Donald Tusk został "Prezydentem" Europy

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Od wczoraj wszystkie media donoszą o wiekopomnej chwili. Z brukselskiej "kaplicy sykstyńskiej" wyszedł biały dym, a Donald Tusk został oficjalnie nominowany na zastępcę człowieka o "charyzmie mokrego mopa", Hermana Van Rompuya. Polski premier został "kierownikiem Europy”, czyli przewodniczącym Rady Europejskiej.

 

Premier Donald Tusk, który dzięki sile zmasowanej propagandy przez 7 lat "nie miał z kim przegrać" i przetrwał szereg afer w tym dwie dziwne katastrofy lotnicze, w których zginęła większość polskich generałów wyższego stopnia, w końcu dał sobie spokój z rządzeniem w naszym umęczonym kraju i wyemigrował do Brukseli. Został "grubym misiem" dokładnie tak jak przepowiadały przed wakacjami tak zwane taśmy prawdy.

 

Donald Tusk osiągnął tę pozycję dzięki Angeli Merkel, która była jego protegowaną i zapewne wprost zaproponowała go na to stanowisko. Polski premier oddał realną władzę w Polsce za "żyrandol", czyli sprawowanie funkcji reprezentacyjnych bez możliwości wpływania na politykę UE.

 

Oczywiście kompetencje Prezydenta Unii Europejskiej - szefa Rady Europejskiej - są niewielkie, ot może cośtam nakreślić i zaproponować, ale realna władza jest w rękach Jeana Cloude Junckera, szefa Komisji Europejskiej, notabene też nominowanego przez Angelę Merkel.

 

Przy okazji dzisiaj okazało się, że komisarzem UE do spraw energetyki zostanie Elżbieta Bieńkowska, zatem w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Rosji, nasi rządzący na najwyższych szczeblach, premier i wicepremier, uciekają z Polski na ciepłe posady w Brukseli.

 

Można sobie zadać pytanie czy to awans, czy ucieczka przed ewentualną odpowiedzialnością, gdy PO straci władzę i nowa ekipa zacznie wyciągać na wierzch wszystkie afery. Pozycja szefa Rady Europejskiej zapewnia immunitet i powoduje, że nasz wymiar sprawiedliwości nie będzie w stanie wyciągać żadnych konsekwencji wobec niego.

 

Niewątpliwie ta nominacja to sukces Polski, o której na jakiś czas przypomni sobie świat. Fakt forsowania tej kandydatury przez Niemcy może jednak skłaniać do pytania, czy będzie on Prezydentem UE, bardziej niemieckim, czy bardziej polskim.

Wybór Tuska na jedno z najwyższych stanowisk w UE to też zrobienie na przekór Rosjanom, którzy kiedyś ogłosili "wilczy bilet" dla Aleksandra Kwaśniewskiego za wsparcie tak zwanej "pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie. Polska, a więc i Donald Tusk, wsparła teraz rewolucję na kijowskim Majdanie, która doprowadziła do wojny domowej na Ukrainie, a mimo to, lub może właśnie dlatego, na naszego przywódcę spłynął ostatni splendor.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika StaraBba

Jego poprzednik: Herman Van

Jego poprzednik:
Herman Van coś tam .. gość o haryźmie mopa lub szmaty do podłogi. Ciekaw jestem jaką ksywkę dostanie jego następca - Tusek co objął to "Bardzo ważną" fuchę w UE.

0
0
Portret użytkownika MARGO

Dopóki nie zobaczyłam tej

Dopóki nie zobaczyłam tej fotki naszego premiera w ZnZ nie sądziłam, że jest on ... taki brzydki
 
Po Zdrówka

0
0

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika lol

Mocodawcy skrócili mu tylko

Mocodawcy skrócili mu tylko smycz i podstawili miskę, w sumie się nie dziwię lista sukcesów w Polsce jest przecież ogromna - stadiony, orliki i płatne autostrady wybudowane za pożyczone pieniądze wliczone aktualnie w dług Polski.
Przy okazji zgnojeni polscy przedsiębiorcy, bo obce banki i frmy mają się tu dobrze.
Nie ma się tak naprawdę z czego cieszyć, no może z tego, że prawdziwi mocodawcy się ujawili go popierając na to nic nie znaczące stanowisko.
Podobinie z Elą B. - czy ktoś jest w stanie wymienić choć jeden sukces tej pani będący zarazem działaniem z korzyścią dla Polski? Trzepanie doklejonymi firanami i strzelanie focha to trochę za mała nawet jak dla poprawnego urzędnika na jakiego powolne media ją kreują.
 
Lipa panie i panowie lipa, mało kto pamięta, że ten człowiek jest jednym z biegających wokół okrągłego stołu, a wiele to tłumaczy.

0
0
Portret użytkownika Pantałyk

Nie widzicie ludzie, że naszą

Nie widzicie ludzie, że naszą jedyną i ostatnią szansą jest jeszcze wkurwić się i wyjść na ulicę? Zostaniemy na bank spacyfikowani- to prawda, ale chociaż zachowamy twarz i honor oraz udowodnimy, że nie jesteśmy tylko mięchem, które przeznacza się na rzez. Pokażemy że stać nas chociaż na walkę o nasze dzieci, które przy aktualnym "porządku", będą tu albo wyrobnikami albo zupełnymi dziadami. W najlepszym wypadku wyjadą by być popychadłem i myć jaja starym angolom lub szwabom.
Ale z drugiej strony patrzę tak na tę armię lemingów i widzę że NIC tu się raczej nie zmieni. Jak to śpiewał "Cool Kids Of Death"- tu nie będzie żadnej rewolucji, będzie pokaz śmiertelnej instrukcji, tu nie będzie żadnego powstania, będzie lekcja- umierania.
I taka jest smutna prawda...
 

0
0
Portret użytkownika debaucher

Na pierwszym

Na pierwszym zdjęciu-tajemniczy szpieg z krainy Deszczowców-Carramba!!

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika darek1

Już bardzo dawno temu

Już bardzo dawno temu zauważyłem, że Polska trzyma się jeszcze tylko dzięki najazdom naszych "wikingów" z narzędziami i uprawnieniami na wózki widłowe na cywilizowane tereny zachodu. Dlatego nie podoba mi się ,że premier W.B. (który chce zmniejszyć migrację na swoje tereny przede wszystkim muzułmanów, ale oberwie się i naszym) tak przyklaskuje Tuskowi.

0
0
Portret użytkownika redi

Donald Tusk zdrajcą? nie on

Donald Tusk zdrajcą? nie on nie zdradził własnego narodu, tylko jest bochaterem dla tego w nagrodę dostał tę posadę. Dokonał wielkich zmian pod (cichą) okupacje i niszczenie naszego narodu w każdej dziedzinie życia.W przyszłosci zostanie głównym rabinem na terenach polski.

0
0
Portret użytkownika klrmf

Media jak zawsze przekłamują

Media jak zawsze przekłamują fakty:
po pierwsze to nie żaden sukces Polski tylko prywatny pana Tuska i jego konta bankowego!
po drugie właściwie żaden to sukces, bo ten stołek zapewne miał obiecany przez ciocie Merkel w zamian za rozwalenie polskiej gospodarki, a szczególnie dziedzin konkurujacych z niemiecką, jak np. stocznie czy cukrownie, dzięki temu niemiecka kwitnie a polacy jak niewolnicy napier... na dotowanych farmach u szkopów

0
0
Portret użytkownika koń który mówi

A ja to mówiłem głośno odkąd

A ja to mówiłem głośno odkąd ten burak został wepchnięty na stołek premiera. Ileż trzeba mózgu, żeby widzieć fałsz w oczach, gestach i mowie tego człowieka? Jak głupim być trzeba, że iść do urny wyborczej i głosować na jego partię? Gdzie są ci wszyscy ludzie teraz? Powinni popełnić harakiri ci młodzi, wykształceni z wielkich miast.
Ale ich już tu nie ma. Zmywają gary na zachodzie.

0
0
Portret użytkownika brutal

witam wszystkich, nikodem

witam wszystkich, nikodem tusk jako donald dyzma i patrzcie jak to człowiek moze wysoko zajść ! polska jako torcik została już zjedzona został ino talerz ,teraz odbierze nagrode w wysokosci 300 tys jełro rocznie gołej pensji !!! ładnie się urządziła polska elita nawet myszka mikke teraz ma szefa donalda, korwin morde zamknoł jak dostał posadke nawet broni swego szefa ! bo w końcu za to mu placą, pięknie wygląda dziś polska sprzedajna polityka od lewicy do prawicy, pytam kto ma tu cokolwiek zrobić pożytecznego dla polski ? czy jest jeszcze jakiś chętny ? w zamian za posadke w ue ? bo tyle jest wart dzis polski patriotyzm kasa , kasa , kasa, jestem juz 3miesiąc w skandynawi tu też nie zle komuną jebie ,ale za to inny świat inni ludzie zupełnie inna kultura i poszanowanie człowieka, sory ale polska przypomina rynsztok nie chce mi się tu wracać nic mnie nie ciągnie do polski poza zoną i dziecmi których chce ściągnąć w te strony czym prędzej tym łatwiej będzie młodym się tu przystosować żeby zacząć normalne życie jak przystało człowiekowi pozdrawiam zycze duzo energi i sloneczka 
 

