Do 2050 roku połowa ludności świata będzie zamieszkiwać 9 krajów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według prognoz ONZ populacja Ziemi wzrośnie do 9,8 miliarda do połowy stulecia. Największy wzrost liczby mieszkańców ma nastąpić w państwach Afryki i Azji.

 

Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ opublikował raport „Prospects for the World Population”. Dotychczasowe przewidywania musiały zostać zrewidowane ze względu na rosnące tempo wzrostu liczby ludności w Afryce i Indiach.  Indie, drugi najludniejszy kraj świata (1,3 miliarda mieszkańców), przegoni Chiny (1,4 miliarda) do 2024 roku. Ponadto, na tle wciąż słabnącego przyrostu naturalnego w Europie, do połowy stulecia liczba mieszkańców 26 państw afrykańskich ma ulec podwojeniu.


Z tego powodu ONZ przewiduje, że do 2030 roku na Ziemi będzie żyć 8,6 miliarda ludzi, do 2050 – 9,8 miliarda, a pod koniec wieku 11,2 miliarda. W połowie stulecia połowa ludzkości ma zamieszkiwać jedynie 9 państw: Indie, Nigerię, Demokratyczną Republikę Konga, Pakistan, Etiopię, Tanzanię, USA, Ugandę i Indonezję.

 
Raport wskazuje także na rosnący trend w starzeniu się populacji. W latach 2000-2005 średni czas życia mężczyzny wynosił 65 lat, kobiety – 69. Dekadę później liczby te wzrosły do odpowiednio 69 i 73 lat. Wpływa to negatywnie na ekonomię: ludzie zdolni do pracy muszą zajmować się starszym pokoleniem a wzrost liczby mieszkańcow Ziemi zwiększa również wykorzystanie zasóbów, prowadzi do problemów ekologicznych, niepokojów politycznych oraz wzrostu bezrobocia i ubóstwa.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika indra

A gdzie Chiny ?Jeśli

A gdzie Chiny ?Jeśli uwzględnić populację Kraju Środka to połowa ludności będzie mieszkać w mniejszej niż 9 liczbie krajów.I dlaczego USA ? Ciekawy link do strony z prognozą populacji i PKB w 2025 ( www.daegel.com/country/forecast.aspx ), z ktorego wynika ,że w biedniejszych od Polski Stanach będzie mieszkać 54 mln ludzi !!!!

Portret użytkownika And

Same staruchy po 40-stce na

Same staruchy po 40-stce na obrazku, i do tego na czarno. Czyżby islam już wtedy panował na świecie? Wink

Portret użytkownika gość12321

" W połowie stulecia połowa

" W połowie stulecia połowa ludzkości ma zamieszkiwać jedynie 9 państw: Indie, Nigerię, Demokratyczną Republikę Konga, Pakistan, Etiopię, Tanzanię, USA, Ugandę i Indonezję".

A gdzie Chiny ?

Portret użytkownika And

Niemcy tez kochali swoje

Niemcy tez kochali swoje państwo i wiadomo jak się to skończyło. Miłość do państwa to też nie jest klucz. Życie nie jest warte bez Ducha świętego, a nie bez zarzynania się o kawałek ziemi jak zwierzęta.

Portret użytkownika Babadook

Tobie i im się tak wydaje.

Tobie i im się tak wydaje. Nie ma szybszej broni od prędkości plemników. Prędzej ich zatłuką, niż oni kogoś zatłuką. Nie powielaj bajek.

Skomentuj