88-letnia Niemka trafi do więzienia za negowanie holokaustu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/ARD

W wielu państwach zachodnich przyjęło się, że publiczne negowanie holokaustu jest zakazane i karalne. Po wprowadzeniu odpowiednich przepisów wręcz zmuszono ludzi, aby uwierzyli w oficjalną wersję. Nie wolno jej kwestionować nawet w najmniejszym stopniu, nawet gdy ktoś chce posługiwać się metodami naukowymi.

 

Na świecie istnieje wielu tzw. negacjonistów, którzy poddają w wąpliwość holokaust. Przykładem w Polsce był historyk i publicysta Dariusz Ratajczak - w 2000 roku został wydalony z Uniwersytetu Opolskiego za publikację książki pt: "Tematy niebezpieczne", przez którą został oskarżony o tzw. kłamstwo oświęcimskie. Podczas gdy w państwach zachodnich negowanie masowych morderstw III Rzeszy jest zakazane pod groźbą kary więzienia, w wielu krajach arabskich można nie tylko swobodnie wypowiadać się na ten temat, ale także oficjalnie uznaje się holokaust jako mit.

 

Tymczasem w Niemczech znów zrobiło się głośno o znanej negacjonistce, która już od wielu lat publicznie porusza zakazane tematy i przekonuje, że holokaustu nigdy nie było. 88-letnia Ursula Haverbeck twierdzi, że holokaust jest największym kłamstwem w historii. Starsza kobieta stała się bardzo popularną postacią w swoim kraju a złośliwi nadali jej przydomek "nazistowska babcia".

 

W 2004 roku i w kolejnych latach, Ursula Haverbeck otrzymywała kary finansowe sięgające po kilka tysięcy euro. Kobieta pozostawała jednak nieugięta. W 2015 roku wystąpiła w programie telewizyjnym wyemitowanym przez stację ARD i pisała artykuły dla magazynu Stimme des Reiches, gdzie ponownie kwestionowała holokaust. Również podczas rozpraw sądowych przekonywała, że obóz koncentracyjny Auschwitz był tylko zwykłym obozem pracy i nigdy nie udowodniono masowych zbrodni na jego terenie.

Starsza kobieta została już kilkukrotnie skazana na pobyt w więzieniu, jednak za każdym razem odwoływała się od wyroku i nie odbyła jeszcze ani jednego dnia kary. W poniedziałek Ursula Haverbeck stanęła przed sądem w Berlinie, gdzie ponownie została uznana za winną "negacjonizmu" i otrzymała karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. W przyszłym miesiącu czeka ją kolejna rozprawa w mieście Detmold.

 

Prawo w kwestii holokaustu zostało sformułowane w taki sposób, aby ludzie nie mogli publicznie i swobodnie dyskutować na ten temat. Władze mogą więc ścigać każdego kto stwierdzi, że masowych mordów nie było, lub że liczba ofiar jest znacznie zawyżona.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Blaskiem rażony

"masowych morderstw III

"masowych morderstw III Rzeszy jest zakazane pod groźbą kary więzienia"

Raczej morderstw na Żydach, bo holokaust Polaków jest już dawno zapomniany i można go sobie negować. Teraz to już nawet trwa stopniowe zdejmowanie odpowiedzialności z Niemców i przerzucanie jej na Polaków.

0
0
Portret użytkownika 3plabc

Może miała tatusia w SS, albo

Może miała tatusia w SS, albo mile wspomina młodość w hitlerjugend :P. Czytając nie jeden komentarz pod artykułem to myślę, że jakieś wnuczęta volksdeutschy też by się tu znalazły... hehehe, a może to już tylko moja teoria spiskowa hehehe....

1
-5
Portret użytkownika mojżesz

holokaust - ofiara

holokaust - ofiara calopalenia byl potrzebny zeby byla mozliwa okupacja Palestyny..i budowa 3 swiatyni zydowskiej dla antychrysta..zamierzaja to zrobic..za holokaust odpowiedzialni byli syjonisci, finansowali nazistow i z nimi wspolpracowli tak twierdza chasydzi Satmar..i co jest prawda

4
0
Portret użytkownika rogol

Ukrainskich zydow nie

Ukrainskich zydow nie wysylano do obozow tylko likwidowano na miejscu.

Podobno tak zabito tam 600 tysiegy zydow.

6
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Nie rozumiem. dlaczego można

Nie rozumiem. dlaczego można sobie ot tak zanegować każdą zbrodnię i probować to udodonić, a w przypadku tej jest to karane. To jakś chora sytuacja. albo karany za negowanie każdych zbrodni albo nie.

3
-6
Portret użytkownika zdzichumichu

Najlepiej ich kurfa

Najlepiej ich kurfa uniewinnić,dać Hitlerowi pokojową Nagrodę Nobla i po sprawie.Oczywiście to wszystko wymysły a niemieckie obozy zagłady wymyślili sami Żydzi.Potem zróbmy licytację,bo przecież nas więcej zginęło.Śmierć w tym wszystkim nie ma znaczeni...cierpienie,dzieci w komorach gazowych ...to wszystko cchuj.Oczywiście filmy to zwykła manipulacja,a ludzkie ciała to manekiny...ja pierwolę,ludzie czy wam już do końca djebwało???????????

1
-9

Strony

Skomentuj