Donald Tusk w Estonii: „odzyskanie przez Estonię niepodległości porusza mnie do łez”

Kategorie: 

Źródło:

Na wczorajszym koncercie, otwierającym prezydencję Estonii w Unii Europejskiej, Donald Tusk i Jean-Claude Juncker docenili ambicje i pracowitość Estończyków.

 

 

Tusk powiedział kilka zdań po estońsku, z których wynika, że jest zakochany w tym kraju. Nic bardziej go nie poruszyło, jak odzyskanie niepodległości przez Estonię, informuje Postimees.


„Wasze poczucie przynależności do większej całości, jedności i wolności były tak jasne, że nadal poruszają mnie do łez. Od tamtej pory wiem, że ludzie, którzy trzymają się za ręce mogą być silniejsi niż ludzie, którzy trzymają broń”- powiedział Tusk.


Podczas swojego przemówienia Tusk cytował zdania estońskiego hymnu narodowego, a na Placu Niepodległości w Tallinie pozdrowił Estończyków w ich ojczystym języku, cytując wiersz Paula-Eerika Rummo: „Musimy trzymać się razem jak rodzina pszczół, będziemy się trzymać razem i przepłyniemy morze". (Me hoiame nõnda ühte kui heitunud mesilaspere, me hoiame nõnda ühte ja läheme läbi mere).

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja"

Marshal McLuhan

 

Portret użytkownika Jerry

Fałszywy i obłudny gad, stfu.

Fałszywy i obłudny gad, stfu...
Czy zgodnie z polityką "naszej ukochanej" UE, odpady nie powinny być utylizowane? Również polityczne...
Czy Estończycy zdają sobie sprawę, że wpuszczają Konia trojańskiego?

12
0

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja"

Marshal McLuhan

 

Portret użytkownika lipka

Nie ma mocnych na niego,

Nie ma mocnych na niego, czytałam jego "dokonania" z przeszłości. Ma za sobą kolesiów na samym świeczniku i włos mu z głowy nie spadnie, bo taki Lewandowski czy Bielecki krzywdy nie pozwolą mu zrobić. Większość społeczeństwa zapomniała o wpływowych figurach sceny politycznej ale oni są, zmieniają tylko stołki i ręka rękę myje. Jak ogromne wpływy mają w eurokołchozie widać na każdym kroku, bez mocnego poparcia z tej strony sceny czyli z Polski nie został by unijnym "prezydentem".

2
0
Portret użytkownika Jerry

Dokładnie tak.

Dokładnie tak.
Zdrada Stanu
Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

10
0

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja"

Marshal McLuhan

 

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Rising kox

deb(il)aucher w stó

debaucher w stó procentach zgadzam sie z tobą. W ogole sprytny gosc z ciebie ze zauwazyles to. Merytoryka tresci to jest to i hemp gru to jest tez ziomuś to. 

Do rzeczy wiec przez 3 lata na stanowisku 'CHYBA waznym (zobowiazujacym, dobrze opłacanym, marionetkowym itd.) doni zrobił mega postęp wczesniej czytal z ruchu warg english teraz juz z kartki. Autorem tekstu nie jest zapewne ale juz go mial na biurku od 3 mscy co najmniej. Do konkursu czytania i eksperymentu IV rzesza wziela oprocz €don donniego€ kapuścione małpe i papugę. Wyobraz sobie ze przez 3 msce papuga wyrecytowała tekst lepiej i to w dwoch jezykach. Przypadek ? Znamy odpowiedz małpa była gorsza bo tylko polowe tekstu opanowala w tym czasie. 

Wiec dobrze ze zauwazyles progres, gratuluje po raz kolejny i ostatni

ps. Małpa oczywiscie ze wzgledu na uboższe biologiczne warunki uczyła sie tekstu w języku migowym ale to bez znaczenia w kontekscie tak ISTOTNEGO przekazu.

dziekuje

4
0
Portret użytkownika debaucher

@Rising kox

@Rising kox
Dzięki za koment.Chodziło mi o szczegóły techniczne.Jego przekaz pier...ę.Po prostu z tego wszystkiego wynika,że każdy jak chce nauczy się języka.Nawet małpa...

