Na Bliskim Wschodzie trwają przygotowania do III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nikt obecnie nie ma wątpliwości co do tego, że bitwa o Aleppo jest decydująca. To syryjskie miasto jest symbolem antyrządowej rewolucji, która wybuchła w 2011 roku. Jeśli władza odzyska kontrolę nad Aleppo, wspierana przez USA i państwa arabskie opozycja po prostu polegnie a planowana demokratyzacja Syrii zakończy się porażką.

 

 

Już od pewnego czasu było wiadome, że armia rządowa wspierana przez Rosję, Iran i Hezbollah zechce odbić Aleppo z rąk rebeliantów. W momencie gdy armia zbliżała się do tego miasta, rozpoczęły się z góry skazane na porażkę "negocjacje" między władzą a opozycją pod egidą ONZ. Już po kilku tygodniach wszelkie rozmowy zostały wstrzymane właśnie z powodu opozycjonistów, którzy domagali się najpierw zawieszenia broni. Rząd nie zgodził się na żadne postulaty, więc rozmowy pokojowe (jeszcze nieoficjalnie) odwołano - po raz trzeci w przeciągu pięciu lat.

 

Obecnie nikt nie jest w stanie powstrzymać sukcesów syryjskiej, irańskiej i rosyjskiej armii. Nie pomagają nawet oskarżenia ONZ, według których Syria popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości i eksterminuje swój własny naród. Można jednak zauważyć coś niecodziennego - Stany Zjednoczone zdają sobie sprawę z tego, że rebelianci mogą stracić Aleppo, ale najwyraźniej nie mają zamiaru już im pomagać.

Sekretarz Stanu John Kerry powiedział, że negocjacje zakończyły się fiaskiem przez opozycjonistów, którzy już na początku stawiali warunki choć byli na przegranej pozycji. Według niego powinni się teraz przygotować na kolejne miesiące bombardowań, w wyniku których zostaną zdziesiątkowani.
 

Jeszcze pod koniec zeszłego roku Kerry zaskoczył wszystkich stwierdzeniem, że USA nie chce już zmiany władzy w Syrii. Było to co najmniej dziwne oświadczenie zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że państwa zachodnie od lat chciały pozbyć się Baszara Assada.

Agresywna polityka Stanów Zjednoczonych wobec Syrii poległa. Rebelianci już w najbliższym czasie utracą Aleppo i jedyne co może im pomóc to bezpośrednia interwencja wojsk sprzyjających im państw. W takiej sytuacji USA musiałyby postawić się Rosji i Iranowi, co jest w chwili obecnej mało prawdopodobne.

 

Jednak mimo tego, nie wszystkie kraje mają zamiar rezygnować z Syrii. Na Bliskim Wschodzie obserwujemy dziwne ruchy które wskazują na jakieś przygotowania do wojny. Wielka Brytania niespodziewanie zapowiedziała, że wyśle do Jordanii ponad 1600 żołnierzy i co najmniej 300 pojazdów wojskowych. Według oficjalnych doniesień, odbędą się tam wielkie manewry wojskowe "Shamal Storm" i jest to test dla brytyjskiej armii, który pozwoli sprawdzić jej gotowość do operacji militarnych podobnych do tych jakie miały miejsce w 2003 roku podczas wojny z Irakiem.

 

Tym razem Wielka Brytania nie opowiada bajek o ćwiczeniach na wypadek walki z samozwańczym Państwem Islamskim. Źródła wojskowe potwierdzają, że tu wcale nie chodzi o terrorystów. Poniższa wypowiedź daje bardzo wiele do myślenia.

"To nie są ćwiczenia wymierzone w ISIL. Jeśli już, chodzi tu bardziej o przygotowanie się aby dołączyć do USA na Ukrainie niż w Syrii"

Wygląda więc na to, że Wielka Brytania sprawdza czy jej wojska będą w stanie szybko dotrzeć w odległe miejsca, np. do Wschodniej Europy na wypadek konfrontacji Rosji i NATO. Można również spekulować, że wojna wybuchnie ale na Bliskim Wschodzie, gdyż Rosja swoimi działaniami skutecznie utrudnia obalenie legalnego rządu w Syrii.

 

W ostatnim czasie Arabia Saudyjska stwierdziła, że jest gotowa wysłać swoją armię do Syrii, jeśli USA wyrażą na to zgodę. W takiej sytuacji z pewnością zaangażuje się również Turcja, Bahrain, ZEA i inne kraje arabskie, które od lat próbują obalić Assada. Zresztą rebelianci z Aleppo wystosowali właśnie prośbę do państw arabskich i domagają się natychmiastowej interwencji. W takiej sytuacji może jedynie dojść do wielkiej wojny, która przynajmniej na początku będzie obejmowała niemal cały Bliski Wschód.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika nicki

no proszę na zdjęciu

no proszę na zdjęciu "dyktator" a wokół niego NORMALNI ludzie nie jakieś brodate małpy, nie jakieś kobiety w burkach lecz włosy na wierzchu, co oni od niego chcą, to nie żaden dyktator tylko normalny przywódca, który chce zaprowadzić w kraju porządek!

1
0
Portret użytkownika Bucefał

NATO wzmocni wschodnia

NATO wzmocni wschodnia flanke. Ruski padół juz protestuje (hihi). Putinowi lyso ze chyba kierunek wschodni to dla niego sfera marzeń. Myslal ryżol że sobie bedzie wojowal. Po wzmocnieniu europy, przyjdzie czas na rozgrywke blisko wschodnia. Putek dostal juz ultimatum od Prezydenta Baracka Obamy, teraz musi grzecznie sie wycofac i jego zmartwieniem jest jak zrobic to zachowujac (badz co badz utytłana i botoxowa) twarz.

0
-1
Portret użytkownika Dany

Witam Serdecznie

Witam Serdecznie wszystkich.
Moim zdaniem to otwarta III wojna światowa nigdy nie wybuchnie,a jeśli już jest takie ryzyko to wydaje mi się,że jest ono minimalne.Każdy światowy przywódca zdaje sobie sprawę z tego,że gdyby do tego doszło nastąpiłby definitywny koniec ludzkości,poza tym zmasowane użycie atomu niemal wyjałowiłoby ziemię i atmosferę.Chciałem jeszcze dodać,że faktyczny arsenał jądrowy swiatowych potęg gotowy do użycia jest o wiele mniejszy niz wskazują na to statystyki.Utrzymanie w pełnej gotowości wszystkich głowic jest niemal niemożliwe poza tym cholernie kosztowne.Cały czas zastanawiam się tylko kiedy w końcu Ludzkość się opamięta i przestanie toczyć ze sobą spory i wojny.Prawdziwy wróg czai się gdzieś w przestrzeni kosmicznej i jak w końcu się ujawni to już nie będzie czasu na przemyślenia.Pozdrawiam Ciepło.

0
-1

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika efkljn

brawo, jeszcze kroczek i

brawo, jeszcze kroczek i odkryjesz prawde-ze ziemia została podbita wiele tysiecy lat temu, ziemskie rzady sa tylko marionetkami wykonywujacymi polecenia zwyciezców. Na potwierdzenie tezy daję teorię o wysokorozwiniętej cywilizacji sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat i nagły jej zanik(upadek) nawet zbyt wiele dokumentów i przekazów nie zostało oprócz zagadkowych budowli i artefaktów datowanych nawet na miliony lat temu. 
"Zakazana archeologia"

1
0
Portret użytkownika Arya

Było trochę inaczej, ale nie

Było trochę inaczej, ale nie będę o tym pisać. Napiszę za to, że w Biblii opisano atomowy atak na Sodomę i Gomorę. W Wedach też jest opisana wojna atomowa. Może kiedyś napiszę książkę na te tematy, ale póki co mam inne plany.

1
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika pilipp

chciałbym tylko zauwazyc ze

chciałbym tylko zauwazyc ze odkąd wasza strona istnieje to albo zaczyna sie 3 wojna swiatowa lub lepiej, juz ona trwa wg was, albo zbliza sie koniec swiata.
i jak tu zyc i planowac cokolwiek? 

0
0
Portret użytkownika achiles

Niewinne dzieci i kobiety


Niewinne dzieci i kobiety forsują granicę z Turcją…
NALEŻAŁOBY ICH TAM, PRZY TYM PŁOCIE, PROFILAKTYCZNIE ZUTYLIZOWAĆ, BO JAK NIE, TO te brodate dzikusy W AKCIE DESPERACJI PO PORAŻCE JAKĄ TAM DOSTALI,RUSZĄ, JAK NIC MŚCIĆ SIĘ, NA SWYCH PROTEKTORACH Z ZACHODU. ALE NIE CI CO ICH STWORZYLI BEDĄ MORDOWANI, A ZWYCZAJNI LUDZIE, NA EUROPEJSKICH ULICACH I w SWYCH DOMACH. 

