Asteroida 2017 VE przeleciała obok Ziemi dzień wcześniej zanim ją odkryto

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2017 VE przeleciała obok Ziemi w odległosci 0,88 LD czyli około 339 597 km. Do przelotu doszło w dniu 4 listopada 2017 roku, zaledwie dzień przed tym zanim została odkryta. 

 


Była to już 46 znana asteroida, która dotarła do Ziemi w tym roku i przeleciała w odległości mniejszej niż księżycowa. Asteroida 2017 VE została zaobserwowana po raz pierwszy przez obserwatorium znajdujące się na szczycie hawajskiego wulkanu Mauna Loa.

 

Obiekt zlokalizowano o 10:17 UTC w dniu 5 listopada 2017 r. Asteroida dokonała największego zbliżenia do Słońca 9 września 2017 roku. W perygeum, czyli punkcie najbliższym Ziemi, znalazła się około 05:13 UTC  4 listopada. Poruszała się wtedy z prędkością w stosunku do Ziemi, wynoszącą 14,08 km/s.

Astronomowie uznali, że obiekt ten należy do grupy Apolla i ma szacowaną średnicę między 12 a 28 m. Oczekuje się, że następny przelot tej asteroidy nastąpi w dniu 21 listopada 2021 roku, ale wtedy powinna się znaleźć w odległości 0,37 AU co odpowiada aż 144 LD.  Nawet przy kolejnym przelocie w 2090 r, 2017 VE  znajdzie się w odległości 0,005 AU czyli 1,9 LD, to dodaje wyjątkowości sobotniemu przelotowi.

 

Badacze zwracają uwagę, że 2017 VE była już 46 znaną asteroidą, która dotarła do Ziemi w tym roku w odległości mniejszej niż średni dystans z Ziemi do Księżyca. Co ciekawe był to też 11 obiekt tego typu zaobserwowany od 2 października!

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika Johny

Stacja kosmiczna orbituje na

Stacja kosmiczna orbituje na wysokości deczko ponad 400km a nie na wysokości ok 400 000 km od naszego globu. To tak dla sprostowania Wink

Portret użytkownika keri

"... przeleciała obok Ziemi w

"... przeleciała obok Ziemi w odległosci około 339 597 km."

Czyli była na orbicie stacji kosmicznej. Nikt o stację kosmiczną nie drżał, nie zarządzono ewakuacji... To już pewne, że tej stacji tam nie ma.

Portret użytkownika sceptyyk

Czyli była blisko orbity

Czyli była blisko orbity naszego Księżyca...                                                                                                                                                                         Pomyśl 2 razy zanim coś napiszesz. –

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

Czy to że jej nie ma to

Czy to że jej nie ma to kolejny SPISEK???!!! Smile

400 tys km orbita stacji kosmicznej, dobre Smile pokaż której Smile

Portret użytkownika CzarnyOlo

To są wiadomości dla tych

To są wiadomości dla tych którzy zainwestowali w schrony. Od 200 m średnicy jest sens pisać.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Odpowiem obecnym tutaj

Odpowiem obecnym tutaj kryptopedałom, że moja wypowiedź wyraża poziom obojetności wobec asteroid przelatujących obok nas a wam kryptopedały, jak powiadają "głodym chleb na myśli"

Portret użytkownika pilippek

nie tlumacz sie

nie tlumacz sie

wczesniej pisałes o eksrementach i napletkach 

Skomentuj