Boeing opatentował nowy silnik termojądrowy, choć nie zbudował jeszcze działającego prototypu

Kategorie: 

Źródło: U.S. Patent and Trademark Office
Koncern lotniczy Boeing opatentował niedawno rewolucyjny silnik termojądrowy, który według schematów ma być zupełnie samowystarczalny. Niewielkie eksplozje termonuklearne mają zapewnić zasilanie i ciąg w przyszłych samolotach. Jednak patent mówi o czymś, co nie zostało jeszcze zbudowane i przetestowane.

 

Jak wynika z dokumentów patentowych, silnik termojądrowy Boeinga ma zawierać lasery, które będą podgrzewać izotopy, takie jak deuter czy tryt, do ekstremalnie wysokich temperatur, w wyniku czego będzie dochodzić do niewielkich eksplozji termonuklearnych. Powstały wodór i hel ma być uwalniany z dyszy, co nada silnikowi ciąg.

 

Komora tego reaktora, według schematu, może zostać pokryta np. uranem-238. Powstające w momencie eksplozji wysoko energetyczne neutrony, po uderzeniu w ścianę komory, będą wyzwalać ogromne ilości energii w postaci ciepła. Specjaliści z Boeinga uważają, że ciepło to można wykorzystać do napędzania turbiny oraz generatora, który zasila lasery.

Zaprezentowany silnik termojądrowy ma być zatem całkowicie samowystarczalny. Boeing uważa, że ich wynalazek może mieć zastosowanie w samolotach, rakietach czy statkach kosmicznych. W tym ostatnim przypadku, technologia może okazać się bardzo przydatna. Jednak w dalszym ciągu mówimy tylko o patencie - naukowcy nie zbudowali jeszcze żadnego działającego prototypu.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/boeing-opatentowal-silnik-termojadrowy-choc-nie-zbudowal-dzialajacego-prototypu

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika Dragonsky

Widze że napisałem do nasa a

Widze że napisałem do nasa a oni dali to boeingowi, identyczny opis wysłałem z rok albo więcej temu bo ja tego nie zrealizuje i mnie się nieprzyda, a ktoś może zrealizuje, tylko że jeszcze napisałem żeby do tego wykorzystali komete bo ma dużo paliwa, podczepić się pod taką z silnikami i mkniesz przez kosmos...

Portret użytkownika OMEN

Taa...Stary , odgrzany

Taa...Stary , odgrzany kotlet. Osilniku tego typu czytałem jakieś 20-25 lat temu . Że amerykanie opracowali teorię działania silnika, że będzie on wydajny i ekonomiczny, lecz chwilowo nie można zbudować prototypu , bo jest problem z komorą spalania. A konkretnie z materiałem  z którego owa komora powinna być zbudowana, by wyrtzymać temperaturę rzędu 3-5 tys. stopni celcjusza.Widzę, że postępu nie zrobiono.

Portret użytkownika piotr998877

Jądrowe silniki hybrydowe

Jądrowe silniki hybrydowe mają przyszłość. Teoretycznie rozwiązuje to też problem odprowadzania ciepła. Mówi się o nich od lat.

Portret użytkownika ARTUR

Chcą zatem opatentować

Chcą zatem opatentować fikcję  , aby nałożyć patent muszą być dokonane obliczenia i badania dające podstawę do działania .

Portret użytkownika jaa

a gdy zaginął ten 777 MH 370

a gdy zaginął ten 777 MH 370 to podobno jakaś technologia tam była i jacyś naukowcy. Co oni niby opracowali?

Skomentuj