Na Bliskim Wschodzie wybuchły protesty po tym gdy saudyjski reżim ściął znanego szyickiego opozycjonistę

Kategorie: 

Foto: www.facebook.com/pages/Free-Sheikh-Nimr-Baqir-Al-Nimr/125044634358004

Być może jesteśmy właśnie świadkami rewolucji w Arabii Saudyjskiej. Reżim wykonał masową egzekucję, zabijając w sumie 48 osób. Wśród zabitych znajduje się znany szyicki opozycjonista Nimr al-Nimr, jeden z największych krytyków panującej tam monarchii. Egzekucja zapoczątkowała masowe protesty na Bliskim Wschodzie i otwarcie wzywa się do obalenia reżimu.

 

MSW Arabii Saudyjskiej podało o wykonaniu kary śmierci na 48 osobach, które oficjalnie oskarżono o "terroryzm". Egzekucja miała miejsce w piątek, w pierwszy dzień 2016 roku. Skazany na śmierć szejk Nimr al-Nimr brał udział w antyrządowych protestach w 2011 roku. Szyita został zatrzymany między innymi za krytykę władz i nawoływanie do buntu. Jego egzekucję nieraz przekładano w obawie przed reakcją szyickiej społeczności.

 

Najwyższy duchowny Arabii Saudyjskiej Abdul Aziz bin Abdullah al-Sheikh stwierdził, że kraj okazał w ten sposób miłosierdzie dla skazańców, którzy dzięki temu nie będą już więcej mogli popełniać kolejnych przestępstw. Warto dodać, że Arabia Saudyjska została wybrana na przewodniczącego komitetu ONZ ds. Praw Człowieka.

Irański ajatollah Ali Chamenei porównał saudyjski reżim do Państwa Islamskiego, które również zabija swoich przeciwników,  a szyici w wielu krajach na Bliskim Wschodzie rozpoczęli demonstracje. W Bahrajnie doszło nawet do starć z policją, która zaczęła używać gazu łzawiącego, natomiast państwo Saudów wysłało do regionu Qatif kilkaset pojazdów opancerzonych.
 

Znani szyiccy przywódcy religijni wzywają do otwartej walki z reżimem. Wykonanie egzekucji na szyickim szejku jest na ogół postrzegane jako eliminacja największych krytyków monarchii. Premier Iraku Nouri al-Maliki oświadczył, że jest to początek końca Arabii Saudyjskiej. Iran również zapowiedział iż śmierć Nimr al-Nimra będzie wiązać się z konsekwencjami. Nie można wykluczyć, że wojna w Jemenie przeleje się teraz na Arabię Saudyjską i rzeczywiście doprowadzi do upadku rządów króla Salman ibn Abd al-Aziz as-Sauda.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/live/2016/jan/02/middle-east-condemns-saudi-execution-of-shia-cleric-live

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika And

Zaraz, to to nie było zdjęcie

Zaraz, to to nie było zdjęcie tego, który go zabił tylko ofiary? Powinniście pokazać zdjęcie zleceniodawcy zabójstwa.
Głupio mi wówczas za poprzedni post.
 

0
0
Portret użytkownika And

Jak się patrzy na to zdjęcie

Jak się patrzy na to zdjęcie to zło od niego bije większe niż od Hitlera i Stalina razem wziętych.
Wygląda jak śmierć w męskiej osobie.

