Ciężarne kobiety armeńskie ukrzyżowane przez Turków podczas ludobójstwa Ormian w 1915 roku

Kategorie: 

http://www.genocide-museum.am/eng/online_exhibition_6.php

Wiele ciężarnych kobiet armeńskich było ukrzyżowanych przez Turków podczas ludobójstwa Ormian w 1915 roku. Informacje te budzą wątpliwości u obecnych obywateli Turcji, ale niestety wszystko wskazuje na to, że są prawdziwe.

 


Zdarzenie takie miało miejsce w Musa Dagh koło Antiochii, gdzie Ormianie bronili swojego kawałka ziemi. Wtedy Francuzi podarowali ten obszar Turkom, a miejscowi mieli opuścić Musa Dagh i przenieść się do miasta Anjar w północnym Libanie.

 

Zdjęcie do tekstu pochodzi z filmu nakręconego w Stanach Zjednoczonych w 1919 roku. Film, który miał premierę w Nowym Jorku, nosi tytuł Auction of Souls (Aukcja dusz) i powstał na podstawie wspomnień Aurory Mardiganian, która przedstawiła szczegółowy opis straszliwych doświadczeń, jakie przeszła w czasie ludobójstwa.

 

Wspomnienia te opublikowano na stronie The Armenian Genocide Museum-Institute.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika konan111

Każde państwo miało ciemne

Każde państwo miało ciemne karty w historii ale trzeba pamiętać że wojna rządzi się swojimi prawami tam nie ma wygranych i przegranych tam liczy się to co ci zrobił oprawca wet za wet.Nie zapominajmy Rzymianie i Żydzi krzyżowali W średniowieczu popularny był zawód KAT Francja słynęła z Gilotyny Austro-Wegry wieszali.Polska miała też niezłe metody wbijanie na pal.Kiedy widzę filmy Hoffmana sceny strugania pala i nabijania nieszczęśnika na Pal odrazu robi mi się niedobrze.

0
0
Portret użytkownika anon

Każde państwo miało ciemne

Każde państwo miało ciemne karty w historii ale trzeba pamiętać że wojna rządzi się swojimi prawami tam nie ma wygranych i przegranych tam liczy się to co ci zrobił oprawca wet za wet.Nie zapominajmy Rzymianie i Żydzi krzyżowali W średniowieczu popularny był zawód KAT Francja słynęła z Gilotyny Austro-Wegry wieszali.Polska miała też niezłe metody wbijanie na pal.Kiedy widzę filmy Hoffmana sceny strugania pala i nabijania nieszczęśnika na Pal odrazu robi mi się niedobrze.

Moze i kazdy kraj ma ciemniejsze karty, ale ludobojstwem na skale rzezi ormian pochwalic sie moze zaledwie kilka krajow. Kilka wyjatkowo sku*wysynskich krajow i nie zycze sobie, czy przez glupote czy z premedytacja, jakiegolowiek uogolniania, ktore stawia nas, Polakow, w jednej grupie z watahami zwyklow psow, nie ludzi. My (nie tylko, wiecej takich narodow by znalazl, ale skupiam sie na najlepiej mi znanym- wlasnym) ludobojstwa nie popelnilismy nigdy, bo jestesmy ludzmi, nie psami i prosze o tym wyraznym podziale pamietac.

0
0
Portret użytkownika Rojalista1410

Różnica pomiędzy

Różnica pomiędzy średniowiecznym zawodem kąta i wbijaniem na pal, a krzyzowaniem ciężarnych kobiet jest taka, że Ci pierwsi byli winni zdrady lub morderstwa i słusznie gineli, a ciężarne kobiety były winne tylko tego, że były Chrześcijanami. Wiec nie usprawiedliwaij juz Turków. Muzułmanie od czasów Mahometa znani są z barbarzynstwa i nieuzasadnione okrucieństwa, na którą pozwala im Islam, czt wręcz zachęca do takich praktyk.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Widać, że ograniczyłeś się do

Widać, że ograniczyłeś się do oglądania filmu. Gdybyś przeczytal Ogniem i Mieczem, to byś się dowiedział, że zwyczaj wbijania na pal stosowali Tatatrzy... A to wbijanie na pal był zemstą polskiego szlachcica za swoją kobietę i ojca, których Tatarzy Chmielnickiego okrutnie zamordowali.

