Działanie siły Coriolisa ostatecznym dowodem, że ludzkie emisje CO2 nie mogą powodować globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo w Paryżu odbywa się właśnie szczyt klimatyczny, którego celem jest kontynuacja wielkiej lewicowej hucpy zwanej "walką z globalnym ociepleniem". Jej celem nie jest bynajmniej ratowanie planety, tylko portfeli grupy cwaniaków, którzy na micie o antropogenicznych zmianach klimatu zbili już całkiem spory majątek. Tymczasem można udowodnić naukowo, że ludzkość nie miała takiego wpływu na obserwowane szaleństwa klimatyczne jak usiłuje się nam wmówić.

 

Chodzi o tak zwaną siłę Coriolisa, która w skuteczny sposób separuje możliwość propagacji dowolnych cząstek między półkulami. To oczywiste prawo natury powoduje, że nie jest możliwe, aby radioaktywne zanieczyszczenia z Fukushimy dotarły na półkulę południową. Dowiedziono też, że po upadku meteoru czelabińskiego pył pozostały w atmosferze po jego eksplozji rozniósł się równomiernie, ale tylko po półkuli północnej. Jak zatem wyemitowany rzekomo przez człowieka dwutlenek węgla zdołał sforsować tą niewidoczną barierę?

 

Prawda jest taka, że wyznawcy teorii globalnego ocieplenia albo nigdy o tym prostym prawie fizycznym nie słyszeli, albo wiedzą o nim, ale prewencyjnie nie wspominają. Jak bowiem wyjaśnić to, że wzrost stężenia CO2 na obu półkulach jest niemal identyczny, czyli jest to zjawisko globalne. Jak zatem wytłumaczyć to, że na półkuli północnej jest aż 16 razy większa emisja dwutlenku węgla? Przypomnijmy, propagacja tego nadmiarowego gazu nie jest możliwa ze względu na ewidentne prawo fizyki zwane siłą Coriolisa.

 

Oczywista konkluzja jest zatem taka, że pomysł, iż to ludzkie emisje powodują globalne ocieplenie jest niedorzecznością, bo równe rozdzielenie tego bardzo potrzebnego dla roślin gazu na obu półkulach jest po prostu fizycznie niemożliwe. To sprowadza nas do oczywistego wniosku, że antropogeniczne globalne ocieplenie jest oszustwem i ONZ-owski IPCC kompromituje się forsując na siłę hipotezę, która jest po prostu nie do udowodnienia.

Co zatem powoduje, że ilość dwutlenku węgla w atmosferze rośnie równomiernie na obu półkulach? Prawdopodobnie odpowiadają za to oceany, których udział w zmianach klimatu jest zazwyczaj pomijany tak jak udział Słońca. CO2 mogą generować podwodne wulkany i jest to tym bardziej prawdopodobne, że zaobserwowano wzrost zakwaszenia wody morskiej, co skutkuje poważnymi konsekwencjami dla oceanicznych ekosystemów.

 

Jednak wulkanów nie da się opodatkować, dlatego pseudonaukowcy opłacani przez cwaniaków przekonują, że spowodowali to ludzie i to mimo tego, że są liczne dowody na to, iż w przeszłości Ziemi poziom stężenia CO2 był podobny, a nawet większy od dzisiejszego. Wszak w czasach, gdy na naszej planecie rządziły dinozaury, żadnego przemysłu nie było.

 

Jak zwykle jednak jeśli fakty wskazują inaczej niż chcą tego ich interpretatorzy, to tym gorzej dla faktów, a stworzony na podwalinach klimatycznego oszustwa biznes polegający na handlu emisjami jest zbyt lukratywny, aby ciemny lud mógł się dowiedzieć czym jest siła Coriolisa i dlaczego ze względu na jej działanie jesteśmy oszukiwani przez propagatorów obłąkanej ideologii obliczonej na okradnięcie ludzi z ich pieniędzy w imię wyimaginowanego ratowania planety.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika lalalala

Co za gimbokorwinista to

Co za gimbokorwinista to wydumał?
Naprawdę nie wiem czy idiota czy troll.
> siła Coriolisa uniemożliwia pzemieszczanie gazów między półkulami
hahahahahaha
a dzieci przynosi bocian i zostawia w kapuście
 

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Zastanawiające jak temat

Zastanawiające jak temat "globalnego ocipienia" grupuje idiotów, lub płatnych trolli, rozpaczliwie broniących tej najbardziej zbrodniczej religii naszego stulecia zwanej "Globalnym ociepleniem" jako skutku...nadmiernej populacji, którą w związku z tym należy zdepopulować...
Podejrzanym jest równiez to, ze piszą to sami "niezarejestrowani"... debile...