0
0
Portret użytkownika achiles

 żyda szkolonego przez CIA i

 żyda szkolonego przez CIA i Mosad trzeba było ratować, za dużo wie!
USA swoich nie porzucają. Uratowały rannego przywódcę ISIS!...Według doniesień mediów, przywódca ISIS Abu Bakr al-Bagdadi został dzięki wysiłkom CIA przewieziony do Turcji na leczenie, w związku z ciężkim zranieniem, które znany przywódca terrorystów otrzymał w wyniku lotniczych ataków armii irackiej na konwój samochodowy w prowincji Zachodni Anbar. CIA podjęła szereg środków w celu koordynacji działań z tureckim wywiadem, aby dostarczyć Al-Bagdadi do Turcji” – powiedział w środę kanał w języku arabskim al-Manar TV, powołując się na źródła anonimowe. Źródło poinformowało, że dwaj współtowarzysze al-Baghdadi, którzy również zostali ranni w wyniku ataku na konwój ISIS i schwytani przez żołnierzy irackich, potwierdzili, że w niedzielę al-Bagdadi został ciężko ranny. Media arabskie poinformowały, że atak lotniczy został dokonany przez specjalną jednostkę sił powietrznych Iraku, znaną „Sokół”, której do tej pory udało się zlikwidować już kilku przywódców terrorystów, w tym głównego specjalistę do spraw saperskich, głównego skarbnika ISIS i dowódcę operacji z zamachowcami – kamikadze.
tłumaczył Andrzej Leszczyńskiz z portalu „Moskwa – Trzeci Rzym” 
"USA swoich nie porzucają. Uratowały rannego przywódcę ISIS!...". -

--- Póki są potrzebni, na pewno nie porzucą.

0
0
Portret użytkownika achiles

Trump: Hillary Clinton i

Trump: Hillary Clinton i Barack Obama stworzyli Państwo Islamskie!!!...Kandydat na prezydenta USA uważa, że ugrupowanie terrorystyczne powstało z winy obecnego prezydenta Baracka Obamy i byłej sekretarz stanu Hillary Clinton. Republikański kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że Hillary Clinton i Barack Obama stworzyli Państwo Islamskie. Associated Press opublikowała na YouTube wideo, na którym Trump przemawia do wyborców w stanie Missisipi. Polityk mówił o ataku na ambasadę Arabii Saudyjskiej w Teheranie po wykonaniu kary śmierci na 47 osobach, wśród których był duchowny szyicki Nimr al-Nimr.
— Hillary Clinton stworzyła Państwo Islamskie razem z Obamą – powiedział miliarder.
Clinton była sekretarzem stanu USA, a obecnie kandyduje w wyborach prezydenckich z ramienia Partii Demokratycznej. Kandydaci stale atakują się nawzajem. M.in. po wypowiedzi Trumpa, że zabroniłby muzułmanom wstępu na teren USA, Clinton stwierdziła, że „staje się on najlepszym rekrutującym Państwa Islamskiego". Oskarżenia były reakcją na wykorzystanie fragmentu wystąpienia Trumpa przez ugrupowanie terrorystyczne powiązane z Al-Kaidą w propagandowym nagraniu. Ps...Do tej pary zbrodniarzy należy dodać wszystkich szefów reżimów NATO . A szczególnie nazistę Erdogana .
NIE WIEM, CZY TO NIE GRA, ALE JAKOŚ TAK PODSKÓRNIE DAJĘ WIARĘ W SZCZEROŚĆ INTENCJI TRAMPA I MAM NADZIEJĘ, ZE ON WYGRA, A JA BĘDĘ MÓGŁ SIĘ PRZEKONAĆ, NA WŁASNEJ SKÓRZE, CZY SIĘ NIE MYLĘ. 

0
0
Portret użytkownika achiles

PROSZĘ SAMEMU ZOBACZYĆ, JAK

PROSZĘ SAMEMU ZOBACZYĆ, JAK ZWYKLI GÓRSCY PASTUSZKOWIE SUPER WYPOSAŻONE I PRZEZ szatanów W NAJNOWSZE ZABAWKI ŚMIERCIONOŚNE I WSPIERANE, PRZEZ DOBOROWYCH NAJEMNIKÓW Z CAŁEGO ŚWIATA SOWICIE, PRZEZ saudów OPŁACANYCH,  Z KAŁACHÓW ZWYKŁYCH ROZWALAJĄ W GÓRACH: 
(Arabia Saudyjska - Jemen) - Armia Jemenu i ludowcy z Hutíes Arabii zorganizowali zasadzkę przeciw wojskowym pojazdom saudyjskim w górach graniczących między Jemenem a Arabii Saudyjską.
Zaatakowali także wojskową bazę królestwa, wszystko w saudyjskiej prowincji Jīzān.

