Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika JohnL

Już się Putin posprzeczał z

Już się Putin posprzeczał z Białoruskimi... Poszło o czołgi. Czy to będzie punkt zapalny? Nic nie jest takie, jakim się wydaje... Ruskie dobrze dezinformują

0
-3
Portret użytkownika n..

A co trolle na to?:

A co trolle na to?:

http://m.niezalezna.pl/203252-szef-mon-dosadnie-podsumowal-politykow-opozycji-tak-nikt-ich-jeszcze-nie-nazwal

"– Mamy do czynienia z prawdziwą wojną informacyjną, bardzo precyzyjnie przygotowywaną i bardzo precyzyjnie prowadzoną od dłuższego czasu – podkreślił minister Antoni Macierewicz. Szef MON dodał, że działania te są „realizowaną siłami nie tylko ludzi z dawnych służb komunistycznych, ale także części niemądrych ludzi zwących się opozycją”.

"Antoni Macierewicz odniósł się również do rozpoczętych rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2017. Jak mówił, jedną z cech charakterystycznych „tego wydarzenia jest to, że te ćwiczenia są tak przygotowane i tak realizowane, żeby można było bezpośrednio z działań ćwiczebnych przejść do działań bojowych”.

Dopytywany, czy jest to w tej chwili możliwe, odparł: „Jestem przekonany, że warunki polityczne na to nie pozwalają, militarne pozwalają”.

Polska jest najważniejszym państwem Europy z punktu widzenia zarówno potencjalnego ataku rosyjskiego jak i potencjalnej obrony państw NATO, bez destabilizacji Polski nie ma możliwości ataku rosyjskiego na ich zachodnią flankę

– podkreślił szef MON.

Macierewicz zapewnił, że Polska jest przygotowana na każdą ewentualność, ale „najsłabiej w sferze informacyjnej (...), w sferze solidarności mediów”.

Destabilizacja Polski, osłabienie polskiego wojska, osłabienie polskiego rządu, a przede wszystkim osłabienie polskiego narodu i jego woli budowy, i obrony niepodległego państwa jest kluczowym zadaniem realizowanym dzisiaj na terenie Rzeczpospolitej w sferze propagandowo-informacyjnej

– zaznaczył minister Macierewicz."

0
-6
Portret użytkownika UPAdlina

Hehehehehehehe! 

Hehehehehehehe! 

Nie wiem, czy wiesz, ale nawet psychiczny antonii został uznany za kremlowskiego szpiona, a więc.......................? Jeżeli to prawda (hehehehehe), to może i ty nim jesteś cytując jego wypowiedzi jako "autorytetu" w temacie? Strzeż się! Hehehehe!

8
-2
Portret użytkownika n..

Przytoczyłem tylko oficjalne

Przytoczyłem tylko oficjalne słowa bardzo ważnego Polskiego ministra, lecz to wcale nie znaczy, że pokładam nadzieję w "dostojnikach", bo  "Lepiej jest schronić się u Jehowy, niż ufać dostojnikom" (Psalm 118:9)
oraz:
"Nie pokładajcie ufności w dostojnikach ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie.  Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli." (Psalm 146:3,4)

Ale dlaczego mi grozisz mówiąc "strzeż się"?  Bo wkrótce rzeczywiście rozpoczniecie inwazję i najpierw pozabijacie w Polsce wiernych sług prawdziwego Boga Jehowy?:
„Wtedy ludzie będą was wydawać na ucisk i będą was zabijać, i ze względu na moje imię będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich narodów." (Mateusza 24:9)

Bóg Jehowa "wyjawia sprawy głębokie i rzeczy ukryte, wie, co jest w ciemności; i u niego mieszka światłość" (Daniela 2:22), więc nie jesteśmy nieświadomi zamysłów diabła!
Jednak nieprzyjaciele Jehowy i Jezusa wkrótce „Poniosą karę sądową wiecznej zagłady” (2 Tesaloniczan 1:7-9). Natomiast ci, którzy stosują się do słów Jezusa Chrystusa i „nie są częścią świata”, mają widoki na życie wieczne (Jana 15:19).
Podkreślają to końcowe słowa z Listu 1 Jana 2:17: „Kto wykonuje wolę Boga, ten pozostaje na wieki”. Takie osoby będą żyć wiecznie tutaj, na ziemi, o czym czytamy w Psalmie 37:29: „Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze”.

