Do 2040 roku większość z nas będzie mieć implanty mózgowe

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych są zdania, że implanty mózgowe staną się w ciągu najbliższych dziesięcioleci popularnym akcesorium, które będzie łączyć ludzki mózg z komputerem. Kilka tygodni temu Bryan Johnson, dyrektor generalny firmy technologicznej Kernel, obwieścił na konferencji naukowej Web Summit w Lizbonie swoje plany wprowadzenia implantów mózgowych, które będą w stanie uporać się z różnego rodzaju chorobami zwyrodnieniowymi i psychicznymi. Zdaniem naukowca, do 2040 roku tego rodzaju implanty nie będą już technologią dla uprzywilejowanych – będzie mógł z nich skorzystać każdy człowiek.

 

Johnson poruszył podczas swojego wystąpienia temat zagrożeń, które niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji oraz to, w jaki sposób powinniśmy zapobiec niebezpieczeństwom, przed którymi może stanąć nasza cywilizacja. Zdaniem badacza, najlepszym rozwiązaniem jest udoskonalanie ludzkich mózgów, zamiast tworzenia coraz bardziej zaawansowanych komputerów.

 

Pomysł na implanty w mózgu może być przerażający, jednak warto wiedzieć, że tego typu urządzenia są aktualnie w użyciu. Część z nich pomaga ludziom z poważnymi zaburzeniami słuchu, a niektóre stosuje się do leczenia chorób, na przykład takich jak choroba Parkinsona. 

Implanty opracowane przez firmę Kernel mają się jednak znacznie różnić od swoich poprzedników. Obecne urządzenia są stosunkowo proste i wykonują jedno, konkretne zadanie. Natomiast implanty przyszłości mają być znacznie bardziej rozbudowanymi instrumentami, które będą o wiele szersze pole działania, takie jak umożliwienie społeczeństwu szybkiego pozyskiwanie i doskonalenia umiejętności. Punktem wyjścia dla zespołu badawczego Johnsona jest przede wszystkim całkowite rozpracowanie funkcjonowania ludzkiego mózgu, które póki co skrywa przed nami w większości tajemnice.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Grzegorz

Co wy piepszycie, te

Co wy piepszycie, te technologie stosowane sa od dawna. Posłuchacie sesji hipnotycznych ,co z ludzi się wyciąga. I to są o wiele bardziej zaawansowane technologie od tego co probuje się nam wmawiać.

Portret użytkownika inzynier magister

do 2040 wymyślą

do 2040 wymyślą innątechnologię niż takąbrutalną ingerencję, ale trzeba sięorganizować i modlić byśmy w Europie środkowej się jako Słowianie obronili przed satanistmi NWO ! tylko modlitwa do Ducha Świętego i Jezusa Miłosiernego może ich zatrzymać bo to są siły ciemności !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lyzergenic1188

Ja sie z Toba zgadzam na

Ja sie z Toba zgadzam na swiecie trwa walka dobra z silami ciemnosci a pewna grupa ludzi opanowala do perfekcji w operowaniu złem. Amen

Portret użytkownika P7

Dziękuję ze mnie wyręczasz

Dziękuję ze mnie wyręczasz.Nie będę wiec ani cię dublował ani byłskał intelektem.Wiec jeszcze raz dziekuję.Gdybyś był gotów do rozmów jestem otwarty.

Pozdrawiam

Portret użytkownika Furek

I ty uważasz się za

I ty uważasz się za Słowianina (?) modlącego się do żydowskiego, pustynnego boga padając na kolana przed jego herytykami.

Nie obrażaj pamięci o Słowianach i ich Bogów.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj