Asteroida 2018 CB przeleci dzisiaj ekstremalnie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już dzisiaj bardzo blisko naszej planety przeleci odkryta przed kilkoma dniami asteroida 2018 CB, ale 3 dni temu przeleciała inna oznaczona jako 2018 CC. Oba obiekty zostały odkryte w ramach przeglądu nieba, Catalina Sky Survey.

 

Asteroida 2018 CB ma średnicę od 15 do 40 metrów i dzisiaj o 23:30 czasu polskiego, znajdzie się w odległości zaledwie 64 tysięcy kilometrów. To dystans pięciokrotnie mniejszy niż średnia odległość z Ziemi na Księżyc. Obiekt ten został odkryty zaledwie 5 dni temu.

 

Za to asteroida 2018 CC odkryta również 4 lutego, przeleciała 6 lutego 2018 roku w odległości 184 tysięcy kilometrów od powierzchni Ziemi.  W tym przypadku rozmiar asteroidy szacuje się między 15 a 30 metrów.

Amerykańscy astronomowie twierdzą, że bliski przelot dużej asteroidy jaką jest 2018 CB, nie jest czymś częstym i zdarza się to średnio raz lub dwa w roku. Mamy dopiero luty więc dużo może się jeszcze wydarzyć w tym zakresie w 2018 roku, zwłaszcza, że rok ten obfituje w bliskie przeloty.

W całym 2017 roku zarejestrowano 54 asteroidy które przeleciały w bliższej niż księżycowa. Licząc od początku roku 2018 CB i 2018 CC były dziewiątym i dziesiątym obiektem, który zbliżył się w tym roku do Ziemi na odległość mniejszą niż księżycowa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Oj tam... Szansa że taki

Oj tam... Szansa że taki kamyk uderzy w Ziemię jest mała... Taki kamień musi nadlecieć z odpowiedniego kierunku... Inaczej uderzy w kant, albo od spodu, w ziemskie "podwozie"
ROFL ROFL ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika Emeryt Sygnalista

Cwaniak Rydzyk bierze Fszysko

Cwaniak Rydzyk bierze Fszysko. Ta gnida nie gardzi niczym. Już dziś przekaż co masz do przekazania darowizną.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zawsze latały, tylko nie

Zawsze latały, tylko nie mieliśmy czym je obserwować.. Trzeba zadać sobie pytanie:

Dlaczego technologiczny postęp w obserwacji nieba powoduje częstsze przeloty asteroid blisko nas?..." Smile

Portret użytkownika Autor komentarza

Reprezentujesz wyjątkowo

Reprezentujesz wyjątkowo "bogate" ubóstwo intelektualne. Pewnie też jestes ekspertem od deratyzacji, autyzmu, stólejki hehehe, przebiegunowania czy chorób dziąseł.
Podobno na starośc ludzie dziecinnieją. To prawda ? 

Portret użytkownika babka

To się popisałeś

To się popisałeś intelektualnie...,,bogate ubóstwo,,Może coś jeszcze ci dolega poza autyzmem,dziąsłami i stulejką...Nie wstydź się Angelus to mądry facet może zechce ci pomóc.

Portret użytkownika UPAdlina

Ty spójrz na siebie "bogaczu"

Ty spójrz na siebie "bogaczu" intelektualny. Przykładów twojego "bogactwa" intelektualnego nawet nie będę przypominał..........na razie. Za to zamiast prezentowania nam tu tego twojego intelektualnego "bogactwa" może zajmij się nauką polskiej gramatyki "stÓlejko" !

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj