płaska Ziemia

102 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18
płaska Ziemia

Wiemy dobrze, że naukowcy na usługach światowych agencji i korporacji kłamią. Faktem są takie rzeczy jak pusty Księżyc i pusta Ziemia. Jednak czemu tak mało z nas zastanawia się nad chyba najwiekszym kłamstwem nauki wymierzonym przeci godności całych społeczeństw i przedewsszsytkim nas, jednostek. Otóż tym kłamstwem tak mocno już w nas zakorzenionym jest teoria, jakoby Ziemia była kulą! Takie idiotyzmy wciska się dzieciom w szkołach bo wiadomo, dzieciom łatwo namieszać w mózgach. Łatwiej nimi sterować niż w przeszłości z powodu aplikowanych szczepionek i tak zwanego fluoryzowania zembów. Faszerują nas i nasze dzieci chemią i narkotykami po których uwierzymy w każde kłamstwo jak ewolucja czy właśnie kulistość Ziemi. Zauważmy że nie znamy nikogo (słownie NIKOGO) kto by poszedł w jakimś kierunku i wrócił w to samo miejsce z drugiej strony. Gdyby kulistość Ziemi była faktem na pewno znalazł by się jakiś śmiałek który chciałby to sprawdzić. Tu jednak niespodzianla! Nikogo takiego nie ma. Tak zwane dowody to zdjęcia satelitarne jednak to oczywiście kłamstwo NASA i Rosjan którzy trzymają nas w ryzach. Nie dajmy się omamić! Czas zrzucić kajdany niewiedzy. Ziemia jest płaska! Przecież tak uważali mędrcy do czasu gdy korporacje i agencje zaczeły sobie uzurpować prawo jako jedynych dawców paradygmatów.

Co o tym sądzicie? Zbieram wszelkie informacje na ten temat. Pozdrawiam tych którzy wraz tym cudownem rokiem doznają przebudzenia.

Portret użytkownika janusz
janusz(nie zarejestrowany)

 Dobry żart.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Max
Max
Offline
Dołączył: 2011-07-15

 

Pełen respekt wreszcie ktoś odważny obnażył jak daleko sięga manipulacja władz
nami biednymi żuczkami zdanymi na łaskę bezlitosnej propagandy.

cierń  jestem twoim Fanem :D

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18

a teraz garść faktów:

- gdyby Ziemia była kulista to ludzie po przeciwnej stronei do nas chodzili by głowami do dołu a nogami do góry, co więcej, raczej odpadali by w przestrzeń. Wiemy jednak, że nie ma takich przypadków. Wszyscy pewnie stąpają po (płaskiej) powierzchni Ziemi.

- Magallan który rzekomo opłynął glob był na usługach ówczesnego największego mocarstwa - Portugalii a wiemy, że mocarstwa roszczą sobie prawa do ustalania co jest prawdą a co nie. Jak ktoś wierzy w rewelacje o Magellanie to równie dobrze powinien wierzyć w zapewnienia ówczesnego mocarstwa USA o tym , że na Księżycu nie ma obcych lub o tym, że HAARP to jedynie narzędzie badawcze jonosfery. Nonsens!

- Wielu ludzi podrużując samolotami nawet na znacznych wysokościach nie dostrzegają niczego innego niż płaskość! Rzekome odchylenia od tego , czyli relacje pilotów wojskowych(!) latających na znacznych wysokościach są oczywiście manipulacjami rządu. Zauważmy, że samoloty Concorde w których krzywiznę "planety" można było dostrzec służyły tylko rekinom finansjery. Czy jednak te rekiny są osobami godnymi zaufania? Czemu tak nagle je wycofano z rynku? Przypadek? A może obawa przed ewentualnym wtargnięciem osób z zewnątrz? Osób którym zależy na prawdzie?

 

Apeluję o rozważenie tych kilku prostych ale dosadnych faktów. Geografia kłamie!

Portret użytkownika janusz
rebet(nie zarejestrowany)

odnośnie pierwszego argumentu - istnieje coś takiego jak grawitacja

drugi argument - racja, wygrany i mocarz pisze historię, czy jednak zawsze fałszywie?

trzeci argument - nasza planeta jest DUŻA, nawet będąc na znacznej wysokości nie dostrzeżesz jej kulistości

Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18

ad 1.) grawitacja ok, dzięki niej twardo stąpamy po ziemi, ale gdyby taka grawitacja z każdej strony działąła w kierunku środka globu to taki pusty Księżyc by się zapadł pod jej wpływem a wiemy przecież , że Księżyc jest w środku pusty, tak więc grawitacja nie działa tak jak nam wmawiają ( już w podstawówce)

 

ad 2.) czy zawsze ? myślę że tak! jeśli nie to moglibyśmy się zastanawiać nad HAARPem czy hemtrailami , może też nie istnieją ? przecież tak twierdzi rząd USA. A wiemy że kłamie. Każde imperium kłamie.

 

ad 3.) czy aż tak duża? nawet w naszych czasach mimo samolotów itp nikt jakoś tej krzywizny nie dostrzegł. Znasz kogoś kto okrążył tak zwaną planetę? Takich relacji nie ma a są tylko takie jak pisałem wcześniej, od wojskowych i milionerów. Przypadek?

Portret użytkownika janusz
User x(nie zarejestrowany)

Nie rozumiem jednej rzeczy. Mianowicie piszesz ze ziemia jest pusta. Jak moze być jednocześnie pusta i płaska? Pozatym Skoro wszystko spada w doł to na czym trzyma sie płaska ziemia?

Portret użytkownika Roni Tornado
Offline
Dołączył: 2011-05-03

Cierń, Wracasz do czasów ciemnogrodu umysłowego, chociażby takiego jaki był w Starożytnym Egipcie ? Wtedy tylko kapłani mieli wiedzę i wiedzieli czym jest np. zaćmienie Słońca i wiedzieli, że planety są kuliste. A wiesz dlaczego kuliste ? Ponieważ kula to najbardziej optymalny i doskonały kształt, nawet energia formuje się w taki kształt.

- "gdyby Ziemia była kulista to ludzie po przeciwnej stronei do nas chodzili by głowami do dołu a nogami do góry, co więcej, raczej odpadali by w przestrzeń. Wiemy jednak, że nie ma takich przypadków. Wszyscy pewnie stąpają po (płaskiej) powierzchni Ziemi."

W Kosmosie nie istnieje nic takiego jak "góra i dół", więc absurdalne jest twiedzenie iż tylko na jednej połowie Ziemi ludzie muszą chodzić do góry nogami. Mieszkańcy południowej części Ziemi również mają złudzenie, że to właśnie nie oni lecz ludzie z północnej strony globu są do góry nogami.

- "Wielu ludzi podrużując samolotami nawet na znacznych wysokościach nie dostrzegają niczego innego niż płaskość! Rzekome odchylenia od tego , czyli relacje pilotów wojskowych(!) latających na znacznych wysokościach są oczywiście manipulacjami rządu. Zauważmy, że samoloty Concorde w których krzywiznę "planety" można było dostrzec służyły tylko rekinom finansjery. Czy jednak te rekiny są osobami godnymi zaufania? Czemu tak nagle je wycofano z rynku? Przypadek? A może obawa przed ewentualnym wtargnięciem osób z zewnątrz? Osób którym zależy na prawdzie?"

Wiesz dlaczego ludzkie oko dostrzega płaski teren hen dalego aż po horyzont ? Bo człowiek jest maleńką istotą i nie jest w stanie ogarnąć wzrokiem nawet większej części planety, bo Ziemia w porównaniu z człowiekiem jest gigantyczna.  Nie wiesz dlaczego ponaddzwiękowe samoloty Concorde zostały wycofane z użytku ? Bo wśród takich maszyn była zbyt ogromna wypadkowość, bo zbyt wielki hałas emitowały ich silniki, bo ich przelot nad ludzkimi zabudowaniami powodował pękanie szyb w oknach, wstrząsy i wspomniany wcześniej doskwierający ludziom hałas.

 

 

Portret użytkownika janusz
janusz(nie zarejestrowany)

 Znam wypowiedzi kolegi "ciernia" i myślę że to jest pewnego rodzaju swoista odpowiedż na tematy poruszane na tym forum.Tak jak wiele osób szokuje swoimi poglądami czy przekonaniami,tak również kolega dla pewnej,tak to nazwijmy przeciwwagi,też chciał zaszokować.Ot taka gra intelektów.Przekonania kolegi a słowa tutaj użyte to myślę wielka przepaść.Dla zachowania pewnej równowagi myślę że to bardzo mądre posunięcie.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Max
Max
Offline
Dołączył: 2011-07-15

 

Cierń spójrz nikt nie chce przyjąć prostej prawdy o świecie.To że starożytne ludy stworzone
przez naszego doskonałego kreatora i obdarzone przez niego na jego wzór postawą i wiedzą o naturze naszego świata miały rację. Wszak wtedy każdy wiedział że ziemia jest płaska.Dopiero później zdegenerowane swawolnym i rozpustnym życiem ociemniałe pokolenia znudzone prostym życiem wymyśliły naukę, a co bystrzejsi zaczęli wciskać reszcie takie bzdury jak okrągła ziemia.To z tego zakłamania mamy teraz te wszystkie problemy a najgorsze że nie pozwalają się nam rozejść na dalsze części naszej nieskończonej płaskiej ziemi ale trzymają nas na jej niewielkim skrawku stłoczonych w miastach.Na fałszywym globusie  zaznaczyli kilka kontynentów wożą nas statkami i samolotami tylko pomiędzy nimi jak w obozie karnym.
A system gospodarczy uniemożliwia zdolnym dążącym do prawdy jednostkom zarobienie takiej kasy, żeby popłynąć dalej i odkryć następne siedliska jakie w swojej niezmierzonej miłości przeznaczył nam nasz bóg ojciec :)
Co ciekawe już w przeszłości podjęto pierwsze próby ograniczania swobody ludzi poprzez wmawianie im iż istnieją granice płaskiej ziemi a na jej brzegach wody oceanów spadają w niezmierzoną pustkę. Dopiero genialna mistyfikacja królów europy i wysłanie fałszywych wypraw odkrywających nowe lądy przyniosła pozorne odkrycie kulistości ziemi.odkrycie to zamknęło możliwość ucieczki spod panowania władz i stworzyło podwaliny dzisiejszego więzienia "Umysłów" na kulistej ziemi.

Cierń dyskusja z tymi ignorantami nie ma sensu pozdrawiam nie daj się :))

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika janusz
rebet(nie zarejestrowany)

Skad masz tę wiedzę Max? Przedstaw tę "swoja" teorię trochę szerzej. Obrót płaskiej Ziemi itd. Wykaż się.

Portret użytkownika Max
Max
Offline
Dołączył: 2011-07-15

 

Jaki obrót płaskiej ziemi :))

Niemów że wierzysz w te brednie tej no Kopernik ( bo przecież Kopernik też była kobietą)

A co może nie ???

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika Roni Tornado
Offline
Dołączył: 2011-05-03

Max, czy Ty piszesz na poważnie, czy żarty sobie prawisz ?

 

 

Portret użytkownika janusz
rebet(nie zarejestrowany)

Brednie a prawda. prawda brana za autorytet czy autorytet za prawdę? Nie wiem. Mnie plaskość czy kulistośc naszej planety nie robi większej różnicy, ot, gdybanie. jeżeli twierdzisz, że nasza planeta jest płaska, to przedstaw jakieś dowody. ja ze swojej strony moge powiedzieć, ze Ziemia to trójkąt i jeżeli się uprę, to nikt mnie nie przekona do zmiany zdania. wszak każdy kontrargument mogę podważyć.

Portret użytkownika Max
Max
Offline
Dołączył: 2011-07-15

To jest pytanie retoryczne zapewne Roni:)

Buźka pozdrawiam :D 

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika janusz
User x(nie zarejestrowany)

Jak ziema moze byc jednoczesnie pusta i płaska? I jezeli wszystko spada w dół to na czym trzyma sie ziemia?

Portret użytkownika Max
Max
Offline
Dołączył: 2011-07-15

 

Widzisz to wszystko wyjaśnia w prosty sposób fizyka kwantowa.
Według niej istota świadoma tak zwany obserwator jest kreatorem obserwowanego przez siebie skrawka naszego wspólnego wszechświata już na poziomie kwantowym.Personalny świat tej jednostki jest dostosowany do jej jego postrzegania.I jeśli ktoś kreuje Płaską ziemie to ona się wypłaszcza a w dodatku jeśli ma pusto w głowie to ten twór jest pusty w środku. Może nie logiczne ale wszystko zgodne z najnowszymi odkryciami teorii kwantowej a wiesz o prawdziwości  najnowszych odkryć to ja nawet nie chcę zaczynać dyskusji. Po więcej szczegółów to do jakiegoś profesora fizyki chyba trzeba się pofatygować albo na studia :D

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18

Dokładnie. Płaska Ziemia to przedewszystkim fakt kwantowy. Zdaje mi się, że w najnowszej książce o hiperfizyce (http://zmianynaziemi.pl/forum/co-myslicie-o-hiperfizyce) jest sporo pożytecznej wiedzy o kwantach. Dodam tylko kończąc ten oftop, że np elektron jako cząstka kwantowa nie ma wymiarów(!) tak więc jest punktem matematycznym. Nie dość , że jest płaski to nawet nie jest szeroki i wysoki. Po porstu punkt. Skoro Ziemia składa się z cząstek to oczywiście musi mieć ich właściwości. Nie zagłębiam się jednak, mechanika kwantowa to twardy orzech , polecam książki i youtuba.

Zauważyłem pewne złe podejście do tematu, mianowicie, że można sobie powiedzieć, iż Ziemia jest np. trójkątna. Ot taki wymysł. Ok, ale jeśli tak to można też powiedzieć, że HAARP i Pusty Księżyc to też takie wymysły a to przeceiż prawda. Przecież dowody podałem. Więcej jest w youtubie i wogóle internecie. Polecam poszukać. Pozdrawiam poszukiwaczy!

 

ps. i sprawa grawitacji, grawitacja przyciąga nas do Ziemi. Kamyk spada przecież prosto do Ziemi a nie jakoś po krzywiźnie. Tak więc to kolejny dowód na płaskość.

Portret użytkownika Roni Tornado
Offline
Dołączył: 2011-05-03

Cierń, -"ps. i sprawa grawitacji, grawitacja przyciąga nas do Ziemi. Kamyk spada przecież prosto do Ziemi a nie jakoś po krzywiźnie. Tak więc to kolejny dowód na płaskość."

No właśnie podałeś dowód na grawitację - przyciąganie a nie na płaskość Ziemi.

 

 

Portret użytkownika janusz
rebet(nie zarejestrowany)

Max myślę że większosc ludzi kreuje kulista Ziemię, nie płaską, czyli jednak jest kulista nie?

Portret użytkownika janusz
rebet(nie zarejestrowany)

cierń napisał:

ps. i sprawa grawitacji, grawitacja przyciąga nas do Ziemi. Kamyk spada przecież prosto do Ziemi a nie jakoś po krzywiźnie. Tak więc to kolejny dowód na płaskość.

 

Serio? Przeczytaj kilka razy to co napisałeś i się zastanów. Popisałeś się argumentacją przedszkolaka.

Portret użytkownika janusz
arkadios(nie zarejestrowany)

no ok...NASA może wciskać kit że ziemia jest kulista ale...

dlaczego ziemia by być wyjątkowa na tle innych planet ?  Kulistość występuje wszędzie w przyrodzie od atomu i cząstek po wszechświat i planety czy galaktyki i stawiam tezę że wszechświat jest w ksztalcie kolistym z przewagą ja wielkie jajo...

prawa są te same we wszechświecie jak i na ziemi a kulistośc idealnie wpasowuje sie w prawa bo siły rozkładaja sie wspołmiernie na każdy kawałek co ma zasadnicze znaczenie w przestrzeni bo albo jest albo jej nie ma jest mała lub duża wszystko to perspektywa...

Portret użytkownika Max
Max
Offline
Dołączył: 2011-07-15

To był pasjonujący spór intelektualny na koniec czasów.Nie jestem w stanie udźwignąć ciężaru argumentów zwolenników okrągłej ziemi z przykrością muszę poddać się i uznać że aby ziemia mogła być pusta musi być kulista. Choć tak sobie myślę że nie musi być zaraz kulą wystarczy tuba :D

Wtedy zależnie od kierunku w jakim będzie patrzeć obserwator zobaczy kulistość widnokręgu na dużej wysokości ale wystarczy że się obróci i czary mary i ziemia będzie płaska wtedy nawet praw fizyki kwantowej nie połamiemy.Ci co kreują kulistą ziemie będą patrzeć pod kątem 90 stopni do tych co kreują płaską i mogą się kłócić do końca życia mając przed oczami dowód swojej racji.

i chyba poprzestanę na twierdzeniu kompromisowym i myślę zadowalającym wszystkich że ziemia to gigantyczna tuba :))

Chcących udowadniać że jest inaczej fanatyków swoich ekstremistycznych poglądów że ziemia jest kulą bądź płaszczyzną zachęcam do kompromisu uwalniającego od bólu głowy.Pozdrawiam wszystkich w duchu braterskiej pojednawczej miłości w obliczu nadchodzących świąt oraz końca roku.

Ps.

Podejrzewam że ci co spojrzą pod kątem 45 stopni do reszty po wnikliwej analizie dojdą do wniosku że ziemia to może nie doskonały ale trójkąt.

che che che.

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika Roni Tornado
Offline
Dołączył: 2011-05-03

Max, lepsza tuba niż naleśnik, zawsze to już dwa wymiary będą niż jeden :P Zaraz, zaraz...a gdzie jest zatem trzeci wymiar ? Gdzie on się zapodział ? :P Wnoszę postulat iż Ziemia jest koralikiem pustym na przelot, zaś tam gdzie są bieguny, są otwory. A tuba...jest w środku. Zatem idąc tokiem Twojego myślenia, stwierdzam iż musimy żyć wewnątrz Ziemi, skoro jesteśmy na tej tubie...a może w tubie ? XD Ojej, no to wyszło, że nie możemy żyć na powieżchni, no dobra ale dlaczego widzimy tam w środku Księżyc, Słońce, gwiazdy ? LOL

Zobacz, ten spór intelektualny był pasjonujący, ale teraz to już jest niezły kabaret. :P

 

 

Portret użytkownika Max
Max
Offline
Dołączył: 2011-07-15

 

Sama widzisz Roni jak łatwo z oczywistości zrobić kabaret, nie kryje że miałem przy tym ubaw i mam nadzieję że tym nikogo nie uraziłem.Nie dziwię się cierńiowi że rzucił ten temat jako krzywe zwierciadło innego dla mnie też śmiesznego sporu na forum.Czasem brak wyobraźni lub wiedzy w danym temacie powodują że ciekawa świata osoba zabierając głos w jakiejś dyskusji robi z wartościowego tematu parodię a wtedy ręce opadają :). Jeśli argumentuje i obstaje przy swoim nie przyjmując logicznych faktów podpartych wiedzą.Trzeba pamiętać że tylko krowa zdania nie zmienia :))
Dlatego przestałem się zapalać ambicjonalnie do dyskusji na tym portalu często przedstawiam swoje zdanie ale jeśli ktoś ma inne zdanie, szanuję to i nie forsuje swojego na siłę bo to niczemu nie służy. Chyba że chcę się pośmiać ale i to w granicach rozsądku.
Pozdrawiam.