0
0
Portret użytkownika swiadomywiadek

ja jestem chetny panie

ja jestem chetny panie brutal. posadke w ue podaruje tobie w zamian, bo jak po przeliczaniu mniemam o to sie w twojej glowie rozchodzi. 
ja wierze panie brutal,.ze my tu zrobimy porzadek za takich brutali jak pan. wyczujemy odpowiednia nanosekunde i wyskoczymy w odpowiedni wektor. nic nam nie grozi,przezylismy juz wszystko, stracilismy wszystko,, czas i miejsce sie nie licza przeciez. wiec decyduja juz tylko nasze checi i wiara. chceci i wiary wyczuwam sporo wiec uczynimy to.
 
a co z ludzmi ktorzy zechca wracac z emigracji do lepszej i polskiej polski a na domiar zlego zaczna rozpychac sie lokciami wsrod tych, ktorzy we wierze sie nie zachwiali? 
 
powinnismy myslec juz teraz rado znz.

0
0

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Portret użytkownika brutal

witaj nie gniewaj sie na to

witaj nie gniewaj sie na to co napisałem ja tak samo jak ty chciałem cos zdziałać też tu duzo pisałem duzo z ludzmi rozmawiałem i efekt jest tylko jeden BRAK PATRIOTYZMU !!! ze strony rodaków dzisiaj możesz opluć polaka a on powie ze zaczeło padać, jest zle i jeszcze gorzej będzie, jestem przed 50 -ką i mam zamiar ustawic jakos moje dzieci i sam jakos z zoną przejsc przez to zycie wiem jedno w polsce szkoda marnować czas, nigdy przedtem nie wyjeżdzałem za chlebem teraz przekonałem sie jak mozna miec go pod dostatkem pracuje 9 godz dziennie po pracy nie jestem wyczerpany soboty i niedziele mam wolne pracuje w wykończeniach wnetrz zarabiam 3 razy wiecej niz w'' polskiej dobrze płacącej firmie''i powiem ci nie mam zamiaru nikogo a przedewszystkim siebie oszukiwać że w polsce bedzie dobrze mam zamiar spojrzeć kiedyś na swoje dzieci i cieszyć sie widokiem ich zadowolenia a nie chylić czoło i wstydzić sie ze nic nie mogłem zrobić bo zyłem złudzeniami. pozdrawiam i zycze duzo pozytywnej energi BRUTAL

0
0
Portret użytkownika geminigemini

Ano wlasnie, rado...co z tymi

Ano wlasnie, rado...co z tymi ktorzy zechca wrocic...? i niekoniecznie rozpychac sie lokciami tylko zwyczajnie zyc w polskiej Polsce.
 Jest wiara, jest, sa checi, tak trzymac!
 

0
0
Portret użytkownika Czelsi

Nie wiem z czego co niektórzy

Nie wiem z czego co niektórzy się cieszą, myślicie że rudy załatwi coś dla Polski  w UE? Widząc efekty jego 7 letniej pracy w Polsce, gdzie  mają jeszcze swojego człowieka na stanowisku prezydenta, to obawiam się iż nadzieja i życzenia które macie mogą się nigdy nie ziścić. Ja osobiście się cieszę ale z innych względów, może w końcu ta unia się rozpie*doli tak jak rozpie*dolono Polskę. A do masy buraczanej, która tak wychwala tego psudo męża stanu, proszę napiszcie 5 pozytywnych rzeczy które zrobiono dla Polski przez ostatnie 7 lat, takich z których zwykli obywatele mają korzyści.  Wtedy ja was zaleje kilkudziesięcioma  kontrargumentami i aferami.

0
0

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika Wlodi

Wzruszający list Rosjanina z

Wzruszający list Rosjanina z Doniecka do Rosji! Przeczytaj koniecznie!

