Europie centralnej grożą niebezpieczne zjawiska pogodowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnia fala upałów będzie miała swoje konsekwencje. Organizacja meteorologiczna ESTOFEX (European Storm Forecast Experiment), zespół europejskich meteorologów powołany w celu przewidywania poważnych burz, ogłosił najwyższy 3 poziom zagrożenia przed niebezpiecznymi burzami, które mogą występować z największą siłą na północy Niemiec.Trzeci poziom zagrożenia to ekstremalnie poważna (extremely severe ang.) burza charakteryzująca się ryzykiem gradobić o gradzinach większych niż 5 cm. W trakcie burzy może również wiać wiatr z prędkością w porywach nawet powyżej 120 km/h. Przy takiej pogodzie mogą również wystąpić liczne trąby powietrzne o sile F2 na skali Fujity, lub nawet silniejsze.

Źródło: estofex.org

Na dużo większym obszarze grożą nam burze poważne (severe). Ich zasięg oddziaływania według synoptyków ESTOFEX dosięgnie znacznie dalej i pomiary radarowe sugerują, że zagrożona burzami i gradobiciami jest też zachodnia Polska. Procesy konwekcyjne mogą być bardzo gwałtowne i również w tym przypadku burzom mogą towarzyszyć tornada.

Gradobicie w Dachwig w północnych Niemczech - 3 lipca 2015

 

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Impuls

I tak do ciepłego klimatu

I tak do ciepłego klimatu brakuje nam dużej ilości dni upalnych i bardzo upalnych (tmax >= 42), oraz burz.
Uwarzam że klimat stoi w miejscu - dalej jest mizernie latem, bo oprócz paru dni takich jakich teraz mamy, to temperatura dobija tylko do 14-18 st. w wielu przypadkach...
A powinno być tak że przez całe lato temperatura minimalna nocna nie spada poniżej 16, a maksymalna dzienna poniżej 23-26.

0
0

Kiedyś ZXCVBNM

 

Portret użytkownika Prawdziwy Patriota

Do prawdy dziwnę ponieważ

Do prawdy dziwnę ponieważ rekord w cieniu to "zaledwie" 40 stopni i nigdy w Polsce nie było takich tropikalnych temperatur więc co ty za durnoty pleciesz ? masz jakieś zdjęcia z tego okresu ? czy inny dowód oprócz pustych słów ?

0
0

Ban na czas nieokreślony

Portret użytkownika Prawdziwy Patriota

No właśnie tutaj jużsam sobie

No właśnie tutaj jużsam sobie strzeliłeś butem w ryj dlaczego ? 
Bo nie ma odpowiednich wyników ale już podałeś temperatury najwyższe w Polsce tak więc gdzie jest to twoje 40-ileś stopni ? masz na to jakieś potwierdzenie ? 
Poza ytm Polska leży w klimacie umiarkowanym i lata tutaj nie mają w ogóle prawa dochodzić wyżej niż 40 stopni. 
Widać tutaj wyraźnie twoje niedouczenie i jeszcze twierdzenie,że ja się nie znam ? weź lepiej zamknij się już i nie odzywaj się na takie tematy bo nie masz o nich pojęcia.

0
0

Ban na czas nieokreślony

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To nacisk Usraela, aby Europa

To nacisk Usraela, aby Europa raźniej przeciwstawiała się Rosji...
 Europejskie pejsate śmierdziele z tchórzostwa wola wystawiac nic nie znacząca Polskę i ich klakierowy rząd, ale USa to nie wystarcza...

0
0
Portret użytkownika krzych56

Jak Niemcy to centralna (

Jak Niemcy to centralna ( czytaj środkowa Europa ) to niektórym z geografią było bardzo nie podrodze.
Bardziej bym uwierzył, że centrlna ( środkowa ) Europa to tereny Polski, Czech, Słowacji. Można do tego zaliczyć Litwę, Łotwę i Estonią, wschodnią część Niemiec, zachodnią Ukrainę i Białoruś....

0
0
Portret użytkownika Wojox

Więc się spieszą i szykują

Więc się spieszą i szykują dziwne zakazy. Zakaz panoramy, bo co ? bo na niebie będzie wyłącznie chemtrails ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wolność_panoramy_2015
Ogólnie to już nie wiedzą czego się czepić w tym Europarlamencie. Lepiej aby ta Unia upadła jak najszybciej. Pierwszy klocek domina już spada (Grecja)...
 

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika tubylec

Wiecej przebywajcie na tzw.

Wiecej przebywajcie na tzw. świeżym powietrzu jak je gdzieś znajdziecie to się zaadaptujecie do pogody .. siedzenie całymi dniami przed kompem temu nie służy, tak samo jak długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach .. potem czy upał, czy deszcz czy mróz to zawsze jest źle bo się odcinacie i tym samym odzwyczajacie od naturalnych warunków zewnętrznych jakie są o danej porze roku.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ja tam jestem w formie.. 

