Eksperci ostrzegają: ryby z Morza Bałtyckiego mogą być bardzo niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Poziom skażenia toksynami łososia, śledzia i dorsza, złowionego w Morzu Bałtyckim, jest bardzo wysoki. Eksperci ostrzegają, że istnieje niebezpieczeństwo związane z wykorzystaniem bałtyckich ryb w przetwórstwie żywności, donosi skaties.lv.

 

 

Argumenty naukowców przedstawiono na konferencji, która odbyła się w Rydze. Wzięło w niej udział około 800 ekspertów z całego świata. Według nich, Bałtyk jest stale zanieczyszczany, głównie chemią gospodarczą i kosmetykami. Substancje trafiają do kanalizacji i w konsekwencji, docierając do morza, przyczyniając się do niedotlenienia. Bardzo niebezpieczna jest mikroplastmasa zawarta w kosmetykach, szczególnie w piance do golenia.

 

Naukowcy podkreślają, że zanieczyszczenie śledzia w Bałtyku jest pięć razy większe niż zanieczyszczenia ryb w Oceanie Atlantyckim. Trucizny kumulują się głównie w wątrobach ryb i w ikrze śledzi. Ponadto, im cięższa tusza, tym większe prawdopodobieństwo występowania dioksyn.

 

Dlatego miłośnicy wątróbek z dorsza powinni zachować ostrożność przy wyborze ryb do konsumpcji, a w niektórych przypadkach całkowicie zrezygnować z ich stosowania w kuchni.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Czemu jesteście tacy wszyscy

Czemu jesteście tacy wszyscy naiwni ? ? ! Jakie toksyny w piance do golenia ? Jakie w perfumach itp.? Gdzie są wyniki badań jakie to toksyny ?
Wystarczy rybkę wsadzić do gamma spektrometru i całe te durne wymysły są obalone!
Robią was w konia, bo wiedzą, ale nie mogą oficjalnie powiedzieć prawdy skąd się wzięły toksyny...
Stąd www.corium.cba.pl i www.enenews.com
To jest ponad 5.5 roku opadów deszczowych wszędzie na całym świecie - ryby to filtrują bez przerwy tak jak my oddychamy i zbieramy ten syf do płuc tyle że ryby mają to w wodzie a tam jest jeszcze większe stężenie Fukushimskich toksycznych pierwiastków...

Teraz takie pytanie - każdy z was zna jakieś tam jezioro przy swoim domu tak ?
Co by było gdyby deszcz i śnieg przestał do niego padać a wszystkie dopływy zostały by zamknięte że do jeziora nie dochodziła by żadna woda ? Co by było gdyby tak było przez 5 lat ?
A no to by było że jezioro by znikało w oczach co roku po około 1 metr mniej - a po 5 latach zostało by mało co po jeziorze (w zależności od wielkości jeziora).
Teraz sobie wyobraź - ile deszczu i śniegu musi padać żeby uzupełnić wodę do stanu normalnego poziomu jeziora (wliczając w to dopływy rzeczki rowy itp bo to tez woda opadowa).
Tyle ile teraz sobie wyobrazileś/łaś właśnie to jest uzupełnienie nie czystej wody a skażonej wody stopionymi reaktorami z Japonii. Powietrze robi pełen okrąg ziemi w 40 dni 5 x 365 / 40 = 45 i tyle razy było już nad nami i wszystko się skotłowało w atmosferze i każdy tym oddycha, każdy to je w owocach i warzywach i pije również jak owe ryby które są toksyczne właśnie od tego wszystkiego co napisałem. (ryby z jezior mają dokładnie to samo co ryby z Bałtyku...) I nie wolno się już kompać w jeziorach, rzekach, morzu bo to przenika z łatwością przez skórę a po nieokreślonym czasie robi raka skóry lub gdzie indziej... Jest apokalipsa bo Fukushima nie została zastopowana do dzisiaj tak jak Czarnobyl po 10 dniach...

1
0
Portret użytkownika klrmf

Uwaga na parabeny i talk w

Uwaga na parabeny i talk w kosmetykach, są rakotwórcze, ale podobno najbardziej nafaszerowane chemią są męskie kosmetyki do golenia, polecam stronę H.Różańskiego, który szczegółowo opisuje jak działa chemia w tzw. upiększających kremikach na skórę.

1
0
Portret użytkownika Akamai

Skandynawom nie przeszkadzają

Skandynawom nie przeszkadzają nawet terroryzujący ich muzułmanie. 

A może rozbudowują flotę, żeby móc stamtąd w porę spie*dolić ? 

2
0

Poznajcie Prawdę, a ona was uwolni !

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ryby zatrute? E'tam pitolicie

Ryby zatrute? E'tam pitolicie. Człowieku, powąchaj se rure wydechową swojego kochanego samochodu. Koncern IG-Farben, który nazywa się obecnie Bayer czyli to ten koncern co kupił miesiąc temu Monsanto za ileś tam bilonów $ wie jak przerobić uchodźców na mydło i wartościowe białko do skarmiania trzody chlewnej. Właśnie po to Złota Pani Makrela ich sprowadza hurtowo do Rzeszy. Najpierw robią na nich eksperymenty medyczne, a potem dopiero przerabiają na białko. Kryzys migracyjny to tylko wielka medialna ściema żeby swobodnie robić eksperymenty medyczne na dużą skalę. Cieszcie się nieroby ****** bo tylko dzięki niewyobrażalnemu cierpieniu tych ludzi nadal nie ma III wojny światowej. Jak wybuchnie to wtedy eksperymenty medyczne staną się legalne. Przyjdą i *********** ci szczepionkę po której umrzesz, a jak jakimś cudem przeżyjesz ''szczepienie'' to cię wezmą i wyprują flaki na żywca żeby zbadać dlaczego przeżyłeś. Jak fanie, co za cudowna cywilizacja!

2
0
Portret użytkownika Mojeimię44

Kurcze tak sie zastanawiam

Kurcze tak sie zastanawiam jak skazeni jestesmy zatem my sami jako szczyt piramidy pokarmowej? Pewnie gdyby w kazdego z nas na raz wpakowac taka dawke to okazaloby sie, ze padalibysmy jak kawki. Na trucizny podawane nam w malych ilosciach i w dlugim czasie nasze organizmy sie uodpornily i ich tolerancja wzrosla. Jednak konserwanty u niektorych wychodza bokiem np. U tlusciochow. Ich organizmy nie sa w stanie pozbyc sie trucizn a przez konserwanty pokarmy spozywane przez nich ciezko sie trawia. Dlatego wygladaja jak wygladaja. 

6
0
Portret użytkownika menel pałucki

Myślę że z tymi nowoczesnymi

Myślę że z tymi nowoczesnymi oczyszczalniami ścieków to przyrodę i nas podatników w balona robią , woda jest oczyszczana ze składników stałych a wszystko co w niej się rozpuszcza idzie dalej do mórz i oceanów. Czas najwyższy przestać używać wszelkie nowoczesne chemikalia codziennego użytku. Używam tylko szare mydło już od dawna do golenia i do mycia ciałą , nie pryskam na siebie zapachów bo to nienaturalne i mnie irytuje bo zbija zapachy dookołą, tym którzy naprawdę chcą ratować przyrodę polecam to samo.

1
0
Portret użytkownika XaX

Tak tak ... Kolejna próba

Tak tak ... Kolejna próba rozwalenia Polskiego przemysłu żebyśmy musieli kupować ryby u zagranicznych dostawców. 

0
0
Portret użytkownika keri

Rozszczelniły się beczki z

Rozszczelniły się beczki z bronią chemiczną, która była wrzucana do Bałtyku.

Warto zwrócić uwagę, co jest napisane o kosmetykach : taki to syf, że ryby są zatrute, chociaż się nie golą, hehe.

5
0

Nie komentuję do czasu zniesienia niesłusznie zablokowanego konta UPAdliny. Przyczyną 3 banów dla UPAdliny, dwu dla Medium oraz dla Anioła Prawdy była e11.

Portret użytkownika Waldorfus

Zatruty księgowy: Zatrutej

Zatruty księgowy: Zatrutej ryby nawet gospodarczy rekin nie ruszy

Dziękuję Tobie Tallinn w imieniu tych ryb!...

„Dlatego miłośnicy wątróbek z dorsza powinni zachować ostrożność przy wyborze ryb do konsumpcji(...)” – napisał Tallinn

Wszystko co złe wydaliście, prędzej czy później do was wróci.
 

1
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Skomentuj