0
0
Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Rosja znowu przegrupowuje

Rosja znowu przegrupowuje wojska na granicę płd-zach. To wygląda na szykowanie uderzenia. Kilka dni temu z baz sił strategiczno-kosmicznych wyjechały w teren wyrzutnie z topolami-m, jarsami uzbrojonymi w atomówki. Takich ruchów nie wykonuje się tak sobie. Rosja szykuje uderzenie i to bynajmniej nie odwetowe. Za dużo kasy to wszystko kosztuje - uruchomienie tak potężnej machiny wojennej. Takich ruchów się nie wykonuje w ramach ćwiczeń- to przygotowania do uderzenia wyprzedzającego.

1
0
Portret użytkownika boguslinda

Właśnie Ruscy mają to do

Właśnie Ruscy mają to do siebie że robią tak co kilka miesięcy. Przykład? np Luty 2015, rakiety w gotowości bojowej. 
Moim skromnym zdaniem to odpowiedź na tą całą tarcze antyrakietową i wzmocnienie wschodniej flanki Nato.

1
0
Portret użytkownika Wlodi

Poprostu barachlo ruskie

Poprostu barachlo ruskie upada i jedynym wyjsciem jest dla nich wywolanie konfliktu swiatowego

0
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Kat

W Polsce zaczęła się już

W Polsce zaczęła się już wojna bakteriologiczna. W prasie olkuskiej i krakowskiej można o tym poczytać.Od kilku dni 80 tysięcy ludzi zostało zatrute groźnymi bakteriami z ujęć wody.
To samo dotyczy Dąbrowy Górniczej-Kuźniczki. Woda nie nadaje się ani do picia,ani do jedzenia,ani do mycia, ani do prania.
Nie pionformowano w porę ludzi.Cały Olkusz i okoliczne gminy  przeżywają horror.Wodę dowożą beczkowozy z Krakowa. Rządzący naszym miastem Dąbrową nie ostrzegli mieszkańców Kuźniczki do tej pory.Ponoć to trwa od 2  lutego  2016 r.
Pewnie też zabraknie w sklepach mineralnej jak w Olkuszu.
Szkoły,przedszkola,szpital,żłobki,lokatorzy osiedli i mieszkańcy okolicznych wiosek zostali zatruci.
Sabotaż? Terroryzm?...
 
Kto za to odpowie?
 
 
 
 
 
 

1
0
Portret użytkownika Kat

W 1985 r. mój znajomy

W 1985 r. mój znajomy wyemigrował po skończeniu średniej szkoły do USA do Nowego Yorku,bo tam jakiś czas mieszkał jego ojciec.
Zaprosił ich obu kolega ojca,ciemnoskóry Murzyn-ojciec chciał mu przedstawić swego syna.Chłopak młody wszedł do mieszkania i zbaraniał:czarne ściany,czarny sufit,czarne meble,czarny dywan i właściciel mieszkania też czarny na skórze.Myślicie,że to żart?
Otóż nie-tak na sataniźmie pracowały na emigrantach z różnych krajow, w tym z Afryki pohitlerowskie pomioty w służbach amerykańskich i w Pentagonie po Adolfie Heusingerze(czytaj Hojzingerze),głównym szefie NATO w Pentagonie,byłym szefie NATO w Europie po marszałku  Law Montgomerym,byłym odtwórcą armii niemieckiej po II w.św 1939-1945,byłym szefem głównego sztabu Hitlera w  czasie II w.św. Wielki zbrodniarz wojenny po II w.św nadal robił wielką karierę w USA.Myślicie,że naród amerykański albo polski o tym wiedzieli? Z pewnością nie wiedzieli.
Mój dziadek pracował w wywiadzie wojskowym 29 lat, po tym jak wrócił do Polski po wojnie z Armii Andersa.Takie wieści zostały wychwycone przez radiostacje wojskowe na słuchawki i szyfry afabetem Morse'a.
On przeżył i Hitler przeżył II w.św.
 