Ja tam jestem w formie..  Wałkoniłem się wczoraj cały dzien na słońcu wskakując od czasu do czasu do basenu.
 Wieczorem wyplewiłem chwasty na działce  ...
 A teraz plewię je w sieci...

0
0
Portret użytkownika Foxtrot

Angelus Maximus Rex

[quote=Angelus Maximus Rex]
 Wieczorem wyplewiłem chwasty na działce  ...
[/quote]
Zmień ksywkę na ROUNDUP ROFL

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ciebie z usmiechem idioty,

ciebie z usmiechem idioty, dawno wyplewiłem i wszyscy się smieją z twojeego "proroctwa" co do pogody w najbliższych dniach...
 Usiłujesz się popisac internetowa wiedzą, która produkują takie same osły...

0
0
Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Nie. Za mojego dzieciństwa

Nie. Za mojego dzieciństwa powyżej 30 st było normalną, letnią temperaturą i nikt nie biadolił. A teraz 25 st. latem panika i blady strach, zimą poniżej -5 st. i już wszyscy zamarzniemy. Kiedyś było normalnie - latem około lub ponad 30, zimą nawet -25 i było dobrze.

0
0

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika kolo21

Co ty za bzdury piszesz.Moja

Co ty za bzdury piszesz.Moja matka ma 85 lat i nie pamięta takich upałów.To ile ty masz 100?Mam termometr za oknem i wiem że było ponad 40stopni W cieniu!.Na wielu forach sprawdzałem i nie którzy mieli więcej.I bzdurą jest że polacy sprawdzają temperature w słońcu!Dzisiaj się wysiliłem i poszedłem do naszej stacji meteorologicznej.I tam w cieniu było 40.05 stopnia.Szlag mnie trafia,że media ostrzegają że są szalone zmiany klimatyczne,a zarazem zaprzeczaja temu.K..a niech się zdecydują.Były w tym roku tylko 2 burze i to bardzo mizerne.Patrzę się na mapę i widze że nadchodzi z zachodu z nad Niemiec.A następnie się cofa.
https://burze.dzis.net/?page=mapa_europa
Na bank nie będzie ochłodzenia.Bo co stacja to inna pogoda.

0
0

kolo21

Portret użytkownika b@ron

42 lata żyje i "dawniej"

42 lata żyje i "dawniej" upał, to był przy 25 stopniach, kto obserwuje pogodę zwróci uwagę na to że klimat już nam się zmienił temperatury pod 40 stopni są do wytrzymania, jednak w większości to my nie jesteśmy przyzwyczajeni do nich i problemy pojawiają się w chwili kiedy zaczynamy tak samo zachowywać się przy owych 40 stopniach, jak zachowywaliśmy się przy 25 ...efekt to poparzenia i udary

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Prawdziwy Patriota

Pamiętam jak za PRL'u były

Pamiętam jak za PRL'u były lata jak i tak zwane "ruskie" zimy i nie powiem taka pogoda mi odpowiadala ale teraz to co wyrabia się w naszym klimacie jest iście absurdalne by zimy prawie nie było a lato z temperaturami 35 stopni i ani chwili odpoczynku od ciepła. 
Szczerze nigdy w Polsce temperatury nie utrzymywały się ponad 30 stopni przez 2 tygodnie a twoje "powyżej 30 stopni było normą" jest doprawdy dziwne no chyba,że mieszkasz lub mieszkałeś gdzieś na kanarach.

0
0

Ban na czas nieokreślony

Portret użytkownika MS

To musisz byc strasznie mlody

To musisz byc strasznie mlody skoro powyzej 30 to tem. twojego dziecinstwa. Jest to rozwoj ostatnich 26 lat. W latach 80  jezdzilo sie nad morze i 25 stopni to bylo absolutne lato. Nikt nie mrzyl nawet o 30 stopniach a i tak wszyscy padali jak muchy. Kobiety z bialymi nosami od kremu, male dzieci w czapkach i koszulkach. Wszystko schodzilo z plazy na odpoczynek w godzinach miedzy 11 a 14. Dopiero o 15 plaze zapelnialy sie.
Od kiedy temperatura 30 stopni byla normalka?

0
0
Portret użytkownika keri

Termometr mógł się nagrzać do

Termometr mógł się nagrzać do 30stC, gdy temperatura wynosiła 25stC. Aby uniknąć rozrzutu między temperaturą powietrza a temperaturą wskazaną na termometrze, termometr musi być w cieniu. Być może o ten rozrzut tu chodzi i obie strony mówią o tym samym.
Ciekawostka. W sobotę 04.07 2015 temperatura powietrza wynosiła ponad 30stC, a temperatura drogi 53stC. Takie pomiary były wyświetlane nad drogą w mieście.

0
0

Skomentuj