Aleppo a sprawa polska część III

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Jeżeli ktokolwiek uważnie śledzący niezależne media chociażby przez chwilę uwierzył, że jakiekolwiek decyzje dotyczące fundamentalnych zagadnień dotyczących nas obywateli i Polski jako państwa po ostanich wyborach będą podejmowane w Warszawie to gratuluję dobrego samopoczucia. Tak szybko zapomnieliśmy kto jeszcze oprócz p.Dudy i posłanki Pawłowicz był gościem wyjazdowej sesji Knesetu w Krakowie w 2014 roku? Tak szybko zapomnieliśmy że p.Beata Szydło była uczestniczką pewnych szkoleń organizowanych w USA dla kadry zarządzającej koloniami? (teraz to się nazywa "krajami partnerskimi") Nie była zresztą pierwszym polskim politykiem tam kształconym.

 

 

USA aby istnieć musi okradać cały świat. Najważniejszą z metod tej kradzieży jest ustanowienie dolara, zarażonego wirusem odsetek i nie tylko - główną walutą do rozliczeń międzynarodowych a w szczególności handlu ropą naftową. USA musi również podporządkowuwać sobie wszystkie kraje na terenie których znajdują się duże złoża surowców aby różnymi metodami zawładnąć tymi złożami i przekazać je w ręce swoich korporacji. Metody zostały już opisane wcześniej: agresja militarna, polityczna, gospodarcza, korupcyjna. Jak juz pisałem w poprzedniej części, pomijając już całe tło historyczne od czasów jeszcze przednapoleońskich, to najbardziej łakomym kąskiem dla światowej grupy finansowo-przemysłowej była i jest Rosja. W najnowszej historii atakowana wszelkimi dostępnymi środkami. Wystarczy tylko przypomnieć Afganistan, Czeczenię, Górny Karabach (ostatnio była nieudana próba rozdmuchania tego konfliktu sterowana z USA), Gruzję i w końcu Ukrainę.

 

Hegemon, po otoczeniu Rosji swoimi bazami, co chwilę próbuje rozpalić jakiś konflikt w pobliżu rosyjskich granic. Na szczęście Rosjanie wyciągnęli wnioski z afgańskiej klęski i wszystkie pozostałe pożary udało się ugasić przy minimalnych stratach własnych. Kiedy po rozpadzie ZSRR Borys Jelcyn dokonał dzieła zniszczenia gospodarki i sił zbrojnych, droga do zawładnięcia 17 milionami km2 Rosji stała otworem. Równocześnie po wydarzeniach 9/11 zaczęto w USA tworzyć plany destabilizacji Bliskiego Wschodu (kolorowe rewolucje). Co się tam stało pamiętamy wszyscy. Kluczem jednak była Syria. Jeden rzut oka na mapę tego regionu pokazuje, że jedyną rozsądną drogą na przeprowadzenie ropo i gazociągów z rejonu Zatoki Perskiej (opanowany przez USA i sojuszników) poprzez Turcję do Europy są własnie tereny wybrzeża Syrii. Ten manewr pozwoliłby wyeliminować z europejskiego rynku największego dostawcę jakim jest Rosja. To już by było  postawienie gospadarki tego państwa na równi pochyłej i stoczenie się jej z wszystkimi korzystnymi dla hegemona konsekwencjami.

 

Pierwszy raz śmiertelne zagrożenie udało się zażegnać w 2013 roku. (sławne prowokacje z bronią chemiczną) Odsunęło to wizję totalnego ataku NATO na to państwo. Wtedy to zaczęto intensywnie dozbrajać wszelakiej maści ugrupowania terrorystyczne znane z mniej lub bardziej umiarkowanego odcinania głów przeciwnikom i ludności cywilnej. Narzędziami USA i państw zachodnich stały się kraje związane z Arabią Saudyjską i Turcją, skąd płynęło uzbrojenie i rekruci. Kraje te miały zresztą swoje interesy i plany wobec zaatakowanego sąsiada, podrzędne w stosunku do Hegemona ale i częściowo zbieżne.

