Europę wschodnią opanowali "faszyści"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Określenie faszyści zrobiło ostatnio zawrotną karierę. Teraz używa się go do określenia nielubianej przez siebie grupy ludzi o odmiennym poglądzie. Czyli obecnie faszyści to przeciwnicy ideowi. Do ciekawej sytuacji na tym polu dochodzi obecnie w Europie - obie strony konfliktu ukraińskiego zgodnie nazywają się faszystami i obie mają ku temu powody.

 

Według propagandy zachodniej Putin to Hitler, który zabezpiecza interesy w taki sam sposób jak on w przypadku Czechosłowacji i tak zwanych Niemców sudeckich. W telewizjach można zobaczyć protestujących ludzi noszących wizerunek Putina z wąsikiem. Czy takie reakcje względem Władimira Putina są uprawnione? Niewątpliwie, tak bo podobieństwa do postępowania Adolfa są teraz uderzające.

 

Z drugiej strony rosyjska propaganda przedstawia wydarzenia na Majdanie zupełnie inaczej. W ich opinii nastąpiło odrodzenie ukraińskiego nacjonalizmu, którego bojownicy zajmowali urzędy na zachodzie Ukrainy i stanowili trzon bojówek w bitwie na ulicach Kijowa. Czy Rosja ma rację nazywając ich faszystami i nazistami?

Z pewnością takie uogólnienie jest przesadą, ale bezspornym faktem jest, że część ruchu społecznego zwanego "Majdanem" to spadkobiercy nacjonalistów ukraińskich, czyli według dzisiejszych kryteriów, właściwie faszystów. Ludzie ci są niczym kibice „ultrasi” i dosłownie nienawidzą wszystkich. To właśnie ich przodkowie urządzili nam rzeź na Wołyniu.

 

Faktem jest, że wspierali ich Naziści, a Stefan Bandera bywa określany ukraińskim Hitlerem. Warto przypomnieć, że zginął on w latach sześćdziesiątych w Monachium zabity przez agenta KGB. Banderowcy nie są naszymi sprzymierzeńcami co próbuje nam się wmówić w polskojęzycznych mediach. Według ich ideologii zwalczają Rosjan, Polaków i Żydów. Zarzuca im się szykanowanie „narodu wybranego” tego powodu ich retoryka często bywa określana jako antysemicka. W nowoczesnym świecie politycznej poprawności to zwykle wystarcza do nadania stygmatu „faszysta”.

 

Reasumując i tak źle i tak niedobrze, a obie strony wyzywające się od faszystów mają ku temu mocne podstawy. Niestety nie możemy na to patrzyć z oddalenia i jako słaba Polska z prawie zlikwidowaną armią możemy teraz tylko patrzyć i mieć nadzieje, że uda się jakoś rozładować ten konflikt zwany największym od czasu kryzysu kubańskiego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika shin.shimoyet

Wiesz co Rex, Ty się lecz

Wiesz co Rex, Ty się lecz teraz, bo potem braknie lekarzy...
Nawiasem mówiąc jeśli jesteś takim pratriotą to broń Polski przed ew.najazdem ze wschodu-może powtórzy się "cut" nad Wisłą pod Twoim "dowództwem" Biggrin
Nie ma nic gorszego na tej [i klonach] stronie niż Twoje wypowiedzi....
 

0
0
Portret użytkownika Nostra Damus

Pozytywnym skutkiem ubocznym

Pozytywnym skutkiem ubocznym tej draki z Ukrainą jest ten, że Ukraińcy to bardzo przewrotny naród (jeszcze przewrotniejszy od naszego). Tak więc widzę za kilka lat prawicowe radykalne bojówki z kijami (czyli palanci z kijami do palanta) które oblegają Bruxelę i żądają niewiadomo czego. Może Przemyśla? Ja, gdybym mieszkał w tamtych okolicach, zacząłbym pakować walizki.
Z Hitlerem też tak było. Na początku dawał ludziom pracę (potem karabin) i obiecywał niesamowite rzeczy, a zagranica go wspierała i rozwijała czerwone dywany. Całe Państwa leżały mu u stóp, a nawet dobrowolnie podnosili ręce do góry.
Nie chcę być złym wróżbitą, ale to cos ię teraz dzieje, postawa "demokratycznego zachodu", będzie ocenione przez przyszłość. Dziś trudno niektórym ocenić kto ma rację.  Ja wam mówię: ten błąd zachodu będzie miał przykre skutki. Dziś kłamstwami i bluźnierstwami zakrywają swoją durność, ale w dualiźmie nie da się na zawsze czegoś ukryć, bo gdzie jest kłamstwo, tam jest i prawda. Gówno możesz wodą kolońską na krótki czas zneutralizować i wmówić ludziom że ono pachnie, ale kiedyś tej wody kolońskiej zabraknie. Kiedyś zabraknie kłamstw, które zakrywają Prawdę.
I już widzę, jak Ukraina wprowadza europejskie normy i zdobycze. Jak legalizuje śluby pedałów, jak zezwala by adoptowali dzieci, chłopczyków by ich spedalić, już widzę jak powstają masowo meczety, a faceci obcinają sobie ochoczo kutasy. Jak leglizują GMO, i udzielają się wraz z NATO w bombardowaniu niewinnych ludzi za pomocą polskich dronów.
 
