Biolodzy morscy badają przypadki masowej śmierci krylu na wybrzeżu Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kryl to ogólna nazwa dla kilkudziesięciu małych skorupiaków morskich podobnych do krewetek. Jest to istotny składnik łańcuchów pokarmowych w oceanach. Od kilku tygodni w północnej Kalifornii dochodzi do licznych przypadków wyrzucania na plażę wielu milionów osobników zaliczanych do tej grupy organizmów.

 

Naukowcy starają się zrozumieć, jaka jest przyczyna masowej zagłady tak dużej ilości krylu. Znajdowany jest on na całym wybrzeżu od Kalifornii po Oregon. Pojawiła się hipoteza wedle, której za śmierć tak dużej liczby zwierząt odpowiada zmiana kierunku wiatru na Pacyfiku.

 

Kryl znajdujący się często w wierzchnich warstwach oceanu jest szczególnie narażony na takie niespodziewane realokacje sporej liczby skorupiaków, które mogły zostać po prostu zmyte na brzeg. Na takie wytłumaczenie wskazuje też badanie, które wykazało, że większość martwego krylu to samice z zapłodnionymi jajami. Mogły zostać wyrzucone na brzeg zaraz po zapłodnieniu.

 

Ubytek krylu nie jest jednak nadal wystarczająco duży, aby mogły powstać niedobory, które z kolei wywołałyby załamanie łańcuchów pokarmowych. Skorupiaki te są częścią diety takich stworzeń jak wieloryby czy łososie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika WalleIceland

Witam wszystkich

Witam wszystkich zaciekawionych tym tematem.Od jakiegos czasu czytam i czytam coraz wiecej o wyrzuceniu przez wody zdechlych ryb skorupiakow czy ssakow.Wszyscy opisuja ta przykra sytuacje jako zanieczyszczenie wod przez eksplozje na fukushimie hmmm ciekawe to jest ale ja mam troche inne zdanie na ten temat.Zauwazcie ze coraz wiecej dochodzi do trzesien ziemi i erupcji wulkanow.Nic o tym nie mowia ani nie opisuja ale ja mysle i nie bede zdziwiony jezeli dojdzie nie dlugo do jakiejs wielkiej erupcji,im wiecej trzesien im wiecej erupcji tym blizej naszej powieszchni jest magma,wszystkie stworzenia zdychaja poniewaz temperatura wody jest za ciepla a skoro woda jest za ciepla magma jest blisko a wiec sie nie zdziwie jak cos mocno pierdzielnie...

0
0
Portret użytkownika ??? (the real one)

tym raze mwszystkie ptaki

tym raze mwszystkie ptaki spia ?? dziwne to troche. 5 min nic nie cwierka tylko dzwieki samolotow... so strange...

0
0
Portret użytkownika ??? (the real one)

e tam zanieczyszczenia.

e tam zanieczyszczenia. haarpem wala na lewo i prawo.  fukushima to maly pikus. chyba jakies walne posiedzenie ptakow sie zebralo... nie wiem jak to nazwac
 nie jest to spiew. predzej jakis dub step. 

0
0
Portret użytkownika Zenek

  Drodzy dyskutanci,

 
Drodzy dyskutanci, omawiając problem zasyfienia Oceanów promieniotwórczymi odpadami nie zapominajcie iż przyczyną tego był żydowki terroryzm w postaci wysadzenia Fukushimy przez ichnią "firmę ochroniarską" by Japończycy oddali im kontrolę nad Bankiem Centralnym i Funduszem Emerytalnym. I nie zapominajcie iż przed tym wydarzeniem masowo fałszowali "przepowiednie" jakoby "Bóg chciał by się Wyspy Japońskie znalazły pod wodą". Tak więc rozważając problem ginącego świata miejscie w pamięci ten kolejny bestialski holokaust wywołałany tylko ich niepohamowaną biblijną chciwością na cudze dobra.
 
Pamiętajcie także o izraelskim wirusie STUXNET jaki jest przyczyną niekontrolowanych awarii w przemyśle i związanych z tym wycieków także radioaktywnych. A także to iż "pilnują" coraz więcej fabryk czy  lotnisk z których powoli coraz większy strach latać z uwagi na "arabski terroryzm" czy niespodziewane awarie samolotów tam przez nich doglądanych jak chociażby ostatnie "samozapalenia" Boeninga.
 
A i nam ostatnio grożą tylko dlatego iż Polacy nie chcą uczestniczyc w ich religijnych bestialstwach zwanych "pozyskiwaniem miesa halal". Tylko czekać na zamachy także bombowe jakie zaczną być "spontanicznie" dokonywane na nasze Państwo tylko dlatego iż nasza Cywilizacja i ich "cywilizacja" nie mają ochoty dalej mieć ze soba cokolwiek wspólnego mimu nachalnego uporczywego wciskania podobno "wspólnych korzeni".
 
 
W interesie waszego bezpieczeństwa jest wymuszenie całkowitego zakazu handlu tym mięsem w Polsce (jak i innym koszernym świństwem) by się wraz z Arabami z niej wynieśli do tych swoich madagaskarów. Bo oni w Polsce już czekają by po raz kolejny "rezać Polaków" w intencji tej swojej Judeopolonii. Bo nasza armia, wedle planów, ma się wykrwawiać w Syrii a oni w tym samym czasie planują mordować ojców i matki umierających tam za nich w ich wojnie żołnierzy.
 
 
 

0
0
Portret użytkownika BEN

Spalanie wegla jest szkodliwe

Spalanie wegla jest szkodliwe to fakt.
Spalanie benzyny ropy w samochodach jest szkodliwe fakt
Ale cóż mamy jeszcze energie z elektrowni atomowych czy pozyskiwanie tej energi jest zdrowe bezpieczne na jak długo kto zapłaci za nasze błedy.
Juszka przytoczyłeś parę argumentów na nie dla węgla i tu się zgodzę ale co z tym atomem ?
Radioaktywne pary, które dostają się do środowiska nawet podczas bezawaryjnej pracy, zawierają pierwiastki promieniotwórcze, krążące w przyrodzie przez tysiące lat i zabijające wielokrotnie.
Awarie w elektrowniach atomowych są nieuniknione.
Według raportów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej od początku lat 70-tych zdarzyło się na świecie ok. 400 wypadków tzw. poważnych. Dokładnie ile ich było – niewiadomo, gdyż nie ma obowiązku informowania MAEA i opinii publicznej o awariach. Informacje na ten temat są ukrywane, aby nie straszyły ludzi i nie hamowały przez to rozwoju energetyki jądrowej. Chmura radioaktywna ma tę „zaletę”, że jest niewidoczna, więc nikt nie może jej dostrzec i oszacować szkodliwości, jakie nam niesie.
Następnym nierozwiązanym problemem , który towarzyszy energetyce jądrowej jest pozbywanie się odpadów radioaktywnych. Wiadomo, że w wyniku eksploatacji elektrowni atomowej powstaje zużyte paliwo, które jeszcze przez długi czas pozostaje aktywne. Należy je więc przechowywać w odpowiednio przygotowanym miejscu aż do czasu, kiedy przestanie być szkodliwe dla środowiska. Na dzień dzisiejszy składuje się je w pokładach solnych. Sól, dzięki swej odkształcalności szybko regeneruje powstałe pustki i rysy, przez które mogłaby przepływać woda – mogilniki te mogą być przez to trwałe i stabilne. Nikt nie daje jednak gwarancji, że jakiekolwiek miejsce na Ziemi oraz jakikolwiek pojemnik zapewnią nam bezpieczeństwo i wytrzymają w nienaruszonym stanie pół miliona lat (bo tyle czasu odpady te są dla nas groźne). Zawsze też trzeba mieć na uwadze fakt, iż może zabraknąć miejsca w pokładach solnych, co nastąpiłoby przy szybkim rozwoju energetyki jądrowej, gdy w zastraszającym tempie rosłaby ilość odpadów.
Dalsza przeróbka materiałów promieniotwórczych odbywa się w zakładach przerobu paliwa jądrowego. Zagrożenia ze strony takiego zakładu polegają na tym, że pręty paliwowe są rozpuszczane w kwasie azotowym, podczas czego wydzielają się lotne produkty rozpadu.

Wprawdzie wyłapuje się te produkty wydajnymi filtrami, jednak ich całkowite zatrzymanie nie jest możliwe. Zawsze przedostają się do atmosfery promieniotwórcze gazy, np. jod-129 . Zakłady przerobu paliwa jądrowego nawet w trakcie normalnej pracy uwalniają znacznie więcej materiału promieniotwórczego niż elektrownie jądrowe .

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika AMRŚP

Juszka1980OGL napisał: a te

[quote=Juszka1980OGL]
a te 37000 ton pierwiastków promieniotwórczych co roku w powietrze co idzie tego nikt nie widzi, o tym się nie pisze nie mówi. to jest dopiero zanieczyszczenie.
[/quote]
 Stuknij się w ten betonowy czerep... skąd masz takie idiotyczne dane?
To coś jak zwykle po wódzie podwoiły ci się zera...

0
0
Portret użytkownika pako1205

Skażenie radioaktywne wg

Skażenie radioaktywne wg kolegi oczywiście widać,a to co widoczne gołym okiem wg was to halucynacje,mam na myśli rozpylanie przez tysiące samolotów wybranych "smakołyków",ku zdrowiu i szczęściu populacji ludzi na świecie.

0
0
Portret użytkownika AMRŚP

Juszka1980OGL napisał: no ja

[quote=Juszka1980OGL]
no ja widzę parę wodną ale omińmy ten temat bo każdy z nas ma swoje i juz chyba tak zostanie Smile
ps widać to promieniowanie Język

[/quote]
Pokazujesz kłamczuchu na fotografi parę wodną z chłodni kominowej. To nie dymy, chyba, że jak zwykle nie znasz sie na niczym.
Akurat pokazujesz jak kominy... nie dymią. To co widzimy to para wodna i upusty pary z zaworów bezpieczenstwa dupku...

0
0
Portret użytkownika Juszka1980OGL

dobre widzisz jak się mówi o

dobre widzisz jak się mówi o jednej fukushimie a co dopiero tysiące trucicieli szkoda ze tego nigdzie nie ma, a tak swoją drogą jestem ciekaw jakby zrobili właśnie takie zdjęcie symulacje swiatowego skażenia muklearnego od powiedzmy Trinity. 
mam na kompie tabelę z wykrytym promieniowaniem w atmosferze do początku XXI wieku i powiem że to co zobaczyłem co działo się w latach 50 i 60 to dla mnie był szok, Czarnobyl to mały chłopczyk przy tamtych skażeniach (chyba wiesz o czym piszę).
ps mam nadzieję że tak jak naukowcy mówią to w przeciągu 10 lat uda się ujarzmić energię Słońca (termojądrowa synteza),  ITER już jest na ukończeniu i będzie od 2020 dawał energię "laboratoryjną, oraz nie zapominajmy o zimnej fuzji choć to bardziej wizja "szaleńców" nawet sam słynny Rossi nie wierzy że teoria przełoży się na praktykę, ba to co powiedział to jeszcze coś więcej że przy aktualnym stanie wiedzy i technologi jeszcze z 50 lat nie da nam to źródło energii, cóż poczekamy zobaczymy. Na razie musimy korzystać z tego co mamy czyli jak najmniej węgla i oby atom był coraz bezpieczniejszy, a energia ze źródeł odnawialnych coraz tańsza
heja

0
0
Portret użytkownika pako1205

Te tępe,służalcze pały

Te tępe,służalcze pały "starają się zrozumieć"... .A co tu rozumieć? Fukushima,Zatoka Meksykańska,testy broni bandyckich państw,nieustające opryski z samolotów powierzchni mórz i lądów,ścieki chciwych hien korporacyjnych usuwane bez filtracji do żywej wody etc,etc.Warszawa w '39 też się sama rozleciała?

0
0
Portret użytkownika Juszka1980OGL

kolego zapomniałeś dodać o

kolego zapomniałeś dodać o największym trucicielu na Ziemi który jest o kilka rzędów większy od wszystkiego co wspomniałeś (prócz tych oprysków ale znasz moje stanowisko :P) jakim jest węgiel - a w sumie jego spalanie i co gorsze spalanie wraz z węglem wszystkich zanieczyszczeń 
tak na marginecie żeby tylko pokazać skalę zanieczyszczeń napiszę że do atmosfery przedostaje się rocznie ze spalanego węgla ponad 37000!!!! ton pierwiastków promieniotwórczych to tyle ile zużywają elektrownie atomowe uranu i plutonu

0
0
Portret użytkownika AMRŚP

Juszka1980OGL napisał: kolego

[quote=Juszka1980OGL]
kolego zapomniałeś dodać o największym trucicielu na Ziemi który jest o kilka rzędów większy od wszystkiego co wspomniałeś (prócz tych oprysków ale znasz moje stanowisko :P) jakim jest węgiel - a w sumie jego spalanie i co gorsze spalanie wraz z węglem wszystkich zanieczyszczeń 
tak na marginecie żeby tylko pokazać skalę zanieczyszczeń napiszę że do atmosfery przedostaje się rocznie ze spalanego węgla ponad 37000!!!! ton pierwiastków promieniotwórczych to tyle ile zużywają elektrownie atomowe uranu i plutonu
[/quote]
 Czyli całe zasoby Ziemi idą w powietrze,,, hehheeeee... co za idiota...

0
0
Portret użytkownika AMRŚP

Juszka1980OGL napisał: kolego

[quote=Juszka1980OGL]
kolego zapomniałeś dodać o największym trucicielu na Ziemi który jest o kilka rzędów większy od wszystkiego co wspomniałeś (prócz tych oprysków ale znasz moje stanowisko :P) jakim jest węgiel - a w sumie jego spalanie i co gorsze spalanie wraz z węglem wszystkich zanieczyszczeń 
tak na marginecie żeby tylko pokazać skalę zanieczyszczeń napiszę że do atmosfery przedostaje się rocznie ze spalanego węgla ponad 37000!!!! ton pierwiastków promieniotwórczych to tyle ile zużywają elektrownie atomowe uranu i plutonu
[/quote]
Hahahahahaaaaaa...

0
0
Portret użytkownika Łukasz_inny

Ok kolego rozumiem że piszesz

Ok kolego rozumiem że piszesz o 37000 ton uranu i plutonu:) czy też mieszasz dzieciom czytającym to forum, bo znasz chyba poszczególne wałaściwości pierwiastków promieniotwórczych i ich szereg, więc prosiłbym o podanie szczegółowych danych inaczej to takie samo pie...olenia jak o opryskach
 
Swoją drogą drogie dzieci ustawa przewiduje że wszelkie materiały mogą posiadać promieniotwórczość naturalną do chyba do 200 bq/kg - pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika AMRŚP

Juszka1980OGL napisał: 37000

[quote=Juszka1980OGL]
37000 ton uranu plutonu thoru techmet polon rad itd wszystkie
a co chcesz może jeszcze link, postaraj się jeżeli nie znajdziesz to podam.
[/quote]
ten link możesz sobie wlinkować w du...pę...

0
0
Portret użytkownika pako1205

Pominąłem tak przez ciebie

Pominąłem tak przez ciebie promowany wizerunek udziału spalanych kopalin,gdyż nie jest on przyczyną tego i innych zjawisk wymierania zwierząt.Z czasem dotrze i do ciebie to do takiego stopnia,że przestaniesz eksponować ten fakt,który również nie przynosi świeżego powietrza,jednak jest daleki od tego co się dzieje ostatnio.Węgiel używamy od stuleci,zanieczyszcza,ale te zjawiska nie są  spowodowane tym,czym próbujesz tu wyjaśnić,czy wg mnie ściemnić,kolego.

0
0
Portret użytkownika Juszka1980OGL

eeeee ja jestem innego zdania

eeeee ja jestem innego zdania najgorszy jest węgiel którego od lat 40-50 spalamy na potegę do tego należy dodać wszystkie gałęzie ciężkiego przemysłu.
ps ciekawostka wiesz że przy produkcji aluminium (z każdej tony czystego aluminium) przedostaje się około 35 kg fluorków aluminium?? co przy produkcji ponad 60mln daje ponad 2 mln ton!!1 tak 2mln ton fluorków aluminium idzie w powietrze ( oficzjalnie).
Nie wiem czy słyszałeś a może widziałeś na YT filmiki jak chinscy rolnicy w rejonie zagłebia węglowego zapylają drzewa piórkami ponieważ przemysł wytruł wszystkie owady nie wspominając o dużej częsci płazów, gadów czy też ssaków.
węgiel wydobycie:
1860 130mln ton
1900 700mln ton
2010 ponad 4mld ton 
spalano owszem ale w jakich ilościach.

0
0
Portret użytkownika AMRŚP

Juszka1980OGL napisał: eeeee

[quote=Juszka1980OGL]
eeeee ja jestem innego zdania najgorszy jest węgiel którego od lat 40-50 spalamy na potegę do tego należy dodać wszystkie gałęzie ciężkiego przemysłu.
ps ciekawostka wiesz że przy produkcji aluminium (z każdej tony czystego aluminium) przedostaje się około 35 kg fluorków aluminium?? co przy produkcji ponad 60mln daje ponad 2 mln ton!!1 tak 2mln ton fluorków aluminium idzie w powietrze ( oficzjalnie).
Nie wiem czy słyszałeś a może widziałeś na YT filmiki jak chinscy rolnicy w rejonie zagłebia węglowego zapylają drzewa piórkami ponieważ przemysł wytruł wszystkie owady nie wspominając o dużej częsci płazów, gadów czy też ssaków.
węgiel wydobycie:
1860 130mln ton
1900 700mln ton
2010 ponad 4mld ton 
spalano owszem ale w jakich ilościach.
[/quote]
Hahahahahaaaa...

