Asteroida 2016 RB1 przeleci dzisiaj ekstremalnie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA

Dzisiaj w godzinach popołudniowych polskiego czasu, w pobliżu naszej planety, przeleci dopiero co odkryta asteroida 2016 RB1. Astronomowie twierdzą, że obiekt minie Ziemię w odległości zaledwie 38 tysięcy kilometrów. 

Asteroida należy najprawdopodobniej do grupy Atena i została po raz pierwszy zaobserwowana 5 września 2016 roku w ramach projektu badania nieba Mt. Lemmon Survey. Będzie to przelot ekstremalnie bliski, bo jedynie 0,1 LD (średnia odległość z Ziemi do Księżyca).

 

Wielkość obiektu jest szacowana na 16 metrów, czyli odpowiada wielkości asteroidy, która w 2013 roku spadła w okolicach Czelabińska. Wszystko wskazuje na to, że tym razem jednak nieoczekiwany gość z kosmosu nie zderzy się z naszą planetą. 

 

Z najnowszych danych wynika, że to nowo odkryte ciało niebieskie znajdzie się najbliżej Ziemi dzisiaj, około 17:12 czasu uniwersalnego. Prędkość z jaką asteroida przemierza kosmos oszacowano na około 8,1 km/s. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Px

Ziemia jest płaska a te

Ziemia jest płaska a te meteoryty to tylko wyrzuty plazmy ze słońca który jest nad nami nie więcej jak 3kkm stąd magnetyczne metoeoryty czyste żelazo... W tym roku Słonce jest nieco aktywniejsze stąd częste widowiska widziane na filmikach że coś ognistego spada Draqonis nie musi być ziemia kulista aby była różnica perspektyw np księżyca i tak w Polsce widzimy rogala od prawej a w Australii widza od lewej strony Język

0
-1
Portret użytkownika b@ron

wolniutko coś leci/leciała

wolniutko coś leci/leciała gdyby wpadła w atmosfere miała by duże szanse dolecieć do ziemi z tą prędkością ziemia by już jej nie wypuściła ...

0
-1

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Świadomy

Szkoda tylko że Ziemia jest

Szkoda tylko że Ziemia jest płaska i pod kopułą.... a to wszystko kłamstwa.

Tylko dzięki skutecznemu systemowi szkolnej idoktrynacji ludzie wierzą w te brednie o kosmosie.

1
-3
Portret użytkownika Allann

Jak by byla plaska to bys

Jak by byla plaska to bys statkiem dookola ziemi niepoplywal albo balonem tez bus ziemi nieoblecial . Moglby tylko ze aschodu na zachod a nie dookola

0
-1
Portret użytkownika keri

Zawsze można polatać,

Zawsze można polatać, popływać, pobiegać dookoła. Nie biegałeś w kółko po szkolnym boiku? Ja biegałam 10 km, to było 25 okrążeń. I zapewniam cię, że boisko było płaskie.

0
0
Portret użytkownika Herubinek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Twoja logika jest porażająca a twój nicek to imię mojej suki. Ona jest mądrzejsza.

0
0
Portret użytkownika jajestem

Myślę że na temat meteorytów

Myślę że na temat meteorytów trochę światła może rzucić ten film :

https://www.youtube.com/watch?v=kA_TKiyJAwY

Po latach badań i obserwacji otaczającej nas rzeczywistości, dochodzę do wniosku że wszystko co nam oficjalnie wciskają to wielka ściema. Niestety, ludziom rzadko kiedy chce się myśleć samodzielnie, dlatego łykają wszystko jak leci, to co serwują im tak zwane autorytety, media, wątpliwy system szkolnictwa który został stworzony specjalnie po to by od najmłodszych lat oduczać samodzielnego myślenia, i wybijać z głowy samokształcenie, itd.

Proponuję również posłuchać tego :

https://www.youtube.com/watch?v=HX3Yb9kPlco

Jakkolwiek szokująco i nierealnie by to nie brzmiało, radził bym nie odrzucać treści tego filmu tak z marszu.

Niestety lucyfer jako mistrz kłamstwa i manipulacji, usiłuje wszystko odwrócić do góry nogami i odciągnąć nas od Boga, dlatego cały nasz dzisiejszy świat stoi na głowie. Kłamstwo zostało obrócone w prawdę, a prawda w kłamstwo, leczenie w trucie, a edukacja w ogłupianie. To jest wielkie zwiedzenie.