0
-7
Portret użytkownika UPAdlina

"bardzo ważny polski minister

"bardzo ważny polski minister". Hehehehe! Minister to on jest (choć jego miejsce jest w domu ze specjalnie zabezpieczonymi drzwiami), ale nie polski. To pacynka żydo-uSSmanów. Polecenia otrzymuje z faszyngtonu. Na Polskę może być dokonany atak tylko wtedy, gdy sfrustrowany upadający bandycki hegemon zza oceanu zaatakuje pierwszy. I nie cytuj juz tych swoich czarów o demonie jehowa, bo to na niewielu działa. Rosja ukróciła działalność waszej sekty i dlatego tak popiskujecie.

7
0
Portret użytkownika prawdaoj

Uważam, że rzeczywiście może

Uważam, że rzeczywiście może dojść do poważnej prowokacji, przy granicach Polski na terenie Polski, a także terenach Ukraiński. Rosjanie naprawdę mogą prowokować. W skrócie powiem coś może wybuchnąć.

1
-8
Portret użytkownika sekator

Możecie przecież witać

Możecie przecież witać kwiatami, swoich czerwonych braci!. Pomagać waszym dzieciom w szkole, pisać trudnymi do opanowania bukwami, wy jeszcze je znacie i pamiętacie!. Mało wam było sowieckiego gnoju przez pół wieku?. Wasz wybór, prokremlowscy kretyni!...

1
-9
Portret użytkownika drej77777

to portal proruski razem z

to portal proruski razem z adminem i tymi trolami szkoda tu czasu dobrze ze juz w polsce niema tego sowieckiego syfu w necie tylko ujadaja

2
-9

drej

Portret użytkownika babka

Jak ci szkoda czasu to po co

Jak ci szkoda czasu to po co tu tak ujadasz cały dzień.Tak pracujesz ,że nie nadążasz się przelogowywać.Przenieś się na onet tam znajdziesz wielu kolegów ,,patriotów,, .Masz jakieś poglądy to je wyrażaj,ale nie obrażaj ludzi ,którzy mają inne niż ty zapatrywania.

Do JM czy nie można coś zrobić ,by ograniczyć multikonta.Tak naprawdę to wydaje się ,że wypowiada się dużo osób ,ale całkiem możliwe ,że jest ich zaledwie kilka.Czemu to służy?Czy ludzie myślą ,że chamstwo rozdzielone na wiele kont jest mniejsze i mniej im uwłacza?Czy może to choroba psychiczna ,takie internetowe rozmnożenie jaźni.

Masz rację drej karma wraca ,kiedyś wróci i do ciebie.

8
0
Portret użytkownika UPAdlina

sowiecki syf masz teraz w

sowiecki syf masz teraz w hujnii gejropejskiej. Jak ci nie odpowiada, to pro-banderowski tvn24 czeka. Tam pro-rosyjskie wypowiedzi są kasowane, a pro-banderowskie i pro-uSSmańskie mają sie dobrze. Na razie. Poczujesz sie tam jak w banderlandzie.

7
-1
Portret użytkownika drej77777

  sowiecki syf to rosja tam

  sowiecki syf to rosja tam mordowali i zwykły czlek był i jest tam zero, unia zabrania ci sie rozwijac, wolny rynek, wolny jestes, los kazdego jest we własnych rekach MAŁY interesik tu zawsze mozna rozkrecic narazie unia nam nie zagraza wole to jak PRL

trolii ruskich nie mozna zbanowac na pare dni, to polski portal?

1
-8

drej

Portret użytkownika UPAdlina

nie Rosja, bo Rosji wtedy nie

nie Rosja, bo Rosji wtedy nie było jako suwerennego państwa. To po pierwsze. W hujni jest wolność? Powiedz to zgwałconym kobietom przez nachodźców islamskich sprowadzonych do hujni gejropejskiej przez jej włodarzy. Powiedz to tym, którzy w niemczech byli pałowani za protesty przeciw agresjom nachodźców. Hujnia gejropejska Polsce nie zagraża? A kto z Polski zrobił rynek zbytu dla swoich towarów wcześniej wyniszczając wszystkie konkurencyjne gałęzie przemysłu w kraju nad Wisłą? Ruscy? Kto doprowadził miliony Polaków do emigracji? Ruscy? Nie ośmieszaj się. Nawet żydo-komuna nie dokonała w Polsce takich zniszczeń jak żydo-zachodnia banksterska klika. 

PS Ruskie trolle są tylko w waszej wyobraźni. Za to banderowskie trolle opłacane z kieszeni Polaków sa tu na pewno. Chcielibyście, żeby Polaków banowano nawet na niezależnych portalach, tak jak się to robi na banderowskich forach typu tvn24, co? Niedoczekanie wasze chachły od tymy.

