Barack Obama chce usunąć Kubę z listy krajów wspierających terroryzm

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Choć amerykańscy politycy są bardzo podzieleni w tej kwestii, Barack Obama chce poprawić stosunki między USA a Kubą. Kraj zniesie nałożone w przeszłości sankcje gospodarcze a prezydenci obu państw po raz pierwszy od wielu lat spotkali się podczas niedawnego Szczytu Ameryk.

 

Informacja o wznowieniu stosunków dyplomatycznych pojawiła się w grudniu w zeszłym roku. Okazało się, że jeszcze wcześniej Watykan prowadził negocjacje między amerykańskim i kubańskim rządem a w Kanadzie odbywały się tajne rozmowy. Prezydent Raul Castro i Barack Obama oficjalnie ogłosili starania na rzecz odbudowania relacji między państwami.

 

Barack Obama przekonywał niedawno amerykański Kongres, że Kuba nie udzielała żadnego wsparcia dla międzynarodowego terroryzmu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i zapewniła iż nie będzie wspierać aktów terroryzmu w przyszłości. Prezydent USA przekazał już odpowiednie dokumenty, aby Kongres usunął Kubę z listy krajów wspierających terroryzm.

 

 

Źródło: http://www.usatoday.com/story/news/nation/2015/04/14/obama-cuba-state-sponsors/25775769/

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rocky

hehehe, a kto mu dal prawo

hehehe, a kto mu dal prawo stworzyc taka liste i kogos na nia wpisywac? czy wszystkie kraje na swiecie glosowaly w tej sprawie? to wszystko to bajka, iluzja, wymysl upojonego rzadza wladzy umyslu szalenca. dobra zabawa.

Portret użytkownika achiles

W USA z nową siłą wybuchły

W USA z nową siłą wybuchły wczoraj akcje protestacyjne przeciwko bezprawiu policjantów. Masowe demonstracje odbyły się w wielu miastach po tym, jak poinformowano o kolejnych zabójstwach przez funkcjonariuszy ciemnoskórych mieszkańców.Kilkaset osób, oburzonych brutalnością i bezkarnością funkcjonariuszy, wyszło na ulicę Nowego Jorku. Zebrały się na wiec pod zarządem policji, później zablokowały ruch na Moście Brooklińskim. Niepokoje przerodziły się w zamieszki. Ponad 30 osób zostało zatrzymanych. Liczne akcje protestacyjne ogarnęły także San Francisco, Chicago i jeszcze prawie 30 dużych miast w 18 stanach. Uczestnicy demonstracji żądali sprawiedliwego śledztwa w sprawie wszystkich zajść. Powodem do akcji protestacyjnej stały się trzy przypadki, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. W Karolinie Północnej policjant ośmiokrotnie strzelił w plecy uciekającego bezbronnego czarnoskórego. W Oklahomie starszy policjant ochotnik pomylił broń obezwładniającą z pistoletem i zastrzelił podejrzanego  podczas aresztowania. Natomiast w Kalifornii 10 oficerów policji w ciągu dwóch minut biło leżącego na ziemi zatrzymanego. 

Portret użytkownika achiles

Wszystko prawda, co tu pisze

Wszystko prawda, co tu pisze w artykule autor, tylko zabrakło informacji, iż władze KUBY oznajmiły SZATANOM I ŚWIATU, że mimo iż przyjmują z zadowoleniem ocieplenie stosunków obustronnym miedzy tymi oboma KRAJAMI, to do pełnego pojednania najpierw muszą zostać wypłacone KUBIE odszkodowania, za nieuprawnione tyle lat izolowanie GOSPODARCZE, przez WIELKIEGO SZATANA ZJEDNOCZONEGO, ale i jak również zwrot wyspy GŁANTANAMO, która już jest tyle lat bezprawnie okupowana przez SZATANA w celu zniewalania i torturowania tam ludzi, bez postawienia im zarzutów i bez osądzania. I tak koło się zamyka, zwłaszcza teraz, jak PAŃSTWA AMERYKI POŁUDNIOWEJ potępiły ostatnio na szczycie AMERYK działania SZATANÓW w celu poszczególnych krajów destabilizowania i ingerowania w ich suwerenność, nieraz za pomocą NACISKÓW SIŁOWYCH. O czy tu był nie tak dawno artykuł .

Portret użytkownika Nicco

,,Podczas drugiego okresu

,,Podczas drugiego okresu swych rządów Batista znacznie częściej niż wcześniej odwoływał się do przemocy, brutalnie tłumiąc wystąpienia opozycji. W tym też okresie wielkie rozmiary osiągnęła korupcja, spowodowało to spadek popularności prezydenta i wzrost znaczenia opozycyjnych grup występujących przeciwko jego reżimowi. Największe znaczenie miał ruch kierowany przez Fidela Castro, który od 1956 roku rozpoczął działania partyzanckie. Stany Zjednoczone, które na Kubie miały swoje interesy gospodarcze, długo wspierały niepopularny w kraju reżim Batisty, jednak pod koniec lat 50. XX wieku prześladowania przeciwników politycznych i korupcja skłoniły prezydenta USA Dwighta D. Eisenhowera do zawieszenia sprzedaży amerykańskiej broni. W tym też okresie siły partyzantów odnosiły stałe sukcesy, doprowadzając w końcu reżim do upadku."

„Rządy USA udzielały poparcia krwawym dyktaturom Batisty, Somozów, Mobutu, Suharto, Pahlawiego… Miliony zabitych, miliardowe fortuny dyktatorów, grabież bogactw narodowych w przymierzu z ponadnarodowymi koncernami.”
Ladislau Dowbor

Historia pamięta.

Skomentuj