David Rockefeller, w wieku 101 lat, przeszedł siódmą transplantację serca

Kategorie: 

Źródło: Internet

Z nadzieją na jak najdłuższe życie, "filantrop" David Rockefeller wręcz regularnie przechodzi przez zabiegi przeszczepu serca. Okazuje się, że pod koniec sierpnia bieżącego roku, miliarder otrzymał kolejny organ. Jest on obecnie jedynym człowiekiem w całej historii, który przeszedł przez siedem transplantacji serca i wciąż żyje.

 

David Rockefeller, urodzony w 1915 roku, jest obecnie najstarszym członkiem rodziny Rockefeller. Wraz ze Zbigniewem Brzezińskim założył Komisję Trójstronną. We wrześniu 2015 roku, jego majątek oszacowano na 3 miliardy dolarów i znajduje się w niewielkim gronie najbogatszych ludzi świata.

 

Pod koniec zeszłego miesiąca, David Rockefeller otrzymał już siódme serce. W 1988 i 2004 roku, przeszedł przez transplantacje nerek. Miliarder wydaje fortunę aby żyć jak najdłużej i zachować zdrowie. Jak sam często mówił, chciałby dożyć aż 200 lat, co przy dzisiejszej medycynie wydaje się możliwe do osiągnięcia.

 

Podczas gdy Rockefeller bez większego problemu otrzymuje nowe serce, obecnie w całych Stanach Zjednoczonych ponad 122 tysiące ludzi znajduje się na liście oczekujących na przeszczep. Średnio 22 osoby dziennie umierają ze względu na brak dawców organu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Jurek z Rybnika

Żyć 200 lat - głupota !!

Żyć 200 lat - głupota !! pytam się PO CO ?? przeżyć własną rodzine i dzieci i moze jeszcze wnuki. Przecież to juz są całkiem obcy ludzie. Żyjąc tak długo w bogactwie - on już "otrzymał swoją nagrodę".

0
0
Portret użytkownika Obserwatori

dopóki bezkarnie zabija się

dopóki bezkarnie zabija się Palestyńczyków, dopóty nie braknie narządów różnym takim "filantropom"...

0
0
Portret użytkownika observatore

Ch*j z Rockefellerem - Ludzie

Ch*j z Rockefellerem - Ludzie. pooczytajcie sobie POLSKĄ ustawę transplantacyjną - link http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html. Szok! W Polsce obowiązuje DOMNIEMANA ZGODA każdego na zabranie jego organów, tylko jeżeli za życia nie zgłosił sprzeciwu. W świetle prawa mogą wyjąć z ciebie co zechcą, i nikt się o tym nie dowie!

1
0
Portret użytkownika Jurek z Rybnika

Jak nie będę już żył to w

Jak nie będę już żył to w dupie mam co se wezmą. Jeżeli uratuje to komuś życie to niech biorą. Po co się ma zniszczyć.

0
0
Portret użytkownika MS

Jak nie będę już żył to w

Jak nie będę już żył to w dupie mam co se wezmą. Jeżeli uratuje to komuś życie to niech biorą. Po co się ma zniszczyć.

Organy pobiera się od żywych ludzi a nie martwych....kiedyś był w tv wywiad z osobami ltóre uznano za dawców ale zabrakło jednego lekarza / wtedy 3 musiało  / i dzięki temu mogli opowiedzieć jak słyszeli co się wokół działo ale nie byli w stanie o tym powiedzieć ani dac znać....
Często nie daje sie nawet leków na znieczulenie podczas pobierania organów...uważają ze nie trzeba bo przecież mozg obumarł...ot....
Ludzie głupi za życia zostają dawcami

0
0
Portret użytkownika Wojtas

Po pierwsze, to żadna nowość,

Po pierwsze, to żadna nowość, a po drugie to bardzo dobrze. Jak zdechne to niech mnie całego rozdadzą potrzebującym, mi sie już narządy nie przydadzą.

0
0
Portret użytkownika rada

problem w tym ze jak

problem w tym ze jak zdechniesz to nikt juz od ciebie nic nie wezmie!  zabiora twoje organy zanim umrzesz tumanie ..

1
0
Portret użytkownika Scroll001

No nie wiem, ja tam

No nie wiem, ja tam wiedziałem i raczej wszyscy, których znam, także.