Prawdziwym w tych czasach jest powiedzenie : Łatwiej jest oszukać społeczeństwo, niż potem je przekonać że jest oszukiwane!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie Wink

1
0
Portret użytkownika Eva11

z tej samej naukowej polki co

z tej samej naukowej polki co nieszkodliwosc fluoru w pastach ...limity co do stosowania chemii w pozywieniu ...

z tej samej ,ktora zawiera nauki Darvina i ksiezycowe kamienie przywiezione przez amerykancow ...

2
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika livid

Nie wiadomo właściwie bo

Nie wiadomo właściwie bo poruszamy się dalej w teoriach. Kiedyś sam byłem zwolennikiem płaskiej ziemi ale jest za dużo niewiadomych po jednej jak i po drugiej stronie. 

Ponadto nieposiadamy fizycznych możliwości by to zweryfikować a opieramy wszystko na domysłach i ewentualnych obserwacjach. Jednego jestem pewien inteligentnego projektu.

1
-1

Świat nie istnieje bez dobrych ludzi!
https://youtu.be/xQGwg92Wmg0

֎  Doświadczenie zdobywaj, doświadczeniem się dziel... nie osądzaj.  ֎

You are your only limit.

Portret użytkownika Eva11

widzieliscie ten art z boku ?

widzieliscie ten art z boku ?

niby udowodnic chca ze zyjemy wewnatrz ...

lecz zastanawia mnie czy to cos w rodzaju ,kula o ksztalcie ziemniaka ....

jak mozna przedstawiac dowod na wewnetrzna ziemie i pokazywac zdjecia wejscia do wnetrza na ziemi kuli ?

 

1
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika keri

Są do rozpatrzenia 4

Są do rozpatrzenia 4 wyobrażenia:

1. płaska Ziemia

2. kulista Ziemia a my na zewnątrz.

3. kulista Ziemia a my w środku.

4. inne koncepcje.

Twój argument obala płaską Ziemię, lecz to, że część ludzi widzi gwiazdę północną a część krzyż południa pasuje do punktu 3 (niebocentryzm) i do punktu 2, ewentualnie też 4.

Podaję inne zagadnienie do rozpatrzenia: widzenie dalekich obrazów.

Człowiek widzi obrazy, które są zasłonięte przez krzywiznę Ziemi, co obala hipotezę, że żyjemy na zewnątrz kuli ziemskiej, a jest argumentem, ze Ziemia jest płaska lub wklęsła lub żyjemy wewnątrz Ziemi.

Biorąc pod uwagę te dwa zagadnienia: gwiazdy i dalekie obrazy, tylko dla niebocentryzmu obserwacje nie są sprzeczne z hipotezami.

Naistotniejsze jest to, ze nikt nigdy nie zrobił zdjęcia Ziemi jako kuli ziemskiej. To co nam serwuje astronomia to tylko i wyłącznie grafiki i animacje komputerowe. Na dodatek, oficjalne zdjęcia Ziemi serwowane przez NASA pokazują Ziemię, której kontynenty mają różne kształty a chmury na tych Ziemiach są zrobione przez kopiuj -wklej, co nie pozostawia wątpliwości o fałszerstwie.

Skoro jest tyle sprzętu optycznego w kosmosie, to jaki problem zrobić zdjęcie Ziemi? Jakiś problem jest - nikt tej Ziemi z kosmosu nigdy nie widział i jest niemożliwe wykonanie zdjęcia.

1
-3
Portret użytkownika keri

Przeliczałam wiele odległości

Przeliczałam wiele odległości do linii horyzontu i sprawdzałam widoczność dalekich obrazów. Uwzględniałam refrakcję światła. Ponad wszelką wątpliwość widoczne są obrazy zasłonięte przez krzywiznę Ziemi, czyli oficjalny model Ziemi jest fałszywy.

Przykład.

Nad Jeziorem Bodeńskim widoczny jest drugi brzeg (łącznie z korzeniami drzew i trawami) odległy o 11km. Doświadczalna widoczność obserwatora stojącego na brzegu wynosi więc 11 km.

Zgodnie ze wzorami wynikającymi z krzywizny Ziemi, jeżeli obserwator ma wzrok na wysokosci 2m n.p.m., to widzi 5,1 km, jeżeli wzrok obserwatora jest na wysokości 1m n.p.m.to widzi 3,6 km. Przyjmuje się, że dorosły człowiek stojąc nad brzegiem morza widzi 4,5 km.

