Europol skonfiskował ogromny arsenał broni w Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: Europol

Hiszpańska policja we współpracy z europejską agencją Europol przechwyciła wielki skład broni w ramach wielkiej operacji "Portu". Zatrzymano również 5 osób, które prowadziły nielegalny handel bronią i prawdopodobnie wspierały działania islamskich terrorystów w Europie.

 

Potężny arsenał broni zawiera ponad 10 tysięcy sztuk karabinów szturmowych, karabiny maszynowe przeznaczone do obrony przeciwlotniczej, setki pocisków do moździerzy i granatów, pistolety, rewolwery oraz części przeznaczone do reaktywacji broni palnej. Akcja policyjna odbyła się w 12-13 stycznia bieżącego roku, o czym kilka dni temu powiadomiła agencja Europol.

Ustalono, że przestępcy najpierw zupełnie legalnie zakupywali broń palną, po czym sprzedawali ją po wyższej cenie na czarnym rynku. Po dokonaniu naprawy, każda sztuka broni natychmiast nadawała się do użytku. Rozmiary tego arsenału sugerują, że handlarze musieli mieć wielu klientów.

Po zamachu terrorystycznym na Muzeum Żydowskie w Brukseli w 2014 roku, policja rozpoczęła śledztwo w sprawie broni palnej, która została użyta przez napastnika. Trop doprowadził śledczych do Hiszpanii. Zakłada się, że islamscy terroryści są zaopatrywani w broń z tego typu magazynów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika musician

Przestępcy najpierw zupełnie.

Przestępcy najpierw zupełnie..... "legalnie" zakupywali broń palną, po czym sprzedawali ją po wyższej cenie na czarnym rynku. Żadnej informacji o kraju pochodzenie broni, o narodowości przestępców kupujących "legalnie" broń którą potem nieewidencjonowaną sprzedawali z zyskiem. 

1
0
Portret użytkownika masakra

ide o zakład że to nie jedyny

ide o zakład że to nie jedyny skład takiej broni w europie , ale będze masakra czy

nasi politycy są ślepi ? ludzie powinni być przygotowani, politycy mają schrony

i kasę do ucieczki a zwykły człowiek jak zwykle w dupie , jak my sami nic nie zorganizujemy

to nikt nam nie pomoże

7
0
Portret użytkownika Bogusław Maśliński

Tubylec, bardzo słuszne

Tubylec, bardzo słuszne spostrzeżenie. W stanie wojennym zachód wspierał nasz, tak mówili.

Teraz w ramach nie dokończonych obietnic niech przyślą nam to w ramach odzyski.

 

0
0
Portret użytkownika hans

to legalny magazyn broni

to legalny magazyn broni zdezaktywowanej.  Naprawili 3 sztuki i sprzedali terrorystą i z tego powodu jest zamieszanie, a nie z powodu nielegalności broni.

no ale to typowy poziom rzetelności wiadomości na tym portalu niestety, a szkoda...

2
-2
Portret użytkownika 44.

Tak w skrócie...

Tak w skrócie...

Gdybym był Królem Słowian to... zaproponowałbym taki układ premierowi Turcji: 

Spisujemy listy deratyzacyjne wszystkich - syjonów, masonów, komuchów, vatykańców, nazistowskich korposk.synów, satanistów itpodobnego parchatego ścierwa.

Przeprowadzamy w Europie szybką cichą likwidację parchatego ścierwa.

Odbudowujemy co potrzeba, robimy wspólne interesy i Nasze Narody żyją długo i szczęśliwie bez tych pier.olonych religijnych poróżnień i parchatych judaszy.

3
0
Portret użytkownika 4t3

I Hitlerowi się nie udało i

I Hitlerowi się nie udało i tobie nie uda. Kiedy mu się nie udało, to Doenitz musiał podpisać akt bezwarunkowej kapitulacji. Każdy kanclerz Niemiec go też podpisuje. To znaczy że Niemcy sa bez praw i niedługo Niemców wcale nie będzie.

0
0
Portret użytkownika Polak2017

Walki gangów w Sztokholmie.

Walki gangów w Sztokholmie. Giną kolejni ludzie, a policja jest bezwładna. Na przedmieściach Sztokholmu trwa 12 konfliktów między różnymi grupami przestępczymi. Sztokholmska policja poinformowała, że prowadzi obecnie 47 śledztw w sprawie morderstw oraz 57 w związku z usiłowaniem zabójstwa. W tym roku w stolicy Szwecji doszło do 17 strzelanin, w wyniku których osiem osób zginęło, a 14 zostało rannych. Grupy przestępcze podejrzewane są o udział w 436 wymuszeniach oraz porwaniach. 
Według Appelgrena duża skala morderstw w Sztokholmie związana jest ze względnie łatwym dostępem do broni. W ostatnim czasie w południowej części miasta zarekwirowano 17 sztuk broni maszynowej typu kałasznikow.   Źródło: zys/ ulb/ mc/  http://malydziennik.pl/walki-gangow-w-sztokholmie-gina-kolejni-ludzie-a-policja-jest-bezwladna-dzielnica-w-ktorej-trwaja-walki-zamieszkana-jest-przez,...

1
0
Portret użytkownika Polak2017

Ale Odwaliło z Jednej strony

Ale Odwaliło z Jednej strony śmiesznie ale z drugiej to Tragedia.  Dla tego kraju UE nie ma już nadziei  Szwedzka minister: Bojownicy ISIS dostaną mieszkania, darmową edukację i pieniądze . Alice Bah Kuhnke, minister ds. Kultury i Demokracji Szwecji zapowiedziała „miękkie lądowanie” dla islamskich bojowników wracających z wojny na Bliskim Wschodzie. Wszystko w imię integracji ze społeczeństwem Szwecji. http://pikio.pl/szwedzka-minister-bojownicy-isis-dostana-mieszkania-darmowa-edukacje-i-pieniadze/   źródło http://www.aftonbladet.se/nyheter/samhalle/a/Jdqe6/stenhard-kritik-mot-minister-bah-kuhnke   Jeszcze trochę i będą im wydawać darmową broń i zezwolenia na odstrzał rdzennych mieszkańców (co juz sie praktykuje w Malmo). Może jeszcze zorganizują bezpłatne szkolenia wjeżdżania tirem w tłum ludzi.  To daży do pelnej rehabilitacji wszelkiej przemocy i zbrodni.Nalezy wiec rehabilitowac SS i Hitlera,Turkow za Ormian,jugoslawianskich(serbskich)bojownikow,banderowcow,stalinowcow.

4
0
Portret użytkownika Polak2017

 Znalezione w sieci -  ISIS

 Znalezione w sieci -  ISIS zdobyłoby Szwecję w kilka godzin. Żołnierze walczący z islamistami są załamani polityką Skandynawów http://wolnosc24.pl/2017/03/15/isis-zdobyloby-szwecje-w-kilka-godzin-zolnierze-walczacy-z-islamistami-sa-zalamani-polityka-skandynawow/  
Niby kij z tymi Szwedami. Ale te dzikusy odrazu wsiada w Karlskronie w Stene i wjada odrazu do Gdyni i Gdańska a ze sa wyszkoleni i zaprawieni w boju to mamy przesrane jak bedą chcieli nas zatakować .  Kibice legi i Arki  gołymi rękami walką wręcz z dzikusami zaopatrzonymi w bron z magazynow wojskowych szwecji to bezsens lub rześ . A obecna Polska Armia jest bez dowództwa, w razie czego musi nastąpić paraliż decyzyjny , co pozwoli  na zdobycie strategicznych punktów i przyczółków dla wroga .
  Polityka Szwedzka doprowadziła do tego ze Armia Szwedzka  może nawet jest coś warta gdyby doszło do obrony przed napaścią zewnętrzną bo ma nowy niezawodny sprzęt , uzbrojenie na ciężkie warunki bojowe. Mając jednak za przeciwnika ,, własną ludność ” , własnych obywateli tyle że zdeterminowanych i agresywnych [ nie tak jak zniewieścieli Europejczycy z kredkami ] ludzi którzy będą strzelać w plecy , sabotować , paraliżować , kiedy nie wiadomo kto wróg , a kto przyjaciel , dodatkowo uzbrojonych i ,, ostrzelanych ” w prawdziwej walce … nie ma szans . Przy dobrej organizacji islamiści poradziliby sobie w kilka dni jeśli nie godziny .  A nam niebezpiecznie blisko wyrośnie przygotowany i agresywny wróg.

3
0
Portret użytkownika Logika

Wiadomo pociski moździerzowe

Wiadomo pociski moździerzowe może kupić legalnie każdy obywatel UE (w Polsce nie możesz posiadać ani kupić kamizelki kuloodpornej)

 

5
0
Portret użytkownika Turkraw

A ile ty, mój drogi

A ile ty, mój drogi współobywatelu, masz sztuk broni, żeby odeprzeć atak?

Ale tam będzie rzeź!

Pozdrawiam,

4
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

żydo-katolicy-typu-ogopogo to

żydo-katolicy-typu-ogopogo to dla was pojawił się kolejny odcinek serialu, tym razem niewielki spis zbrodni waszych ''wybrańców narodowych zjednoczonych w lichwie''

http://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-korporacje-z-piekla-rodem,nId,2367892

PS

Wielokrotnie rozmawiałem z prawdziwymi żydami i żydówkami na ten temat, odpowiedź była zawsze taka sama jakby wyuczona: ''Winna tej trudnej sytuacji na świecie jest chciwa biała rasa, którą należy powstrzymać lub zniszczyć.'' O lichwie czyli wszechobecnej pasożytniczej prowizji 3%, bankach, syjonizmie, korporacjach, nie da się z nimi rozmawiać na te tematy, bo wpadają natychmiast w żydowską histerię, tj plują jadem oraz kończą dyskusje. Wnioski sami sobie wyciągajcie.

8
-2

Skomentuj