Tak się składa, że jestem urodzonym Dończaninem z tradycjami. Nie jest to żaden szczególny powód do dumy, po prostu fakt. Mieszkałbym tam i nadal, gdyby grupce szalonych fanatyków przy wsparciu Rosji nie przyszło do głowy urządzić w moim rodzinnym mieście wojnę i przywieźć na nią rosyjskich najemników.

Teraz tam jest koszmar. O tym akurat wiecie - to jest to, co wraz z wszystkimi obrzydliwymi szczegółami całymi dniami pokazują wam w telewizorach. Więc lepiej porozmawiajmy o tym, czego nie pokazują.

Jeszcze 7 lat temu myślałem tak samo, jak większość Rosjan. Jak typowy radziecki człowiek. Biorąc pod uwagę, że od urodzenia mieszkałem w Donbasie – nic dziwnego.

Chociaż uczyłem się już po odzyskaniu niepodległości, edukacja jaką odebrałem była typowo rosyjsko-sowiecka. Wychowywałem się i kształciłem na rosyjskich filmach, rosyjskiej muzyce, rosyjskich książkach, i długo uważałem Rosję za przyjazny kraj, wręcz krewniaków. Jednak teraz to wszystko odeszło w przeszłość.

Od teraz ani mnie, ani moim bliskim, ani milionom rosyjskojęzycznych oraz rosyjskich mieszkańców Ukrainy nigdy już nie przyjdzie do głowy nazywać was bratnim narodem.

My, wasi mentalni bliźniacy, dorastający na tych samych książkach i komiksach, doszliśmy dziś do tego, że chcemy odgrodzić się od was trzymetrowym murem, jak Izrael od Palestyny.

Dziś patrzymy na kody kreskowe w supermarkecie, aby nie kupować tego, co produkujecie i w ten sposób nie sponsorować wojny.

Po raz pierwszy w historii naszego kraju większość Ukraińców chce wstąpienia do NATO, ponieważ rozumie, że jest to jedyna prawdziwa ochrona przed szaleństwem "brata", który nagle postanowił wysłać na nas wojska.

Wam oczywiście trudno zrozumieć skalę tego zjawiska. Pokazują wam w TV mapy, na których Ukraina jest podzielona na pół i mówią, że połowa naszego kraju - to nie Ukraina,a coś innego. Że tam mieszkają nie Ukraińcy, a Rosjanie.

A wy wierzycie że tak jest i zastanawiacie się, dlaczego dotąd nie wybuchło tam powszechne powstanie. Według rosyjskich dzienników, powinno tak się stać lada chwila, a w rzeczywistości dzieje się dokładnie na odwrót.

Dziś za gieorgijewską wstążeczkę na ulicy w Dniepropietrowsku, Zaporożu i Chersoniu można dostać po mordzie. I to nie od banderowców, tylko od Rosjan, którzy czytali w dzieciństwie Puszkina i Błoka.

Z politycznej poprawności zwykło się mówić, że nienawidzimy tylko Putina, a Rosjanie - to zupełnie inna sprawa. Że odejdzie Putin i znów zapanuje pokój i harmonia. Że znów wszystko będzie dobrze.

Ale to nieprawda. Nie będzie.

Bo Putin - to esencja rosyjskiej mentalności, wasza ucieleśniona idea narodowa w postaci, jaka dzisiaj ma.

Kochacie Putina za to, co zrobił z Ukrainą. Dlatego my już nigdy nie pokochamy was.

Putin wyrządził Rosji wielkie zło. Tak sprawnie spalił mosty między nami, jak nie zrobił by tego nikt inny na świecie. Żadnym Amerykanom, Żydom, Polakom nigdy by się to nie udało tak dobrze, jak jemu.

Pełną grozę tego, co się stało zobaczycie za jakiś czas, ale na razie jesteście ślepi.

Putin magicznie wmówił wam wiarę, że dzień waszego moralnego upadku – to w rzeczywistości dzień waszego triumfu.

Przekonał was, że podstępna okupacja terytorium przyjaznego kraju, banalny rabunek - to wielkie zwycięstwo, z którego macie być dumni.

Wyzwolił patriotyczne emocje tym, co powinno wywołać wstyd i obrzydzenie.

I dlatego gardzimy nie tylko Putinem. Gardzimy Rosją, i tymi 90% jej mieszkańców, którzy z wybałuszonymi oczami krzyczą "Krym nasz!"

Czasami myślę, że Putin to szatan. Jak zawodowiec potrafi odwołać się do ludzkich wad. Sprawia,że pokazujecie swoje ciemne strony, umiejętnie budzi w was to, co najgorsze, zmienia was w oszalałe, żądne krwi bestie.

Nie, żeby to akurat Rosjanie byli źli, a wszyscy inni - świętoszkowaci. Taka jest natura ludzka. Widzieliśmy, jak w różnych czasach budzono potwory wśród Niemców, Włochów, Chorwatów, Serbów itp.

A Putin obudził w was. Dzięki niemu zachłystujecie się nienawiścią na forach, chcecie wojny, cieszycie się okupacją cudzego kraju i śmiercią ludzi, których kiedyś nazywaliście swoim bratnim narodem.

Pobudził was prymitywnym, nikczemnym populizmem, pokazał was w najgorszym świetle, w chwili czasowej niepoczytalności, a my, niestety, zapamiętamy was właśnie tak, a nie jak naród Sacharowa i Dostojewskiego.

Zapewne nawet nie bardzo można was winić. Zapewne istnieją jakieś algorytmy rozpalania masowej histerii - po prostu naciska się odpowiednie guziki, pokazuje się w telewizji bzdury o krzyżowanych dzieciach (głośna była taka kaczka o Słowiańsku – przyp.JJR), i już – dalej społeczeństwo zachowuje się całkowicie przewidywalnie. Ci, którym to potrzebne, pilnują tylko kolejności działań.

Może powinno się was traktować jak ofiary eksperymentu społecznego, którym pewnego dnia będzie bardzo przykro za to, w czym wzięły udział. Na pewno trzeba próbować was zrozumieć. Ale przebaczyć wam i pokonać swoją pogardę już nie zdołamy. Nawet jeśli kiedyś zaczniecie się kajać.

Co tu kryć, Putin wydobył zło również z nas. My też cieszymy się, gdy kolejny ładunek 200 (rosyjski kryptonim zwłok żołnierzy – przyp.JJR) przekracza granicę i jedzie do Rostowa, gdy tuzin lub dwa waszych zamienia się w sito. To straszne, ale to prawda.

Cieszymy się z czysto pragmatycznych powodów - bo każdy martwy separatysta nie zabije żadnego z naszych. Ponieważ jesteście dziś wrogami i najeźdźcami, którzy przyszli na naszą ziemię, zabrali nam Krym a teraz przyjeżdżają zabijać nas w Donbasie.

To straszne, że napadłszy na nas zmusiliście nas do bycia takimi, że czasem trudno spojrzeć w lustro. I to jest kolejny powód do tego, aby zerwać z wami raz na zawsze.

Weszliście w wewnętrzne sprawy niepodległego państwa. Strzelacie do obywateli Ukrainy na ich ziemi z rosyjskiej broni i wychwalacie to w telewizorach. I jakbyście się nie okłamywali, że to wszystko jest przeciwko faszystom, że to wszystko jest uzasadnione i słuszne - w oczach świata jesteście agresorami.

Odszedł na zawsze kraj-wyzwoliciel, zwycięzca faszyzmu. Wszystko to już przeszłość. Dziś to wy jesteście okupantami, to z ręki waszych ekspedycji karnych giną niewinni ludzie i spadają rakiety na miasta, który żyły w pokoju, dopóki nie przyszliście.

Wasze parady w dniu 9 maja, cały ten patos, pieśni wojenne, wieczny płomień - wszystko to nic już nie jest warte. To kłamstwo.

Byliśmy mocno związani przez wspólne święta, wspólne porażki, wspólne tradycje, ale teraz to już nie ma znaczenia. Oderwaliście obszar z dwoma milionami ludności, kolejne 3-4 miliony otumaniliście "ukrzyżowanymi dziećmi", ale 40 mln Ukraińców, wielką liczbę ludzi, odepchnęliście od siebie na zawsze.

Wyrywając dla siebie kawałek ziemi, zapłaciliście za to największym przyjaznym wam narodem. Brzeziński jeszcze kilka lat temu nie mógł nawet marzyć o tak ogromnej geopolitycznej klęsce Rosji.

Na próżno oskarżacie podstępnych wrogów z Ameryki, Wielkiej Brytanii i Izraela. Uwierzcie mi jako Rosjaninowi z Doniecka, że nikt nie zrobił więcej dla naszej wzajemnej nienawiści niż szalone krzyki Głaziewa, Kurginiana i Dugina, wzywających do zabijania Ukraińców i utopienia Ukrainy we krwi, czy sam Putin, który wysłał do nas swoich "zielonych ludzików".

Wszyscy to widzieliśmy, wszyscy to pamiętamy. Nikt z nas tego nie wybaczy.

