Europa dwóch prędkości, czyli koniec Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kilka dni temu we francuskim Wersalu doszło do spotkania szefów państw z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch, podczas którego ostatecznie potwierdzono koncept tak zwanej Europy dwóch prędkości. Oznacza to, że de facto doszło do rozpadu Unii Europejskiej, tylko nikt jeszcze tego tak nie nazywa.

 

Więcej szczegółów na temat kierunku w jaki skręci UE dowiemy się podczas marcowych szczytów w Brukseli oraz w Rzymie. To tam mają paść konkretne deklaracje odnośnie przyszłości integracji europejskiej. Powszechnie spodziewa się jednak, że w grę wchodzi nawet koniec ze wspólnym rynkiem i płynących nadal tak zwanych dotacjach unijnych. Chyba każdy przyzna, że nawet jeśli będziemy ten nowy twór polityczny nadal nazywać Unią Europejską, to już nią nie będzie.

Co to dla nas oznacza? Pozycja Polaków pracujących w krajach unijnych nie jest pewna. Tamte władze wyraźnie preferują emigrantów muzułmańskich niż pochodzących z Europy Wschodniej. Ich wybór, ale dla pracujących i mieszkających na zachodzie rodaków na kontynencie, może nadejść podobny czas jak dla polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Można się tez spodziewać, że zostanie wywarta presja na przyjęcie waluty Euro, tak, że preferowane będą gospodarki posługujące się wspólną walutą. Projekt Europy dwóch prędkości jest nadal mglisty, ale bez wątpienia oznacza on, że Unia Europejska jaką znamy wkrótce przestanie istnieć.

Ciekawe czy odcięcie Polski od tak zwanych "środków unijnych" wiązałoby się też z odpowiednio zmniejszoną składką członkowską. Tajemnicą poliszynela jest, że obecnie ledwo odzyskujemy to co sami wpłacami,  a aby to odzyskać spełniamy setki tysięcy bzdurnych norm unijnych plus biurokracja, która urosła tak bardziej, że wykłada się ją na uniwersytetach. Powstała nauka, Uniologia, która stała się konieczna aby wykształcić kadry zdolne do oprzechodzenia przez tysiące zawiłości unijnych wniosków. Naiwnością jest oczekiwać, że to wszystko nic nas nie kosztuje, to są koszty ukryte.

 

Upadek Unii Europejskiej staje się faktem. Warto też zauważyć, że przywódcy najsilniejszych państw unijnych, którzy omawiali warunki na spotkaniu w Wersalu, nie zaprosili tam rzekomego prezydenta UE, Donalda Tuska. To dosadnie pozycjonuje go w hierarchii UE, jako przysłowiowy kwiatek do kożucha bez żadnej decyzyjności. Z drugiej strony trzeba przyznać, że destrukcja UE poszła mu bardzo gładko i skoro wszystko wskazuje na jego reelekcję, znając jego szczęście do katastrof, można się spodziewać, że jak biblijny Jonasz, pociągnie całą lewacką Unię Europejską na samo dno. I co potem? Poza Unią też jest życie, a odzyskanie suwerenności to miła perspektywa.  

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Unia jest dla nas od zawsze

Unia jest dla nas od zawsze (czyli także od okresy przedakcesyjnego) nielojalna. Jesteśmy nie drugą a czwartą prędkością, bo zarabiamy 4 razy mniej niż Niemiec. Merkel nie po to sprowadziła islamistów by Unii zrobić dobrze - ona chce ją rozwalić! Ona chce wywolać zamieszki wewnetrzne i wojny domowe. Merkel to pomocnik Szatana (cokolwiek by rozumieć pod tym pojęciem) i Antychrysta (o czym świadczy popieranie islamistów i walka z chrześcijaństwem).

Bardzo ciekawym jest zwrot, który dokonał się w poltyce Zachodu po przyjeciu państw wschodnich do UE. Zachód przestał być chrześcijański, prawicowy, narodowy, wolnogospodarczy, demokratyczny - zmierza w kierunku faszyzmu islamskiego ze sterowaną gospodarką i totalitarnym narzucaniem poglądów etyczno-moralnych.