9
-2
Portret użytkownika drej77777

POTRAFISZ czasem jak sie

POTRAFISZ czasem jak sie zapomnisz cos napisac, nie zawadzi jak mądry głupiemu doradzi, PO  89 w Polsce DALEJ  rzadzili ubeki i trole ruskie przemysł był przestarzały brak finansów zeby modernizowac na takie cos trzeba czasu, bo komuna z sowietami rusami rozkradła , reszte donek wykonczył, dopiero teraz jest w POLSCE DEKOMUNIZACJA zeby tw bolek sie przyznał w 91 i ustawą wszystkich ubeków i bolszewików ujawnił i zakaz na 10 lat urzedowania, jak to zrobił prezydent czech Havel, chociaż tez w czechach niema rarytasów, kraje byłego bloku zsrr wyssała bandycka rosja tam nic nie umieja wytwozyc dla ludzi tylko do zabijania i niewoli,  cnd

0
-8

drej

Portret użytkownika UPAdlina

"mądry" to ty? Buhahahaha!

"mądry" to ty? Buhahahaha! "Mądry inaczej" to się zgodzę. Po 89 roku kobieto w Polsce władzę przejęła żydo-zachodnia klika na czele z bandycką uSSmanią. Ruskie trolle rządziły Polską? Buhahahahahahaha! No niesamowite. Hehehehe! Ośmieszasz się kobieto. Po 89 roku bandycka żydo-zachodnia klika zniszczyła polski przemysł po to, aby zrobić z Polski rynek zbytu dla swoich produktów. Efekty dziś widzimy. Kraj stał się państwem istniejącym teoretycznie, którego "władze" nie mają nic do powiedzenia. Za czasów żydo-ZSRR nie istniało suwerenne państwo rosyjskie, więc to nie Rosja "wyssała" tylko żydo-ZSRR. To róznica. Zabijanie i niewola? To domena bandyckiej uSSmanii kobieto z irlandii. Chcesz pobawic się w wyliczankę wojen wszczętych przez Rosję (nie żydo-ZSRR) i bandycką uSSmanię?

PS: Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że twój styl pisania, błędy ortograficzne, nieumiejętność tworzenia poprawnych stylistycznie zdań i te oderwane od siebie myśli łączone w jedno bez ładu i składu nie demaskują cię? Ośmieszasz się jak tym, że po ponad roku siedzenia na ZNZ dopiero ode mnie dowiedziałaś się, że na każdym twoim poście widać godzinę jego utworzenia. Skończ kobieto z irlandii i wstydu sobie oszczędź.

8
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Naiwny człowieczku...

Naiwny człowieczku... "Dekomunizacja"? Jakoś jej nie widać a nasz "Prezydent" skutecznie ją blokuje za podszeptami swojej zoneczki- Zydówki... Obchodzą swoje narodowe święto Chanuki w Belwederze i ty mówisz o dekomunizacji??! A co z "prezydenckim" projektem ustawy o Sądach? Tu własnie śmierdzi gnijące komunistyczne sądownictwo. Jak tu się tego nie wypleni to żadnej "dekomunizacji" nie będzie!

 To tylko zmiana świń przy korycie... Chwalić za dobre ruchy Szydło, ale nie jestem przekonany, czy to tylko nie zasłona dymna przed torowaniem przyszłego losu Polaków i Polski jako Judeopolski...

 W końcu jak to się ma do naszego ministra finansów, co foruje Sasha?!!

 Jak to się ma do finasowania z NFZ zabójczych, obowiązkowych szczepionek dla naszych pociech? Co ty waszmość pierdolisz o "dekomunizacji" łysy frajerze??!

 Może mylisz pojęcie depopulacji z dekomunizacją co?

7
0
Portret użytkownika drej77777

reksio jak ty jestes

reksio jaki ty jestes zdemoralizowany, adrian dał dupy tu, ale ty chcesz usunąc kaste twoich ruskich agentów tam wyszkolonych w moskwie jak cała putinowska zgraja złodzieji i bandytów, kumasz idioto ze teraz dopiero sie zaczela dekomunizacja ale te swinie beda kwiczec zanim to sie uda na wszystko potrzebny czas, to na wiejska i tam udzielaj sie i wygarnij wszystkim a nie tu wyzywac i narzekac jaki to ja nieszczesliwy, albo do putina dzwoń i sie wyżal

0
-7

drej

Portret użytkownika UPAdlina

obecnie Moskwa ma tyle

obecnie Moskwa ma tyle wspólnego z Polską, co ty z inteligencją i umiejętnością poprawnego pisania po polsku. Polską rządzi żydo-zachodnia klika banksterska z uSSmańskim bandytą na czele. Putin ukrócił w Rosji rządy złodziei za czasów jelcyna typu chodorkowski na garnku sorosa. To ty nic kobieto nie kumasz. Dekomunizacji nie ma i być nie może, bo to właśnie sama hujnia gejropejska jest kontynuacją komunizmu w byłym żydo-ZSRR. Ogarnij się kobieto z irlandii, bo to po prostu żałosne, co tu wygadujesz.