Tak, oczywiście, Rosja – to największe na świecie państwo, w stosunku do którego Ukraina to punkt na mapie. Wy macie broń nuklearną, my nie.

Jeśli dla was napaść na tego, kto jest w oczywisty sposób słabszy, kto nie oczekiwał od was nikczemnego ciosu w plecy i nie przygotowywał się do wojny z wami to bohaterstwo ­­– jak sobie chcecie. Ale ani szacunku, ani sympatii od nas już nie oczekujcie. Dla nas Rosja to od dzisiaj podła "bananowa republika zła".

Wasze media wam oczywiście tego nie powiedzą. Tworzą iluzję wielkiego podziału Ukrainy na faszystów i Rosjan, jaki w rzeczywistości nie istnieje.

Owszem, jest na marginesie kilka milionów komunistów, stalinowców, czarnosecińców i prawosławnych fundamentalistów którzy zawsze nienawidzili Ukrainy, a dziś działają jako kolaboranci. Ale istnieje też 39-40 milionów Ukraińców, którzy się z nimi nie zgadzają.

Putin postawił nas wszystkich przed radykalnym wyborem - za czy przeciw Ukrainie. I my tego wyboru dokonaliśmy.

Zaszło coś, czego jeszcze nie rozumiecie - rosyjską agresję na Ukrainę poparli ci, którzy i tak zawsze was popierali, za to te 40 mln, które dotąd były wobec was lojalne lub neutralne, z powodu tej agresji zmieniło się w waszych wrogów.

Czterdzieści milionów Ukraińców zostało zmuszonych stać się "banderowcami" w waszym rozumieniu tego słowa. Oto najważniejsze osiągnięcie Putina.

Bywają rządy nieprzyjazne. Można z nimi być w konflikcie, można na nie nakładać sankcje. Ale nie można upokarzać ludzi, ponieważ rządzący się zmienią, a naród pozostanie.

Poroszenko i Turczynow odejdą. I to prawdopodobnie bardzo szybko. Ale zdradliwe zajęcie Krymu, wasza podła inwazja, wasze czołgi i rakiety plot w Donbasie - nie odejdą. Po prostu nie zdołamy wytłumaczyć naszym dzieciom w podręcznikach, dlaczego nam to zrobiliście.

Południowy wschód, który uważacie za wasz, tylko od siebie odepchnęliście. Bo wyobraźcie sobie, że te "ukropy" i "chochły" mają swoja dumę. Gdy szalejecie w napadach radości z tego, że "Krym wasz", dla nas oznacza to tylko jedno - że Krym nie nasz.

Odebraliście go zarówno "banderowcom" jak i "rosyjskojęzycznym rodakom". Odebraliście Krym Jaroszowi (przywódca Prawego Sektora - przyp.JJR), ale tak samo odebraliście go mieszkańcom Charkowa, Połtawy i Odessy. Opluliście nas wszystkich bez wyjątku, niezależnie od języka i religii, pusząc się z charakterystyczną dla was głupią dumą.

Dawniej mówiliście o braciach Słowianach, i zgadzaliśmy się z tym. Dziś mówicie - "słoninojady", "ukry" i obrażacie każdego, kto nosi ukraińskie nazwisko lub ma ukraiński paszport, niezależnie od tego, czy popiera wejście do UE czy waszej Unii Celnej.

Upokarzając nas wszystkich, nie zostawiacie nam wyboru.

Wiosną rosyjscy "turyści" zrywali i deptali w Doniecku ukraińskie flagi, wieszając zamiast nich swoje. To odróżnia was od Europejczyków – oni nigdy nie deptali naszych symboli.

Ci, którzy popierają Unię Europejską – wieszają niebieskie flagi obok ukraińskich, a nie zamiast nich. Dlatego też wybraliśmy Europę, i teraz już nie odstąpimy. W obecnej sytuacji to jedyna droga, integrować się z wami może dzisiaj tylko kompletny idiota i samobójca.

Jeśli nadal wierzycie, że w Donbasie trwa wojna między "pospolitym ruszeniem" a "faszystowską juntą", to spieszę was zdenerwować – to nie tak. Wojnę, która u nas trwa, od początku do końca wywołaliście wy.

Możecie mi nie wierzyć, ale spytajcie sami siebie, dlaczego "Republiką Doniecką" rządzą Rosjanie? Dlaczego w moim rodzinnym Doniecku dowodzą moskwianie Girkin (Striełkow) i Borodaj?