Nam - polskim Polakom - zabrania się krzewienia postaw narodowych, patriotycznych i kultywowania tradycji rodzinnych oraz obyczajowych. Jedyne, na co nam jeszcze pozwala KE, to kibicowanie polskiej reprezentacji narodowej. Ciekawym, do kiedy?

1
0
Portret użytkownika Akamai

Bo jedność to nie jednolitość

Bo jedność to nie jednolitość.

A wolność to nie dowolność Smile

Dalej dajecie się nabierać na te planszowe gierki ? 

3
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika Akamai

Uszkodzili mu dzieciaka, to

Uszkodzili mu dzieciaka, to się mści. 

Ale długo to nie potrwa. Za cienki w pęcinach jest. 

5
-1

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika drako_tr

Akamai hmmm...raczej

Akamai hmmm...raczej okaleczyli mu dziecko i dochodzi prawdy. Wcale taki "cienki" nie jest, ma władzę i silny charakter, a ile to potrwa...to zależy, co odkryją i czy powiedzą prawdę.

1
0

Portret użytkownika Akamai

Przemysl faramceutyczny

Przemysl faramceutyczny przebił zyskownością przemysł zbrojeniowy.

W świecie, w którym rządzi pieniądz niełatwo jest walczyć z takimi gigantami. 

Dlatego powtórzę. Za cienki jest Smile

3
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika drako_tr

Zapomniałeś o najważniejszym,

Zapomniałeś o najważniejszym, o nas, ludziach...sam widzisz, co się dzieje na świecie, coraz więcej ludzi zadaje niewygodne pytania dot. szczepionek, przestają szczepić... jeżeli czegoś się dogrzebie, i jeżeli to "wypłynie" zobaczysz, jaki będzie kocioł... zresztą, czas pokaże.

PS.Już sam fakt, że się za to zabrał, świadczy o tym, że nie jest cienki.

2
0

Portret użytkownika ACHILES

to jest dopiero prawdziwa

to jest dopiero prawdziwa nasza tragedia naszego narodu polskiego, BO NIBY JEDEN I DRUGI KANDYDAT, TO POLAK, ale żaden z nich się nie zwraca z przesłaniem i prośbą o poparcie jego kandydatury, do Nas Polaków. 

ZAPYTACIE SIEBIE Z PEWNOŚCIĄ DLACZEGO ???

 to ja odpowiadam, bo żaden z nich, NIE JEST PRAWDZIWYM POLAKIEM !!!

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/saryusz-wolski-vs-tusk-niemiecka-prasa-komentuje,720849.html

p.s    oni nawet nazwisk polskich nie mają, a nazwiska LISÓW FARBOWANYCH !!!

 i to jest własnie polska obecna, od ĆWIERĆWIECZA, już ponad . 

2
-2
Portret użytkownika sdvdv

suwerennosc zalezy od

suwerennosc zalezy od politykow ktorzy nie sa samodzielni lecz maja kogos za plecami,to ze ue padnie nie znaczy ze polak przestanie byc niewolnikiem

3
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I stanie się, co ma się stać.

I stanie się, co ma się stać.

Tyle, że zdychająca bestia będzie biła na oślep ogonem i pazurami. Możemy spodziewać się kolejnej krucjaty na Polskę. Tym razem Jezuici z Watykanu nakierują na nas Islam. Też ich pogonimy, jak już kiedyś bywało. Nawet przepowiednie o tym mówią. Od 3-ciej minuty :

https://www.youtube.com/watch?v=x2xfxPVO5zI

Czyli robota się kroi. Jak za dawnych, dobrych czasów. Szabelki naostrzone?

10988

10970

5
-1
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ja tam prawie codziennie

Ja tam prawie codziennie macham swoją " huzarką". Nadgarstek trzeba wyrobić. Dwa razy machniesz i zwichnięcie. I nuny też muszą swoje odrobić.

2753

0
0

Strony

Skomentuj