Jezioro ma ten sam poziom na obu brzegach (wg oficjalnej nauki), więc człowiek stojąc nad jeziorem nie może zobaczyć brzegu odległego o 11 km, gdyż zasłania ten drugi brzeg (chodzi o korzenie drzew i trawy, nie korony drzew) krzywizna Ziemi.

Na dalekich obrazach utknęłam i nie znajduję wytłumaczenia.

0
-1
Portret użytkownika Eva11

wszystko chyba na co patrzymy

wszystko chyba na co patrzymy nawet drobne przedmioty o plaskiej plaszczyznie  ponizej lini naszych oczu jakby sie podnosily do gory...

co nie udowadnia,ze to cos jest zakrzywione do gory ...

nie ma takiej wizji czlowieka,ktora udowadnia wszystko w stu procentach ,bo gdyby bylo nie pisali bysmy tu o dowodach za i przeciw do jej przeciwnosci ...

tysiace lat ,a nadal nie wiemy mase z naszej egzystencji...

nauka potrafi zamacic tak w glowach ludzi,ze zachwycaja sie widzac zdjecia pieknej pileczki wiszacej w kosmosie ,uczac sie przy tym ,ze nie jest idealna kula ...

dlatego najlepsze w tym wszystkim,ze szukamy ...nie wszystko nalezy obliczac czasami wystarczy wyjsc w nocy posiedziec przy bezchmurnym niebie cala noc ,a mozna wiele zobaczyc co nas zastanowi .......

 

 

0
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika b@ron

genialnie to opisałaś,

genialnie to opisałaś, polecam równiez twoją propozycję obserwacji nieba w nocy, dzieje się tam bardzo dużo i jest to w zasięgu wzroku każdego.

co do kształtu ziemi... zastanawiam się czy najbliższe nam ciało niebieskie czyli księżyc, nie jest dowodem na kształt planet?

2
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Eva11

ciesze sie ,ze tak to widzisz

ciesze sie ,ze tak to widzisz ...

nasi przodkowie potrafili spogladac w niebo,noca i za dnia ....obserwowali i zapisywali to co widza 

nie potrzebowali nauki ani technologi ,a wiedzieli o wiele wiecej od Nas...

szczegolnie noc jest pelna ,,dowodow,,i pozwala nam poczuc jej piekno nie mniej niz piekno slonecznego dnia ...

mowia,ze jest zla i symbolizuje strach ...ale gdyby czlowiek nie ingerowal w nature i nie ulepszal swiata ,moglibysmy widziec wiecej i przekonac sie jak wiele kryje w sobie i jak cudowna energia rowniez w nocy plynie z czarnego gwiezdzistego nieba ...

 

 

1
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Eva11

patrzac na lyzke i garnek nie

patrzac na lyzke i garnek nie widzimy nic wspolnego w ich ksztaltach ...ale za to patrzac na ksiezyc i planety chyba mozna powiedziec ,ze wygladaja tak samo ...a kto wie czy nie mozna doszukac sie tam tego co chcemy odnalezc ...

liczy sie to co widzimy ,a nie obliczenia i prawdopodobienstwa ...czasami iluzja przyslania nam co nieco lecz chyba potrafimy rozroznic co nia jest...

dlaczego nie mowic czy pytac? 

najwazniejsze jak my to widzimy i nikt inny...mozna sugerowac aby innych naprowadzic na lepszy tor,ale 

najgorsze jest  wmawianie swoich pogladow ...uczenie na sile teori ,ktore sa tylko przypuszczeniami ...

zdecydowanie to tez nie dobre slowo,bo sa rzeczy jakie nie jestesmy w stanie sprawdzic ...

dlatego trzeba szukac ,obserwowac i szukac wizji jakie zawsze beda dla innych dziwne ...

 

1
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Eva11

wg. mnie nie zyje na planecie

wg. mnie nie zyje na planecie ...

dla mnie ziemia i niebo to nasz swiat ...

jest wiele sprzecznosci co do wizji innych ludzi ,widzacych kule czy placki ...dla mnie jest plasko lecz wyjasnienia szukam najpierw bardziej duchowej ...

najwazniejsze pytanie -czy swiat to kawalek czegos ,czy ten kawalek jest nieskonczony ...

1
-1

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Strony

Skomentuj