Afera w Izraelu. Premierowi Benjaminowi Netanjahu grożą zarzuty korupcyjne

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Czarne chmury gromadzą się nad głową "Bibiego". Po wielomiesięcznym dochodzeniu, Benjamin Netanjahu może zostać oskarżony o korupcję i nadużycie władzy. Dowody zebrane przez policję pogrążają premiera i ostatecznie mogą doprowadzić do jego dymisji.

 

Dochodzenie przeciwko izraelskiemu premierowi trwało 14 miesięcy. W tym czasie, Netanjahu był kilka razy przesłuchiwany. Pierwsza sprawa dotyczy przyjmowania przez niego i jego rodzinę drogich prezentów od zagranicznych biznesmenów i miliarderów w zamian za ulgi podatkowe w Izraelu oraz pomoc w załatwianiu wiz do USA. Policja zajmowała się również sprawą wymuszenia na jednej z największych lokalnych gazet Yedioth Ahronoth, aby przedstawiała premiera w dobrym świetle, w zamian za ograniczenie wpływów wielkiego konkurencyjnego dziennika Israel Hayom.

 

Na celowniku policji znalazła się także żona premiera, Sara Netanjahu, którą również oskarża się o nielegalne przyjmowanie prezentów od biznesmenów w zamian za promowanie ich interesów. Para oczywiście nie przyznaje się do zarzutów - zresztą tak jak każdy skorumpowany polityk. "Bibi" twierdzi, że padł ofiarą ataku zorganizowanego przez jego wrogów politycznych, którzy teraz chcą jego dymisji.

Policja przekazała wszystkie dowody prokuratorowi generalnemu i zarekomendowała postawienie zarzutów w sprawie korupcji i nadużycia władzy. Po przeanalizowaniu tych materiałów, prokuratura w najbliższych miesiącach ma wydać decyzję. W chwili obecnej, Netanjahu nie grozi dymisja i jak sam twierdzi - jest niewinny i nie odda władzy dobrowolnie. Skandal może jednak zepsuć wizerunek jego partii. Nawet jeśli Netanjahu nie podda się do dymisji to oskarżenia o korupcję z całą pewnością wpłyną na wynik przyszłorocznych wyborów parlamentarnych - jego partia Likud może przegrać z opozycją.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Komentarze

Portret użytkownika darthbanji

I nawet mi pejsa nie żal.

I nawet mi pejsa nie żal. Fajnie, że po mału wszyscy ci "światli demokraci" dostają za swoje.

Portret użytkownika sceptyyk

Warto posłuchać! Najnowszy

Warto posłuchać! Najnowszy Komentarz Togodnia Witolda Gadowskiego.  Dotyczy żydów - mocne!                                                                                                                                           https://youtu.be/WjRXde0qmK4

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No i co? Ustawa IPN nic nie

No i co? Ustawa IPN nic nie załatwia optymistyczny sceptyku.. Pisarze, reżyserzy, malarze, poeci będą mogli bez przeszkód nazywac dalej polskich nazistów,polskie obozy śmierci i oskarżenia Polaków za holokaust... Co załatwiła w tej kwestii ustawa IPN? Może, gdy TK utrzyma w mocy zapisy, będziemy mieć odtrutkę na usranską ustawę 447, ale nie utrzyma i będą takie poprawki, że będzie można sobie nią dupe podetrzec... Wchodzi Ustawa reprywatyzacyjna, która odda żydom wiecej niż chcą...

P.S. z ostatniej chwili.. Ustawa IPN została "zamrożona"... czyli do kosza!

Portret użytkownika EkrudyDref

Pytanie, czy rzeczywiście się

Pytanie, czy rzeczywiście się skończą? A jeśli zostaną zaliczane do artystycznych happeningów? Ja tu jestem sceptyczny, tym bardziej że przekaz artystyczny jest często mocniejszy niż jakikolwiek inny. 

--------
Howgh!

Portret użytkownika sceptyyk

Pytanie, czy rzeczywiście się

Pytanie, czy rzeczywiście się skończą?

To już bedzie zależało od nas. Do teraz, z poczuciem gniewu i bezradności, mogliśmy się przyglądać tym widowiskom. Od teraz, mamy prawo po swojej stronie, w walce z banderowskimi prowokacjami. 

Portret użytkownika Benjamin Nachujyebiu

Ja bardzo prosza Polskie Pany

Ja bardzo prosza Polskie Pany o azyla! Mnie za uczciwość złe ludzi ścigajo! Co ja im biedny parch takiego uczynił, że mnie złem słowem prześladujo? To spisek haniebny, tak strasznie lichego Żyda poniewierać!

Portret użytkownika EkrudyDref

Ja stawiam temu Netanjahu

Ja stawiam temu Netanjahu zarzut antypolonizmu z chęcią zagarnięcia 65 miliardów.

PS. Tym, którzy się nie zgadzają, przyznaję że netanjahu można przeanagramować i wychodzi - ni mniej, ni więcej, tak tak - Antenahuj.

--------
Howgh!

Portret użytkownika euklides

A mnie bulwersuje to, że

A mnie bulwersuje to, że wszystkich bulwersuje, że sprzedała butelki po alkoholu, a nie to, że instytucje rządowe złożone z meneli przepijają miliony dolarów skradzione od podatników.

Strony

Skomentuj