Elon Musk przekonuje, że transhumanizm jest konieczny dla naszego przetrwania

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Żyjemy w naprawdę bardzo ciekawych czasach. Budujemy maszyny, które zabierają pracę ludziom i rozwijamy sztuczną inteligencję, która może w przyszłości zagrozić naszemu istnieniu. Potencjalnych zagrożeń, wynikających z rozwoju technologii, jest o wiele więcej. Znany na świecie miliarder i zwolennik transhumanizmu, Elon Musk twierdzi, że wie jak rozwiązać wszystkie nasze problemy.

 

W związku z postępującą automatyzacją zawodów, Musk proponuje bezwarunkowy dochód podstawowy dla wszystkich ludzi. Dzięki temu, każdy miałby zapewniony dochód, bez względu na to czy pracuje, czy jest bezrobotny. Z kolei sztuczna inteligencja, która może kiedyś rozwinąć się do takiego stopnia, iż zacznie zagrażać naszej egzystencji, powinna być nieustannie kontrolowana. Elon Musk to osoba znana na świecie, posiadająca duże wpływy, która pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa dla ludzi na wypadek buntu maszyn i stwierdza, że sztuczna inteligencja może być nawet większym zagrożeniem niż broń atomowa.

 

Przewiduje się, że roboty i inteligentne oprogramowania będą się nieustannie rozwijać a pewnego dnia mogą nawet przewyższyć ludzi i to pod każdym względem. Podczas niedawnego Światowego Szczytu Rządowego w Dubaju, Elon Musk podzielił się z nami dosyć smutną wizją przyszłości. Jego zdaniem, ludzkość nie rozwija się w takim tempie jak roboty czy SI, dlatego musimy coś zrobić, aby dorównać tempa.

 

Miliarder stwierdził, że ratunkiem dla nas jest transhumanizm. Musielibyśmy zatem korzystać z najnowszych technologii i połączyć się z nią w sensie fizycznym. Elon Musk mówi o przekształceniu człowieka w cyborga, który stanie się silniejszy i mądrzejszy np. dzięki zaawansowanym protezom czy podłączeniu naszego mózgu do internetu, nad czym pracują naukowcy. Musk powiedział wprost, że nasze przyszłe dzieci będą pół-robotami, choć już na dzień dzisiejszy wszyscy jesteśmy w pewnym sensie cyborgami - regularnie używamy elektroniki i internetu a gdy nadchodzi śmierć, człowiek zostawia po sobie "cyfrowego ducha".

W przeciwnym wypadku, miliarder ostrzega, że możemy przegrać "konkurencję" z robotami i sztuczną inteligencją. Jeśli zrezygnujemy z transhumanizmu, ludzkość będzie słaba, nie będzie mogła dorównać przyszłym maszynom i ostatecznie zostanie wyparta, po czym nastąpi jej upadek. Możemy zatem wybierać pomiędzy cyborgizacją człowieka a porzuceniem dzisiejszych technologii i powróceniu do średniowiecza. Możemy również odrzucić koncepcję transhumanizmu i zgodnie z przekonaniami Elona Muska, oczekiwać na zagładę.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

To ja się piszę na łowcę

To ja się piszę na łowcę androidów... Chyba im już kompletnie w główkach się poprzewracało...Odrzeć ludzkość nie dość, że z duszy to i ciała.... wasze niedoczekanie.

3
0
Portret użytkownika Isabella

ELON MUSK to kolejny pierdola

ELON MUSK to kolejny pierdola ,ktory nie ma nic ciekawego do powiedzenia ,wiec chce innych zrobic glupszych niz siebie, zeby go sluchali i zrobic ich ulomnymi ,zeby byli od niego uzaleznieni.

 