https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1085138671518452/?type=2&theater

0
0
Portret użytkownika achiles

Z OMLETU:  Rezimujaca w

Z OMLETU:
 Rezimujaca w Arabii Saudyjskieej rodzina Saudów to jest to zydowska rodzina wywodząca sie od niejakiego Mordechaja, handlarza zbożem. Ponad 400 lat temu przywlókł sie on tam za arabskimi kupcami kupujących zboże u niego, znęciły go opowiesci kupców o bogactwie w niektórych częsciach tego kraju.Zydowskim sprytem, przekupstwem, sztyletem i trucizną wymordował panujące tam arabskie rody panujące, ozenił sie z kilkoma arabkami i zajął ich miejsce. Utworzyli sektę wahabitów, podobnie jak i salafici nie są oni uznawani przez innych islamistów za swoich współwiernych, gdyż ich islam jest scisle oparty na zbrodniczym Talmudzie,To spośród nich rekrutuje sie najwięcej antyarabskich terrorystów i samobójczych zamachowców. Do dzis szczycą sie swoim zydowskim pochodzeniem i pokrewienstwem,i wiernie służą syjonistom. Np. kilka lat temu podczas pobytu w NY, podczas spotkania z zydowską diasporą zapewniali o swej lojalnosci wobec nich.. Tak wiec niech nikogo nie dziwi ich prożydowskość
TO DAJE DO MYŚLENIA, BIORĄC POD UWAGĘ, ŻE NA ZIEMI SPOŚRÓD SIEDMIU MILIARDÓW LUDZI MUSI BYĆ OKOŁO 100 MILIONÓW LUDZI, KTÓRZY UMIEJĄ JESZCZE UŻYWAĆ SWOJEGO ROZUMU, A NIE ULEGAĆ ŚCIERWOMEDIALNEJ PROPAGANDZIE, JAKIEJ JEST SKUTECZNIE PODDAWANA CAŁA RESZTA NIEUŚWIADOMIONYCH LUDZKICH ISTOT. Oczywiście, nie wszyscy ŻYDZI, są zła wcieleniem, na PLANECIE ZIEMIA. 

0
0
Portret użytkownika achiles

Szef ONZ "głęboko

Szef ONZ "głęboko zaniepokojony" egzekucjami w Arabii Saudyjskiej

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oświadczył, że jest "głęboko zaniepokojony" przeprowadzonymi w Arabii Saudyjskiej egzekucjami szyickiego duchownego Nimra al-Nimra oraz 46 innych osób; zaapelował o spokój i powściągliwość. Egzekucja sprowokowała protesty tłumów szyitów na wschodzie Arabii Saudyjskiej, a także atak na ambasadę tego kraju w Iranie i liczne demonstracje w Bahrajnie oraz Indiach.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-onz-gleboko-zaniepokojony-egzekucjami-w-arabii-saudyjskiej/llrqls
chxdg : ONZ z tymi swoimi niepokojami jest śmieszny. Giną ludzie. Dochodzi do ludobójstw, wojen i masowych mordów - a ONZ wyraża zaniepokojenie, ubolewania itp. pierdy. To MY mamy powód do niepokoju, bo mamy bezzębną organizację, która nie potrafi zrobić nic innego, poza ubolewaniem i utrzymywaniem zbędnej narośli urzędniczej. ONZ gdyby chciało coś z tym zrobić, to powinno być organizacją prężną, rozbrajającą konflikty i jako "światowy żandarm" zdolną do likwidacji zbrodniarzy, z użyciem wojsk włącznie. Gdyby ONZ działał jak należy, to np. takie państwo islamskie, dla którego "Kałłach jest wielki", w ogóle by nie powstało, bo byłoby zlikwidowane razem z ich poplecznikami zanim zaczęło działać. A tak to powstało coś co nazwało się państwem. Metodą średniowieczną. I morduje ludzi. Setkami i tysiącami. A ONZ jest w stanie wyrazić ubolewanie. Ja też jestem w stanie to zrobić. I chyba mam podobną moc sprawczą co ONZ. Czyli żadną. Tyle że ja umiem się do tego przyznać.

