Stephen Hawking zostanie pochowany obok Newtona i Darwina

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Angielski fizyk teoretyczny Stephen Hawking zostanie pochowany w opactwie Westminster obok Isaaca Newtona i Charlesa Darwina, informuje Telegraph.

 

Fizyk Stephen Hawking urodził się 8 stycznia 1942 r. w Oksfordzie. Głównym obszarem jego badań naukowych była kosmologia i grawitacja kwantowa. Poświęcił on wiele czasu badaniu czarnych dziur. Jest autorem teorii „parowania" czarnych dziur z powodu promieniowania, a także wielu popularnych książek naukowych. Prawie całe życie cierpiał na poważną chorobę. W 1962 roku znalazł się jako młody uczony na Uniwersytecie w Cambridge a już rok później zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne. Hawking cierpiał na tracheostomię i stracił umiejętność mówienia. Naukowiec nie poddał się i kontynuował pracę, walcząc o życie i prowadząc badania mimo uwięzienia w ciele. Udało mu się to z sukcesami przez wiele lat.

Profesor Stephen Hawking będzie pierwszą znaną osobą, która zostanie pochowana w Opactwie Westminsterskim od czasu Sir Laurence'a Oliviera w 1989 roku i pierwszym naukowcem po osiemdziesięcioletniej przerwie. Ostatnim uczonym, który został tam pochowany był fizyk Joseph John Thomson, odkrywca elektronu, który zmarł w 1940 roku. Trzy lata wcześniej spoczął tam inny badacz Sir Ernest Rutherford. Dołącza do takich postaci jak Charles Darwin, Elżbieta I, Charles Dickens i Geoffrey Chaucer.

 

„To dobrze, że szczątki profesora Stephena Hawkinga zostaną pochowane w opactwie, blisko tych wybitnych naukowców. Sir Isaac Newton został pochowany w opactwie w 1727 roku. Karol Darwin został pochowany obok Isaaca Newtona w 1882 roku. Inni sławni naukowcy to m. in. fizycy Ernesta Rutherforda pochowany w 1937 roku i Joseph John Thomson w 1940 roku. Wierzymy, że ważne jest, aby nauka i religia współpracowały ze sobą, starając się odpowiedzieć na wielkie pytania tajemnicy życia i wszechświata". powiedział dziekan Westminster, wielebny dr John Hall

 

Profesor Hawking zmarł 14 marca br. W wieku 76 lat, stając się jednym z najbardziej znanych naukowców w swojej dziedzinie, mimo swojej dziesięcioletniej walki z chorobą neuronów ruchowych. Uroczystości pogrzebowe profesora Hawkinga odbędą się 31 marca w uniwersyteckim kościele St. Mary the Great w Cambridge. W prywatnej ceremonii weźmie udział rodzina, przyjaciele i współpracownicy. Opactwo Westminster jest miejscem spoczynku królów, królowych, premierów, naukowców i artystów.

 

Dzieci profesora Hawkinga, Lucy, Robert i Tim, wydały oświadczenie:

„W imieniu całej naszej rodziny pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność wobec wszystkich wspaniałych hołdów dla naszego ojca i dla tych, którzy przysłali nam kondolencje. Nasz ojciec mieszkał i pracował w Cambridge przez ponad 50 lat. Był integralną i rozpoznawalną częścią uniwersytetu i miasta. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować pogrzeb w mieście, które tak bardzo kochał i które go kochało. Życie i praca naszego ojca oznaczały wiele rzeczy dla wielu ludzi, zarówno religijnych, jak i niereligijnych. Ceremonia będzie więc zarówno integracyjna, jak i tradycyjna, odzwierciedlając szerokość i różnorodność jego życia."

Profesor Hawking otrzymał za życia prestiżowy tytuł profesora matematyki na Uniwersytecie w Cambridge - stanowisko, które kiedyś pełnił odkrywca prawa powszechnego ciążenia Isaac Newton. Stephen Hawking w symboliczny sposób kontynuował jego pracę poszukując prawideł kwantowej grawitacji. Niestety tą pracę będą musieli kontynuować jego następcy.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika AdamAdam

Bardzo lubie artykuły na tej

Bardzo lubie artykuły na tej stronie, ale czasami źle mi jak widzę komentarze POGAN, którzy negują NAKUĘ! Gdyby Bóg istniał wręcz raczej rządałby od nas ludzi dąrzenia i odkrywanai prawdy a nie NEGOWANIA WSZYSTKIEGO. Ahh, Ci poganie

Portret użytkownika zzz

Tak na prawde to ten pan stal

Tak na prawde to ten pan stal sie kukielko globalistow i mowil to co mu nakazano, zwykla mainstremowa papuga a nie zaden naukowiec. Poza tym co on takiego wniosl do nauki co przynioslo by ludziom wymierna korzysc ? Ludziom podkreslam a nie tym kreaturam z nwo.

Portret użytkownika Medium

Mam nadzieję, że to już

Mam nadzieję, że to już ostatni raz umieszcza się w portalu ohydne zdjęcie Hawkinga.

Podobno ludzie po śmierci, jeśli udaje się z nimi nawiązać kontakt, nie przyjmują wyglądu ze starości, a młodzieńczy wygląd.

P.S.

Hawking cierpiał na tracheostomię

@tallinn, na tracheostomię się nie cierpi, to nie jest choroba, a skutek celowego zabiegu medycznego. Tracheostomia to po prostu otwór w tchawicy.

Portret użytkownika Medium

Po pierwsze jestem kobietą, a

Po pierwsze jestem kobietą, a po drugie nie chodzi mi o twarz.

Odczuwam niesmak, że cała zachodnia nauka wykorzystywała ciężko chorego człowieka.

Ponadto, gdy zajrzysz do poprzedniego tematu o Hawkingu pojawiły się niebezpodstawne podejrzenia, że prawdziwy Hawking, ten z błyskiem w oczach już dawno nie żyje, a masoneria podstawiła innego człowieka.

Portret użytkownika Eva11

Totalnie bezpodstawne

Totalnie bezpodstawne podejrzenia ,a powielanie badziewi o niczym nie świadczy ...

To coś w rodzaju masonskiego znaku,

czyli układu rąk w piramidę przez wyglaszających mowę rządzących ..

A te słowa - ,,Mam nadzieję, że to już ostatni raz umieszcza się w portalu ohydne zdjęcie Hawkinga.,,

to bynajmniej nie troska o wykorzystywanego człowieka ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj