Australijczycy oddali 26 tysięcy sztuk broni palnej w wyniku narodowej amnestii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Australijczycy oddali dobrowolnie prawie 26 tysięcy sztuk broni palnej w wyniku trzymiesięcznej amnestii na oddanie nielegalnej broni. Amnestię ogłoszono 1 lipca 2017 roku w celu przeciwdziałania rosnącemu zagrożeniu terroryzmem oraz napływowi broni do kraju.

 

W Australii nielegalne jest posiadanie niezarejestrowanej broni palnej. Ci, którzy nie oddadzą broni w okresie amnestii, mają podlegać karze grzywny do 280 tysięcy dolarów i do 14 lat więzienia. Aktualny program, mający trwać do 30 września oznacza, że Australijczycy mogą oddać niezarejestrowaną broń palną i powiązane z nią przedmioty bez obaw przed oskarżeniem. 

Minister Sprawiedliwości Australii Michael Keenan powiedział, że dotychczasowy wynik zdania broni jest „świetny” i sprawi, że naród będzie „bezpieczniejszy”. Policja szacuje, że w Australii jest aż 260 tysięcy nielegalnych pistoletów – niektóre z nich są używane w przestępczości zorganizowanej, jak również w działalności terrorystycznej.

 

To nie pierwszy przypadek amnestii w Australii. W latach 1996-1997 Australijczycy zwrócili 643 tysiące sztuk broni palnej po zabiciu przez Martina Bryanta 35 osób w tasmańskim mieście Port Arthur. Tamto zdarzenie doprowadziło także do zakazu posiadania broni półautomatycznej oraz automatycznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika tom8

no to szykuje sie depopulacja

no to szykuje sie depopulacja Australi, skoro rozbrajają społeczeństwo. Następnie odbiora broń zarejestrowaną i gotowe

5
0
Portret użytkownika Gawron

Im większe jest zagrożenie

Im większe jest zagrożenie terrorystyczne, tem bardziej ludność powinna się uzbrajać. Rozbrajanie Australijczyków wystawia ich na większe niebezpieczeństwo  bo pozbawia ich możliwości samoobrony w razie ataku. Dogodniej jest nosić broń niż policjanta bo broń jest lżejsza i mniejsza. Globalistyczny rząd australijski rozbroił naród by móc bezkarnie zwiększyć ucisk. Wschodzi faszyzm.

7
0
Portret użytkownika Akamai

W sierpniu 1945 r. żolnierze

W sierpniu 1945 r. żolnierze AK też złożyli broń. 

A potem były aresztowania i zsyłka na Sybir. 

12
0

Poznajcie Prawdę, a ona was uwolni !

 

Portret użytkownika Eva11

no cholercia dziwie sie ,ze

no cholercia dziwie sie ,ze dostales tyle plusow ..

znaczy odemnie napewno ....ale ,ze ta brigada rr ...nic ...

w tych czasach ,zlozeniem broni jest bezczynnosc ,uleglosc ,strach ...

jeden wielki oboz z wygodami ,..i sie gamonie ciesza ,ze sa daleko od wojny ,....

masakra ,jak czlowiek upada....

3
-6

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Prawda !

Prawda !
A wiecie co mi przyszło na pierwszą myśl jak przeczytałem temat ? Że ta złożona broń pójdzie przez lewackie ręce do wrogów prawych ludzi tj. nachodźcy itp. zorganizowane szuje...

8
-1
Portret użytkownika Anioł Prawdy

To jest właśnie to - trzeba

To jest właśnie to - trzeba być wściekłym na głupich ludzi i nie wolno dać się otumanić. Oni się dali otumanić przez idiotów a za takie otumanienie zapłacą zdrowiem/życiem itd. Rządom bardzo zależy na rozbrojeniu państw dlatego że wyda się zatajenie apokalipsy przez Fukushimę Daiichi - (to naprawdę wszystko się klei w jedną całość i sprowadza do stopionych reaktorów - bo te reaktory zabiją wszystkich poprzez łańcuch pokarmowy. Od 6 lat to wszyscy jedzą i piją - to wszystko wyjdzie i naprawdę nie wiele czasu zostało zanim zacznie wychodzić naprawdę masowo nie w tysiącach ale milionach... A co by zrobili ludzie jak by się dowiedzieli masowo że zostali oszukani przez rządy, media, korporacje, lobby atomowe i łącznie z kościołem (oni wszyscy to wiedzą !) - więc co ludzie by zrobili z nimi jak by się nagle dowiedzieli o tym zakłamaniu? Zaczęli by chipować 7 chipem te kłamiące worki śmieci, bo to nie ludzie...
(nie pozwolili nawet myśleć całemu światu nad rozwiązaniem tego największego problemu jaki zaistniał w TEJ CYWILIZACJI, i nie ma tu żadnej przesady z mojej strony, bo to wszystko prawda.

Wcale się nie dziwię że człowiekowi prawdziwemu puszczają już nerwy i przeklina - 6 lat mówi prawdę i mało kogo to obchodzi - ważne są dupeczki, kasa i gadżety - idioci i samobójcy w moich oczach...
https://www.youtube.com/watch?v=oeeyBA9paKI

8
-1
Portret użytkownika BOBO

CZYLI zabiora bron tym

CZYLI zabiora bron tym najuczciwszym a bandziory dalej ja beda mieli. Lewactwo to nie jest wybor polityczny to jest choroba umyslowa. Lewactwo australijskie tez ma bzika.

4
0

Skomentuj