 

0
0
Portret użytkownika Wojox

Dziel i rządź. Kij w

Dziel i rządź. Kij w mrowisku, aby przeciwne  obozy: szyici i sunnici okazali sobie miłość braterską.
Podobnie jest w Polsce i innych krajach. Zawsze 2 obozy, prawie po równo, aby sobie ładnie dali po razie,,,
Powiedzmy, po razie...

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika tomo

Zauważyliście, że autor tego

Zauważyliście, że autor tego artykułu napisał "Saudyjski reżim" ? W mediach głównego nurtu nigdy nie używają słowa reżim. To słowo jest zarezerwowane gdy ktoś nie odpowiada USA i ich interesom. Np. reżim syryjski Baszara al-Asada, reżim Korei płn.
 
 

0
0
Portret użytkownika XaX

Generalnie się z tobą zgadzam

Generalnie się z tobą zgadzam jednak co do Korei PŁN. To tam faktycznie mają reżim i piekło przez swojego "wodza"...

0
0
Portret użytkownika John Moll

Dokładnie tak jest. Arabia

Dokładnie tak jest. Arabia Saudyjska zabija ludzi bardzo humanitarnie więc nie jest reżimem, ale taka Korea Północna która rozwija swój program jądrowy do celów obronnych, czy Syria która zrezygnowała z broni chemicznej aby uchronić się przed inwazją Zachodu i prowadziła kiedyś program nuklearny (Izrael go zniszczył) to już reżim. Wszystkim oczywiście steruje Izrael - Państwo Islamskie to tylko organizacja zbrojna która miała osłabić Syrię. Największym reżimem na tym świecie jest właśnie Izrael i Arabia Saudyjska. USA i cała reszta tylko wykonują rozkazy...

0
0
Portret użytkownika Akamai

Ja tam o Saudów jestem

Ja tam o Saudów jestem spokojny. Arabia Saudyjska to jedna z amerykańskch korporacji, a USA to nadal kolonia korony brytyjskiej. A ta miła staruszka, Królowa Elzbieta II, odgrywa przecież w obecnych "przemianach" kluczową rolę. To Ona, wraz z kilkoma starcami - mędrcami, ma bezpośredni wpływ na zmianę oblicza ziemi. Tej ziemi. Ale nie lękajcie się ! Wszakże wasze dobra doczesne pozostaną na razie nietknięte. Bo jakiś czas pewnie to jeszcze potrwa. Więc skupcie się, jak dotychczas, na zarabianiu pieniędzy, i śłedzeniu kolejnych rozbłysków słonecznych.

Naiwnie sądziłem, że ten portal ma do spełnienia jakąś misję. A tu jak zwykle chodzi tylko o kasę. Pozdrawiam Panią Agnieszkę i dyżurujących dziś na portalu komentatorów - dziennikarzy.

Zamieściłem dzisiaj artykuł dotyczący przyjętej przez ONZ, we wrześniu 2015 roku, Agendy 2030. Niestety, został zablokowany. A szkoda. Niewiele bowiem osób zorientuje się, co tak naprawdę kryje się pod szczytnymi haslami, wymienionymi w tym dokumencie. Agenda 2030 rozszerza zakres zasad i celów ujętych wcześniej w Agendzie 21, i odnosi się praktycznie do wszystkich obszarów działalności człowieka. Dokument został podpisany przez wszystkie kraje świata i stanowi przyzwolenie na wdrożenie NWO. Jest to w zasadzie  plan globalnego zarządzania ludzkością. Ponżej link do filmu z 2013 r., w którym garstka myślących amerykanów, sprzeciwia się tym działaniom, rozumiejąc, jakie to niesie ze sobą zagrożenie dla swobód obywatelskich i wolności jednostki.

https://www.youtube.com/watch?v=pRQoGD8_wkQ

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika X

to, że zwróciłeś honor wcale

to, że zwróciłeś honor wcale nie oznacza, że nie miałeś racji - ten portal naprawdę służy tylko trzepaniu kasy.
Treść juz dawno się tu rozpłynęła. Większość rozgarniętych ludzi już tu nie zagląda, bo nie ma po co. W większości pozostali jedynie mierni-wierni.
 
Poza tym powstało niebezpieczne zjawisko samonakręcania się:
np
 zauważyłem, że niejaki pan Rymuszko powołuje sie w swoim magazynie na "znz" jak na autorytet w jakiejś tam kwestii.  ...a potem komentatorzy znz powołują się na NŚ znów jak na autorytet. 

0
0
Portret użytkownika Robaczkowa

   Kiedyś nie miałam co robić

   Kiedyś nie miałam co robić i poczytałam sobie (trochę za dużo) o tym kraju. Doszłam do wniosku, że to rodzina króla podjudza ludzi. Młodsi z rodziny chcą obalić króla i sami przejąć władzę. A, że władca ma sporo na sumieniu, to może być im łatwo. Jeżeli się nie mylę to jeden bratanek króla  ,,szczególnie dużo daje z siebie". Tak się stara jak nasz Petru. 

0
0
Portret użytkownika achiles

Arabia saudów, już od pół

Arabia saudów, już od pół roku dostaje ostre baty od zwykłych Jemeńskich pastuszków, o czym już wiele razy informowałem na tym portalu, wraz z filmami to dokumentującymi . Walą w ich bazy wojskowe SKUDAMI I TOCZKAMI starymi, że aż miło. I nie pomagają im nawet jedni z najlepszych najemników, jakich saudowie, za grubą KASĘ NAJĘLI w swe szeregi. Może właśnie o to im chodziło by właśnie teraz przy tych porażkach samym podpalić wewnętrznie swój "kociołek" w celu oszacowania podziemia u siebie opozycyjnego, a może już ich dobiły gospodarczo te sztucznie zaniżanie CEN PALIW, na szatańskie polecenie, co ich mocno ekonomicznie DOBIJA. TAK, CZY SIAK, RADZĘ ZATANKOWAĆ SWOJE POJAZDY NA FULL, KOGO STAĆ, NA TO, BO CENA PALIWA MOZE SKOCZYĆ NAGLE I TO NAWET O 2 ZŁ. JAK TO ANALITYCY PRZEWIDUJĄ., od cen paliw światowych. 

0
0
Portret użytkownika doktormózg

Nic mnie tak nie cieszy, jak

Nic mnie tak nie cieszy, jak wyżynanie się nawzajem islamistów. ONZ powinno stworzyć specjalny fundusz na ten cel, czyli na maczety, które powinno się rozdawać na bliskim wschodzie za darmo. Za dziesięć lat społeczność muzułmańska zmniejszyła by się może o połowę Smile

0
0
Portret użytkownika Mojeimię44

Mają swoich fałszywych

Mają swoich fałszywych proroków więc niech tracą dla nich życie i dla nich mordują. Uważają to za inteligentne działanie to niech to robią.
Przeczytałem dziś jak założyć partię polityczną i wiecie, że wystarczy tylko 1000 podpisów ludzi z obywatelstwem Polskim? Nazwę partii proponuję na Archekraci 44. Potrzebuje 2 ludzi do zarządu i jak największą ilość członków. Jeżeli bierzecie na poważnie to co piszę to proszę was o pisanie na mojego maila [email protected] w temacie wpiszcie partia polityczna.
Po pewnym czasie możemy zorganizować wideo rozmowę za pomocą skype.  Możemy zacząć się spotykać na co tygodniowych zebraniach partii na skype i  obierać kierunek rozwoju. Możemy zacząć budować plan działania oraz program partii. Co więcej ja spróbuję napisać artykuł o tym, że chcę stworzyć partię polityczną opartą o archekrację ale nie wiem czy znz to wypuści. 

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

zbrodnicza familia ssaudów

zbrodnicza familia ssaudów powinna zostać ścięta a truchło spalone, aby nawet DNA nie pozostało po tym żydo-diabelskim pomiocie, który jest - co warto przypomnieć - przyjacielem zachodnich ku..wa "demokracji"!!!!!!!!!!!

0
0

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Skomentuj