Arabia Saudyjska chce postawić meczet w Polsce, więc Polska sfinansuje budowę kościoła u Saudów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/tallalex85/CC BY-NC 2.0

Od pewnego czasu w mediach omawiana jest kwestia powstania meczetu w Białymstoku. Arabia Saudyjska zapowiadała, że w całości sfinansuje jego budowę. Polski rząd, podobnie jak sami mieszkańcy sceptycznie podchodzą do tego pomysłu, ale jeden z polityków wyszedł z niecodzienną propozycją.

 

Jak powszechnie wiadomo, Arabia Saudyjska to państwo ultrakonserwatywne, na terenie którego nie ma ani jednego kościoła. Rijad nie zgadzał się nawet na przyjmowanie muzułmańskich uchodźców wskazując na kwestię bezpieczeństwa wewnętrznego. Za to Saudowie bardzo chętnie finansują budowę meczetów w Europie i teraz chcieliby tego dokonać w Polsce.

 

Poseł PiS Dominik Tarczyński zakomunikował saudyjskiej monarchii, że skoro oni chcą mieć u nas meczet to Polska chce sfinansować budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Jeśli Rijad nie wyrazi na to zgody to kwestia budowy meczetu w naszym kraju zostanie zamknięta.

Co więcej, sprawie przygląda się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które ma wątpliwości czy Saudowie, którzy eksportują wahhabizm na całą Europę i są odlegli kulturowo, historycznie i mentalnie wobec polskich Tatarów chcieliby ich wspierać, czy może mają jakieś niecne zamiary.

 

Jaki może być wynik tej sprawy? Arabia Saudyjska wcale nie musi rezygnować z tej propozycji. Jeśli monarchia na Bliskim Wschodzie faktycznie ma przejść przez wielką przemianę i stać się państwem tolerancyjnym na wszystkie religie, jak twierdził sam następca tronu Muhammad ibn Salman, to może się okazać, że Polska tylko pomoże przejść Saudom przez tę metamorfozę. Wtedy zrozumiemy, że propozycja posła PiS wcale nie była tak bezsensowna jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, a Saudowie otrzymają zielone światło do postawienia meczetu w naszym kraju.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Komentarze

Portret użytkownika pilippek

johnn.. robisz wpis na

johnn.. robisz wpis na podstawie jednego europarlamentarzysty... zadne oficjalne stanowisko Polski nie zostalo przedstawione arabii saudyjskiej... art z dupy a tytuł wprowadza w błąd... 

ja napisze na twitterze ze wypowiadamy im wojne, wstawisz jutro artykuł ze Polska jest w trakcie wojny??

Portret użytkownika sceptyyk

Pilippku, we wpsie poniżej,

Pilippku, we wpsie poniżej, Dżony odtajnił tajny aneks do piątej tajemnicy fatimskiej tzn jak będzie wyglądał świat po wojnie  :)  A to oznacza, że możesz już wypowiedzieć wojnę tym przeklętym Saudom  :)  Do dzieła Pilppku - nie traćmy czasu  Smile

Portret użytkownika sceptyyk

Ogólnie taki układ

Ogólnie taki układ geopolityczny jest do przyjęcia   :)  Jedynie co irytuje, to ta niezależna Norwegia i blokująca wejście do Gibraltaru Atlandyda... Ale popracujemy nad tym  Smile

Portret użytkownika Eva11

Oby jak najszybciej,hahha

Oby jak najszybciej,hahha

Zanim wrócę już będę w Polsce znowu !

Ps.oczywiscie zapomniałam dopisać ,że i bez wojny się obejdzie .. .

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Repidbxx

Niech budują ten meczet,

Niech budują ten meczet, tylko umieścimy na nim krzyże a msze będzie odprawiał ksiądz i załatwione Smile nowy kościół za arabskie pieniądze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A niby dlaczego? Do kościoła

A niby dlaczego? Do kościoła z szacunku do trupa na krzyzu włazicie w zabłoconych butach a w meczecie trzeba z szacunku do Mahometa te błotniaki zdjąć. Kto i jak bardziej szanuje swojego bożka?

Portret użytkownika Orad

,,Europa albo będzie

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale"   Tak jest.

Nie zgadzam się na budowę meczetów w Polsce. W moim kraju chodzimy do kościoła. Kościoły  budowali nasi przodkowie   a  w czasach komuny Górale budowali je po kryjomu , bez zezwolenia, kierowali się TYM którego  mieli w swoim sercu, narażając się władzom PRL-u.  Zapytajcie się czy Oni chcą mieć meczety?

Wiem,że w naszy kochanym kraju są też muzułmanie, rodacy pochodzenia Tatarskiego ,skromni ,dobrzy ludzie .Oni mają swoje tradycje, które przeplatają się z naszymi, mają też swoje Świątynie i nie żądają budowy meczetów. Meczety chce u nas wybudować obce państwo.   

 

Przez ostatnie 20 lat przyzwyczaliśmy się ,że różne decyzję są podejmowane za naszymi plecami ,czas to zmienić.

 

 

Portret użytkownika Autor komentarza

Śmieszne są te dywagacje o

Śmieszne są te dywagacje o muzułmanach szczególnie płynace z ust miłośników z kraju wielbiącego słonine i bimber. 
Islamską stolicą w Europie jest Moskwa, tam jest najwiekszy meczet w Europie a w samej Rosji (Moskwie) odsetek muzułmanów jest wiekszy niż w kraju nad Sekwaną - co 4 -ty mieszkaniec Rosji to muzułmanin. Wystarczy sprawdzić co sie dzieje w Moskwie w muzułmańskie swięto Kurban Bajram czy poczytać o czeczeńskich paramilitarnych oddziałach muzułamnskich, które w brutalny sposób terroryzuja rdzennych rosjan.
Rozumku gdzie jesteś ! ! ! ! ! !  ! ! !
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/544148,islam-zmienia-rosje-muzulmanie-moskwa-czeczenia.html

 
 

Strony

Skomentuj