Pzdr. 

0
0

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika gość1

niczego nie załagodzimy a

niczego nie załagodzimy a ciągłe ustepowanie w imię pokoju i spokoju tylko powoduje że tamci - kimkolwiek są, chcą tylko więcej! Rosja nie ustąpi, banderowcy nie ustąpią. będzie śmiesznie jak ci popierani przez nas rząd zechcą za rok lub dwa część nszych ziem.

0
0
Portret użytkownika greani11

putin powinien zerknac na

putin powinien zerknac na faszystow jacy sa w moskwie ktorzy nei lubia zadnych ludzi licza sie dla nich tylko moskwiczanie a jest to duzy ruch i sami zabijaja  z tym niech pierw sobie zrobi porzadek . zreszta sam nie jest bez winy i duzo rosjan go nie lubi zlodziej klamca i morderca. uwaza ze dobrze robi hehe wchodzi bez pukania tak go KGB nauczylo ale te czasy minely.

0
0

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Venture

A pamiętacie jak jakiś czas

A pamiętacie jak jakiś czas temu nasi przodkowie urządzili polowanie na mamuta i spór o podział mięsa przerodził się w cave-majdan? Doprowadziło to do wojen plemiennych, a w konsekwencji do dantejskich scen, których opisu niepełnoletnim (a nawet pełnoletnim) oszczędzę.
Swego czasu było o tym głośno, ale pewnie co młodsi zapomnieli. A teraz widzimy odrodzenie neandertalskiego cave-nizmu. Coś strasznego...

0
0
Portret użytkownika Nostra Damus

Tak zwany "demokratyczny

Tak zwany "demokratyczny zachód" nisamowicie się ośmieszył. bo prawicową bojówkę samozwańców nazwał "rządem" Ukraińskim. Ale jaja, tego jeszcze nie grali! A kretyn USraelski pojechał jeszcze z kasą!!!!
Tego jeszcze nie było.
Putin, trzeba było pier***nąć w ten burdel.
Rosja potrafi  wyczuć nazistów z odległości tysięcy kilometrów... Mają doświadczenie.
Pamiętam historię pewnego kierowcy, który o mały włos nie przejechał na ulicy  małego Hitlera. Do końca życie nie mógł sobie darować że tego nie zrobił...

0
0

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika ad vocen

Angelus! Po pierwsze

Angelus!
Po pierwsze czosnek/jak dla mnie/ nie pachnie tylko śmierdzi.
Po drugie nie mam zamiaru być pod "butem" Rosjan.
Co do syjonistów to powiem ci tak.W Niemczech mówi się,że różnica między żydami a islamistami jest taka że ci pierwsi mają to już.............za sobą.Bywam w Niemczech często i widzę co tam się dzieje.

0
0
Portret użytkownika Medium

ad vocen napisał: Bywam w

[quote=ad vocen]
Bywam w Niemczech często i widzę co tam się dzieje.
[/quote] Niedawno po praktyce w Niemczech moją córkę odwiedził w domu jej nowy znajomy z Niemiec. Na szczęście wywinął jej taki numer, że jej się na dobre odechciało tej znajomości i wybrała Polaka. Ale jakiś super przystojny Rosjanin też się kręcił...
 

0
0
Portret użytkownika Medium

Angelus Maximus Rex

[quote=Angelus Maximus Rex]
Ja tam pisze list otwarty do Putina, że my Polacy wolimy jego but od przytłaczającego zapachu czosnku
[/quote] A można być jednocześnie za polityką Rosji i zbawiennymi właściwościami czosnku? 
Po prostu apeluję o niemieszanie syjonizmu z czosnkiem, który gorąco zalecam jako naturalny antybiotyk, i więcej, środek p/pasożytniczy! Smile
 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

medium napisał: Angelus

[quote=medium]
[quote=Angelus Maximus Rex]
Ja tam pisze list otwarty do Putina, że my Polacy wolimy jego but od przytłaczającego zapachu czosnku
[/quote] A można być jednocześnie za polityką Rosji i zbawiennymi właściwościami czosnku? 
Po prostu apeluję o niemieszanie syjonizmu z czosnkiem, który gorąco zalecam jako naturalny antybiotyk, i więcej, środek p/pasożytniczy! Smile
 
[/quote]
 Uwielbiam czosnek... W końcu to słowiańskie warzywo...
 To taka przenośnia...