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika janusz
arkadios(nie zarejestrowany)

powiem tak...

nie ważne jest skąd mamy informację ale co z nią zrobimy jak na ironię juz to zrobiliśmy ale potrzebujemy ją zrozumieć bo wszystko to  TU I TERAZ

nie ważne jest czy ziemia jest trójkątna kwadratowa czy płaskim naleśnikiem jaki ma to znaczenia dla nas samych akceptujemy nas otaczający wszechświat bo nie mamy wyboru...a gdyyuś się dowiedział że ziemia to trójkąt równoboczny i że oszukali nas, co bys zrobi?ł wkurzył się i....TYLE ! ale wszyscy wiedza o tym że wszyscy ukrywaja wszystko,więc proponuję śmiech...na tym polega życie.

kiedyś zapytałem się...JAK DALEKO SIĘGA WSZECHŚWIAT?

-nastała konsternacja na twarzy,hm...nie wiedział pierwszy raz jak odpowiedzieć mi na pytanie bo nigdy się nie zastanawiał nad tym choć jest niematerilny z 7 ?...

-odpowiem ci przy nastepnym połączeniu....

10 dni po...

-nadal jesteśmy zdumieni(jego slowa) bo połączyłem się z bytami,, silniejszym,,i od siebie samego z prośbą o dokananie eksperymentu na co zaragowali entuzjastycznie prosząc zarazem o zorganizowanie ,,sztafety,,im dalej tym mocniejszy -chyba o to chodziło...JAKŻE DUŻE BYŁO ZDUMIENIE TEGO CO MYŚLAŁ ŻE JEST BYTEM SZCZEGOLNIE WZNIOSLYM BO STANOŁ NA KOŃCU WIDZIELNEGO WSZECHŚWIATA MULTIWYMIAROWEGO A WYGLĄDAŁO TO JAK HELISY SPLĄTANE ZE SOBĄ TWORZĄC BRAMĘ I POMIMO PRÓB NIE UDAŁO MU SIĘ PRZEJŚĆ ALE NIC GO TAK NIE ZDZIWIŁO JAK FAKT ŻE...OTRZYMAŁ INFORMACJĘ ŻE NIE MUSI TEGO ROBIĆ ,,BO NIE PRZEJDZIE TAM GDZIE JEST,,

Portret użytkownika janusz
CYT(nie zarejestrowany)

Oczywiście,ze Ziemia jest płaska. Wie o tym kazdy kto chodzi z wezełkiem od miasteczka, do miasteczka.Pomysł,ze jest kulą to spisek producentów globusów. Gdyby wszyscy wiedzieli,ze Ziemia jest płaska, to globusiarze zbankrutowali by.

Portret użytkownika Pio'76
Offline
Dołączył: 2012-12-02

Świetny temat! Dobrze, że wreszcie ktoś go poruszył!

Ja nawet wiem czemu nie ma ludzi, którzy widzieli krańce Ziemi (Biblia). Po prostu spadli w otchłań i zginęli.

Pozdrawiam trzeźwych i niezależnie myślących, nie dających się omamić jak reszta lemingów.

Portret użytkownika duch
Offline
Dołączył: 2012-10-06

szok,że można jeszcze miec takie poglądy,choroba,albo za duzo ziela jara,i właśnie dzięki takim ludziom,którzy sieją zamęt później odwala części społeczeństwa-kupuje giwere,wchodzi do szkoły i strzela jak do kaczek...

koniec świata,ziemia płaska-po co nawet komentować

Portret użytkownika Pio'76
Offline
Dołączył: 2012-12-02

 

User x napisał:

Jak ziema moze byc jednoczesnie pusta i płaska? I jezeli wszystko spada w dół to na czym trzyma sie ziemia?

Na czterech słoniach, które stoją na żółwiu. Przecież to oczywisty fakt. Nie rozumiem jak można nie wiedzieć tak podstawowych rzeczy.

Portret użytkownika janusz
janusz(nie zarejestrowany)

 Nie tak do końca płasko kolego Ćierń,bo mamy jeszcze siłę Coriolisa która niewiele ale jednak odchyla tor kamienia.Jeśli mieli byśmy szybsze wirowanie Ziemi to i odchyłki były by większe.Ciekawe jakby wyglądał taki świat ? .Pozdrawiam.

Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18

umysły przesiąknięte mediami głównego nurtu które są sterowane przez mafie "naukowców" trzepiących krocie z posadek uniwersyteckich z pewnością odrzucą te fakty. Inni bardziej otwarci przyjmą ten przekaz:

https://www.youtube.com/watch?v=1k3Fnb2wR0c

Portret użytkownika Pio'76
Offline
Dołączył: 2012-12-02

A oto dowód na płaskość i skończoność Ziemi:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7YUiBBltOg4#t=60s

Portret użytkownika devoratus
Offline
Dołączył: 2011-06-12

Ad1 ) - no i tak jest, przecież po drugiej strony, w USA, to wszystko jest na głowie postawione...

 

:))

 

 

cierń napisał:

a teraz garść faktów:

- gdyby Ziemia była kulista to ludzie po przeciwnej stronei do nas chodzili by głowami do dołu a nogami do góry, co więcej, raczej odpadali by w przestrzeń. Wiemy jednak, że nie ma takich przypadków. Wszyscy pewnie stąpają po (płaskiej) powierzchni Ziemi.

