Bunt w stolicy ISIS - mieszkańcy wypowiedzieli wojnę terrorystom

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Państwo Islamskie jest bliskie unicestwienia. W południowo-zachodniej części prowincji Rakka pojawiają się syryjscy żołnierze a od strony północnej atakują Kurdowie. Jakby tego było mało, w organizacji ISIS zapanowały obawy przed porażką a islamiści zaczynają uciekać lub decydują się walczyć przeciwko swoim "kolegom", natomiast mieszkańcy Rakki, stolicy prowincji o tej samej nazwie oraz "stolicy" Państwa Islamskiego, postanowili najwyraźniej rozpocząć walkę z ciemiężycielami.

 

Jak donoszą lokalne źródła i irackie media, w Rakce nasilają się walki między mieszkańcami a terrorystami. Do pierwszych starć doszło już jakiś czas temu gdy pierwsi islamiści postanowili odejść z tej organizacji zbrojnej. W ostatnich dniach liczba dezerterów wzrosła radykalnie - w ciągu 48 godzin szeregi ISIS opuściło około 200 osób. Jednocześnie islamskie ugrupowanie Faylak al-Sham powiadomiło że wielu bojowników Państwa Islamskiego przyłączyło się do niej w północnym Aleppo.

Źródła podają również, że niektóre dzielnice Rakki zostały już wyzwolone i wywieszono tam syryjskie flagi. Wygląda więc na to, że walka zbrojna o samozwańczą stolicę ISIS jest zbędna - islamiści wiedzą że ich czas już się kończy. Rakka może zostać oczyszczona szybciej niż podejrzewano.

Należy jednak pamiętać, że wśród mieszkańców Rakki są teraz byli członkowie ISIS którzy nagle "stali się umiarkowani". Trudno powiedzieć co wydarzy się po całkowitym wyzwoleniu tego miasta z islamistów. Można podejrzewać, że dezerterzy otrzeźwieli i zrozumieli czym naprawdę jest Państwo Islamskie, albo po prostu mają zamiar zasilić szeregi innych organizacji, w tym rebeliantów, aby zrealizować ich wspólny cel - obalenie prezydenta Assada.

 

 

Źródła:

http://en.alalam.ir/news/1796113

http://en.alalam.ir/news/1796345

http://hamrinnews.net/IraqNews/11566.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Koszt eksploatacji samolotów

Koszt eksploatacji samolotów USA. Jedna godzina lotu

I CZY KTOŚ Z WAS MOŻE SIĘ DZIWIĆ, ŻE szatany BANKRUTUJĄ I CIĄGNĄ RESZTĘ ZACHODNIEGO ŚWIATA NA DNO Z SOBĄ???

0
0
Portret użytkownika MARLBOROMAN

Nie bankrutuja - stac ich.

Nie bankrutuja - stac ich. Ale dzieki temu wiem dlaczego nikt inny na swiecie nie ma takiej floty tak kozackich samolotow jak USA

0
0
Portret użytkownika achiles

NIGDY TU TEGO, NIE

NIGDY TU TEGO, NIE SYGNALIZOWAŁEM I NIKT Z WAS TEŻ TEGO, NIGDY, NIE PORUSZYŁ, ALE CHYBA CZAS I PORA SIĘ TU ZASTANOWIĆ Z JAKĄ ŁATWOŚCIĄ MOGĄ NASZE MIASTA I IMPREZY MASOWE rozwalić brodate dzikusy, którzy zostali, do EUROPY SKIEROWANE W TYM CELU !!! Na poniższym filmie widzicie, jak na dłoni, jakie to może być, proste, dla nich, ten film przedstawia samoróbki katuszy niezmiernie groźne, bo nie operują bezpośrednio w strefie atakowanej, ale oni mają mnustwo innych metod do MASOWEGO UŚMIERCANIA LUDZI, wystarczy też dodać ich SAHID MOBILE, czyli auta z samobujcą, za kierownicą, całe  materiałami wybuchowymi wyładowane ( widziałem wiele filmów z wybuchu takiego samochodu i naprawdę to jest BROŃ STRASZLIWA i ogromną ilość ofiar pochłania ).
Reasumując, jesteśmy jako NASZA CYWILIZACJA W CZARNEJ DUPIE, a bardziej szczegółowo, to jest w tym SPOŁECZEŃSTWO ZWYKŁE ZACHODU, bo oto prostą metodą i stosunkowo tanią, NIE MAMY SZANS W STARCIU, JEŚLI ONI TAK BY ZACZĄĆ MIELI SZALEĆ, NA NASZYCH EUROPEJSKICH ULICACH, co na poniższym filmie, możecie zobaczyć : 
 

Terroryści bombardują cywili

 

0
0
Portret użytkownika Odważniak

Jaką masę trzeba mieć w

Jaką masę trzeba mieć w głowie, żeby lubić masówy? Pamiętam, kiedyś przyszło mi wracać ze szkoły przez rynek w Krakowie, na którym odbywała się jakaś papieska afera, o której nikt mnie nie poinformował. To było najgorsze doświadczenie życiowe całej mojej historii. Ta niemoc, kiedy utkniesz z rowerem w tłumie i nie możesz się ruszyć, to wrażenie, że wystarczy małe wydarzenie, a dosłownie wszyscy się stratują nawzajem. To wrażenie, że jesteś w samym centrum zbiorowej histerii, hipnozy i nie możesz się wydostać.. Brr. Jakoś udało mi się bramami i podwórkami przedostać, ale na samaą myśł o byciu w tłumie mam dreszcze. Jak jest spęd w Krakowie, to większość krakowiam wyjeżdża, bo nie da się używać miasta.
To samo ze stadionami. Raz, pierwszy i ostatni kumple wzięli mnie na stadion. Całą imprezę w głowie dudniła mi jedna wizja. Jakby wszystkich trzeba było ewakuować z pożaru, to nie ma szans. Niech mi ktoś objaśni, proszę, co fajnego jest w takich tłumach?

