Fale dźwiękowe mogą zostać wykorzystane jako broń

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Większość nieświadomych ludzi żyje w przekonaniu, że żyjemy w czasach pokoju a wojny światowe to odległa przeszłość - nie licząc oczywiście tzw. wojny z terroryzmem w krajach islamskich, gdzie sprawiedliwość za rzekomy terroryzm jest wymierzana przy pomocy uzbrojonych dronów. Spostrzegawcze osoby zauważą jednak, że Stany Zjednoczone prowadzą wyścig zbrojeń z Rosją. Nie bez powodu trwają badania nad coraz to lepszą bronią.

 

W 1962 roku, gdy doszło do kryzysu kubańskiego i pojawiło się realne zagrożenie wojną pomiędzy ZSRR a USA, do Kuby zbliżały się radzieckie statki wiozące materiały militarne. Wojskowi teraz uważają, że gdyby doszło w przyszłości do podobnej sytuacji, Stany Zjednoczone mogą wykorzystać fale dźwiękowe, które przekształciłyby się w złośliwe sygnały elektryczne. Zakłócenie powietrza wprawi w ruch membranę głośników, co utworzy sygnał elektryczny, składający się z zer i jedynek. Ukierunkowując ten sygnał można będzie przejąć kontrolę nad statkiem.

 

Analityk ds. bezpieczeństwa narodowego Peter Singer powiedział, że metoda ta daje nowe możliwości na morzu. Jego zdaniem można ją wykorzystać jako formę ostrzegania swojego wroga, w przypadku gdyby nadciągała flota okrętów a Stanom Zjednoczonym zależałoby na uniknięciu wymiany ognia. Metoda ta prawdopodobnie będzie miała swoje zastosowanie nie tylko w przypadku wrogich okrętów.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Azzaro

Taka broń wykorzystywana jest

Taka broń wykorzystywana jest od dawna, nie ma to nic wspólnego z HARP, który słuzy do rozpiepszania magnetoswery. Na fale dzwiękowe w zakresie pasma słyszalnego jest dobra rada, stoper w uszach. Im wyższą częstotliwośc tym bardziej kierunkowa i latwiejsza do wytłumienia. Dolne pasmo infradzwięków to prawdziwe gówno, poza wykorzystywaniem w łączności pod wodą są niekorzystne dla czlowieka, taki dzwięk nie ma praktycznie kierunkowości, swietnie się odbija dając wrażenie że nadchodzi z każdej strony. Ale i takie spektrum można bardzo łatwo namierzyć i wytłumic w przeciwfazie biorąc za korekte kilka czynników.

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

Chłopakom ze szkół

Chłopakom ze szkół elektrotecznicznych i elelktronicznych,popękałyby jajka ze smiechu,po przeczytaniu tych glupot...

0
0
Portret użytkownika olo manolo

Tesla wynalzal silnik

Tesla wynalzal silnik elektryczny, pradnice (co za tym idzie dynamo, elektrownie wodna itp), pilot radiowy, swietlowke, baterie sloneczna (SIC!) roznego rodzaju transformatory i mnostwo innych rzeczy, ale zeby HAARP? To bardzo ciekawe, pewnie byl to jeden z jego tajnych wynalazkow, dokumentacje ktorych przejelo rzekomo FBI. A moze Tesla wciaz zyje i wynajduje?

0
0
Portret użytkownika Preston

Powstały tarcze policyjne,

Powstały tarcze policyjne, które - produkując ścianę dźwięku - pomagają rozproszyć tłum. W opinii twórców, ich wykorzystanie może zmniejszyć liczbę brutalnych zajść w starciach tłumu z policją - informuje "New Scientist".
Wynalazek przypomina zwykłą tarczę policyjną, ma jednak wmontowane urządzenie generujące specyficzne dźwięki. Już dziś amerykańska policja, podczas konfrontacji z tłumem, używa sprzętu emitującego nieprzyjemny hałas.
Tarcza wytwarza dźwięk o niskiej częstotliwości, który wchodzi w rezonans z drogami oddechowymi człowieka, przeszkadzając w zaczerpnięciu oddechu. W opisie potrzebnym do uzyskania patentu (złożonego przez firmę Raytheon) można przeczytać, że intensywność impulsów można zwiększać, przez co osoby, wobec których stosowana jest tarcza, najpierw odczuwają dyskomfort, a w ostateczności zostają "chwilowo obezwładnione".
Według naukowców z Leeds Metropolitan University takie narzędzie może oznaczać ryzyko dla słuchu, a u astmatyków powodować wręcz wrażenie duszenia się. Największym zagrożeniem związanym z pojawieniem się takich tarcz jest jednak fakt, że mogą one zostać wykorzystane do politycznej kontroli.

0
0
Portret użytkownika niebieskozielona

A mieliscie kiedys do

A mieliscie kiedys do czynienia z Islamistami, np. w Europie? Nigdy bym nie pomyslala, ze bede widziala w nich tak niepasujace cechy wna tym kontynencie. Nie jestem za tym, zeby ich wybijac, ale powinni im zamkac granice. Jak uporzadkuja u siebie, to wtedy moga isc do cywilizacji. Panosza sie w  Europie, powiedza ci w nos, ze twoj Bog jest glupi, a jego prawda jest najswietsza, nawet dla ciebie choc o tym nie wiesz. A jak nie wiesz to ci to uswiadomia.
Bankstezy mieszaja u nich, bo ropa i gaz wazniejsze i zmuszaja ich do ucieczki z wlasnych krajow. A ci niestety bez nadzoru, rozpuszczeni przez urzedy europejskie, biora co chca, za darmo i jeszcze odgrazaja sie. Gdyby jeszcze w odpowiednim kierunku.