- Magallan który rzekomo opłynął glob był na usługach ówczesnego największego mocarstwa - Portugalii a wiemy, że mocarstwa roszczą sobie prawa do ustalania co jest prawdą a co nie. Jak ktoś wierzy w rewelacje o Magellanie to równie dobrze powinien wierzyć w zapewnienia ówczesnego mocarstwa USA o tym , że na Księżycu nie ma obcych lub o tym, że HAARP to jedynie narzędzie badawcze jonosfery. Nonsens!

- Wielu ludzi podrużując samolotami nawet na znacznych wysokościach nie dostrzegają niczego innego niż płaskość! Rzekome odchylenia od tego , czyli relacje pilotów wojskowych(!) latających na znacznych wysokościach są oczywiście manipulacjami rządu. Zauważmy, że samoloty Concorde w których krzywiznę "planety" można było dostrzec służyły tylko rekinom finansjery. Czy jednak te rekiny są osobami godnymi zaufania? Czemu tak nagle je wycofano z rynku? Przypadek? A może obawa przed ewentualnym wtargnięciem osób z zewnątrz? Osób którym zależy na prawdzie?

 

Apeluję o rozważenie tych kilku prostych ale dosadnych faktów. Geografia kłamie!

IB Image

 

Portret użytkownika janusz
ty chyba zwariowałeś(nie zarejestrowany)

pusty księzyc ? pusta ziemia? a,niby z jakiej racji ma byc pusta co? po pierwsze  jest cos takiego jak grawitacja przez co ludzie trzymają sie ziemi      po drugie na księżycu nie ma obzych   po trzecie kamień nie spada krzywo tylko prosto dlatego ż jest grawitacja i go przyciąga na księzycu nie ma grawitacji  dlatego tam spada krzywo     i co najwazniejsze ludzie ponad 3000 lat temu ludzie udowadnili że ziemia jest kulista a ty teraz muwisz  że jest płaska wstydż sie faszerujesz ludzi klamstwem zauwas ze jak statkki są daleko to znikają bo schądzą po kuliźnie ziemi jakby była płaska to bys zobaczył wszystko od rosi d afryki

Portret użytkownika Nostra Damus
Offline
Dołączył: 2013-06-23

Tu nastąpiło pomieszanie pojęć...

To że Ziemia miałaby być płaska, czy okrągła zależy tylko wyłącznie od wymiaru w którym znajduje się obserwator. W zasadzi jest płaska, kulista i wielokulista jednocześnie.

 

Znajdujemy się w trzecim wymiarze, czyli 3D, Ziemia jest widziana przez nas jako kula. W czawartym jest to już inny widok. W drugim wymiarze Ziemia jest płaska, ponieważ nie ma w tym wymiarze trzech parametrów a tylko dwa.

Kiedy materializują się w naszym polu widzenia objekty z wyższych wymiarów, nie potrafimy zobaczyć ich prawdziwej istoty, geometrii, konsestencji, wydają nam się "zamazane", posiadają dziwne kształty; tylko dlatego, że nie jesteśmy (jeszcze) zdolni rozpoznać wyższy wymiar.

 

Mrówka stojąca przed samolotem wogóle go nie widzi i nie potrafi objąć potęgi objektu przed którym stoi, a który ją zaraz rozjedzie. Tak i dzisiejsza ludzkość patrzy w kosmos jak byk na rzeźnika i nie ma zielonego pojęcia o tym jak on działa i jak on smakuje. Ludzka "fizyka" jest śmiechu warta.

 

Biedacy.

 

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie Deva.

 

ND

 

 

 

 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.

http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18

argument ze znikającymi statkami odrazu odpada

jak coś jest daleko to znika nie ze względu na kulistość Ziemi a ze względu na ograniczoną przezroczystość powietrza. Patrząc z wieżowca na Świat nie widzimy rejonów odległych o dziesiątki kilometrów właśnie dlatego, że obiekty coraz dalsze stają się rozmazana i znikają gdyż światło roprasza się coraz bardziej na drobinkach kurzu itp w powietrzu.

Co do drugiej wypowiedzi. Nie jest kulą nawet w 3D. To kłamstwo systemu w którym żyjemy. Ziemia jest płaska jak naleśnik. Argumenty o tym świadczące już podałem wcześniej

Portret użytkownika Nostra Damus
Offline
Dołączył: 2013-06-23

@cierń

ciekawe spojrzenie na sprawę.

Pusty Księżyc - occzywiście zgadzam się, że przynajmniej w sporej części jest on pusty. Czy wydrążony, czy stworzony, nie da się tego na 100% wyjaśnić, ale pustawy na pewno.

Chwała Obrońcy Ziemi za ten temat i słuszne stwierdzenia. Także za prąby wytłumaczenia ruchu Księżyca, który nie kręci się dookoła swojej osi. Niestety, widać wychowano już całe pokolenia na głupocie i wbito im do głowy, jakoby Księżyc miał oś obrotu. haha.

Co do grawitacji: racja. Nasza fizyka niczego nie udowadnia a jedynie stawia tezy i przypuszczenia, które trzeba cięgle modyfikować - adekwatnie do rozszerzania się horyzontów myśleniowych, które są bardzo ograniczone; żeby nie powiedzieć: "płaskie". 

Co do płaskiej Ziemi...  Tu może zastosowałbym stwierdzeine że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zbadam ten temat, a jak coś mi mądrego wpadnie do głowy, to się odezwę.

 

Pozdrawiam

ND 

 

 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.

http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Nostra Damus
Offline
Dołączył: 2013-06-23

Nostra Damus napisał:

@cierń

ciekawe spojrzenie na sprawę.

Pusty Księżyc - occzywiście zgadzam się, że przynajmniej w sporej części jest on pusty. Czy wydrążony, czy stworzony, nie da się tego na 100% wyjaśnić, ale pustawy na pewno.

Chwała Obrońcy Ziemi za ten temat i słuszne stwierdzenia. Także za próby wytłumaczenia ruchu Księżyca, który nie kręci się dookoła swojej osi. Niestety, widać wychowano już całe pokolenia na głupocie i wbito im do głowy, jakoby Księżyc miał oś obrotu. haha.

Co do grawitacji: racja. Nasza fizyka niczego nie udowadnia a jedynie stawia tezy i przypuszczenia, które trzeba cięgle modyfikować - adekwatnie do rozszerzania się horyzontów myśleniowych, które są bardzo ograniczone; żeby nie powiedzieć: "płaskie". 

Co do płaskiej Ziemi...  Tu może zastosowałbym stwierdzeine że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zbadam ten temat, a jak coś mi mądrego wpadnie do głowy, to się odezwę.

 

Pozdrawiam

ND 

 

 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.

http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Nostra Damus
Offline
Dołączył: 2013-06-23

@cierń

 

mam kilka pytań. Nie wiem czy istneją w tej teorii o płaskiej Ziemi odpowiedzi na takie pytania, ale może coś wiesz na ten temat.

1. jaki gruby miałby być ten "naleśnik"?

2. czy inne planety to też naleśniki?

 

Pozdrawiam

ND

 

 

 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.

http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18

bardzo dobre pytania!

 

jest kilka szkół które odpowiadają na nie inaczej:

 

ad 1)

wersja a.) grubość płaskiej Ziemi jest według starożytnych Greków (nie skażonych iluminackim systemem wartości) w przybliżeniu równa dystansowi jaki uzyska kowadło spadające 9 dni i 9 nocy. Czyli strasznie gruby naleśnik.
 

wersja b.) niektórzy sądzą , że grubość jest nieskończona (zna ktoś kogoś kto by przekopał się na wylot, chyba nie, przypadek?) . Tak jak i z rozmiarami naleśnika poziomymi , które też są nieskończone. Podobnie niebo, czy jest jakiś kres wysokości? Według tej teorii , nie.

 

Ja osobiście skłaniam się ku wersji a.

 

ad 2.) Inne planety nie są naleśnikami . Są sferami (najpewniej wydrążonymi jak nasz Księżyc) zbudowanymi z egzotycznej materii.

 

Jak widać wszystko trzyma się kupy.

Portret użytkownika Nostra Damus
Offline
Dołączył: 2013-06-23

W dzisiejszej dobie trudno uwierzyć w to, że Ziemia mogłaby być płaska. Tysiące sputników, satelit, satelity nawigacyjne, podróże kosmiczne... Wszystkie te urządzenia oraz ludzie (także prywatni turyści) widzą i widzieli Ziemię jako bryłę - niekoniecznie kulę, bo Ziemia przypomina raczej kartofel niże kulę.

Z punktu widzenia wielowymiarowości każdy objekt może być dwu-trzy-wymiarowy i nawet więcej. Jaki kształt ma jakiś objekt zależy od punktu siedzenia, jak już napisałem.

Teoria o płaskiej Ziemi nie trafia do mnie, przedstawione "dowody" na jakie napotkałem w sieci na ten temat mają błędy myśleniowe.

W każdym razie z jednym się zgadzam: nadal mamy problemy z wyjaśnieniem siły grawitacji, która to "siła" nie do końca tłumaczy zachowanie się objektów w Kosmosie, oraz przyciągania Ziemskiego. Do tego przyznało się już wielu uczonych, co należy widzieć jako pozytywny znak na to, że niektórzy uczeni zaczynają myśleć ponad to, co wcisnęli im na uczelniach.

 

Jak na razie pozostaję przy tym, że Ziemia jest kulistą bryłą, ale tylko z naszego punktu widzenia. Innego na razie nie mamy.

Niemniej temat jest ciekawy.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.

http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika janusz
Rabtoszek(nie zarejestrowany)

Cierń napisałeś:
"Zauważmy że nie znamy nikogo (słownie NIKOGO) kto by poszedł w jakimś kierunku i wrócił w to samo miejsce z drugiej strony. Gdyby kulistość Ziemi była faktem na pewno znalazł by się jakiś śmiałek który chciałby to sprawdzić. Tu jednak niespodzianla! Nikogo takiego nie ma"

A co z ludźmi odbywającymi podróże "dookoła świata"? Np. pierwsi lepsi z brzegu: http://www.autostopemwswiat.pl/main_pol.html
Takich ludzi jest mnóstwo... nie tylko podróżują pieszo, ale też opływają Ziemię katamaranami.

Portret użytkownika Vraiye
Offline
Dołączył: 2013-04-15

dla odpornych, którzy głosza że ziemia jest płaska ziemia jest okragła nawet w bibli

http://potop-exodus.w.interia.pl/ewolucja/opisziemi.html krótki opis wiedzy o ziemi http://www.twojapogoda.pl/artykuly/111804,kiedy-odkryto-ze-ziemia-nie-jest-plaska

nawet jak sie leci samolotem lub obserwuje oddalający sie statek mamy do czynienia z kulistością i świadkowie z lotu kosmicznego i opisy biblijne że ziemia jest kulką;)

 

ale jak i to nie pomaga, to mamy z osobnikami (z dawką mani przesladowczej bo ich mowa na to sugeruje) fanatycznymi teorii płaskiej ziemi że i biblia nie pomaga (a się na nią czeso powołują a w niej jest dożo opisów o kulistosci ziemi jest że aż mnie skręca pytanie; JAK LUDZIE CZYTAJĄ BIBLIĘ ŻE ZA JEJ SPRAWĄ MAMY 39 TYS. ODŁAMÓW CHRZEŚCIJAŃSTWA???????????) że same ICH wystrzelenie w kosmos już nie pomoże;(

Jesteś swoim jedynym mistrzem, któż jeszcze mógłby nim być…
 „Diamentowa Droga” nr 22, s. 28.

Portret użytkownika cierń
Offline
Dołączył: 2012-02-18

Rabtoszek  znasz kogoś takiego osobiście? Czy masz infa tylko ze stron internetowych? Wiesz, na stronach internetowych piszą też , żę Księżyc NIE jest pusty a wiemy że jest. Przecież już na tym forum to udowodniono.

Skoro piszą że Ziemia jest kulą to znaczy że jest? Przecież system kłamie!

 

Vraiye , w biblii piszą też, że nie dasz żyć czarownicy i nie zgolisz brody. Zabijasz wróżki wróżące z kart? Nie golisz brody? Biblia to też część tego systemu. W końcu władzę nad światem do tej pory dzierżył kościół i władyki które się na bibli opierały. Biblia też kłamie.

 

 

Portret użytkownika janusz
Rabtoszek(nie zarejestrowany)

Cierń napisałeś:

"Rabtoszek  znasz kogoś takiego osobiście? Czy masz infa tylko ze stron internetowych? Wiesz, na stronach internetowych piszą też , żę Księżyc NIE jest pusty a wiemy że jest. Przecież już na tym forum to udowodniono.

Skoro piszą że Ziemia jest kulą to znaczy że jest? Przecież system kłamie!"

 

Tak, znam osobiście ludzi, którzy takową podróż odbyli. Jakoś nie mówili że ziemia jest płaska :) Nie popadaj Cierń w paranoję... system w wielu kwestiach kłamie bądź ukrywa prawdę, ale bez przesady - wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Portret użytkownika Vraiye
Offline
Dołączył: 2013-04-15
Nie masz Cierń nikogo0ameryce lub w anglii?ja mam i przez skype było widać wiele dowodów kulistość ziemi. Na płaskiej powierzchni nie wywołasz efektu że w 1 części będzie ciemność a w drugiej jasność. Wiara ludzkości w płaska ziemię jest idealne dla systemu nad jej kontrolą tak czyniła religia katolicka tak czynią inne religie żeby kontrolować i zamknąć istocie duszę w tym astralu przed powrót w przestrzeń wolności.

Jesteś swoim jedynym mistrzem, któż jeszcze mógłby nim być…
 „Diamentowa Droga” nr 22, s. 28.

Portret użytkownika janusz
Alena(nie zarejestrowany)

Polecam ksiazke "Ramtha Biala Ksiega " ,gdzie jest wzmianka na temat ksztaltu Ziemi.

Portret użytkownika janusz
ppp(nie zarejestrowany)

TY czasami nie jesteś z ŁASKU??

Portret użytkownika janusz
KD(nie zarejestrowany)

Haha naprawde z niektorych neori mozna sie posmiac:) Teoria Ciernia mowi ze zyjemy chyba w jakims zoo bo inaczej by tego nie mozna nazwac:) Pewnie słoncie i ksiezyc tez sa plaskie?:P Takie teorei ze ludzie po drugiej stronie planety chodza glową do dolu to pamientam ze w przedszkolu sobie opowiadalismy:)

Portret użytkownika Jola
Offline
Dołączył: 2013-07-01

:))) a dla mnie wszystko to, czego sama nie sprawdze jest tylko teoria. Dlaczego mam wierzyc temu co czytam, czy  co inni mowia czy pisza?