0
0
Portret użytkownika Dr Piotr

Achilles, masz niestety

Achilles, masz niestety rację...
bo oficjalnej decyzji pańśtwa polskiego o ich eksterminacji i użyciu siły względem nich niestety będzie, bo wszechobecna chorobliwa tolerancja wszystkiego, nie pozwoli na to...
jakby jakimś cudem padło hasło "brudasy won z Polski" i wydano by decyzję o użyciu wojska, to posprzątalibyśmy ich błyskawicznie, ale to tylko marzenie...trzeba będzie sobie radzić samodzienie i im życie uprzkrzać na max po partyzancku, a w tym mamy doświadczenie i kreatywność.

0
0
Portret użytkownika danielov

Zatem najprawdopodobniej

Zatem najprawdopodobniej  zaczną się krwawe zamachy w Europie- bo tam zwolenników ISIS  zapewne nie brakuje a napewno jest ich pod dostatkiem w Niemczech. 

0
0
Portret użytkownika kapitan ameryka

John Moll ,a skad wiadomoze

John Moll ,a skad wiadomoze że prawdziwa ?Nikogo tam z zwyklych smiertelników nie bylo ,a dyskusje sie tocza jakby działo im sie to pod własnym domem.Wyglada to bardziej jakby wymyślono i nagłosniono sprawe o isis ,a teraz zaczyna sie ja wyciszać,że nagle zostaja pokonani.Może to pretekst by miec powód by odsyłac imigrantów spoerotem .Skad wiadomo że tak nie jest? Nie siedzimy  w głowach tych co ciągna za sznurki i z naszej planety robia sobie gre planszową.Dzisiejsze wiadomosci te z tv jak i z sieci niemozna brac na serio.

0
0
Portret użytkownika Odważniak

W epoce informacji wszystkie

W epoce informacji wszystkie informacje puszczam przez filtr kłamstwa. Z góry zakładam, że wszystko to iluzja, nawet to, że są jakiekolwiek informacje. Ale czasy!

0
0
Portret użytkownika charis

kto czyni zło na tego ono

kto czyni zło na tego ono prędzej czy później spada ..... " kto mieczem wojuje od miecza zginie " ......... " Bezbożni dobyli miecza i napinają łuk swój, Aby powalić ubogich i biednych, Aby wymordować tych, którzy idą drogą prawą, (15) Lecz miecz ich wbije się w ich własne serca, A łuki ich będą połamane " - Księga Psalmów, Psalm 37 wersety 14-15 Biblia Warszawska
,

0
0
Portret użytkownika Ja

Zapominasz o najważniejszym,

Zapominasz o najważniejszym, najszybciej giną ci bez miecza ;]
 
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny.

0
0

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika eva11

to tez z psalmow- ,, Skrusz

to tez z psalmow-
,, Skrusz ramię występnego i złego: 
pomścij jego nieprawość, by już go nie było. 
16 Pan jest królem na wieki wieków, 
z Jego ziemi zniknęli poganie. ,,
 
a czy w Polsce nie ma juz pogan?
bo mnie sie wydaje,ze jest wielu!
a kto kogo morduje wogole?
czy pogan mozna wtedy?
oj cos ta biblia jest nie mozliwa,im wiecej wklejasz tym bardziej widac jej zaklamanie,
ale kazdy ma jakis swoj wklepany do glowy i zaprogramowany drogowskaz!
sztuka jest odnalezc cos co nie pochodzi od innych,a jest ukryte gleboko w sercu!
Jestem pewna ,ze jestes dobrym czlowiekiem,ale postanowiles kazda odpowiedz szukac w bibli...
 

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ludzie Księgi mają w sercu

Ludzie Księgi mają w sercu Księgę. Rozumu i Miłości im brak, bo Księga na tym leży i miażdży. Na pocieszenie dodam, że mają za to Wiedzę - pochodzącą z Księgi - wiadomo.
*
Talmud – najbardziej rasistowska i zbrodnicza Księga, jaka powstała w historii ludzkości. Jest to katechizm szatana składający się z dokładnych instrukcji zbrodni przeznaczonych do wykonania na innych narodach.

0
0
Portret użytkownika DonPedro

Kto jest kto ? Czym jest

Kto jest kto ?
Czym jest człowiek ?
Powiedziałbym biologicznym komputerem.
Czym są religie?
Powiedziałbym programem.
Jak byście przyszyszli na świat w islamie to co byście gadali jakby do łba Wam to zapodano ?
Droga jest jedna.
Rozwój , współpraca i zdobywanie kosmosu lub zagłada. To tylko tyle.....

0
0
Portret użytkownika Zadzak

Każdy człowiek ma mózg i może

Każdy człowiek ma mózg i może zrobić z niego użytek. Wystarczy chcieć poznać prawdę i myśleć samodzielnie. Oczywiście jak ktoś jest idoktrynowany od urodzenia to ma trudniej ale w dzisiejszym świecie z dostępem do informacji każdy może przeanalizować autokrytycznie własne poczynania. Czym innym jest szaleństwo religijne a czym innym nienawiść do prawdziwego wroga, którym często dla arabów są państwa zachodnie.

0
0
Portret użytkownika kropla skałę drąży

twór masoneri upada,

twór masoneri upada, świadomość tego kto ciemięży ten świat też wzrasta. Jeszcze troche i ''władcy tego świata'' będą lękać się o swoje cztery litery. Ostrzeżenie, które ma nastąpić osłabi ich konkretnie

0
0

Skomentuj