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

WłASNIE O TYCH FASZYSTÓW

WłASNIE O TYCH FASZYSTÓW CHODZI... ZAPAMIETAJCIE TEN RYJ:
Dmytro (Awdim) Jarosz-główny żyd koszernego „Prawego sektora”. Dmytro (Awdim) Jarosz-szef bojowego skrzydła rewolucji żydowskiej na Ukrainie. Żydowskie nazwisko Jarosz pochodzi o hebrajskiego słowa „a-Rosh” (הַרֹאשׁ), które znaczy tyle co „zwierzchnik”, „wódz” i wskazuje na wysoką pozycję przodków Awdima Jarosza w chasydzkiej społeczności Ukrainy.
"Dmytro" Awdim Jarosz-główny bandzior koszernego "Prawego Sektora"
„Dmytro” Awdim Jarosz-główny bandzior koszernego „Prawego Sektora”

Sam Awdim Jarosz urodził się w żydowskim miasteczku (shtetl) Kamienskoje w dniu 30 września 1971 (10 tishri 5732 rok według kalendarza judejskiego) w święty dzień Yom Kippur (sądny dzień). Mędrcy Tory interpretowali narodzenie chłopca w ten dzień jako fakt, że P-n B-g Izraela wybrał go na swego wielkiego wojownika, który będzie siać grozę i przerażenie wśród gojów i dlatego od dziecka wychowywali go w tradycjach wojskowych syjonizmu i przygotowywali do wielkiej roli. Awdim Jarosz już w wieku 12 lat znał na pamięć Shulchan Aruch i dzieła (żydowskiego faszysty) Zeewa Żabotyńskiego.

0
0
Portret użytkownika raffi5000

Nie ma co udawać. To są

Nie ma co udawać. To są naziści i faszyści...pogrobowcy band UPA i całej reszty draństwa, która za nimi szła rąbać siekierami i piłami naszych rodaków w 1943. Kolaboranci i pieski Hitlera...przecież u boku Hitlerowców rozwalali kogo popadło. Należy o tym pamiętać i zastanowić się nad tym, czy Ci którzy machają ukraińskimi chorągiewkami i krzyczą: "pomagamy naszym braciom Ukraińcom" są normalni ? Nawet teraz, gdy nasze delegacje jeżdżą do Kijowa ze wsparciem, oni jawnie i głośno oznajmiają, że dawne ziemie mają wrócić do nich...Przemyśl i okolice już na celowniku ! Ta zaraza nie skończyła swego straszliwego "dzieła", tylko spauzowała na jakiś czas.
 Moim zdaniem, nie ma co się wpierniczać do konfliktu, bo jest regionalny i nieuzasadniony. To jednak byłe podwórko Rosji. Pilnować granicy, nastroszyć się i nie wpierniczać za mocno, bo można bańki dostać....a potem płacz.

0
0

Skoro materia jest energią, to myśl może być materią

Portret użytkownika Nostra Damus

Jezeki ktos stoi na majdanie

Jezeki ktos stoi na majdanie w Kijowie i pozdrawia tlumy gestem hitlerowcow, to jest to nazista (faszysta). Facet jest teraz "tymczasowym prezydentem" Ukrainy - miejmy nadzieje ze nie na dlugo. Ciekawe ze tzw "demokkratyczny zachod", takze i polskie wladze, akceptuja prawicowego terrorysty u wladzy i nie tylko go toleruja, ale wraz z nim wikiwali Rosjan, podpisujac traktat, ktory zostal zdradzony prawie natychmiast po jego podpisaniu.
Jezeli dodac do tego agresywna expansje Unii na wschod (hitlerowski Drang nach Osten ciag dalszy) to nie ma o czym dyskutowac. Kazdy widzi o co chodzi.
 
Przyszlosc pokaze, ze znowu zrobilismy cos nie tak.
Niestety politycy nie posluguja sie rozumem (zalozmy ze co niektory go posiada) tylko ukladami, ktore gwarantuja im takie czy inne korzysci. I jezeli naloty NATO (North Atlanic Terror Oranisation) na Irak, Afganistan, Libie sa dobre i przeprowadzone bez przyzwolenia Rosji, to akt samoobrony ze strony Rosji potraktowany jest jak agresja.
Panowie politycy, jezeli Kali urasc krowe, to jest OK, jezeli Kalemu, to jest to nie OK.
Czy nie tak, debile?
Tymczasem nazistowska wladza w Kijowie moze sobie odpoczac. Putin tylko ich postraszyl, a "demokratyczny zachod" da im pieniazki. Niedlugo zaczna sie czystki etniczne.
 
A polscy politycy niech zrobia kolo i podaja sobie rece jak dzieci w przedszkolu i glosno zaspiewaja: "Stary niedziwiedz mocno spi".
Tak dlugo skakaliscie po Rosji, robiliscie w balona i durnia, az ten pokazal pazury. Teraz robicie do gaci. 
Politycy, jacy wy jestescie durnie. Wszyscy.
 
 

0
0

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Wlodi

Na tym forum udziela sie

Na tym forum udziela sie banda popleczników putina. Won na wschod dziadostwo!!! Wasz boss juz sie poirytowal jak widac Lol

0
0

Strony

Skomentuj