Dantejskie sceny w polskim parlamencie, próbą wywołania polskiego Majdanu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczorajsze wydarzenia w polskim Sejmie i w jego okolicach są bardzo niepokojące. Wskazują bowiem na to, że trwający w Polsce spór polityczny wymyka się spod kontroli. Dwa zantagonizowane ośrodki polityczne zaczynają stosować coraz ostrzejsze środki i nie można już nawet wykluczyć, że dojdzie do rozlewu krwi.

Podłożem do rozpętania politycznej awantury stały się plany ograniczenia dostępu mediów do Sejmu. Opozycja postanowiła wykorzystać okazję i rozpocząć serię zaplanowanych działań, które miały uchodzić za spontaniczne. Doszło do blokady mównicy sejmowej przez posłów PO i Nowoczesnej. Pod Sejmem zaczęli się też gromadzić ludzie, którzy zostali przez nich wezwani. 

 

Pod parlamentem oczywiście doszło do przepychanek, które skrzętnie filmowały uważające się za opozycyjne, media. Wyprodukowano kilka ewidentnie reżyserowanych scenek, rzekomo przedstawiających brutalność policji wezwanej do ochrony parlamentu. Jedno z nagrań z uporem maniaka pokazywanych w polskich i zagranicznych telewizjach przedstawia rzekomo powalonego manifestanta cuconego przez innych uczestników protestu. Dopiero z innych ujęć widać, że człowiek ten po prostu położył się na ulicy. Jednak z przekazu medialnego można było odnieść wrażenie, że coś mu się stało.

Dziwne rzeczy odbywały się również w budynku Sejmu. Ze względu na blokadę sali posiedzeń, obrady wznowiono w sali kolumnowej. Zebrali się tam podnieceni rozwojem wydarzeń posłowie PiS i 3 posłów Kukiz15. Dzięki temu stwierdzono, że jest tak zwane quorum i można powrócić do głosowania.

 

W wielkim chaosie, licząc ręcznie głosy, przeforsowano tak zwaną ustawę deubekizacyjną, której celem jest zemsta na emerytach powiązanych z resortami siłowymi w PRL-u. Skutkiem tego ich emerytury zostaną drastycznie obniżone. Ten akt politycznej zemsty budzi zadowolenie części społeczeństwa, nie zdającego sobie sprawy z tego, że tworzy to precedens do obniżenia emerytur każdemu pod dowolnym pretekstem.

 

Partia rządząca sugeruje, że awantura, jaką rozpętała opozycja ma związek właśnie z tą legislacją, a nie z ograniczeniami dla dziennikarzy pracujących w parlamencie. Jednak nie zapominajmy, że najważniejszą ustawą jaką wczoraj przyjęto był budżet państwa z 59 miliardowym deficytem. Ten akt prawny został przegłosowany w skandalicznych okolicznościach i trudno twraz wyrokować czy w ogóle jest legalny ponieważ nie dopuszczono żadnych poprawek. Nie wiadomo też czy nie popełniono błędów w liczeniu głosów.

 

Gdy przyszło do tego, że posłowie chcieli opuścić budynek Sejmu, okazało się, że nie pozwalają na to demonstranci, którzy musieli być rozpędzeni aby umożliwić wyjazd najważniejszych osób z PiS. Można odnieść wrażenie, że to co miało miejsce wczoraj w nocy w Warszawie to dopiero początek i nadchodzi czas konfrontacji dwóch partyjnych obozów konsekwentnie niszczących nasz kraj.

 

Wydarzenia z Sejmu wskazują na to, że polski Majdan jest coraz bliżej. Czuć tutaj oddziaływanie tego samego ośrodka decyzyjnego z zagranicy, który doprowadził do chaosu na Ukrainie. Teraz to samo może się rozpętać w Polsce. Wspomagani funduszami Georga Sorosa "rewolucjoniści" przetestowali swije możliwości i pewnie w najbliższym czasie pójdą za ciosem próbując zdestabilizować nasz kraj. 

 

Wszystko to dzieje sie w czasie gdy partia rządząca zapowiada niszczenie polskich przedsiębiorstw poprzez dożynanie polskich firm coraz większymi podatkami, a przedsiębiorcy, przez "naczelnika państwa" Jarosława Kaczyńskiego, nazywani są złodziejami, którym należy zabrać pieniądze i oddać biednym. Wzbudza to poklask biedoty, ktora nie rozumie, że konsekwencją tego kursu będzie upadek gospodarczy kraju. Wydarzenia ostatniej nocy wskazują na to, że grozi nam również totalny upadek polityczny. Jak się to wszystko skończy? Prawdopodobnie bardzo źle dla nas wszystkich. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Spośród prawie 300 wpisów,

Spośród prawie 300 wpisów, jedna zapisana myśl, powinna zostać zapamietana   "...Naród polski nie jest podzielony, tylko jest zanieczyszczony gównem..."     Pamiętajmy o tym!  AMR, thx za ten przekaz.

7
0
Portret użytkownika BIBI

No faktycznie stronniczy i

No faktycznie stronniczy i antypisowski artykuł.Chyba przestane tu zaglądac.Nie jestem za UBekami jak to ma miejsce na tej stronie.A dziennikarzom to sie tak naprawde gówno dzieje.

1
-3
Portret użytkownika Abracadabra

Plan jest taki żeby wywołać w

Plan jest taki żeby wywołać w polsce przewrót. Rozmowy o tym planie słyszałem już około rok temu. Tylko dlaczego to Rosyjskie wojsko ma wejść wtedy do polski tzw. Bratnia pomoc. Podzielą polskę tak jak w 39'. Zachodnią zajmą wojska NATO (czyt. Niemieckie) wschodnia (plus litwe łotwę estonie) wojska FR.

3
-2
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

UWAGA:

UWAGA:

 Trzeba mieć świadomość, że w organizowany zamach stanu poszły wielkie pieniądze...

 A skoro poszły, to bez rozlewu krwi się nie obejdzie.

 W tym stanie rzeczy trzeba przyjąć konkretne i zdecydowane stanowisko, po której stronie trzeba stanąć, by gorszy wróg nie wykorzystał naszego niezdecydowania

Znacie moje stanowisko na temat PIS-u Jest negatywne i Wasze też

 Ale w tej sytuacji wiekszym wrogiem Polski są złodzieje przegnani pod koryta, czyli obecna opozycja

TRZYMAJMY STRONĘ RZĄDOWĄ!!

6
-3
Portret użytkownika Zenek ;)

Jak już mowiłem,

Jak już mowiłem,

Polska będzie od Oceanu, do Oceanu, do Oceanu i Oceanu a jak będzie z tym u jakiegoś nieodrośniętego od napletka kacyka problem to przesunie się oceaniczną linię brzegową jego zadupia bliżej granic Polski. Nawet z każdej strony jak będzie potrzeba. Acute

A i ci co narobili cyferek na zegarze długu, mogą się już nań składać ale we złotych sztabkach... I lepiej sypać niż patrzeć jak będą tonąć w oceanie po kolei tysiącletnie raichy... A będą jak tego nie usypiecie, no ale było to zapowiedziane w bibli tłustym drukiem  .;p

0
0
Portret użytkownika NS69

Czy to jeszcze ZnZ...czy może

Czy to jeszcze ZnZ...czy może oficjalna strona kandydata na prezydenta Angelusa...galopujesz zbyt szybko i niezauważyłeś, że chociaż większość ma jak najgorsze zdanie o tzw. oPOzycji to niekoniecznie o rządzących...Niedostrzegasz też faktu, że partie takie Korwina i Kukiza mogą rozwijać swoje ambicje tylko pod parasolem PiS, w innym układzie politycznym zostaną zmiecione ze sceny...a najważniejsze w obecnej sytuacji w jakiej znalazła się polska, jest zbudowanie miażdżącej przewagi po stronie partii prawicowych...bez PiSu nikt tego nie osiągnie...

1
-3
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Masz rację, dlatego opowiadam

Masz rację, dlatego opowiadam się obecnie po stronie PIS.

Nie mogę jednak przejść do porządku z  pisowskim probanderyzmem, antyrosyjskością i poddyktandem izraelskiego suwerena!

 Ciesz się, że znakomita część wyborców PIS-u to rozumie. Ale to się skończy, jak "wyrezamy" POlajców, KOD-owców i Nowoczesnościowców...

 Przyjdą chwile PRAWDY jeśli obecna władza nie zmieni frontu... i priorytetów

4
0
Portret użytkownika UPAdlina

nie bredź reżimowy trollu !!.

nie bredź reżimowy trollu !!........PISuar to mniejsze zło niz POjeby, swetru i inne mendy, ale i na PISuar przyjdzie czas rozliczeń za lizanie uSSmańskiego zadu, za popieranie nazizmu i banderyzmu na upadlinie, za CETA, za GMO.......itp, itd !!