0
0
Portret użytkownika Ch

Jaki szok? Taka ustawa

Jaki szok? Taka ustawa obowiązuje na oko kilkanaście lat. Praktyka jest taka, że się rodziny pyta o zgodę. Druga rzecz - co człowiekowi po rogówce albo nerce, jak jest trupem? Ma zgnić? Lepiej wykorzystać.

0
-2
Portret użytkownika lipka

Czepiacie się jednego

Czepiacie się jednego człowieka a to jest wszystko system, ten co będzie miał dużo pieniędzy będzie zdrowy i będzie żył reszta to przydatni lub nie niewolnicy.

Czy zmienicie system? Nie, bo ten co zarabia przez miesiąc tyle co wy przez całe życie nie pozwoli na to by coś się zmieniło. Każda waga działa w dwie strony ale oni szalę już mają po swojej stronie i nikt im z tej szali już nic nie ujmie bo oni na to nie pozwolą, ich broni system ich banki, ich wojsko, ich naukowcy i wy co na nich pracujecie. Skąd wzięło się powiedzenie "psy szczekają karawana idzie dalej", to ich powiedzenie.

Polaryzacja, biegunowość, rozwarstwienie, biały i czarny, to wszystko już jest i nic tego nie zmieni.

0
0
Portret użytkownika Eva11

niech by kazdy z tych -,,to

niech by kazdy z tych -,,to tylko jeden ,, byl uczciwy wtedy swiat bylby piekny ...

niech by pomyslalo ich tysiace,ze ja jeden z tych bogatych bede uczciwy !swiat bylbyu piekny ...

nie myslisz chyba,ze pieniadze im pomagaja w bycu zdrowymi ?

wielu slynnych ludzi umiera przedwczesnie i to bardzo bogatych ...

a mysle ,ze ci z ,,wyzyn ,, poznali jakies sekretne wydluzanie zycia ,nie uwierze -ze transplantacja pomaga mu zyc tyle lat ...przeciez te operacje by go zabily ,ta masa chemi i nieswoich energii...

a moze oni porostu nie sa juz nawet tymi za kogo sie podaja ...

tam cos jest na rzeczy ,ale czy sie dowiemy ?

0
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika cezary

znalezienie dawcy narządu

znalezienie dawcy narządu jest bardzo trudne , ze względu na występujące odrzuty . To jakis "CUD" że gościu jest po siódmym przeszczepie, i ma sie dobrze . Czy ci ochotnicy to czysty przypadek. trudno mi w to uwierzyc .  Ale gość wygląda już jak  mumia i choć może jeszcze przeżyje ze dwa przeszczepy to raczej starzenia sie mózgu nie da sie odwrócić . przyjdzie taki dzień piekny słoneczny i kostucha zastuka do jego dzwi i nie przyjdzie po jego chomika 

0
0
Portret użytkownika tubylec

Jakie oni mają wstrętne

Jakie oni mają wstrętne krwiożercze oczy .. Rockefeller, Soros, Brzeziński i wielu innych .. skoro oczy są zwierciadłem duszy to co trzeba mieć we łbie żeby mieć takie gały? I takie stare paskudne dziady, każdy po iluśtam przeszczepach trzęsą światem. Kula w łeb każdemu i po problemie, i przeszczepy nie pomogą.

1
0

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika miki188t

Czyli co? Ma się poświęcić

Czyli co? Ma się poświęcić żeby jednego dnia umarło 21 osób a nie 22.  A przepraszam 22gim będzie przeciez sam on. Wlał wylał. Statystyka się nie zmieni.

0
-2
Portret użytkownika toś

Duszy mu nie przeszczepią.

Duszy mu nie przeszczepią. Zostanie egoistycznym łajdakiem, bo gdyby był filantropem oddał by serce bardziej potrzebującemu.

2
0
Portret użytkownika keri

"Niewiele osób w Polsce wie,

"Niewiele osób w Polsce wie, że w naszym kraju istnieje tak zwana „domniemana zgoda” na pobranie narządów do przeszczepu. Oznacza to, że jeśli nie wypełnimy odpowiedniego formularza i nie wyślemy go na adres Poltransplantu, jesteśmy potencjalnymi dawcami – czy tego chcemy, czy nie.