 

Kiedy już wydawało się że zbrodnicza koalicja osiągnęła sukces i praktycznie miesiące już dzieliły ją od całkowitego pokonania wykrwawionej, niedoszkolonej armii Assada, przyszła upragniona rosyjska pomoc. Nastąpił piękny pokaz możliwości bojowych i logistycznych rosyjskich sił powietrznych i morskich. Po zademonstrowaniu nowego typu broni rakietowej zachodni eksperci wojskowi do dziś nie moga się otrząsnąć ze swoistego zaskoczenia i szoku. Zrozumieli, że moment w którym można było militarnie zaatakować prawie bezkarnie rosyjskiego niedźwiedzia odszedł w niebyt. Z myśliwego stali sie potencjalną zwierzyną.

 

Z ostanich doniesień medialnych: niewielkie w sumie zgrupowanie lotnicze FR w trzy dni wykonuje 300 lotów bojowych a w tym samym czasie koalicja 65 państw pod wodzą USA 12!!!...i to z wątpliwym skutkiem częstokroć, o cywilnych ofiarach nie wspomnę bo o te to ciągle bezpodstawnie oskarża się Rosję. Sukcesy armi syryjskiej w ostatnich kilku dniach spowodowały panikę w kręgach władzy w USA i Arabii Saudyjskiej, a przede wszystkim Turcji. Mamy teraz do czynienia z bardzo poważnym epizodem w tej wojnie. Stworzenie "kotła" w Aleppo i odcięcie od tureckich dostaw to moment przełomowy. Teraz tylko możemy czekać co się wydarzy. Czy jakiś szaleniec zdecyduje się na zaatakowanie Syrii wojskami lądowymi? (desperatów nie brakuje i w AS i Turcji).

 

Zapewne wszyscy czekają na decyzję z USA. Dopiero co zakończyła się pielgrzymka Henry Kissingera do Moskwy. Wytrawni czytelnicy wiedzą kto to jest i jaką pozycję ten gość zajmuje w kręgach zarządzających USA. Tak po naszemu to można by powiedzieć, że prezydenci USA to dla niego chłopcy na posyłki. Dlaczego ta wizyta jest taka ważna? W tej chwili jeszcze nie wiemy na 100% ale można domniemywać, że H.K przyjechał prosić o pokój? Gdyby było inaczej to jego wypowiedzi w groźnym tonie publikowała by amerykańska prasa. Ten pan ma 92 lata i skoro ruszył swój szatański tyłek to znaczy że go coś weń przypiekło Smile

 

Od kilku lat udział dolara w transakcjach międzynarodowych spada (ostatnio znana decyzja Iranu o rezygnacji z tej waluty). Ale dużo grożniejszym jest plan Rosjan o otwarciu swojego systemu sprzedaży ropy pod nową marką przez swoją giełdę. To zabiera z rynku międzynarodowych hochsztaplerów 700 miliardów $ i jest prostą drogą do kolapsu rozliczeń przynoszących dochody przede wszystkim USA. Taki szach-mat WW.Putina. Tak więc zwycięstwo syryjsko-rosyjskie pod Aleppo może być początkiem nowego rozdania w światowej polityce. Czymś na kształ Jałty. I tu możemy upatrywać naszej szansy. Będziemy tym co kiedyś ale w lepszym świecie. Możemy zostać przekazani pod wpływy Rosji i budującej się BRICKS jako równoprawny patner i europejski bufor dla bezpieczeństwa Rosji. Po takiej decyzji USA natychmiast wycofuje swoje zaangażowanie w Polsce a rządząca "warszawka" da nogę jak tylko usłyszy że jakiś rosyjski żołnierz w Obwodzie Kaliningradzkim z nudów odpalił sobie czołg.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika achiles

szatańskie moce pod ALEPPO,

szatańskie moce pod ALEPPO, dostają ostatecznego ŁUPNIA, ale nie ma co jeszcze otwierać szampana, bo jak wiadomo z baśni, legend i horrorów, zło tak szybko, się, nie poddaje, ale daje się je ZNISZCZYĆ, co jakiś czas, NA JAKIŚ CZAS.
Tę złość Amerykanów wobec Rosji i Rosjan widać min. w tej wypowiedzi Zbigniewa Brzezińskiego, gdzie „pluje on sobie w brodę” na wspomnienie tego co się stało na Krymie / na 2:30/ tego filmu :

