Dzisiejszy Izrael przypomina wydarzenia z czasów nazistowskich Niemiec, powiedział izraelski generał

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak powszechnie wiadomo, nawet najmniejsza krytyka Izraela przeważnie spotyka się z nieproporcjonalnie większą odpowiedzią, oburzeniem i/lub oskarżeniem o antysemityzm. Podobnie dzieje się teraz, gdy izraelski generał chcąc nie chcąc porównał Izrael do nazistowskich Niemiec. Jego słowa wywołały skandal, choć w przeważającej większości nikt nawet nie zastanowił się nad tym czy ma rację, tylko automatycznie zaprzeczono i potępiono takie skojarzenia.

 

Zastępca dowódcy izraelskich sił zbrojnych generał major Jair Golan powiedział tuż przed Dniem Pamięci o Zagładzie i Bohaterstwie, że Holokaust powinien skłonić dzisiejszych mieszkańców Izraela do narodowego rachunku sumienia. Jego zdaniem to co wydarzyło się w Europie za czasów nazistowskich Niemiec można teraz obserwować w państwie żydowskim. Jair Golan wskazał na to jak w ciągu dekad ofiary zamieniły się w oprawców.

 

Chodzi tu oczywiście o to jak Izrael traktuje Palestyńczyków. Jair Golan przypomniał sytuację z marca, gdy jeden z żołnierzy strzelił w głowę rannemu "terroryście" który leżał, nie był już uzbrojony, z ledwością się poruszał i oczekiwał na pomoc medyczną.

Incydent ten wywołał spore lecz bardzo nietypowe oburzenie. Żołnierz został zatrzymany, zawieszono go w czynnościach służbowych i wszczęto przeciwko niemu dochodzenie. Jednak spora część społeczeństwa a także sam premier Benjamin Netanjahu uważają że zrobił on właściwie to co do niego należało a ukaranie go za zabicie "terrorysty" jest rzekomo niesprawiedliwe.

 

Reakcja na słowa Jaira Golana jest bardzo podobna. Oburzone władze zażądały natychmiastowego sprostowania a Netanjahu uznał, że izraelski wojskowy umniejsza kwestię Holokaustu. Jak zatem widać, Izrael zawsze potrafi się usprawiedliwić i absolutnie nie jest ważne to że odbiera się Palestyńczykom życie oraz ziemię. Oficjalnie jest to tylko walka z terroryzmem i nikomu nie wolno tego kwestionować.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Gielo

Pisałem o tym jakiś czas temu

Pisałem o tym jakiś czas temu, że mi także to przypomina. Ciekawe czy jego taże wyzwą od antysemitów i ksenofobów :] Żyd antysemita, to było by nawet ciekawe heheh

0
0
Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Daremne modły, rejwach, trud,

Daremne modły, rejwach, trud,
rabinów mocne pienia!!
Ten podły bliskowschodni Bund
jest do wykorzenienia!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że dnia pewnego Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Ni boga nie lękają się
Ni Wszechświata Królowej
więc może niechaj boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

Zebrali wszelkiej maści

Zebrali wszelkiej maści szumowiny z całego swiata i stworzyli z nich jakiś wydumany "izrael". Szumowiny te, na bazie nauk talmudyczych, uskuteczniają syjonizm-faszyzm...

3
0
Portret użytkownika Mija1992

Skoro jest sie terorystom to

Skoro jest sie terorystom to trzeba sie liczyc z konsekwencjami....terorysci nie przestrzegaja zadnych zasad, wiec czemu panstwo mialoby kogod takie leczyc za darmo i zapewnic mu opieke?

Po to by mogl nadal zabijac czy moze powinni go wyleczyc i wyslac do niemiec zeby dostal zasilek i mieszkanie?

1
-2
Portret użytkownika Chrobry

Izrael zniknie juz w

Izrael zniknie juz w przyszlym roku a nie za 3 lata to po pierwsze , ale tylko na chwile zniknie , a potem bedzie  3 razy taki wiekszy . 

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jeśli tak się stanie to

Jeśli tak się stanie to ludzkość ma przesrane. A w pierwszej kolejności Polacy bo to tu i na upadlinę będzie przeniesione to piekło na ziemi. Nowa stolica już jest przygotowana, to Dniepropietrowsk.

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

zaj..bałbym tego żydziora,

zaj..bałbym tego żydziora, który tak potraktował bezbronnego, rannego człowieka!!!!.......Zwabiłbym gada gdzieś, gdzie nie byłoby świadków i odprawiłbym wszę do jahwe!!!!

2
0
Portret użytkownika danny205

Co roku w Izraelu wydaje się

Co roku w Izraelu wydaje się ok. 2500 polskich paszportów .Oni już dawno upatrzyli sobie nasz piekny kraj jako swojąziemię obiecaną -Judeopolonię .Warto mieć to na uwadzę bo już od kilku lat czytam to tu to tam ,że hebrajski ma być drugim językiem urzędowym w Polsce . Oby nie doszło do tego .

0
0

Strony

Skomentuj