0
0
Portret użytkownika Cezary

Chmielnicki miał Kozaków nie

Chmielnicki miał Kozaków nie TatarówIII ( wystepuje w Ogniem i mieczem). A scena z palem to "Pan Wołodyjowski "( ojca Pana Nowowiejskiego zabili a siostrę oddali Tatarom do "zabawy" )

0
0
Portret użytkownika agentxyz

po co publikujecie takie

po co publikujecie takie tragedie???
widać, że zastraszanie ma trwać - a po czy mwidać? po treści. fotografia mówi wszystko a nawet więcej a może i wszystko

0
0
Portret użytkownika tomtom2

Przecierz nawet średnio

Przecierz nawet średnio inteligentny czytelnik domyśli się że to putinowska propaganda.Do tej pory priorytetem dla proputinowskich blogerów na tym forum było obrzydzanie Ukrainy. Ale od czasu zestrzelenia rosyjskiego bombowca, Turcja z wielkiego przyjaciela stała się nagle wrogiem nr 1. Podobnie było w 1939 z Niemcami. Gdy wspólnie z Rosja Sowiecką zajmowali Polskę, to byli przyjaciółmi i nawet słowo wypowiedziane przeciw Niemcom oznaczało zsyłkę na Kołymę. Jak później wyglądała ta przyjaźń gdy Hitler ruszył na wschód, wszyscy wiemy. Wy Rosjanie lepiej przypomnijcie coście zrobili w Katyniu.

0
0
Portret użytkownika Takitam

Poczytaj sobie trochę

Poczytaj sobie trochę historii, a potem dopiero pisz pierdoły o putinowskiej propagandzie. "Średnio inteligentny" to Ty raczej nie jesteś...

0
0
Portret użytkownika tomtom2

No faktycznie, teraz dopiero

No faktycznie, teraz dopiero otworzyłeś mi oczy! Przecierz NKWD to dzisiejsze KGB czyli Putin jest ... Żydem. W takim razie współczuję braciom Rosjanom, kiedy oni się z tej degrengolady wreszczie wyzwolą ? Sad

0
0
Portret użytkownika tos

Średnio inteligentnych

Średnio inteligentnych ćwierćgłówków jednak sporo chodzi po tej ziemi.  Dodać do tego trochę bufonady i impertynencji i mamy polski festiwal durnoty i arogancji.

0
0
Portret użytkownika cvc

A Polacy to lepsi nie

A Polacy to lepsi nie byli?!
Poszukajcie na google o przemilczanej historii Polski.
Na wojnie zawsze trafi sie jakiś czubek zidiociały bez serca. Nienawiść nie ma narodowości, bo w każdym narodzie są odchyleńcy od normy typu: Hitler, cz teraz ten Kajetan Poznański.
Idiotów i pomyleńców nie brakuje.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kajetan Poznański  to czystej

Kajetan Poznański  to czystej krwi Żyd!
Tak, że cvc nie siej żydowskiej propagandy!
 Wszystkie mordy jako "Polacy" wykonywali Żydzi z polskimi nazwiskami
 I nie tylko jako "Polacy" ale także jako "Rosjanie"( NKWD), "Niemcy"( SS i Gestapo), etc...
 A ty cvc to kim  jesteś??! Założę się że żydem!

0
0
Portret użytkownika edgier25

Brawo Maximus - tylko prawda

Brawo Maximus - tylko prawda w oczy kole i ma to robić do skutku . To co działo sie w poszczególnych krajach to sa fakty , ale dlaczego tak było ? ponieważ każdy chciał zaakcentować przestogę dla innych na zasadzie "Uważaj"  tu jest nasz kraj ! Nasi ludzie i nasze dobra !
- zaś kiedy inny naród napada  kogoś i tosuje kaźń na narodzie podbitym i zwykłym bandytom i ludobójcą .  

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

zmyliło chłoptasia polskie

zmyliło chłoptasia polskie nazwisko "Poznański". Nie wiadomu mu jest, że żydzi przyjmowali następujące polskobrzmiące nazwiska na ogół z miejscowości, lub regionu z której pochodzili:
 Poznański
Warszawski
 Wojewódzki... Tak, tak, ten je**ny Kuba idiota...
Mazowiecki.... itd...
 