0
0
Portret użytkownika ??? (the real one)

dales mi do myslenia tym

dales mi do myslenia tym postem. teraz wytlumacz mi prosze:
1.co to jest za pozostalosc po samolotach ?
2.jakie sa tam materialy?
3.dlaczego utrzymuja sie dluzej niz kiedys ?(czy moze miec na to wplyw zbyt duza produkcja metali itp, jak to opisales wyzej?)
4. jesli jest to zwykla smuga kondensacyjna, to dlaczego samoloty lataja i za chwile zawracaja ? moze sa to wojskowi ktorzy bawia sie w kolko i krzyzyk na niebie ? i smieja sie po cichu tworzac teorie spiskowa i manipulujac ludem przy okazji ? 
 

0
0
Portret użytkownika Juszka1980OGL

ad1 para wodna ad2 benzyna

ad1 para wodna
ad2 benzyna lotnicza
ad3 kiedyś też długo się utrzymywały, tyle że większość samolotów dopiero od kilkunastu lat lata w strefie tropopauzy a to tam najczęsciej powstają smugi, no i ilość lotów zwiększa się na świecie o kilkanaście procent rocznie. 
ad4 nie znam przypadków żeby samoloty latały tam i z powrotem chyba że czekają na swoją kolejkę do londowania, a wojskowe nie mam pojęcia jak latają. widziałęś na niebie kółko i krzyżyki bo ja nie raczej tu gdzie mieszkam to powstają linie W-E oraz niewielka ilość, ale to bardzo mała N-S.
chemtrails to dla mnie zabawna historyjka jednego pana z radia która ożyła w sercach wielu ludzi, przypomnij sobie co się stało w 38 po wyemitowaniu Wojny Swiatów. Smile

0
0
Portret użytkownika ??? (the real one)

 "ad4 nie znam przypadków

 "ad4 nie znam przypadków żeby samoloty latały tam i z powrotem chyba że czekają na swoją kolejkę do londowania, a wojskowe nie mam pojęcia jak latają. widziałęś na niebie kółko i krzyżyki bo ja nie raczej tu gdzie mieszkam to powstają linie W-E oraz niewielka ilość, ale to bardzo mała N-S."
 
juszka - tam gdzie mieszkasz byc moze tak nie robia. natomiast tu gdzie ja - robia i to notorycznie.  sa dni, kiedy niebo jest zupelnie czyste, a co dni kiedy pryskaja wszedzie gdzie sie da, nie zostawiajac skrawka czystego nieba.
byc moze jesli widzialbys to co ja widzialem, bylbys bardziej sceptyczny. chcialbym wierzyc ze to tylko para wodna, jednak wszystk owskazuje na to ze chyba jednak nie. nie zaprzeczam nie potwierdzam. pozostawiam ten temat nierozwiazany. za bardzo podejrzane jest to, co czasem uda mi sie zaobserwowac. idealnie pasuje mi teoria, ze chemtrails to po prostu taki przewod dla haarpu. zazwyczaj kiedy niebo jest juz cale zakryte tymi opryskami, powstaja wtedy takie dziwne fałdy, a wyglada to mniej weicej tak:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
wyglada to, jakby rzeczywiscie jakies fale przemieszczaly sie za pomoca pseudo przewodow powstalych dzieki chemtrails. 
 
obys mial racje juszka. sam nie jestes w stanie udowodnic swojej racji. i tu jest ta kosc niezgody miedzy dwoma stronami. pozdrawiam
 

0
0
Portret użytkownika AMRŚP

Juszka1980OGL napisał: ad1

[quote=Juszka1980OGL]
ad1 para wodna
ad2 benzyna lotnicza
ad3 kiedyś też długo się utrzymywały, tyle że większość samolotów dopiero od kilkunastu lat lata w strefie tropopauzy a to tam najczęsciej powstają smugi, no i ilość lotów zwiększa się na świecie o kilkanaście procent rocznie. 
ad4 nie znam przypadków żeby samoloty latały tam i z powrotem chyba że czekają na swoją kolejkę do londowania, a wojskowe nie mam pojęcia jak latają. widziałęś na niebie kółko i krzyżyki bo ja nie raczej tu gdzie mieszkam to powstają linie W-E oraz niewielka ilość, ale to bardzo mała N-S.
chemtrails to dla mnie zabawna historyjka jednego pana z radia która ożyła w sercach wielu ludzi, przypomnij sobie co się stało w 38 po wyemitowaniu Wojny Swiatów. Smile
[/quote]
no cment... Takie wypowiedzi, które świadczą o braku umysłowej równowagi należy albo nie komentować albo przytakiwać... "tak... tak juszka masz rację..."

0
0

Skomentuj