Ja, urodzony Dończanin, ich nie znałem i nie wzywałem. Nie głosowałem na nich. Jeśli to nie jest okupacja Donbasu przez Rosję, to co oni tu robią? I czym się różnią od niemieckich gauleiterów? Trudno znaleźć dziesięć różnic?

Jeśli utożsamiacie się z "pospolitym ruszeniem" ponieważ to Rosjanie, zapewniam was - są setki tysięcy Rosjan, którzy się z nimi nie zgadzają, i którzy cierpią z powodu ich działań.

Sympatyzujcie lepiej z nimi. Z tymi, którym rekwirują samochody, których przez durne oskarżenia wrzucają do piwnic, którymi zasłania się wasz Igor Striełkow, zachowujący się w Słowiańsku i Doniecku jak niegdyś Szamil Basajew w Budionnowsku.

Jeśli współczujecie mieszkańcom południowego wschodu, współczujcie lepiej 38 żołnierzom z Dniepropietrowska, który zginęli w samolocie zestrzelonym waszymi rakietami. Współczujcie spalonym w BTRach żołnierzom z Mikołajewa (oba to miasta ze wschodu Ukrainy – przyp. JJR). Jak myślicie, czy ich rodzice, krewni i znajomych będą kochać Rosję?

Jeśli chcecie poznać prawdę o tym, co to takiego "Republika Doniecka", spróbujcie wyłączyć telewizor, zamknąć oczy i wyobrazić sobie przez chwilę, że ktoś w waszym mieście uzbroił wszystkich przestępców i narkomanów. Wszyscy szaleni weterani wojen czeczeńskich, pijący bez przerwy milicjanci na emeryturze, wytatuowani recydywiści, ochroniarze o byczych karkach, zwariowani Kozacy, tolkieniści, limonowcy, skinheadzi nagle dostali w ręce broń i nieograniczoną władzę.

Wyobraziliście sobie? Jeśli tak, to niczego nie trzeba już wyjaśniać. Stworzyć taką republikę łatwo wszędzie. Wystarczy usunąć nazwę "Doniecka" i wstawić "Saratowska", "Czelabińska", "Rostowska".

Myślicie że to oszczerstwa wobec "pospolitego ruszenia"? To pomyślcie - nie ma policji, nie ma władzy, broń leży na ulicach. Co się stanie w waszym mieście? Tak szczerze, powiedzcie sami.

Zdestabilizować sytuację, podnieść bezsensowny i bezmyślny bunt w regionie z trudną sytuacją społeczną, zamieszkałym przez lumpów i bezrobotnych – bardzo prosto. Borodaje, Striełkowi, Babaje, Motorole (pseudonimy dowódców – JJR) tylko zapalili zapałkę, dalej poszło samo .

"Niech żyje republika", "grab zagrabione", "zbudujemy nowy raj - Noworosję".

Wystarczy powiedzieć, że represyjny organ terrorystów w Ługańsku nosi nazwę KGB-Smiersz. I to nie jest żart. Z ręką na sercu, przyznajcie się - czy to normalne i chcielibyście, żeby po sąsiedzku działała taka instytucja?

Dni powszednie Doniecka przez ostatnie dwa miesiące – to grabieże, porwania, rozboje. Poczytajcie wiadomości lokalne z Doniecka. Tylko przez tydzień od 16 do 23 czerwca ukradziono i zarekwirowano 47 samochodów i motocykl, przy czym 42 samochody zostały zajęte przez uzbrojonych ludzi na drogach. Nieznani sprawcy porwali 14 osób. A są to tylko oficjalne dane władz miasta.

Można tak ciągnąć jeszcze długo, ale czy to ma sens? Stan euforii ma swoją specyfikę. Doświadczająca go osoba, niech będzie i cały naród, słabo reaguje na bodźce zewnętrzne. "Krym nasz" - jak narkotyk, fascynacja, zaćmiewa wam świadomość.

Musi minąć trochę czasu, żeby wam odpuściło i żebyście zobaczyli, że nic się nie zmieniło. Że Krym nie leży bliżej, a odpoczynek wcale nie potaniał, nie stał się czystszy ani bardziej komfortowy.

Za to wy sami, cały naród, największy kraj świata, splamiliście się hańbą agresji oraz założyliście własnym dzieciom jarzmo potomków najeźdźców i gauleiterów Girkina i Borodaja. Smutne, ale prawdziwe.

Powodzenia.

