Dziura koronalna wywołała burzę magnetyczną skutkująca licznymi zorzami polarnymi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wczoraj znacznie większe obszary naszej planety niż zwykle, doświadczyły zjawiska zwanego zorzą polarną. Stało się tak na skutek dziury koronalnej powodującej znaczy wzrost prędkości wiatru słonecznego.

 

W pewnym momencie indeks fluktuacji magnetycznych Kp osiągnął wielkość 7. Obserwacje zórz polarnych poczyniono w wielu miejscach w północnej Europie w tym w Skandynawii. Niezwykłe pokazy na nocnym niebie widzieli mieszkańcy Szkocji, Kanady i USA.

Obecnie sytuacja w zakresie aktywności słonecznej już się normalizuje. Zjawiska solarne powracają do swojego normalnego mizernego poziomu. Aktywność słoneczna od dawna pozostaje poniżej oczeiwań i jednak dziura kornalna tego nie zmieni.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika simon

ja nie wiem czy wy wiecie ale

ja nie wiem czy wy wiecie ale jak ktos oglada slonce to 5marca odwrócilo sie to sloneczne cos takze stad zmiana pogody to bardzo bardzo wazne a nikt nie wie o takich rzeczach penisowo !

Portret użytkownika achiles

MOŻE TAM GDZIE TO NASTĄPIŁO,

MOŻE TAM GDZIE TO NASTĄPIŁO, LUDZIE TAM ŻYJACY ZOSTANĄ WRESZCIE OŚWIECENI, JAK SĄ OBECNIE WYKORZYSTYWANI I DYMANI, PRZEZ SWE RZĄDOWE EKIPY SZMATŁAWE ??!

Portret użytkownika Michał

Czyżby te zjawisko było

Czyżby te zjawisko było związane z planetą X, Nibiru ? A może z tą asteroida co jutro ma przelecieć blisko nas i niby nie mieć żadnego wpływu ? Yhym.

Portret użytkownika pabloS

nie szukaj nibiru "out

nie szukaj nibiru "out there", to ziemia jest "planetą" X czyli "planetą" przejścia(crossing) - "przychodzisz"(a raczej Cię porwano) jako dziecko boże(mieszkaniec z innego "królestwa"), a później przy pomocy tzw. "życia" zamienianiają Cię w drapieżnika. I tak się przechodzi na drugą stronę.

Portret użytkownika japycz

Szykuje sie sztucznie

Szykuje sie sztucznie wywolane trzesienie ziemi albo upadek "meteorytu".

Btw proponuje wziac teleskop stanac nad brzegiem morza i sprawdzic jaki ksztalt ma Ziemia.

Skomentuj