3
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika student

Nie zes**ł się przy tej

Nie zes**ł się przy tej okazji? Ten farbowany niemiecki lis bez 1% własnego zdania na jakikolwiek temat? On chyba nawet jak idzie się wysikać to pyta się cioci Makreli czy mu wolno. Przejrzałem go jeszcze jako dzieciak, ponad 10 lat temu, zwróćcie uwagę jak się wypowiada - nigdy nie spogląda na rozmówcę czy w kamerę, oczka latają na wszystkie kierunki. Kłamcy tak mają. Żałosny, obłudny typ. Nazwanie go sk****synem jest obrazą dla każdego sk****syna, który chodzi po tej nieszczęsnej planecie. P.S. Kaczora nie bronię, dla mnie to takie samo zero. Mniej niż zero. Po prostu jak piszę taki komentarz na jakimś portalu dla ciemnego ludu, to zaraz zlatuje się masa antyPiSowców, co chcą u nas uchodźców (trochę się rymuje nawet Język )

4
0
Portret użytkownika ben

 A Polskę panie Cień toczy

 A Polskę panie Cień toczy rak banderowskiego ścierwa i faszysto syjonistycznego łajna to panu nie przeszkadza tu nie widzisz człowieku nic złego ale ale rusofoby tak już mają taka  dziś moda nakręcana  przez ścierwofaszystowskie  media.  My też pragniemy Polski suwerennej a pan panie Cień jaka twoja ojczyzna ?.Nie odpowiadaj już jakiś czas czytam twe wypociny dobrze grasz .

14
-4
Portret użytkownika debaucher

Benny,nie bądź tak wściekły

Benny,nie bądź tak wściekły.Nie każdy Ukrainiec to banderowiec.Spotykam się z nimi i w pracy i w autobusie.Jeszcze ani razu nie usłyszałem żadnych nacjonalistycznych haseł z ich strony(na całe szczęście,bo musiałbym interweniować). Trzeba podziękować rządowi,bo to dzięki nim mamy to "ubogacenie". Ludzie są ludźmi i tego się trzymajmy.Angole u siebie też nie trawią Polaków...

8
-4

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika FOL

Aż naglle pojawili się NIEMCY

Aż naglle pojawili się NIEMCY i namówili ich do zbrodni. Flaga benderowska to FLAGA NIEMIECKA  bez żółtego paska na dole.

8
0
Portret użytkownika moon fake

Takie tam niemce ze w gruncie

Takie tam niemce ze w gruncie rzeczy żydzi zmieszani z Alpejskimi goralami

"Item aryjskie rzeczoznawce Wypierdy germanskiego ducha Gdy swoja krew i waszą sprawdze Wierzcie mi, jedna bedzie jucha" Julian Tuwim.

2
0

"Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem ze na świecie jest tylu idiotów" S. Lem

Portret użytkownika Cień

Jak na razie w tym temacie

Jak na razie w tym temacie nie poruszyliśmy tej kwestii jeszcze, dlatego chyba dla nawet "mało rozgarniętego osobnika" powinno być logiczne że jeszcze nic nie mówiłem na ten temat.

No ale jak już zaczełeś to, tak jest widoczna w Polsce nadmierna ilość Ukraińców, choć nie można mówić że nie chcą pracować ani że zabierają komuś pracę, bo zwykle pracują za najniższą płacę za którą nawet Polak nie chce pracować, a do tego robią zakupy w Polsce. Natomiast każda pochwała rządu Ukrainy dla Banderowców powinna się spotkać z przykładną ripostą i sankcjami ze strony rządu Polski wobec rządu Ukrainy.

Rosja sama tworzy rusofobie beszczeszcząc ciała ofiar katastrofy smoleńskiej, nie oddając wraku samolotu i zakłamując historie.

3
-14

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika UPAdlina

nie bredź. To uSSmania, którą

nie bredź. To uSSmania, którą tak wychwalasz pod niebiosa odpaliła banderyzm na upainie i wspiera go cały czas. Za pro-rosyjskiego Janukowycza nie było problemów z nazizmem i banderyzmem na upainie. Normalni ukraińcy zwalczają banderyzm, a tylko ci z zachodu degeneraci go wspierają i kultywują. Choćby po tym widać, kto jest polskim sojusznikiem, a kto wrogiem.

13
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika FOL

Banderyzm itp jest wytworem

Banderyzm itp jest wytworem NIEMEIC przeciw Rosji i Polsce ( głownie Polsce). Obecnie to 6-ta kolumna NIEMIECKA  w Polsce. Osobiście nie ufam Ukraińcom, ale tam są w wiekszości dobrzy ludzie, którzy są zarażani NIEMEICKIM wrogim jadem przeciwko polsce w interesie NIEMIEC .

 

Ukraincy to nasi bracia Słowianie o Haplogrupie R1a1, a SŁOWIAN "ONI" boją się najbardziej, dla tego nas hnoją i napuszczają na siebie.

1
-1

Strony

Skomentuj