Myślę sobie,że my Polacy kiedyś podziękujemy za zamach na gen.Władysławie Sikorskim a ci Murzyni też podziękują za tę "pracę" na nich na hitlerowskim sataniźmie! Dziś Olkusz i Dąbrowa Górnicza-Kuźniczka to dalszy ciąg tamtych metod-zatrucie ujęć wody pitnej bakteriami z fekaliów,czyli ludzkich odchodów trzema bakteriami z tej grupy!
 
 
D.I.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Moja znajoma ma informacje od

Moja znajoma ma informacje od znajomej Ukrainki. Podobno na Ukrainie jest masakra z zachorowaniami na ah1n1. Wiele przypadków śmiertelnych, najczęściej w wieku 27-40 lat. Nikt nic o tym nie mówi, tak jakby nie było tematu, a skala zachorowań jest bardzo wysoka! Wczoraj w szpitalu w miasteczku oddalonym ode mnie 25 km zmarł 34-letni facet. Słyszałem gdzieś w necie teorie spiskowe, że na Ukrainie dokonano ataku biologicznego z użyciem ah1n1. 27-40 lat to siła wieku. Czyżby komuś zależało na wybiciu najsilniejszych jednostek ?

0
0
Portret użytkownika Piwko

Od kilku dni? LOL W

Od kilku dni? LOL
W wodociągach ROW te bakterie są od conajmniej 15 lat. To zasługa ujęcia wody z zbiornika Goczałkowice.

0
0
Portret użytkownika Kat

Kilkanaście lat temu budowali

Kilkanaście lat temu budowali sklep LIDL w Dąbrowie Górniczej naprzeciw dawnej Huty Dzierżyński,obecna Huta Bankowa i rozkopali rury od ujęć wody pitnej i szamb a następnie je zamienili.Woda z szamb i domestosem płynęła kranami ludziom do mieszkań na osiedlach Mydlice  gdzie jest Szpital Miejski,Łukasińskiego czy Chopina.Ludzie przez 3 miesiące w mieście mieli skażoną wodę.Zaczęli wymierać.Proszę sprawdzić pokłosie śmierci w miescie od tamtego czasu.
Wiem to od dwóch lekarzy,których przypadkowo spotkałam w parku.
Do dziś rządzą miastem te same osoby co rządziły wtedy,nie było sądów i prokuratorów,żeby sie nimi zająć.Zaraz po tym zaczęli  wyprzedawać mieszkania aby odwrócic uwagę ludzi od tego co zrobili.
Miastem rządził Henryk Zaguła a potem Zbigniew 
Podraza jako prezydenci.
Obecnie Podraza wziął do siebie na zastępcę w 2015 r. Górskiego,który rządził Sosnowcem i na osiedlach w Sosnowcu -Zagórzu zrobił rzeź ludności.
Obecnie od II 2016 r. jest tu kolejne skażenie ujęć wody pitnej.Kiedy za to odpowiedzą? Kiedy zostanie usunięta ta partyjna mafia rzadząca Dąbrową Górniczą i Sosnowcem?
 
Umierają ludzie mający 21,38,46,47,50,60 lat a nawet dzieci w wieku 13 lat na nowotwory.Czy Kosciół Katolicki w Polsce wie do czego jehowcy i rządzący partyjni z dawnej PZPR i UW ich wykorzystywali? Do zabójstw,do ludobójstwa na ludności niewinnej,bezbronnej,do zabijania kobiet w ciąży,do terroru emigracyjno-rozwodowego,do wypychania polskich kobiet na prostytucję na Zachód do Europy,Kanady i za Ocean,do poronień,do wymuszania rozwodów.
 
 
 
 
 
Pora z tym skończyć!
 
 
 
 
 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika Piwko

Przepraszam bardzo ale jak

Przepraszam bardzo ale jak ktoś kożysta z darmowego miejskiego systemu powiadamiania SMS-em to został w poniedziałek (08-02-2016) wieczorem ostrzeżony.

0
0
Portret użytkownika Kat

Ty idiocino! Nawet spod

Ty idiocino! Nawet spod Karpacia i Żywieczczyzny przyszły na Śląsk wieści o skażeniu wody pitnej w Olkuszu i Dąbrowie Górniczej!
 
Wychwycili was szejkowie i kalif Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Araskich,Chiny,Korea,Wietnam,Francja,UK,Niemcy,USA,Canada itp.
 
Jak wy teraz wyglądacie?????
 
 
 
 

0
0

Strony

Skomentuj