Korea Północna promuje współpracę i pojednanie z Koreą Południową

Kategorie: 

Źródło: Steven Denney/sinonk.com

Korea Północna wezwała naród koreański „w ojczyźnie i za granicą” do promowania kontaktu i kooperacji pomiędzy Koreą Północną i Południową. Kim Dzong Un chce wykorzystać nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu do zlikwidowania wszelkich barier, które przeszkadzają w reunifikacji.

 

Odkąd Korea Północna i Południowa postanowiły kooperować w ramach zimowych Igrzysk Olimpijskich, które mają się odbyć w Pjongczangu, reżim KRLD stara się wykorzystać tę sytuację do poprawy swojego wizerunku na arenie międzynarodowej. Przy okazji wezwania narodu do „kooperacji” na rzecz unifikacji państwa koreańskiego mogliśmy usłyszeć również, że państwo Kima „zmiażdży” każdą próbę sabotowania działań na rzecz zjednoczonej Korei.

 

Zdaniem Pjongjangu, Korea Północna jest zmuszona dążyć do zjednoczenia o własnych siłach, ponieważ wszelaka zewnętrzna pomoc jest z góry skazana na porażkę i nieszczera, a przy okazji to właśnie zagraniczne siły zbrojne wywołują zbędne napięcie w kraju i tylko pogłębiają jego podział.

 

Wiadomości te zostały podane mediom w momencie, gdy północnokoreańska drużyna hokejowa przekroczyła militarną strefę graniczną pomiędzy Północą i Południem w celu połączenia sił z Seulem i wystąpienia po raz pierwszy w historii jako jedna koreańska drużyna. Gracze Północy mają się udać do centrum treningowego Południa w celu zapoznania się ze swoimi przyszłymi współgraczami i jeszcze dzisiaj mają rozpocząć pierwsze wspólne treningi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika sjmyebwnmmxq

Jestem ciekawy, czy cała

Jestem ciekawy, czy cała sprawa nie jest z góry ukartowana. Korea Pn wnosi w wianie broń atomową, której nie mogłaby rozwijać południowa bez groźby sankcji i mamy kolejne silne mini mocarstwo atomowe.

Portret użytkownika euklides

Nic dziwnego. Każdy polityk

Nic dziwnego. Każdy polityk chce rządzić jak największą rzeszą ludzi. Dostanie się pod większy protektorat jest łatwe - trudniej jest się potem spod okupacji wydostać czego przykładem jest wojna secesyjna w USA, czy walka o niepodległość Katalonii.

Skomentuj