Na Filipinach odkryto dziwny obszar z płonącą ziemią

Kategorie: 

youtube.com

Około dziesięć dni temu mieszkańcy osady Maas w filipińskiej prowincji Sarangani (Mindanao) odkryli teren z płonącą ziemią, z której buchają płomienie i ulatnia się gaz. Strefa spalania zajmuje powierzchnię około 300 metrów kwadratowych. W opinii mieszkańców, spod ziemi wyłania się nowy wulkan.

 


Zgodnie z doniesieniami, w przeszłości na obszarze tym przechowywano węgiel, a od 2007 roku suszono kukurydzę. Spalanie ziemi obserwowane jest od 6 lutego br., kiedy jeden z mieszkańców, nieświadomy grożącego niebezpieczeństwa, przemierzał ten teren i mocno poparzył sobie stopy i ręce.


Ludzie byli wstrząśnięci tym zdarzeniem. Z ziemi wyłaniały się płomienie i sporadycznie także kamienie. Pomimo faktu, iż palenisko może mieć pochodzenie wulkaniczne, ludzie nadal gromadzą się wokół niego i z ciekawości dziobią w ziemi kijami. Sprawę badają władze lokalne w kooperacji z biurem ochrony przeciwpożarowej. Do tej pory nie ustalono przyczyn zjawiska.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Żeby nie zauważyć ognia i się

Żeby nie zauważyć ognia i się poparzyć, ten facet musiał być zalany w trupa i iść na czterech. Alkohol szkodzi zdrowiu!...

0
0
Portret użytkownika brat_pijak

 "przemierzał ten teren i

 "przemierzał ten teren i mocno poparzył sobie stopy i ręce"; szedł na czterech, czy co?

0
0
Portret użytkownika excar

Ludziska ,gaście to szybko bo

Ludziska ,gaście to szybko bo jak się hegemon dowie że macie dużo gazu to was tak "zdemokratyzuje" że pożałujecie że się urodziliście....

0
0
Portret użytkownika dąb

To żaden fenomen bo np. o

To żaden fenomen bo np. o płonących torfowiskach to nie słyszeliście? Tzn. że i u nas mogą buchać dym i ogień z ziemi a ludzie zapadać się pod ziemię i tam się spalać żywcem.  

0
0

Skomentuj