Epidemia norowirusów na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, wojsko zastępuje pracowników ochrony

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu wybuchła nagła epidemia, spowodowana norowirusami powodującymi u zarażonych ciężkie wymioty i biegunkę. Władze zdecydowały się na zwolnienie ponad 1000 pracowników ochrony, którzy mieli nadzorować przebieg olimpiady, i zastąpiły ich 900 żołnierzami.

 

Około 41 pracowników ochrony, którzy mieli nadzorować przebieg olimpiady w Pjongczangu, trafiło do szpitala w wyniku niespodziewanej epidemii norowirusów. W międzyczasie koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wysłało do Pjongczangu zespół natychmiastowej reakcji, który ma zająć się kolejnymi chorymi i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji.

 

Informacje na temat epidemii pojawiły się jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk. Na dany moment żaden ze sportowców nie został zainfekowany, a organizator igrzysk podaje 177 zgłoszonych przypadków choroby. Wszelkie miejsca użytku publicznego zostają poddawane pieczołowitej dezynfekcji.

Najważniejsze dla organizatorów jest teraz ustalenie źródła epidemii – może znajdować się ono w wodzie oraz jedzeniu, spożywanych przez ludzi znajdujących się w Pjongczangu. Póki co obecność wojska na ulicach miasta budzi wiadomy niepokój w uczestnikach zimowej olimpiady oraz ich kibicach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika klakson

Siostra kima dalej jest na

Siostra kima dalej jest na olimpiadzie? Kto ja pilnuje? Wojsko korei pld? Haha smierdzi to na kilometr

Portret użytkownika 3plabc

Znaczy się sraczka, tak? Oj

Znaczy się sraczka, tak? Oj kiedyś tzw. "jelitówka" dopadła mnie w PKP z Zakopanego do Poznania... do dzisiaj wspominam to jako istny horror. Język

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

no więc poprostu... skoro

no więc poprostu... skoro chorują tylko pracownicy obsługi a nikt inny, to sprawa jest podejrzana, tym bardziej że owi pracownicy wymieniani są na wojsko ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Medium

Oczywiście, ale o gorączce

Oczywiście, ale o gorączce nie mowy w artykule tylko o wymiotach i biegunce. Laxigen wymiotów nie powoduje, przynajmniej w dawce leczniczej. Wymioty i biegunka, nawet z gorączką mogą być wynikiem ciężkiego stresu (sama doświadczyłam, a myślałam że się zatrułam - lekarz ku mojemu zdziwieniu zapisał mi Spasmobamat i szybko pomogło), tylko takie zjawiska nie występują grupowo.

Ja jednak obstawiam zatrucie.

Skomentuj