Duża asteroida przeleci wkrótce w pobliżu naszej planety

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Za kilkanaście dni, 26 stycznia w odległości 1,2 milion km od Ziemi znajdzie się asteroida 2004 BL86. Z astronomicznego punktu widzenia odległość taka może być uznana za krytycznie małą.

<--break->

 

Asteroida 2004 BL86 znajdzie się tylko 3,1 razy dalej niż średnia odległość pomiędzy Ziemią i Księżycem. Z posiadanych informacji wynika, że średnica planetoidy to od 400 do 1000 metrów. Jej przelot można najlepiej zaobserwować na półkuli północnej. Do obserwacji radarowych przygotowuje się obserwatorium Goldstone.

 

2004 BL86 został odkryty 30 stycznia 2004 roku w ramach projektu Lincoln Near-Earth Asteroid Research (LINEAR). Obiekt jest uważany za potencjalnie niebezpieczny, jeśli Według astronomów obiekt nie będzie stanowił ryzyka kolizji z naszą planetą w dającej się przewidzieć przyszłości.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu astronomicznego:

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika krzych56

Na 100% widać proces

Na 100% widać proces zanieczyszczania górnych warstw atmosfery w ramach wymyślonej przez durnych "naukofców" procedury gmerania w prawach matki ziemi.

Portret użytkownika SurvivorMan

Po głębszej analizie

Po głębszej analizie stwierdzam że chyba masz rację... Nie znam się na tym, ale poszperałem w necie i faktycznie wygląda to na awaryjny zrzut paliwa.
Dzięki.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika 777

Jeżeli kiedyś spadnie na

Jeżeli kiedyś spadnie na Ziemię jakaś to bdzie to ta z Apokalipsy św. Jana, ale może moglibyśmy się uratować za sprawą Miłosierdzie Boskiego św. Faustyny, tylko Miłosierdzie Chrystusa może coś poradzić na to !

Skomentuj