlak trafiło. (Pamiątki z wakacji) Przypadek? Możliwe! Na dwoje babka wróżyła. To tak jak z chemitrals. Gdy podpadniecie zrobią buu i plama w gaciach

1
0
Portret użytkownika Medium

Najlepiej wchodząc na

Najlepiej wchodząc na nieznane strony wyłączać w przegladarce wtyczki i JavaScript. Parę lat temu na jakiejś zwykłej lokalnej polskiej stronie poprzez wtyczkę Flash chwyciłam jakiegoś wirusa. Trza było powalczyć trochę. Niedawno pewien dodatek (rozszerzenie) do przeglądarki okazał sie złośliwym programem.

Jakaż to taka złośliwa stronka była?
 

3
0
Portret użytkownika Eva11

a co to ma wspolnego z chemia

a co to ma wspolnego z chemia na niebie ?

osobiste sprawy innych byly problemem jeszcze pare dni temu ....

1
-4

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika bonitoni

ja powiem cos od siebie

ja powiem cos od siebie mialem niedaleko hull w ang fotki co samolot krecil kółka a lotniska tam nie ma po chwili sie rozchodzily i powstała ładna chmurka .Po czasie tel zaczoł mi szfankowac i dziwnie sie wyłączył i juz nie włączyl 

 

1
0
Portret użytkownika chemtrailstoday

Zapraszam w moje strony,jeśli

Zapraszam w moje strony,jeśli ktoś nie wierzy w chemtrails to po wizycie nie będzie wierzył ale będzie wiedział.Ja to obserwuję na dużą skalę od 2014roku.Podejrzewam że już sporo ludzi o to pyta i pomału będą ujawniali prawdę na ten temat np. poprzez takie publiczne eksperymenty.Nie wiem jak w innych rejonach Polski ale dla tych którzy mają jakieś wątpliwości to polecam wybrać się na jakąś otwartą przestrzeń i zaobserwować że z naszą wartswą ozonu jest coś nie tak,wystarczy że Słońce na kilka sekund wyjrzy zza chmur a czuć dosłownie zaduch.Natomiast chłopaki w samolotach starają się jak najprędziej zakryć Słoneczko, w efekcie na niebie powstaje taka nieregularna mgiełka.Mnie jednak najbardziej interesuję o ile skróci się nasze życie przez to i czy będziemy zdychać w agonii na choroby płuc?

2
0
Portret użytkownika Kimbur

Mam prośbę o spolszczanie

Mam prośbę o spolszczanie nazwy - chemtraile, chemtrailem itd. zamiast chemtrails. A komentarz jak najbardziej popieram! Cieszy mnie, że grono zauważających problem się zwiększa - oby nas nie wytępili!

1
0
Portret użytkownika Vraukolaukas

Ostatnio, przypadkiem

Ostatnio, przypadkiem trafiłem na program o wpływie aktywności Słońca na klimat na Ziemi. W skrócie chodziło w nim o to iż mniejsza aktywność Słońca była skorelowana z słabszym polem magnetycznym naszej gwiazdy. Słabsze pole natomiast wiąże się z większą ilością promieniowania kosmicznego docierającego do Układu Słonecznego, a więc i Ziemi. Doświadczenie w komorze mgielnej wykazało natomiast związek pomiędzy promieniowaniem, a powstawaniem chmur. Na podstawie badań zawartości izotopu węgla C14 w słojach drzew, wykazano również związek pomiędzy występującymi w ostatnim tysiącleciu czasowymi ochłodzeniami klimatu, a większym promieniowaniem kosmicznym(większa zawartość C14). Poruszono też kwestię chmur powstających na trasach morskich i wysnuto wniosek iż promieniowanie kosmiczne polaryzuje cząstki spalin, będące jądrami kondensacji i powoduje powstanie tychże chmur(bardzo przypominających smugi kondensacyjne po przelotach samolotów). 

Program bezpośrednio tego nie dotyczył ale stanowił dośc wiarygodne wyjaśnienie powstawania chmur kondensacyjnych, które niektórzy z umiłowaniem nazywają chemtrails. Osobiście jestem dość sceptycznie nastawiony akurat do tej teorii spiskowej i dużo bardziej przemawiają do mnie wnioski wysnute po obejrzeniu wspomnianego programu.

Btw. Przy okazji w związku z zmianą ilości C14 wraz z cyklicznymi(i niecyklicznymi) zmianami aktywności Słońca, znalazłem kolejny dowód na duży margines błędu w datowaniu radiowęglowym.

1
-5

Eppur si muove...

Portret użytkownika tubylec

Wiesz, takimi tekstami

Wiesz, takimi tekstami zdradzasz się że ciebie w ogóle fakty nie interesują i nie masz ochoty nawet przez kilka minut popatrzeć w niebo ze zrozumieniem .. wolisz naczytać się naukowych pierdół i przyjąć je na wiarę bo tak prościej i nie trzeba się konfrontować z niewygodną prawdą .. przejrzyj na oczy, lemingu, bo i tak od tego nie uciekniesz.

0
0
Portret użytkownika Kimbur

To spokojnie radzę byś jednak

To spokojnie radzę byś jednak przejrzał na oczy (dosłownie) - oczywiście o ile nie jesteś podstawionym agentem - i zaczął obserwować niebo nad sobą. Piękny dzień, bez przelotów samolotów a tu nagle zmasowany atak lotów, samoloty poza korytarzami powietrznymi, smugi kondensacyjne stają się trwałe i rozsnuwają w chmurki, a owe chemtraile tworzą na niebie kratownice, widoczne na zdjęciach.

Obserwuję od lat a doświadczenie to świetna metoda poznawcza. 

Ten problem podobny jest do problemu islamizacji Unii - ja pisałem o tym na tutejszym forum już znacznie wcześniej, inni też - teraz dzieje się to na naszych oczach.

Uwierz własnym oczom dopóki jeszcze nie jesteśmy mamieni do końca przez sprawujących władzę zza kotary!

4
0
Portret użytkownika kolo

No własnie..zamiast

No własnie..zamiast otwierania oczu może przewietrzyłbyś się, bo ilość głupot które napisałeś w tym poście przerasta przerasta tolerancje normalnego człowieka. 

0
-3
Portret użytkownika Vraukolaukas

A wiesz, nawet kiedyś

A wiesz, nawet kiedyś natknąłem się na stronkę, dzięki której można śledzić samoloty i jakoś nie zauważyłem, żeby latały sobie poza korytarzami powietrznymi, które zapewne jako ekspert masz dokładnie oznaczone. Bawiłem się kiedyś lornetką i nie widziałem obok "niewidzialnych" samolotów. Widziałem za to niebo bez ani jednego i kilkanaście na raz, których smugi układały się po jakimś czasie w tę Twoją szachownicę. Nic w tym niezwykłego nie było. Co do powstawania smug "nie za samolotem" to tłumaczy to odrobina wiedzy na temat zachowania gazów wylotowych w zależności od temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza na danej wysokości oraz ich oddziaływania jako jąder kondensacji.

No i nie prościej byłoby tym niewidzialnym samolotom latać w nocy, kiedy nikt równie czujny jak Ty nie mógłby ich działalności odkryć?

Dziękuję na dziś rozmówcom, za ogrom argumentów przeciwko mojej tezie na temat chemitrails. Na dziś kończę, bo mi pewnie moderator wprowadzi jakiś dzienny limit postów. 

Dobrej nocy. Smile

0
-5

Eppur si muove...

Strony

Skomentuj