Finlandia przebudowuje system bunkrów na wypadek wojny z Rosją

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rząd aktywnie poprawia i modernizuje system bunkrów oraz tuneli w pobliżu Helsinek, aby te były w stanie wytrzymać „rosyjską agresję”, informuje The Wall Street Journal.

 

 

Ministerstwo obrony podaje, że takie środki są konieczne w świetle napiętych stosunków między Rosją a Zachodem. „Wyciągamy wnioski z czasów drugiej wojny światowej” – podano w oświadczeniu.

 

Długość systemu ochrony wynosi około 200 km. W czasie pokoju podziemia będą wykorzystywane do użytku cywilnego, ale w przypadku wypowiedzenia wojny w ciągu kilku dni mogą być przekonwertowane na schroniska i ośrodki dowodzenia.

 

Podziemne miasto może pomieścić całą populację Helsinek (ponad 600 tysięcy osób). Nowoczesny system komunikacji zapewni ewakuowanym nieprzerwaną komunikację i pozwoli rządowi rządzić krajem w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Na Finach ogromne wrażenie zrobiła zapowiedź rosyjsko – białoruskich ćwiczeń strategicznych Zachód – 2017, które mają się odbyć w dniach od 14 do 20 września br. Manewry są związane, jak tłumaczą Rosjanie i Białorusini, ze zwiększoną aktywnością NATO przy granicy ich państw. Weźmie w nich udział po trzy tysiące żołnierzy z każdej ze stron. Rosja zaprezentuje 280 sztuk sprzętu, w tym 25 samolotów.

 

Wcześniej niezależne media, publikujące głównie w sieci, a także przedstawiciele lokalnej opozycji mają obawy, co do wspólnych ćwiczeń wojskowych. Środowiska te uważają, że Rosja pod pretekstem ćwiczeń będzie przerzucać na Białoruś broń. Ukraina i kraje bałtyckie mają odczuć zagrożenie w pobliżu swoich granic. Na początku lipca w Dzień Niepodległości Białorusi w Mińsku odbył się protest zorganizowany przez lidera opozycji Nikołaj Statkiewicz. Demonstranci w liczbie około 200 osób zebrali się na Placu Październikowym i pomaszerowali na Plac Niepodległości. Uczestnicy akcji protestowali przeciwko wspólnym ćwiczeniom wojskowym z Rosją.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika benek

pierdoly i tyle. Popatrzecie:

pierdoly i tyle. Popatrzecie:

- wahania pogodowe- zaburzenia w polu magnetycznym

-syf w powietrzu- zatrucie srodowiska

-topnienie lodowcow- nadaktywnosc slonca

suma sumarum wielcy Panowie chcieli zrobic armagedon, zgarnac zarcie-dusze i zniszczyc ziemie. Z tego co mi wiadomo to cos im sie zablokowalo i nie maja jak nawiac. Pozostaje im skonsumowac to gowno co naprodukowali. Tak to juz bywa raz peka serce a raz prezerwatywa!!!

1
0
Portret użytkownika ktośinny

Sprzeczne informacje:

Sprzeczne informacje:

- od dawna w mediach krążyła zawrotna liczba 4000 - tyle wagonów rosyjski MON zarezerwował na ćwiczenia Zapad

- teraz okazuje się, że w ćwiczeniach Zapad weźmie udział jedna brygada

To jak to rozumieć? Każdy żołnierz dostanie jeden oddzielny wagon? Luksusowo.

3
0
Portret użytkownika keri

Oho, Finlandia myśli, że

Oho, Finlandia myśli, że uratują ich bunkry.

Szwajcaria wybudowała swoje cacka ryjąc w skale.

Niemcy mają systemy podziennych bunkrów łącznie z doprowadzeniem do nich linii kolejowych.

Usrańcy tak budują po nocach i wysadzają oporniejszy materiał, że budzą w nocy swoich obywateli.

I komu Finlandia chce wcisnąć kit, że chcą uciec do bunkrów z powodu wojny z Rosją?

7
-1
Portret użytkownika koteczek

Mając takiego sąsiada Finowie

Mając takiego sąsiada Finowie muszą się zabezpieczać na wypadek jak ruskom znowy przyjdzie do głowy "wyzwalać" Finlandie.
Z powodu swej mocarstwowości gospodarczej Rosja została określona przez niemieckiego polityka Helmuta Schmidta w latach '80 jako Górna Wolta z rakietami. Jest to określenie do dziś obowiązujące a jedyne, co się w nim zdezaktualizowało to fakt, że nie istnieje już takie państwo jak Górna Wolta.
Obecnie bowiem znane jest ono jako Burkina Faso.

0
-8
Portret użytkownika UPAdlina

w chwili obecnej trollu od

w chwili obecnej trollu od tymy to uSSmania próbuje "wyzwalać" niepokorne narody od swoich "reżimów". Nie Rosja. Na szczęście to "wyzwalanie" już uSSmanii nie wychodzi tak jak kiedyś i to właśnie dzięki Rosji i Chinom. Chwała im za to. Co do "Górnych Wolt" czy "Burkina Faso", to w takim razie trollino zadaj sobie pytanie na jakim poziomie jest dziś uSSmania, skoro takie "Górne Wolty" czy "Burkina Faso" okopują im tyłki np. w Syrii? Hehehehe! Pobudka panie chacheł!

6
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Po tym, co im keidyś RuSSkie

Po tym, co im keidyś RuSSkie zgotowali (na sczęście Finowie urządzili im krwawą łaźnię Smile ) i majac na uwadzę fakt, że Putin i Rosjanie ogólnie tęsknią do ZSRR i są z tego tworu dumni nie ma co się dziwić. Miejmy nadzieję, że RuSSkie nadal czuję kompleks przed wojną z Finami.

0
-8
Portret użytkownika UPAdlina

Znowu "cieniu niesprawiedliwy

Znowu "cieniu niesprawiedliwy" siejesz swoją banderowską prymitywną propagandę. Na Finów napadł żydo-bolszewicki ZSRR w którego skład wchodzili też twoi upaińscy ziomale. Rosji wówczas nie było jako suwerennego państwa. A żydo-bolszewickim ZSRR rządził gruzin stalin. Prawdopodobieństwo, że dziś takie państwo jak Rosja mogłoby napaść na Finlandię jest takie samo jak prawdopodobieństwo tego, że twoje IQ przekroczy poziom IQ popielniczki.

6
0
Portret użytkownika rogol

Droga wojna swiatowa nie moze

Droga wojna swiatowa nie moze byc przykladem.

Teraz wojna to juz nie taka niestety jak ta ktora byla.

Tylko kto to mowi o wojnie tylko ci ktorzy w czasie pokoju juz chca na tym zarobic.

3
0

Skomentuj