6
-2
Portret użytkownika NS69

Jak pojedziesz na nowe

Jak pojedziesz na nowe szkolenie !!......to może walnij barana w mur kremlowski ...ruski trollu !!.........chociaż pewnie wiele to nie pomoże...to zawsze jest jakaś szansa że przestaniesz być monotematyczny !!............

 

Nie wiem na ile udało mi się, zniżyć do twojego poziomu dyskusji, użyłem nawet wykrzykników i większej ilości kropek, jeśli byłbyś uprzejmy jakoś to skomentować...

1
-4
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Błąd myślenia, który tu

Błąd myślenia, który tu wyraziście prezentujesz a myślę, że większość twojej partii taki ma zaćmiony pogląd jak ty,  zaowocuje następną hucpą innych wrogich sił a wy stracicie poparcie społeczne.

 Nieprawdą jest idioto, że jesteśmy ruskimi trollami. Tylko każdy zdrowo myślący człowiek, nie kierujący się uprzedzeniami rozumie, że nie wsadza się kija w dupę siedzącego tyłem niedźwiedzia.

Każdy zdrowo myślący człowiek nie kierujący się uprzedzeniam, ale znając historię, rozumie, że nie należy się bratać z potomkami 1-go pokolenia zbrodniarzy na narodzie polskim, którego rany spływają jeszcze świeżą krwią..

 Niestety nie sposób nie zauważyć, że brak przewidywania i ograniczony kąt patrzenia jest cechą naszej nowej władzy, czego dowodem jest  nieopanowana i całkowicie bezkarna hucpa bandytów i złodziei poprzedniej ekipyi na domiar złego, sprowokowana przez takich, pozbawionych wyobraźni politycznej polityków.

 Kuchciński jest słaby, nie wytrzymał napięcia i narobił bzdurnych błędów. W sytuacji bezpośredniego ataku nie zareagował, nie przerwał swej mowy i nie wezwał straży porządkowej do oczyszczenia swego stanowiska pracy, co zgodnie z prawem miał prawo i obowiązek uczynić.

Nie można wygrać wojny, jak się nie ma armat ( politycznej i strategicznej wyobraźni) a PIS właśnie tych armat nie posiada

 I jeśli twoi pryncypały tego nie zrozumieją, gorzko za to zapłacą...

 I dobrze piszesz.. Mógłbym być Prezydentem tego kraju. Jestem tego pewny.

5
0
Portret użytkownika SN69ll

Zapomniałem jeszcze dodać, że

Zapomniałem jeszcze dodać, że z trolami to sami rozpoczeliście głupawe posądzenia...widzę też że wracasz do starego stylu także dziękuję za "idioto"...

0
-2
Portret użytkownika SN69ll

Nikt jeszcze na tym portalu

Nikt jeszcze na tym portalu lącznie z tobą, nie zorientował się w jakiej lidze gra Kaczyński...to najbardziej przebiegły i tajemniczy polityk od czasów Piłsudzkiego, jego przeciwnicy nie mogą znieść tego że niewidzialna ręka rządzi z tylnego fotela, trudno się domyślić co planuję, nie mają na niego żadnych haków, ludzie z jego najbliższego otoczenie są oddani jak członkowie Yakuzy, są albo z nim albo odchodzą nie ma mowy o demokracji i walce o władzę w partii...ale najważniejsze jest to że opozycja, czego nikt nie dostrzega, biega jak kot za sztuczną myszą na sznurku który trzyma prezes...po każdej zadymie sprowokowanej przez PiS odsunięci dostają coraz większe lanie i tracą poparcie, plan systematycznego wciągania pseudo oPOzycji w kontrolowane utarczki spowoduje że do następnych wyborów wystartują z poparciem na poziomie PSL...kuchciński miał nie wytrzymać, po to żeby cała polska po raz kolejny zobaczyła co to jest za banda, podobna prowakcja jest z mediami...pajace z PO trąbią o wolności mediów i nawet nie zauważyli że problem sztucznie wywołany
, został załatwiony z dziennikarzami za ich plecami...to co wyprawia z tymi gamoniami Kaczyński jest przezabawne...Tak że Angelusie żeby zostać wytrawnym politykiem trzeba być ponadprzeciętnie przebiegłym...ty niestety jesteś zbyt impulsywny i mógłbyś co najwyżej zostać krwawym dyktatorem, a ci przeważnie żle kończą, nie wystarczy wiedzieć co w trawie piszczy trzeba jeszcze sprawić żeby piszczało tak jak zechcesz zupełni nie zdając sobie o tym sprawy...

0
-3
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Fajnie, że tłumaczysz

Fajnie, że tłumaczysz Kuchcińskiego, ale po jego reakcjach widac bylo tylko słabość i strach... Tak, że nie pitol mi glodnych kawałków o przebiegłości szefa, bo okazanie słabości nigdy nie zjednuje poparcia, tylko powoduje straty..aczkolwiek trudno mu odjąć tajemniczości... Smile

1
0
Portret użytkownika UPAdlina

kaczyński to pacynka uSSmanii

kaczyński to pacynka uSSmanii i israhella, a nie przebiegły i błyskotliwy polityk, jak to sugerujesz !!..........Czy taki polityk popierałby nazizm i bandeyzm na upadlinie??..........Czy wykrzykiwałby pro-banderowskie hasła??........Nie bredź trollno !!

3
0
Portret użytkownika John Moll

Zastanawiam się czy aby

Zastanawiam się czy aby napewno tak jest. Po coś ten przewrót KODziarze chcą zrobić. Odnoszę wrażenie, że PiS jest zbyt przychylny współpracą z Chinami, a Soros, jak wiadomo, finansuje KOD i wojuje z Chinami.

1
0
Portret użytkownika UPAdlina

waszczykowski ostatnio

waszczykowski ostatnio wyraźnie sprzeciwiał się planom chińskiego jedwabnego szlaku na terenie Polski a przecież to, jak i uSSmanofil macierewicz, prawa ręka nadprezesa !!.........Ktoś, kto jest przychylny współpracy z Chinami nie będzie sie tak zachowywał jak politycy PISuarowni, którzy praktycznie bez wyjątków są ślepo oddani uSSmanii !!.........Albo współpraca z Chinami, albo z uSSmanią, ponieważ te dwie siły są do siebie w opozycji !!..........Czyżbyście chcieli mnie przekonać, że ruchy PISuarów są pro-chińskie i jednocześnie anty-uSSmańskie??....Czy może, że pro-uSSmańskie zachowanie PISuarów to sciema, a tak naprawdę grają na Chiny i Rosję ??............Bez żartów !!

1
0
Portret użytkownika John Moll

Umowy z Chinami podobno

Umowy z Chinami podobno podpisane. Macierewicz ostatnio powiedział, że Nowy Jedwabny Szlak zniszczy polską niezależność. Tylko że Polska nie jest niezależna Smile PiS dziwnie gra, przypomina mi nowego prezydenta Filipin, ale ten chce jawnego sojuszu i przynajmniej głośno o tym mówi. PiS to tak nieoficjalnie, ale coś jest na rzeczy Smile

To tak jak z Koreą Północną. Chiny nakładają sankcje żeby zadowolić USA, ale potajemnie wspierają Una Smile

2
0
Portret użytkownika NS69

0
-2
Portret użytkownika UPAdlina

nic ci się pierdoło nie udało

nic ci się pierdoło nie udało !!........Jak zwykle zresztą !!..........Prawda cię boli PISuarowa trollino, ale taka ona jest i nic tego nie zmieni !!........Ani moje, ani twoje ani nadprezesa walenia w mury !!..........Ale ty za to sobie zwal pod murem !!

4
-1
Portret użytkownika NS69

Łał...uważaj tylko żebyś nie

Łał...uważaj tylko żebyś nie przesadził...twarda dyskusja pobudza do myślenia...ale chamstwo w twoim wydaniu zaczyna przekraczać cywilizowane zwyczaje panujące wśród normalnych ludzi...drażnienie się z tobą przestało mnie bawić...od dzisiaj trktuje cię jak powietrze.

0
-4
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jak ci przymule brakuje

Jak ci przymule brakuje argumentów, to sie zasłaniasz koronkową kulturą, pod którą jest tylko matolstwo i niski poziom intelektu, nie mówiąc o zakłamaniu i niskim poziomie wykształcenia.

 W przeciweństwie do ciebie nie traktujemy cie jak powietrze, ale jako smród z niepranych gaci... To, że traktujesz nas jak powietrze to jest wyróznienie... Dzieki powietrzu żyjemy i oddychamy, ale widać, że dla ciebie jest trujący a smród z gaci twoim środowiskiem życia...

4
0
Portret użytkownika SN69ll

Kiedy już myślę, że można by

Kiedy już myślę, że można by z tobą o czymś pogadać wychodzi z ciebie typowy wioskowy głupek pchający słomę w papcie...

0
-2

Strony

Skomentuj