Podpisuje sie pod tym w 100%!!!
Udostepniajcie gdzie sie da. Swiat musi poznac prawdziwe oblicze wojny Ukrainy z roSSja, oblicze wolne od klamstw rosjsn i putina - antychrysta.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Jak ten "Rosjanin:

... Jak ten "Rosjanin: pieknie po polsku ten list napisał... Wzruszające... już sie popłakałem... Jak on wszystko o Putinie wie jakby z nim spał...
 No i te dowody kto zestrzelił ten samolot... Jakby sam odpalał rakietę...
 A ci narkomani, jak świetnie posługuja się celnie bronia i tłuką trzeźwych najemników z Polski... Fenomenalni ci narkomani...
 No i na końcu ani słówkiem nie wspomina jak Rosyjsko języczni mieszkancy Ukrainy i nie tylko spływaja własnie do Rosji a nie do Kijowa...
 Kurde zabrakło mi chusteczek i zmoczyłem łzami spodnie...
 ze śmiechu...
 Włodi ... Jesteś WiELKI i twoi hasbarscy propagandyści co napisali ci ten bzdetnie naiwny tekścik...

0
0
Portret użytkownika mino

Gdzie Polaków dwóch tam 3

Gdzie Polaków dwóch tam 3 opinie, przestrzegam jednak szanownych kolegów Wlodiego i Rexa przed skrajnymi opiniami pro UE lub prorosyjskimi bo prawda leży pośrodku.
Gdyby to Polskę najechano i zabrano ziemie wschodnie i powiedzmy tatry bo tak się komuś "uwidziało" to przede wszystkim bylibyśmy mocno rozgoryczeni, smutni, wściekli. Mając na uwadze nasze rodziny ucieklibyśmy z kraju zapewniając im bezpieczeństwo a potem - ci odważniejsi powróciliby walczyć - tylko z kim?
Z UE która ma swoje interesy na Ukrainie czy z Ruskimi którzy też mają swoje interesy na Ukrainie?
Zostawcie ten kraj w spokoju - oni sami się odbudują i sami wybiorą co chcą robić nic innym do tego. Niestety podstawowe prawo wszechświata "Wolna wola" jest tym ludziom zabrana ponieważ wojna jest zła a zło zamienia wolną wolę w niewolnictwo - obojetnie czy z rąk UE jak u nas czy z Rosji jak na wschodzie.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Analiza fotografi  nowego

Analiza fotografi  nowego królika gejouni:
 Fot.1 Nordycka kanciasta gęba gestapowca, z oczami jak u bazyliszka...
Fot. 2 Głupawy uśmiech koczowniczego neandertalczyka, czyli geny z piekła rodem wylazły na wierzch...
Fot. 3 zamazana twarz jak zamazana jego gadka o niczym przez dwie godziny przemówienia...
 ...nowy króliczek teraz będzie walił łapkami w klatę i wołał do niedźwiedzia: "Nic mi nie zrobisz....Nic mi nie zrobisz....Nic mi nie zrobisz..."
 Aż przyjdzie niedźwiedź i da mu w ryj...
 amen...

0
0
Portret użytkownika Wlodi

Ale cie zabolalo hehe,

Ale cie zabolalo hehe, wszedzie cie pelno sie zrobilo. Tusk jaki jest taki jest ale ruskim sprzeda pstryczka Smile

0
0
Portret użytkownika Pola2

Dobrze, że Tusk wyjeżdża do

Dobrze, że Tusk wyjeżdża do Brukseli. Wreszcie nie będzie miał wpływu na politykę w Polsce. Stanowisko w sam raz dla niego. Nie będzie musiał ponosić odpowiedzialności, a decyzje po cichu będzie podejmowała Angela Merkel. Donald za to będzie mógł pograć w gałE bez ograniczeń.
Czytam tutaj wiele wypowiedzi ludzi o mentalności niewolnika. Taka biedna Kleopatra cieszy się z tego, co nam zafundował Niemiec Tusk. Mamy dług przekraczający 1 bilion zł., zamknięte polskie zakłady pracy. W zamian zachodnie firmy, zachdnie banki i hipermarkety. Służba zdrowia przystosowana do eutanazji Polaków (kolejki), szkoły likwidowane, media (90%) zachodnie. Pracownicy wszyscy traktowani są jak wyrobnicy XIX-wieczni (zarobki poniżej afrykańskich) a taka Kleopatra czy inni krzyczą: jest fajnie, nich żyje nasz premier Tusk!

0
0

Strony

Skomentuj