Cytuję tę wypowiedź : ” Jeżeli armia 18 tysięczna /przyp.własna -chodzi o armię Ukrainy na Krymie/ poddaje się z początku facetom / przyp.własna – chodzi o Rosjan/ liczącym kilkuset osób to to nie jest powód do akcji militarnej od strony zachodu”
Ten sposób myślenia my znamy . Chodzi w sumie o to , by w myśl zasady „dziel i rządź ” do gardła Rosji i Rosjanom skoczyli min. Ukraińcy, Polacy /afera smoleńska, rozniecana rusofobia w Polsce/ , Niemcy i inni, a USA jest po to , by wybrać później „kasztany z ognia” , a w międzyczasie, jak to było podczas II wojny światowej, zrobić na wojnie geszefty.
Osobiście nie wydaje mi się możliwy obecnie do powtórzenia ten zaplanowany dla świata i później realizowany scenariusz II wojny światowej na której i po niej USA zarobiło kokosy.
W przypadku ewentualnej III wojny światowej , jakby do niej doszło wydaje mi się , iż USA będzie celem nr.1 dla Rosji , Chin, a kto wie może Korei Płn. i Iranu.
Nie wiadomo też jak zachowają się okupowane przez USA od II wojny światowej do chwili obecnej, Niemcy i Japonia . Pierwsze przebłyski tej hipotetycznej przyszłości widać na tym filmie :

Japończycy dobrze pamiętają, to kto zrzucił na nich , zupełnie nie potrzebnie, w końcówce II wojny światowej dwie bomby atomowe rujnując Hiroszimę i Nagasaki i mordują tam zamieszkała ludność. Tej świadomości nie da się im tak łatwo wymazać z ich pamięci.
Tak samo nie da się wymazać Niemcom z pamięci zbombardowanego Drezna. Niemcy co raz bardziej przeglądają na oczy, czego przykładem jest min. to wezwanie dr. Mathiasa Ratha do mieszkańców Niemiec, Europy i całego świata:

detektywmichaljarzynski

II WŚ w siedem minut

czytaj więcej, na :https://adnovumteam.wordpress.com/2016/02/08/syria-132-dzien-sprzatania-swiata/

0
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

..."afera

..."afera smoleńska"..?????Chyba rozniecana agentura bolszewicka w Polsce.
Skąd nadajesz z Petersburga czy Leningradu?No taka szutka.Masz Lenina na biurku?Na ścianie Wołodia kontrolujący kaprawym okiem twoją klawiaturę?

0
0
Portret użytkownika biedny olo

Ogo Pogo wytrzeźwiej bo

Ogo Pogo wytrzeźwiej bo jedzie od Ciebie strasznie. 
Nigdy nie pomyslałeś, że gdyby to była ruska sprężyna - Smoleńsk - to zrobili by to nie na swoim terenie? Zbyt ciężka myśl? Ty gdybyś chciał żeby excarowi coś się złego przytrafiło, to pewnie byś go zaprosił do swojego domu? Tak? Czy może wolałbyś żeby on na swojej posesji łeb skręcił? 
 

0
0
Portret użytkownika excar

Chyba się jednak nie wyspałeś

Chyba się jednak nie wyspałeś dokładnie....Tu u nas w Petersburgu też dobrze widać Babią Górę bo jak wiesz Libertów leży koło Petersburga. W sprzyjających warunkach to całą panoramę Tatr widać i z Moskwy i Petersburga
Teraz juz oglądam inne fragmenty naszych pięknych Karpat ale ciągle z mojego Petersburga Smile

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Pamiętajcie: Polacy Ruski i

Pamiętajcie: Polacy Ruski i inni Słowianie Żydy oraz wy zasrani ateiści. Żydy mają zapisane w Talmudzie, że rabini mają w razie konieczności nakaz poświęcić (skazać na śmierć) część własnej populacji po to by uratować ciągłość linii krwi (genetycznej) dziedziczonej po kądzieli.