4
0
Portret użytkownika ascendant 149

Ten temat był szeroko

Ten temat był szeroko omawiany na kanale National Geographic chyba w roku 2010 lub 2011. Przedstawiciel wyższej klasy - naukowiec, który ukończył najlepsze uczelnie w skali świata (z ogromnym sygnetem na palcu jednej z dłoni) dobitnie wskazał na fakt, że docelowo nie chodzi o to aby wszczepiać micro-komputery sprzężone z mózgiem ludzkim aby ten mógł dorównać całej skomputeryzowanej światowej seci elektronicznej (w przyswajaniu wiedzy i prędkości jej przetwarzania do użytecznych celów korporacji) ake przede wszystkich zainicjować ich wszczepianie dzieciom już w szkołach podstawowych aby skrócić okres kształcenia ogólnie pojętego. A to oznacza, jak powiedział ów "naukowiec", pewien dysonans, ponieważ na zakup takiej technologii dla swojego dziecka będzie stać tylko najbogatszych. I tu jakby legł w gruzach , moim zdaniem, plan o ludzkości przyszłości, gdzie każdy z nas miał się rozwijać intelektualnie i manualnie wg własnych zachcianek - chyba, że jest to wstęp do ewolucji, w ktorej mają wziąść udział najbogatsze pólgłówki - więc i tak nie ruszymy do przodu, bo kreatywności mózgu ludzkiego nie zastąpi żadna bezduszna maszyna. Ale, ale .... czy "Oni" aby nie pracują już nad tym jak wcisnąć na siłę ludzką duszę w wytworzoną przez "naukowców" materię nieożywioną (?).

3
0
Portret użytkownika maniuś

Gdyby Amerykanie nie kupowali

Gdyby Amerykanie nie kupowali od nich ropy to do tego by nie doszło.A ciapaci sami pozdychali by z głodu.A tak na mars się im zachciewa. Nasi możni mają wiele do ukrycia. I już dawno temu zamiast ropy można by wszystko napędzać za darmo, i nie tylko to. Ale dolce rozum im przyćmiły, i teraz mamy problem. Z ruskim także. Bez sprzedarzy ropy i gazu  byli by maluścy.

2
0
Portret użytkownika sdfsdfjuh

Ludzka dusza jest

Ludzka dusza jest nieśmiertelna i podróżuje przez czas i przestrzeń zmieniając tylko pojazdy(ciała), każdy kto zostanie nieśmiertelny tak na prawde zostanie uwięziony w swoim ciele podległy twórcom rzeczywistości w którą został uwikłany.

1
0
Portret użytkownika keri

Uwielbiam stare samochody i

Uwielbiam stare samochody i nikt mi nie wmówi, że trzeba je co kilka lat wymieniać.

Nikt mi też nie wmówi, że wymiana ciał to serwis.

Ciało człowieka jest przystosowane do życia 600 lat bez dolegliwości.

1
-2
Portret użytkownika Barbarzyniec

Nie żebym coś sugerował ale .

Nie żebym coś sugerował ale ...

Ten osobnik chce dla "naszego" dobra zrobić z nas pół roboty.

Trwają już badania nad zastosowaniem światła w celu stymulowania agresji i innych zachowań u zwierząt.

Znaleziono już położenie części mózgu odpowiedzialnej za silne emocje.

Wiadomo która część mózgu odpowiada za odczuwanie bólu.

Oj, żebym się mylił 

 

3
0
Portret użytkownika drako_tr

Bezwarunkowy dochód zapewni

Bezwarunkowy dochód zapewni przetrwanie niezdolnym do samodzielnej egzystencji, jest to najgorsze możliwe rozwiązanie i jedynie przyśpieszy nasz upadek ... niestety.

Oto przykład "osobnika" niezdolnego do samodzielnej egzystencji..

Znalezione obrazy dla zapytania gej w rurkach

 

1. czy taki osobnik byłby zdolny do pracy w polu...?...nie

2. czy taki osobnik byłby w stanie zapewnić bezpieczeństwo i przetrwanie sobie i swojej hehe "rodzinie"... ?...nie

3. na koniec najważniejsze, czy taki osobnik jest zdolny do prokreacji...?...NIE, bo taki osobnik jest zainteresowany wyłącznie męskimi dupami....wobec tego nasuwa mi się pytanie, jaki jest sens utrzymywania takiego osobnika przy życiu, dając mu dochód podstawowy...?...

 

3
-1

Portret użytkownika drako_tr

Prawdę mówiąc, nie wierzę w

Prawdę mówiąc, nie wierzę w hipnozę, i myślę, że mnie się nie da w żaden sposób zahipnotyzować, ale z ciekawości obejrzę materiał dziś wieczorkiem.

Co do tego osobnika, sam nie wiem czym "toto" jest, i choć przypomina człowieka, nie wydaje się nim być.

0
0

Portret użytkownika krotkasprawa

wypisujesz takie bzdury ze

wypisujesz takie bzdury ze szok....  chloptaśku juz nie uciekniesz od tego .. od .to przesądzone.. ma to swoje ogromnie dobre strony jak i złe.. ale nie uciekniemy od tego... niebawem nadejdą czasy gdzie w domowym garazu co drugi bedzie umial wyprodukowac proteze czy sprawic ze skoczysz wyzej czy dalej Smile  zapewne bez jakiejkowliek kontroli...  wiadomo ze wszystko jest robione po to aby nas kontrolowac ale zawsze to idzie w dwie strony.. i nie zawsze ludzie zdolniejsi sa po tej zachłannej stronie..  wiem jedno taka cyborgizajca doprowadzi niehybnie do wojny..  wyobraz sobie siebie posiadającego siłe 30 mężeczyzn.. bedziesz w strazy pozarnej zdjemował koty z drzewa? w ping ponga tez nie bedzie grał :)..... od zawsze to szlo w złą stronę.. od samego początku...  uwazam ze dozyjemy czasów gdzie.. kobieta urodzona naturalnie bez zadnych protez czy czegokolwiek bedzie czyms tak rzadkim jak wizyty jezusa chrystusa na  ziemi.. nie bedzie pieniedzy.. wartosc będa miały woda i powietrze.. i cokolwiek co da sie zjesc.....  ida czasy głodu a to sprowadzi konflikty i wojny... martwi mnie tylko to ze my jako polska bedziemy z tym wszystkim ostatni... a to ze po ulicach beda smigały cyborgi to wcale mnie nie bedzie dziwic .. dziwiłbym sie jakby bylo inaczej Smile

 

0
-4
Portret użytkownika Zenek ;)

" chloptaśku juz nie

" chloptaśku juz nie uciekniesz od tego .. od .to przesądzone.. "

--nie bądź taki HOOP chłoptasiu... Przesądzone to jest ich WYGINIĘCIE wraz ze wszelkimi zjudaizowanymi dinusiami.... Acute

3
0
Portret użytkownika drako_tr

@ krotkasprawa ...dziecko

@ krotkasprawa ...dziecko drogie... nic nie jest przesądzone, to jest tylko jeden ze scenariuszy. Widzę, że bardzo ci się podoba plan NWO, opisałeś go jak należy, ale nie widzę w tobie sprzeciwu, tylko zachwyt...niedobrze, dajesz się prowadzić jak krowa na rzeż...i w dodatku ci się to podoba.

ps. ogranicz filmy sf.

2
0

Portret użytkownika kierownik.karuzeli

to ja jednak zostanę przy

to ja jednak zostanę przy mojej koncepcji docelowej, odcięcia się od systemu, własny ogródek, własna woda, własny prąd, własne ogrzewanie.... bez komputerów, telefonów itp. a jak będzie wojna to będzie, nic nie poradzę

2
0
Portret użytkownika dd

Nie do końca rozumiem idei

Nie do końca rozumiem idei zamiany w cyborgi - to będziemy się mieli siłować z maszynami?

Czy problemem jest wyłączenie maszyny?

A czy teraz już nie jest człowiek bardziej ułomny od maszyny i nadal funkcjonuje? - To nie maszyny są największym zagrożeniem ale sami ludzie.

3
0
Portret użytkownika Zenek ;)

Człowiek podłączony do

Człowiek podłączony do maszyny PRZESTANIE MIEĆ WOLNĄ WOLĘ jak i PRYWATNE ŻYCIE... stanie się wtedy gollumem... MASZYNĄ DO POZYSKIWANIA dóbr dla rasy nazistów od torah (talmud). O to im chodzi... cała reszta to (robaczywa) marchewka....

2
0
Portret użytkownika witek

Nie zdziwił bym się gdyby

Nie zdziwił bym się gdyby Elon Musk miał przeszczep mózgu. Ktoś o takim imieniu i nazwisku na pewno jest w awangardzie.

1
0
Portret użytkownika ŚZWITT

5.33...Już dawno

5.33...Już dawno zorientowałem się ,że...istniejąc w NIESKOŃCZONOŚCI...możemy WSZYSTKO! Powstaje tylko pytanie: ...PO CO...mamy pędzić i pędzić coraz prędzej i prędzej...coraz dalej i dalej...???Przecież do "KOŃCA" nieskończoności NIGDY nie dotrzemy!

Człek jest...BOSKI...a tu jakoweś popaprańce chcą go udoskonalać tworząc z niego cyborga!

Biblijna przepowieść...o drzewie wiadomości...jak widać nie była ot,taką sobie bajeczką ! Zauroczenie szeroko rozumianą techniką i nauką miałem od dziecka i wytwarzałem i czyniłem cuda,ale...dość szybko zrozumiałem,że...owszem techniki przygarść się przydaje,ale nie żeby otaczać się nią jak jakiś CZUBEK!Może...zostawmy świat robotom a sami...strzelmy se w łeb?Mniej bóLUdzkości! Bo ich "rządy"=?Likwidacja ludzi!wacznych...Prawda?

2
0
Portret użytkownika MiamiVibe

Transhumanizm to nowa forma

Transhumanizm to nowa forma niewolnictwa dla człowieka i elegancki sposób eliminowania niewygodnych dla systemu jednostek przez naciśnięcie guziczka. To cała istota technokracji, czyli ustroju gdzie naturę i duchowieństwo zastępuje się zimnym metalem i cyber-biotechologią, aby jednostka stała się bezwarunkowo oddanym zombie sterowanym zewnętrznie przez ,,operatorów". Bardzo agresywnie są teraz ukazywane filmy, gry i inne media gdzie głównym bohaterem lub pobocznym jest maszyna lub cyborg, która wywołuje u widza więź przyjaźni, miłości oraz najczęściej współczucia i także jak to jest fajnie móc robić rzeczy, których zrobienie jako człowiek, byłoby niemożliwe.

Nie mam nic przeciwko technologii i postępowi, ale jeśli czynnikami popychjącymi tą machinę jest chciwość i pycha ludzka oraz zabawa w Boga, to nie może nic z tego dobrego wyniknąć.

I też mam wrażenie, że zwykłych ludzi chcą zamknąć w puszki, a sami propagatorzy tego transhumanizmu pozostaną w swojej naturalnej formie jako ludzie Smile

Wybór zależy od nas tak czy owak. Ja już wybrałem.

5
0
Portret użytkownika MagChaosu

Elon Musk to taki specyficzny

Elon Musk to taki specyficzny typ, w słowniku którego nie istnieje słowo duchowość.  Dla niego bogiem jest pieniądz i AI, więc próbuje wcisnąć ludzkości kit, na którym będzie mógł zarabiać. Dopóki człowiek nie scali nauki z rozwojem duchowym, dopóty będzie w czarnej  dupie. A gdy to się stanie, nastąpi eon nieograniczonej wiedzy i nieograniczonych możliwości. Ale żeby to nastąpiło, najpierw musi upaść idea globalistyczno-kapitalistyczna i idea fałszywych religii stworzonych przez ludzi do władzy nad ludźmi.  Upadku tych idei będziemy wkrótce świadkami.

4
0
Portret użytkownika ajwaj

Bogowie mają ludzi gdzieś,

Bogowie mają ludzi gdzieś, inne cywilizacje mają ludzi gdzieś, większość zwierząt ma ludzi gdzieś, planeta ma ludzi gdzieś, kosmos ma ludzi gdzieś, nawet większość ludzi ma inną większość ludzi gdzieś. Zazwyczaj istnienie od nieistnienia odróżnia posiadanie kredytu,  kilku metrów ^2 należących do banku (tzw. mieszkanie), tv, żona, dzieci, spory, kłótnie, wojny i 2 tygodnie urlopu co rok. Biorąc powyższe pod uwagę - nie ma żadnego zauważalnego znaczenia czy ludzkość przeżyje w dotychczasowej formie, czy w mechaniczno-elektronicznej formie albo czy w ogóle nie przeżyje.
A tzw obecna sztuczna inteligencja nawet nie leży w pobliżu realnej inteligencji. To bardziej statystyka niż myślenie, więc jeżeli "polegniemy" to bardziej w stylu "inżyniera który wpadł po pijaku pod parowóz" niż jako "myśliciele toczący subtelną wojnę o przeżycie z wrogim wielkim rozumem".

1
0
Portret użytkownika Medium

Dla naszego przetrwania,

Dla naszego przetrwania, znaczy czyjego w istocie? Wink

Stałam się ostatnio szczególnie uważna na pierwszą osobę liczby mnogiej, albowiem uważam, że dokładnie poprzez to idą największe kłamstwa. A nuż jednak jest na świecie więcej niż jedno MY?

2
0

Skomentuj