0
0
Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Od dłuższego czasu zadaję

Od dłuższego czasu zadaję sobie pytanie... dlaczego to właśnie USA jest potęgą militarną ? Zaświtała mi pewna myśl. Przecież to za zwyczaj jest tak, że ten nagłośniejszy, który straszy, i gada "co to nie on" okazuje się zwykłym cieciem. Gdyby doszło do 3 wojny, nie obstawiałbym w tej chwili Stanów, tylko chiny lub rosję. Oni cicho siedzą i się zbroją bez żadnych przechwałek.

0
0
Portret użytkownika Sobieski

Jest już stosowany jeden

Jest już stosowany jeden rodzaj broni dźwiękowej do rozpoaszania tłumu bez konieczności uzycia broni palnej,  działa to na zasadzie emitowania dźwięku do 150 Db w skupionej wiązce dzwieku(podobna zasada działania jak skupiona wiązka światła w laserze), wystarczy wycelowac w tłum i włączyć a rozsadzający ból w głowie zmusi przeciwnika do zastanowienia sie nad swoimi czynami...
 

0
0
Portret użytkownika Akutaku

Rozumiem zamysł, ale to

Rozumiem zamysł, ale to wymaga znacznie większego wysiłku niż się pierwotnie wydaje.
Po pierwsze, faktem jest, że można użyć głośnika jako mikrofonu - spróbujcie sami zrobić coś takiego, ale to jak najbardziej działa. Kreatywni realizatorzy dźwięku używają tej metody do nagrywania basu albo stopy perkusyjnej na przykład - choć oczywiście należy pamiętać, że nieliniowości zawieszeń głośnika itd. powodują różne zniekształcenia.
Nie jest jednak wcale tak łatwo odwrócić przetwarzanie cyfrowo-analogowe. Inną budowę mają przetworniki zamieniające ów ciąg zer i jedynek na ciągły sygnał analogowy (czyli dające sygnał na głośnik) a inną przetworniki zamieniające falę akustyczną na bity (np sygnał z mikrofonu). Nie widzę możliwości, żeby drabinka rezystorów z układem sumującym (przetowrnik C-A) 'umiała sama' w drugą stronę odpowiednio rozkodować sygnał analogowy Wink

0
0
Portret użytkownika Zenek

Jeżeli na przykład głośniki

Jeżeli na przykład głośniki produkuje kilku producentów z tych samych podzespołów. Jeżeli do takich głośników uda się wzorem "automatyki siemensa" dołożyć jakiegoś wyzwalanego drganiami membrany StuxNeta to nie trzeba super techniki do "piracenia". Wzbudzasz membrane określonym sygnałem, ona porównuje go z tkwiącym w wirusie kodem i sama odtwarza sygnał NISZCZ. Tylko musi dostać sygnał wyzwalający jaki będzie niezwracający dla atakowanych na siebie uwagę.
 
Tak jak z Meakoningiem przy lotach we mgle. Masz amerykańską nawigację, ufasz w "zapewnienia" tych "piewców pokoju" a on ci specjalnie położenie na mapie przestawia. I masz wtope bezgranicznie wierząc usrahellskiej technice.
 
A sam system "głośnikowy" może na przykład być skierowany wobec ludzi (załogę) wrażliwą na określone częstotliwości leżące w zakresie generowania przez głośnik. Niekoniecznie jak piszą "w elektronikę".
 
 
 
 
 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika euklides

Doskanały plan! Przejmą

Doskanały plan! Przejmą kontrolę nad wrogimi głośnikami i puszczą Justina Biebera. Tego nie wytrzyma żadna armia świata!

0
0
Portret użytkownika Saj

"zakłócenie powietrza wprawi

"zakłócenie powietrza wprawi w ruch membranę głośników, co utworzy sygnał elektryczny, składający się z zer i jedynek. Ukierunkowując ten sygnał można będzie przejąć kontrolę nad statkiem." Od kiedy to głośniki są urządzeniami wejścia ;3?

0
0
Portret użytkownika pako1205

Pewnie,kiedy powstały

Pewnie,kiedy powstały domofony,jednak to,co jest w artykule-jest pozbawione sensu,albo nie zostało precyzyjnie przedstawione.

0
0
Portret użytkownika John Moll

"It’s conceivable sound waves

"It’s conceivable sound waves can be transformed into malicious electrical signals. An air disruption causes the diaphragm of a speaker to create an electrical signal made up of ones and zeros. Targeted ones and zeros can override a computer-driven ship."

0
0
Portret użytkownika Mr.Spock

Słowem kluczowym jest tutaj

Słowem kluczowym jest tutaj słowo "targeted". Jest nikła, właściwie prawie zerowa szansa, żeby sygnałem z obwodu głośnikowego można było sterować komputerem

0
0
Portret użytkownika Nabuchodonozor

To że w necie jest pełno

To że w necie jest pełno śmieciowych informacji które nie należy powielać. Zdrowe myślenie i racjonalizm pomaga.

0
0
Portret użytkownika Zenek

Pewnie prowadzą badania by

Pewnie prowadzą badania by puszczane w eter "dzwięki" interferowały z elementami wrażliwymi wrogiego statku tak by w jego obwodach powstawał prąd udający sygnał cyfrowy mogący później dokonać zniszczeń w elektronice.
 
To na zdrowy rozum wynika z postu a głośniki mają służyć tylko jako mikrofony do wyzwolenia tegoż "prądu" (skoro membrana drga pod wpływem prądu w cewce głośnika to ruszając membraną można próbować wywoływać efekt indukcyjny w tej cewce o kształcie sygnału cyfrowego). Zakres pewnie będzie poza słyszalnością człowieka bo inaczej to bez sensu by było.
 
 

0
0

Strony

Skomentuj