0
0
Portret użytkownika Jarek

Pytanie do auora;  Co masz na

Pytanie do auora; 
Co masz na mysli pisząc "Po zademonstrowaniu nowego typu broni rakietowej zachodni eksperci wojskowi do dziś nie moga się otrząsnąć ze swoistego zaskoczenia i szoku." ? 
 
 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus

Ano On ma na myśli to, że w

Ano On ma na myśli to, że w konfrontacji z Rosją, usraelczycy poza gównem w majty nie wystrzelą niczego innego...

0
0
Portret użytkownika excar

Ja nie mam nic na myśli ale

Ja nie mam nic na myśli ale panowie wojskowi z zachodu dowiedzieli się że pociski wystrzelone z malutkich i tanich w produkcji okręcików na morzu Kaspijskim okazały się mieć rewelacyjną celność i zasięg ponad 2 razy większy niż oni spekulowali .No i niż kiedyś podawali sami Rosjanie:) Tylko tyle.....kolego Jarek....i oni dalej nie wiedzą czy to wszystkie możliwości tej "kajakowej" floty

0
0
Portret użytkownika Jarek

Dzięki za wyjaśnienie.

Dzięki za wyjaśnienie. Słyszałem  o tychy rakietach wystrzelonych z Morza Kaspijskiego jednak potem w internecie pojawiły się informacje, że to blef, więc odpuściłem temat. A jednak chyba nie do końca to był blef... 
Pozdrawiam.
 

0
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

Obudziłem się .Wypiłem

Obudziłem się .Wypiłem kawę.Spojrzałem przez okno.Piękna pogoda ,słońce dobra widoczność ,widać doskonale Babią Góre.Ciepło.Zmiany na ziemi wkrótce wiosna ,prawdopodobnie ,bo do kalendarzowej jeszcze trochę czasu.Sprawdzam zmiany wirtualne.Putin dalej gierojem a ja przez noc stałem się syjonistycznym agentem i dupkiem szykowanym do emigracji przez Angelusa w maximusie inwencji twórczej.Chociaż  nawet odrobiny kontaktu ze Starszymi w Obłędzie jednak stygmatyzowany na Żyda.Tak,wielokrotnie czytałem jak walczono z wrogiem klasowym.I nic się u was towariszci nie zmieniło.Dumanie nieco Wam zmodyfikowano  ale generalnie w "tryndzie"Znaczy prowokacja się udała.Kontynuję zatem.Ten wasz sowiecki Kaligula ,Putin zresztą jeden z wielu na świecie to prostak.Facjata inteligentnego inaczej ,w oczach falsz i podstęp.To twór KGBowski.Po drugiej stronie Obama, murzyński przydupasWykreowany tym samym rytuałem chociaż pozornie bardziej demokratycznym.Zresztą jest wielu innych "półbogów".Taki Juncker "cumbajspil","nasz  a jednak nie nasz" Tusk,Gey Verhofsztat,Szulce a nawet bogini Merkel.Jeszcze wrócę na krótko do 1989 roku kiedy my Polacy doświadczyliśmy "zmartwychstania" naszego 'Bożka" Bolka Wałęsy "walecznego a po nim prześwietnych półbogów Aleksandra Filipińskiego,Bronka Bolesnego w "bulu" a przed nim Lecha w Smoleńsku unicztożonego za sprawą innych półbogów.Wszystkie te bóstwa stworzone za sprawą jednego potężnego Zeusa Jerozolimskiego.Napędzane jego "duchem"własną pychą i głupotą.
W oczekiwaniu na dzień pobiedy nie mylić z PO biedą życzę wsiem wszystkiego dobrego. 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus

Ty chyba  tą kawę wypiłeś z

Ty chyba  tą kawę wypiłeś z czymś mocniejszym, bo bełkoczesz żałośnie jak pijaczyna pod tekturowym pudełkiem...