 

0
0
Portret użytkownika OgnistyOko

Nie ma znaczenie jaki

Nie ma znaczenie jaki  nazwisko  miejscowych używaja Zydzi czy Zydówki.
Zgodnie z zalecenie Tory każdy Zyd i czy kazda Żydówka  uzywaja jednocześnie kilka nazwisko w zaleznosci od otoczenia czy interesu..
Na przykład  gdy ida do świata gojów to uzywaja na miejscu najbardziej pospolite gojowskie nazwisko albo sławne nazwisko  miejscowych przodków  gojów.
Jak żyd jedzie do Polski to dostaje dowód na nazwisko polskie. A jak jedzie do USA to uzywaja na nazwisko amerykanskie. I tak dalej.
Zydzi zazwyczaj maja  trzy rodzaje nazwisko: jedna wlasna  która znaja  tylko sami żydzi i nie sa ujawniane nigdy gojom. Druga nazwisko to nazwisko uzywana  w celach militarnych . Uzywaja tzw neutralna nazwisko. A trzecia nazwisko to  nazwisko kolonizacyjna  to znaczy uzywaja nazwisko według miejscowych. A jak zydzi jada do kraju który nie da sie oszukac bo maja inna kolor skóry to nie uzywaja miejscowych tylko zastepcze  zydowskie nazwisko albo nazwisko innych gojow  ale falszywe a nie prawdziwe  nazwisko.
Tak wiec to ze uzywaja  w nazwiska od miejscowosci czy innych przedmioty to jest naturalna nazwisko. A  Zydzi chetnie uzywaja od miejscowosci poniewaz jest to nazwisko głownie pochodzenie szlacheckie. Żydzi czesto uzywaja nazwisko od rody wymarłych ale znanych historyczne..
Tak wiec nie znajdziesz nazwiska która jest czyste poslkie. Bo jak jakis nazwisko bedzie czyste polskie i zostana uwazane za patriotyczne to wówczas wiele żydow zmienia nazwisko nieopularne  na nazwisko patriotyczne.
 
Żyd czy żydowka maja wiele nazwisko. Nigdy jednym nazwiskiem. A agenci zazwyczaj niei uzywaja nawet nazwisko są czesto ...bezimiennie. A uzywaja kradzonym dowodem osobistym od   niedawno zmarłych albo od aktualnych wieżniow ( na przyklad  uzywaja nazwisko skazanca co  dostal 20 lat i jego nazwisko agent bedzie  uzywał przez ok 15 lat).
 
Mam dla was rada. Jak chcecie poznac dzialania żyda to przeczytajcie oryginalny....Tora i Talmud. Tam sa niezle poradniki dla żydow jak sie ukrywac  u wroga i jak niszcyc gojów . Polecam wam czytac  Tora i Talmud. Wtedy nie powinniście sie dziwić ze  w Poslce i w świecie  jest syf. A najlepiej zostanny ..żydami. To sie Żydzi od nas odczepią.

0
0
Portret użytkownika stalin

Angelus Maximus Rex

[quote=Angelus Maximus Rex]
zmyliło chłoptasia polskie nazwisko "Poznański". Nie wiadomu mu jest, że żydzi przyjmowali następujące polskobrzmiące nazwiska na ogół z miejscowości, lub regionu z której pochodzili:
 Poznański
Warszawski
 Wojewódzki... Tak, tak, ten je**ny Kuba idiota...
Mazowiecki.... itd...
 
 
[/quote]
 
także wszelcy Maje  i Wrześnie, majewscy. lutyńscy, styczyńscy  wrzesińscy, poniedzielscy, piątkowscy, środy, no i nowaki nowakowskie, krzyżanowscy, krzyżaniaki itp 

0
0
Portret użytkownika majo

A wg ciebie takie nazwiska

A wg ciebie takie nazwiska jak Bieda , Nędza, Wątroba, Oko,Wyrostek,to niby jakie są? to nazwiska żydowskie od slów posoplitych. Np Siedlce wyilz nayw od nazwiska Siedleckich, nie odwrotnie. 

0
0
Portret użytkownika dąb

czym innym jest wojna a czym

czym innym jest wojna a czym innym mordowanie cywili , którzy się nie bronili .  2 miliony Ormian i innych chrześcijan zostało bestialsko zamorodwanych przez Turków i islamistów . Tam nie używano karabinów chyba że bagnet ale był najczęściej w robocie nóż do podcinania gardła .  Czytałem wspomnienia cudownie ocalałego jak opisywał sytuację nieumiejętnego podrzynania gardła starcowi , który w końcu powiedział jak ten zbrodniarz ma to zrobić żeby się udało. Mniej więcej były to metody takie jak UPA stosowała na Wołyniu ale na dużo większą skalę. 

0
0
Portret użytkownika jana

A nasze obecne lewastwo każe

A nasze obecne lewastwo każe nam klaskać i się integrować . Na własnej ziemi z nimi , a nie oni z nami - -Bo to przecież dla nich niemożliwe . Co za łajdastwo .

0
0

Skomentuj