Francja zakaże paliwa na bazie benzyny i oleju napędowego do 2040 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Francja planuje zakazać stosowania benzyny i oleju napędowego w pojazdach do 2040 roku, co ogłosił nowy Minister Środowiska Nicolas Hulot. Zaprezentowano szereg działań w ramach planu nowo wybranego prezydenta, Emmanuela Macrona, który chce osiągnąć we Francji neutralność węglową.

 

W ramach przedsięwziętego planu uboższe gospodarstwa domowe mają otrzymać specjalne środki, które zostaną przeznaczone na ekologiczne modernizacje w pojazdach. Obwieszczenie nadeszło po tym, jak Volvo ogłosiło w środę, że od 2019 roku będzie produkować jedynie samochody elektryczne i hybrydowe.

 

Przemawiając podczas konferencji prasowej Hulot powiedział dziennikarzom, że Francja przestanie wykorzystywać węgiel do produkcji energii elektrycznej do 2022 roku. Jest także w planach przeznaczenie do 4 miliardów euro na inwestycje zwiększające źródła energii odnawialnej. 

Ambitne plany Francji są skutkiem chęci objęcia przez kraj "przywództwa" w polityce klimatycznej oraz chęci wypełnienia zobowiązań wynikających z umowy paryskiej. Jednak Francja nie jest jedynym krajem, który planuje zakazać samochodów wyposażonych w silniki spalinowe. Podobne decyzje mają podjąć Holandia oraz Norwegia do 2025 roku, a Niemcy i Indie do 2030 roku.

 

Minister Środowiska Francji poinformował także o planach zakończenia importu oleju palmowego i innych produktów, które przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Parlament francuski weźmie udział w głosowaniu nad projektem zakazującym jakiegokolwiek wydobycia ropy, gazu ziemnego oraz węgla. Francja zobowiązała się również zredukować udział energii jądrowej z 75% do 50% krajowej energii do 2025 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Do 2040 roku będzie tam

Do 2040 roku będzie tam oficjalny Kalifat, w więc ten zakaz ma sens, bo wielbłądy nie potrzebują benzyny!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ono mat opeja

Prognozowanie czegokolwiek w

Prognozowanie czegokolwiek w okresie dluzszym niz (obecnie) 30dni, jest wysoce niepewne. Sytuacja geopolityczna jest pelna fluktuacji goniacych kroliczka... Ktos lubi roic. I to w wielu miejscach.. Czy to sa wciaz ci sami...?

Portret użytkownika Franek

Czyli po 2040 roku Francja

Czyli po 2040 roku Francja nie będzie miała lotnictwa, marynarki  i wojsk zmechanizowanych - raczej nie wierzę że pojazdy wojskowe da się przestawić na elektrykę - przynajmniej w ciągu 23 lat Smile

Portret użytkownika LordOfTheBots

To jakaś kpina?

To jakaś kpina?

Daję góra 2 lata czyli do 2019 by żabojady przestały istnieć, a oni snują wizje na ponad 20 lat w przód?

Portret użytkownika Elzart

No i bardzo dobrze. Zarżną

No i bardzo dobrze. Zarżną własną gospodarkę, zredukują potencjał atomowy i dobrze, a to wszystko w imię teorii na którą Chiny leją od lat, teraz USA też(przynajmniej przez 4 lata). Zielone źródła energii nie są aż tak wydajne jakby ekoentuzjaści chcieli, choć jak przedmówcy zaznaczyli za 20 lat Francja cofnie się do czasów z baśni tysiąca i jednej nocy, jak dofinansują biednym samochody elektryczne? Z jakiego źródła kasa na takie ekscesy, przecież część firm na bank ucieknie, z powodu przesadnie wyśrubowanych norm. Takie to moje przemyślenia po tym tekście.

 

 

Portret użytkownika zaduma

W 2041 warstwa wielbłądzich

W 2041 warstwa wielbłądzich kup na paryskich ulicach przekroczy 1,5 metra o ile wcześniej "miasta z żelazną wieżą" nie sfajczą mieszkańcy.

Portret użytkownika FOL

Wieża Eifla , zostanie

Wieża Eifla , zostanie przerobiona na najwiekszy na świecie minaret i z potęznych głośnikow megawatowych będzie slychać nawoływanie do modlitwy w promieniu 100 km ROFL

Portret użytkownika nobodyx

Ostatnio był tu fajny artykuł

Ostatnio był tu fajny artykuł o samochodach elektrycznych i ich wpływie na ekologię, a tak po za tym gdzie będą produkować energię elektryczną skoro atom też jest bee? 

Portret użytkownika Groot

To jest bardzo optymistyczna

To jest bardzo optymistyczna wizja. W 2040 roku Francja już nie będzie istniała podobnie jak Niemcy, a na ich gruzach powstanie kalifat zachodnio-europejski. Po ulicach będą biegać wielbłądy i kozy.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Ropniak

W 2040 roku to w francja

W 2040 roku to w francja będzie głównym odbiorcą ropy z półwyspu arabskiego. Będą co najwyżej dojnym regionem arabi saudyjskiej.

Skomentuj