- Tak, a rodziny pacjentów po wypadkach są na ogół tak zdezorientowane i poddane takiej presji, iż często nie mają odwagi reagować. Sprzeciw na adres Poltransplantu wysłało w Polsce tylko kilka tysięcy osób. Ciekawym pytaniem, jakie można byłoby zadać transplantologom byłoby, czy sami wyrażają zgodę na pobranie ich organów po orzeczeniu śmierci mózgowej. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały że tak nie jest: transplantolodzy w większości nie chcą być dawcami narządów."

Jest to cytat z arta:

http://naszeblogi.pl/35747-horror-transplantacji-smierc-mozgowa-nie-istnieje

 

Aby zastrzec okradanie z narządów należy wejść na stronę Poltransplantu:

http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

Sprzeciw należy zgłosić osobiście lub listownie w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów w Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnym ds. Transplantacji w Warszawie na formularzu, który można otrzymać w zakładach opieki zdrowotnej lub na stronie internetowej www.poltransplant.org.pl.
 Po dokonaniu zgłoszenia w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów, osoba zgłaszająca otrzyma listem poleconym potwierdzenie wpisu do Rejestru.
Sprzeciw jest skuteczny od daty wpisu do rejestru , która będzie uwidoczniona na potwierdzeniu.

4
0
Portret użytkownika Waldorfus

Najpierw zapytaj sam siebie

Najpierw zapytaj sam siebie gdzie żyjesz

Drogi Keri: Chyba nie jesteś aż tak naiwny, i nie myślisz że wypełnienie jakiegoś formularza i wysłanie go do jakiegoś Poltransplantu, uchroni Ciebie przed pochopnym stwierdzeniem u Ciebie śmierci mózgowej i odstąpienia od dalszych czynności reanimacyjnych?

Szanowny Keri: lekarze i ratownicy w trakcie wykonywania procedur związanych z czynnościami reanimacyjnymi na twojej ważnej osobie, nie będą wydzwaniać do jakiegoś  Poltransplantu http://zmianynaziemi.pl/comment/311632#comment-311632
czy w komputerze, w bazie danych, sprawdzać czy figurujesz jako ten który zastrzegł sobie twój brak zgody, czy nie, zanim podejmą ostateczną decyzję. Oni po prostu; a już na pewno, gdy stwierdzą, że pies/kot się o ciebie upomni, obligatoryjnie znajdą dla Ciebie przeznaczenie.

Drogi Keri: To powinieneś mieć w dowodzie osobistym (!): że nie zgadzasz się aby od ciebie, po twojej śmierci brali od Ciebie organy i ewentualnie – gdy sam jesteś uczciwy – nie zgadzasz się również na branie organów od inny zmarłych osób, bądź zwierząt. (Do swojego oświadczenia dodaje jeszcze że nie chcę organów od świń psów i kotów. Zapomniałem o nich i wstydzę się tego.)

I o to mój przyjacielu powinniśmy walczyć. A Poltransplant, to mi się z tirami które wyprzedzają na trzeciego i chcą mnie rozjechać kojarzy, a nie z uczciwym etycznym prawodawstwem. Zamontowałem sobie z tył na kufrze od skutera kamerę; mogę Tobie podrzucić kilka ciekawych filmów: o kierowcy tira "Poltraxxxx" jak strzeże za mną zęby i chce mnie rozjechać bo za wolno jadę. Taka jest Polska cała i kultura w niej. I zanim się ona nie zmieni, mowy nie ma na temat etycznych przeszczepów i zgody na nie.
 

2
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika keri

Aleś dociekliwy

Aleś dociekliwy Smile

Dwudziestoletni chłopak został potrącony przy dworcu, w Polsce. Po niedługim czasie dowiedziała się o wypadku rodzina. Kiedy przyjechali do szpitala miał już powycinane organy. Lekarze uważali, że nie żył. No, jak mu powycinali organy, to wiadomo, że nie przeżył.

W takiej sytuacji rodzina może pozwać do sądu o odszkodowanie, jeśli chłopak wypełnił formularz, że nie chciał, aby jego organy zostały skradzione.

Odszkodowanie ma się nijak do straty życia chłopaka.

To chciałeś usłyszeć?

2
0

Strony

Skomentuj