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Powinieneś wiedzieć, że ja

Powinieneś wiedzieć, że ja utrzymałem nick z okresu, gdy byłem zarejestrowany, ale zostałem zbanowany, bo admin miał problemy z żydowskimi służbami za moje antysyjonistyczne wypowiedzi i wypowiedzi antyreligijne. Natomiast tamte trolle to zwykłe śmiecie bez imienia...

0
0
Portret użytkownika taj

Idiotą to jak zwykle

Idiotą to jak zwykle okazujesz się Ty. Oczywiście, że populacja jest nadmierna przy obecnym standardzie życie i konsumpcji zasobów.
Nistety planeta jest jaka jest, drugiej nie mamy, więc w pewnym momencie zabraknie surowców dla wciąż rosnącej populacji.
Czy to takie trudne do skumania?
Wiesz jak kończą się ekosystemy, które zbyt szybko i bez kontroli rosną? Tak samo szybko się załamują.
 
Poczytaj "Granice wzrostu" gamoniu, zanim zaczniesz zabierać głos
 
Chociaż z drugiej strony, czego się można spodziewać po kimś, kto twierdzi, że żyjemy we wnętrzu Ziemi, a w kosmosie nie ma wody...
 
Ciekawe co powiesz, jak się zaczną walić wszystkie ekosystemy na planecie, które właśnie przetrzebiamy do czysta... zwalisz winę na naukowców, którzy nie ostrzegali, czy na biznesmenów, którzy we wszystkim widzieli zarobek. Jestem pewien, że w sobie winy nie będzie szukał, bo przecież jesteś je**anym świętym!

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Sam jesteś gamoniem, nie

Sam jesteś gamoniem, nie rozumiejącym, że zasoby Ziemi szczupleją nie wskutek dużej populacji, lecz wskutek rabunkowego wydobycia zasobów dla produkcji wszelkich wyrobów, jako "jednorazówek"
Gdybyś matole miał lodówkę chodzącą 50 lat a nie 5, to zasoby na jej wyprodukowanie byłyby 10x mniejsze.
We mnie gnojku winy nie ma, bo nie kupuję nowości jak ty, oszalały dureń reklamami w hipermarkecie, czy firmowym salonie .
Mój samochód ma 30 lat i raczej nie chciałbyś się ze mną spotkać na torze swoim gównem z wybałuszonymi reflektorami.
Energia nic mnie nie kosztuje, bo mam swoje urządzenie ją produkujące 7kW. Więc nie przyczyniam się ani do smogu ani do rabunku ziemskich dóbr.. Tak, że nie równaj mnie do siebie, boś daaaaleko za mną i pode mną a na tak wysoką drabinę cię nie stać, byś polizał moje pięty, nie mówiąc o pocałunku w dupę......

0
0
Portret użytkownika taj

Dopiero teraz zdałem sobie

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że ty nie wyrażasz swoich opinii ani wiedzy, tylko jesteś zwykłym trollem...

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Acha dzięciole... zapomniałeś

Acha dzięciole... zapomniałeś skomentować argumentem co wyżej napisałem ... Po prostu musiałbyś mi przyznać rację.
Jedynym argumentem na mądrość drugiego jest głupota głupca...

0
0
Portret użytkownika mikqus

Skoro twój samochód ma 30 lat

Skoro twój samochód ma 30 lat to smog jest również dzięki tobie !
Czyli jak rozumiem jesteś wrogiem postępu? A jakie to masz te urządzenia do produkcji energii ?
Stwierdzam po raz kolejny, to nie jest Maximus Rex Angelus, albo mu się w głowę coś stało.

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Mój samochód nie ma silnika

Mój samochód nie ma silnika spalinowego...
a rozwija prędkość 100 km/h w czasie 6 sek.
Widzisz ciołku... Ty aby cokolwiek mieć musisz to kupić Kubusiu Puchatku... Ja mogę to wykonać... na tym polega to co i mi się w głowę stało... Hehheeee...
P.S. Gdybym ci powiedział jakie mam urządzenie musiałbyś zginąć razem z tą informacją..:)
Mniej wiesz... dłużej żyjesz...

0
0
Portret użytkownika januszek

 W okolicach równika

 W okolicach równika występuje tzw."strefa ciszy", w której wiatrów jest bardzo mało ,więc nie ma faktycznie mieszania się warstw powietrza z obu półkul.Jednakże duże nasłonecznienie powoduje nagrzewanie się powietrza i jego wznoszenie się,nieraz na duże wysokości i to tam dochodzi do róznego rodzaju mięszania się różnych jego warstw.Tak że teza o istnieniu swoistej  bariery między półkulami za którą miała by być odpowiedzialna siła Coriolisa nie może być prawdziwa.

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Jest prawdziwa, bo zjawisko o

Jest prawdziwa, bo zjawisko o którym piszesz jest procentowo ubogie dla wymieszania atmosfery.

0
0
Portret użytkownika Michał

Autorowi polecam zapoznanie

Autorowi polecam zapoznanie się z tym obrazkiem:


Siła Coriolisa siłą Coriolisa, ale nie zapominajmy o tym, że to ona powoduje wiatry. Jak to się dzieję? Tuż ponad Ziemią wiatry poruszają się zgodnie z liniami Coriolisa które przedstawiłeś, jednak ponad atmosferą wszystko porusza się w "blokach". Co to znaczy? A to, że na liniach gdzie stykają się różne bloki powietrze się kompletnie miesza i z łatwością może być przenieione wszędzie na Ziemi. Bo czymże jest dwutlenek węgla jak nie częścią powietrza? Dobranoc.
Uczeń szkoły ponadgimnazjalnej

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

To musisz koniecznie skończyć

To musisz koniecznie skończyć studia... tam Ci powiedzą ( albo nie...) jak wygląda przekrój składu atmosfery w funkcji odległości od powierzchni...Obrazek który zamieściłeś jest... ładny...
To teraz w szkołach ponadgimnazjalnych wciskają kit o globalnym ocipieniu??
Nie myj zebów pastą z fluorem i nie pij pepsi za dużo...

0
0
Portret użytkownika dariuszforest

Ile bomb atomowych

Ile bomb atomowych zdetonowano po II wojnie światowej? Około 1050, niektóre 20.000 razy przekraczały to co wybuchło w Hiroszimie czy Nagasaki, nikogo nie uczono jaką energię to wytwarza i temperaturę? To tylko jedna z wielu przyczyn globalnego ocieplenia. Ile domów jest na świecie? W każdym jest ogrzewanie wytwarzające ciepło. Pomnożone przez dziesiątki czy setki milionów domostw, emituje olbrzymią energię i podnosi temperaturę. Czy nikt nie słyszał że temperatura w mieście jest w tym samym czasie kilka stopni wyższa niż poza nim? Ile samochodów porusza się po świecie? Miliard? Więcej? Czy to nie podnosi temperatury? Jeśli uważasz że nie to przytknij rękę do rury wydechowej, parzy? Dziwne? Sam człowiek jest chodzącym grzejnikiem o temperaturze 36.6 stopni, pomnożone przez miliardy? Nawet głupi laptop grzeje jak kaloryfer, nie czujesz bo zima? latem jak jest ciepło pomieszczenia gdzie są komputery są nieznośnie podgrzane przez ciepło wydalane z procesora. Nadal uważacie że człowiek nie ma wpływu na to że jest cieplej na Ziemi? to o czym napisałem to tylko cząstka tego co produkuje człowiek. każdy komin emituje ciepło, już pomijam CO2 jakby go nie było. A co robi haarp? Działa na jonosferę z ogromną mocą i nikt nie protestuje? Nikt bardziej niż USA nie pieprzy pogody i nie podnosi temperatury na świecie tym co robi, a płaci cały świat, pytam: za co? Co do artykułu który jest moim zdaniem głupi, czy jak wezmę wodę z półkuli południowej i przepompuję ją na północną to poziom w oceanie nie bedzie równy? Pompując cały czas w końcu zabraknie na południu wody? Tyle jest warte chrzanienie o sile Coriolisa co wiara w bociany i św. Mikołaja

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Acha oŚle... te miliardy

Acha oŚle... te miliardy domostw produkujących CO2 w ciagu roku są adekwatne do wybuchu pojedynczego wulkanu w ciagu miesiąca... a to w skali planety zaledwie tysięczna promila... Fluor w wodzie gazowanej i Aspartan w Pepsi zaćmiły ci percepcję SKALI....

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Idiota... "Ile bomb

Idiota... "Ile bomb atomowych"... No, idiota... Rozciagnięcie w czasie tych zdarzeń eliminuje wpływ. Po za tym bomby atomowe, czy wodorowe nie produkują dwutlenku węgla matole...

0
0
Portret użytkownika taj

Zacznę zgodnie z modą na tym

Zacznę zgodnie z modą na tym portalu.
"Jak powszechnie wiadomo", autor tego dzieła albo jest kompletnym ignorantem, albo kompletnym nieukiem albo pisze to złośliwie, albo dla dezinformacji.
To jest tak głupie, że aż niewiarygodne...
 
Ten portal dzień za dniem jest co raz bliżej dna i kręci się tylko chyba dla kasy, bo pojawiają się tu takie głupoty, że nikt myślący nawet na to nie spojrzy.
 
Ja tu już wchodzę tylko dla beki podczas przerwy w pracy Smile

0
0
Portret użytkownika Rodak

Wszystko co na ten temat

Wszystko co na ten temat  głoszą media  i  politycy zachodzni to jedno wielkie kłamstwo  dla  okradania  społeczenstw z  ich  dorobku.

0
0
Portret użytkownika Arcanum

Teraz adminku proszę o

Teraz adminku proszę o artykuł dowodzący, że ludzie żyją na płaskiej Ziemi, a póżniej że mieszkają w jej wnętrzu. Smile To byłyby artykuły o podobnej wartości intelektualnej.

0
0
Portret użytkownika taj

Pan admin powinien dostać

Pan admin powinien dostać nobla z fizyki, światowy problem rozwiązany jednym artykułem - GENIUSZ!

0
0
Portret użytkownika Cezar

Powiem tak,caly ten szczyt to

Powiem tak,caly ten szczyt to sciema,oficjalnie gadaja o klimacie a nie oficjalnie w kulisach rozmawiaja o tym co zrobic z mafia zydoska hazarsko-syjonska.

0
0

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika X

Admin, ale Ty to jednak

Admin, ale Ty to jednak głupiutki jesteś.
Siła Coriolosa rzeczywiście występuje, ale :
raz, że nie jest to siła zdolna separować gazy czy ciecze w sposob absolutny (płaszczyzna tarcia wymienia cząsteczki),
a dwa (większe dwa) Ziemia jest nachylona osiowo w stosunku do plaszczyzny ruchu okołosłonecznego, a wiec cykl dzień/noc powoduje że struktura gazow/cieczy na rowniku nie jest płaska lecz wężowata. To powoduje powstawanie bardzo dużych zawirowań na obie strony równika, one odrywają się i skutecznie mieszają cząstki po obu stronach rownika.
 
Model, który pokazujesz jest prostacki, głupi, dziecinny, debilny, taki ...amerykański.
 
pomyśl dwa razy zanim znów zrobisz z siebie gląba.
 

0
0
Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Sam jesteś głupiutki...

Sam jesteś głupiutki... Zjawisko, które opisujesz powoduje minimalną wymianę dyfuzyjną gazów. Jest to 1% w skali planety.
Brak ci wyczucia skali zjawiska matole...

0
0
Portret użytkownika zyx

"Siła Coriolosa rzeczywiście

"Siła Coriolosa rzeczywiście występuje, ale :
raz, że nie jest to siła zdolna separować gazy czy ciecze w sposob absolutny (płaszczyzna tarcia wymienia cząsteczki "

Ktokolwiek mówi o "absolutnym seprarowaniu"?! Wystarczy, że będzie na tyle wolne, że danej skali lat pozwoli zauważyć różnicę. A "model z siłą Coriolisa" jest co najmniej tej samej jakości (jeżeli nie dużo lepszy) niż te mainstreamowe mające "udowodnić" coś odwrotnego.

0
0
Portret użytkownika X

nie jest "na tyle

nie jest "na tyle wolne".
Jest to szybka i efektywna wymiana. A ponieważ trwa od "zawsze" więc miesza od zawsze.
Ciecze i gazy wykazują lepkość i tarcie, To nie jest doskonaly przepływ laminarny w "durnym modelu" jak na obrazkach z arta.
 
Ale koniec wpisów - kto ma chęć niech sobie znajdzie model bliższy naturze. ...nawet taki z wirami stożkowymi 3D/4D. 
 

0
0

Strony

Skomentuj