0
0
Portret użytkownika excar

Nie nadymaj i nie kwękaj

Nie nadymaj i nie kwękaj OgoPogo. Sam jesteś sobie winien kim Cię tu robią. W świecie jednobiegunowym nie ma opcji poza dwoma: kolonia USA (rękami skolonizowanych Niemiec) lub partnerstwo z Rosją .Partnerstwo zależne ale partnerstwo a nie niewolnictwo i eksploatacja. Nie ma mitycznej trzeciej drogi lansowanej przez pseudopatriotów. Bogatsi i silniejsi zostali "zdemokratyzowani Faszyngtonem" Nawiedzeni pitolące takie bzdury to szkodniki wystawiające nasze społeczństwo na konflikt z obydwoma stronami i straty osobowe jak w czasie IIWŚ. Takie nasze położenie w Europie. Może przynieść szczęście i dobrobyt albo ból i zgryzotę. Podobnie ma Syria. Na tym obrazku pacjent któremu umożliowiono trzecią drogę Smile
Pyta lekarza czy napewno operacja sie udała

0
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

Piszesz o patriotyżmie i

Piszesz o patriotyżmie i pseudopatriotyżmie.Rozumiem ,że jesteś "patriotą racjonalnym".Wybierasz wąchanie dupska ruskiego niedżwiedzia jako lepszą alternatywę.Straszysz II wojną Światowa czy jak to u was zwą "wielką wojną  ojczyznianą.Na patriotę mi nie wyglądasz sądząc z charakteru ,formy i załączanych dodatków w tym ruskiej satyry.Jesteś ruskim trollem udającym zatroskanego polskimi sprawami podobnie jak ten UPAdliniec.Brak argumentów pokrywacie obrażliwymi komentarzami.Prawdopodobnie również macie możliwość sterowania strzałeczkami.Nie nadymam się nie mam potrzeby .Piszę prawdę która kole wasze ruskie dupska.Analizując wpisy doszedłem do wniosku ,że występujesz to pod kilkoma nickami lub macie tego samego mentora.Nie porażają mnie wasze bluzgi.To wasza robota.Ja nie mam możliwości spędzać tyle czasu przy klawiaturze co Wy towariszcie.Z prostej przyczyny z uwagi na swoje obowiązki.A waszym obowiąkiem jest czuwać przy klawiaturze.Tym się róznimy.Ja z serca wy za kasę.Ja prawdę wy propagandę.Usiłujecie mnie ośmieszyć,poniżyc normalne wasze metody.
 A tak a propos jaka pogoda w Moskwie?.A Wołodia na cziornom wzmorie?.Guliajet?.Ta wasza ruska demokracja w niczym nie odbiega od tej nowej tworzonej amerykanskiej.Niby amerykanska a taka ruska.Tam przygotowywane nowoczesne obozy a u was kocłagry dalej  funkcjonują.Tam zamykają za długi a u was za chorobę psychiczną.Nie chcę wybierać pomiędzy dwoma patologiami.Chcę prawdy i normalnego państwa.Nie potrzebujemy żadnych wzorców.Mamy własne głęboko sięgające korzeniami w naszą prawdziwą historię.Wy i niby wasi przeciwnicy jesteście na granicy upadku.Może macie rakiety i inne dostiżenija w obłasti orużja.Niestety jesteście zdegenerowani ,zdemoralizowani i jak pokazuje historia ten etap  to ostatnie chwile waszych imperiów. 
Teraz spokojnie odczytam wasze bluzgi.

0
0
Portret użytkownika excar

Do kogo piszesz

Do kogo piszesz "wy" 
Człowieku ,wychodzisz z pracy i trwożliwie rozglądasz się na boki czy cię ktoś znajomy z twojego osiedla nie widzi bo pewny wpierdol albo co najmniej nieciekawy napis na samochodzie. 
Jakiej prawdy chcesz jak sam robisz inżynierię społeczną na forum tutaj?
Twojej i twojego pracodawcy?
Gdzie robisz ? na Mogilskiej czy przy placu Wolności?(o ile ich nie przenieśli gdzie indziej psów tajnych)
Gadasz z rodowitym krakusem co nie raz dostał pałą po plecach ale i sam niejednemu glinie skórę przetrzepał (mieszkało się na Azorach a tam przy Radzikowskiego były całe bloki milicyjne i dalej wojskowe)
Myślisz że masz idiotę przed sobą . Czuję każdego z was, czy tego piszącego dla blokersów czy jeb**go pseudointelektualistę. Widzę jak niektóre nicki pracuja pierw na zaufanie w wolnych tematach by zaatakować w tym "gorącym"
Za cieńkiś trolu na mnie Smile ale i tak cię lubie Smile

PS. W moich czasach szkolnych rosyjski był od 5klasy a potem w średniej. Teraz uczę się od nowa(powtarzam)bo najlepsze dowcipy i memy tworzą o obecnej sytuacji Rosjanie

0
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

Wyprowadzę cię z błędu.Otóż

Wyprowadzę cię z błędu.Otóż nie wychodzę z pracy bo sam prowadzę firmę w miejscu zamieszkania.A mieszkam nie w bloku tylko wlasnym domu.Po drugie nie obawiam się nikogo na ulicy nawet w drodze do klienta.Nigdy nie byłem policjanten ,gumowym uchem a nawet milicjantem.Nie usiłuję wzbudzić  zaufania bo piszę jak czuję i widzę.Nawet jeżeli się różnimy to tylko dyskusja wymiana komentarzy.Tobie odpowiada wspólpraca z Rosjanami ,ja natomiast widzę to zupełnie inaczej.Uważam mianowicie ,że stać nas samodzielne ,niezależne państwo.Warunkiem jest uniezależnienie się gospodarcze.Jaką drogą wybrać ,żeby to osiągnąć możemy się spierać.Co do języka rosyjskiego (i nie tylko)  uczyłem się 12 lat.Przejchałem Rosję wzdłuż w tym raz za kończącego się Sojuza.Nie będę opisywał wrażeń, moich ambiwalentnych odczuć .Serdeczności  Rosjan ( za wyjątkami) i ich braku samodzielności głębszej refeleksji lub może inaczej poziomu zindoktrynowania.Pomijam ogromne różnice społeczno socjalne.Nie odpowiada mi model państwa imperium które w znakomitej części trawi swoje bogactwo nie tylko na zbrojenie ale również na patologiczne zaspokajanie zachcianek nielicznych posiadających kasę zdobytą w niejasnych okolicznościach.Nie podoba mi się państwo które jest grabione (podobnie jak Polska).W końcu nie podoba mi się obecny przywódca Rosji Putin.Człowiek budujący sobie za dwa miliardy dolarów twierdzo daczę na wybrzeżu morza Czarnego.
Rosja nie tylko ze względu na wielkość lecz również na zasoby na możliwości ,potencjał swoich ludzi  ,przy umiejętnym zarządzaniu i realizacji idei prawdziwie nowoczesnego państwa byłaby  krajem nie tylko samowystarczalnym ,eksporterem nowoczesnych produktów ale również krajem będącym rajem dla swoich mieszkańców żyjących w dobrobycie zgodnie  z dawnymi tradycyjnymi wzorcami prawdziwej rosyjsko słowiańskiej tradycji.
Bądż pewny wtedy z całej siły popierałbym jakąś niezbyt bliską formę integracji z Rosją.
Tymczaem nie interesują mnie pociski rakietowe najnowszej generacji kiedy w kraju tym widać coraz bardziej powiekszające się obszary biedy (,że wspomnę bezdomne dzieci) .Podobny model przerabiamy u siebie z tym ,że narazie dzieci są niedożywione.Nie chcę również czerpać ze wzorów amerykańskich oznaczających obecnie degenerację i demoralizację.Uważam ,że wobecnej chwili musimy wypracować własny POLSKI model państwa .Już raz w historii zdarzyło się ,że przyjezdżali do nas podglądać na czym polega polskość w czasach największego rozkwitu Rzeczpospolitej.Wracając do naszej drogi do naszego państwa polskiego ,ważnym i podstawowym elementem jest uświadomienie  ludziom naszej PRAWDZIWEJ HISTORII.Ważnym elementem jest prawda tak nieobecna w przestrzeni publicznej.Prawda regenerująca tkankę, więzi społeczne .Prawda przwracająca zaufanie.
Na zakonczenie muszę wyrazić podziękowanie  za sympatię którą mi okazałeś mimo publikacji moich "oszczerstw"
Pozdrawiam wszystkich serdecznie minusujących i plusujących.

0
0

Strony

Skomentuj