7
0
Portret użytkownika dre77777,,,,,,,,,

JM. Narazie to unia moze

JM. Narazie to unia moze polsce tylko potakiwac, jest nato to jestesmy póki co bezpieczni, zachód sam sobie juz namieszał ale karma wraca za te kolonie, tu tylko ta grupa wyszychradzka jest dobrym pomysłem ale czy powstanie tez trudne pytanie,, putinek nie dopusci bo straci wpływy,, jesli putinek zatakuje kraje byłe zsrr,, chiny tez bedą mogły odebrac mandżurie moze półsyberi

znz kiedys był super portalem teraz to same ruskie trolle, a szkoda bo był porzadny portal pozdrówka spadam 

2
-9
Portret użytkownika UPAdlina

grupa wyszehradzka nie może

grupa wyszehradzka nie może powstać, bo już powstała. I wszystkie państwa tej grupy wyszehradzkiej - oprócz Polski prowadzonej na smyczy faszyngtonu - mają dobre stosunki z Rosją. O czym ty mówisz? Jakaś alternatywna rzeczywistość? 

PS: Polacy nie potrzebują ruskich trolli, aby mieć wyrobione zdanie o zdegenerowanym żydo-zachodzie z uSSmanami wspierającymi banderyzm na czele. Mają rozum.

7
-1
Portret użytkownika UPAdlina

większego bota z twoimi

większego bota z twoimi kontami nie ma na tym portalu. Banderowców i popierający ich żydo-zachód wspierasz ty kobieto, nie ja. 

PS: Ależ ja istnieję. Hehehehe! Wiem, że lubisz afirmacje, ale powtarzanie w kółko, że ja nie istnieję, nie spowoduje, że tak się stanie.

8
-2
Portret użytkownika drej77777

poprostu nie trzeba zwracac

poprostu nie trzeba zwracac na ciebie uwagi  twoja karma to dokuczac, ciagle to samo powtarzac a juz wszyscy tu widzą i sam sie unicestwisz w tym garazu włacz sobie silniczek zamknij wrota

1
-8

drej

Portret użytkownika UPAdlina

wy powtarzacie w kółko te

wy powtarzacie w kółko te same kłamstwa, więc ja w kółko je obalam. Nie dokuczam, tylko obalam wasze anty-polskie kłamstwa, ponieważ celem waszej V banderowskiej kolumny w Polsce jest unicestwienie polskiego narodu najlepiej w wojnie polsko-rosyjskiej do której judzicie jednych na drugich. Siedzisz w tej irlandii (choć ja stawiałbym na nazi-kijów) to siedź i nie przynudzaj. W twoją polskość niewielu tu wierzy. Język polski na poziomie zerówki, brak polskiej klawiatury, wsparcie dla zdegenerowanego żydo-zachodu...............Kto to łyknie? Tu nie nazi-majdan kijowski.

8
-2
Portret użytkownika drej77777

pendolinko czy ciebie ktos

pendolinko czy ciebie ktos krzywdzi  molestuje bije wykorzystuje mam nadzieje ze nie REKSIO BO TO STARY zdziadziały komuch, ciagle widzisz majdan, banderowców, ussmanów, wszyscy z irlandii sypiasz dobrze banderowcy przyjda w koncu po ciebie zabiorą ci na terapie hehe

3
-9

drej

Portret użytkownika UPAdlina

przeciez to ty kobiecino z

przeciez to ty kobiecino z irlandii jęczysz, że ja kogoś krzywdzę i dokuczam, więc o co znowu ci chodzi? Jak zwykle nic nie rozumiesz z tego, co czytasz, bo jezyk polski masz opanowany tylko w zakresie zerówki. Nie wyzywaj innych trollino z irlandii, bo nie ma nic gorszego niż bycie trollem bandero-uSSmańskim jak ty. Ośmieszasz się, bo twoja polszczyzna na poziomie zerówki i oderwany od rzeczywistości styl pisania cię zdradza. Jak to napisał jeden forumowicz: "To tak, jakby ktoś zgubił telefon w domu wariatów, a kobieta z irlandii go znalazła".

7
-1

Strony

Skomentuj