Boeing rozpoczął tworzenie dronów transportowych

Kategorie: 

Źródło: Boeing na youtube.com

Amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy oraz kosmiczny, Boeing Company, rozpoczął konstruowanie dronów przeznaczonych do transportu towarów. Urządzenie zdolne do pionowego startu i lądowania jest w stanie unieść około 225 kg dodatkowego ładunku.  

 

Rozwój dronów stale postępuje. Inżynierowie nie przestają pracować nad najistotniejszą właściwością urządzeń, czyli ich zdolnością do transportu jak najcięższych ładunków. Nowy projekt Boeinga z pewnością przebił dotychczas osiągalną ładowność.

 

Prototyp został pomyślnie przetestowany w laboratorium badawczym Boeinga, które znajduje się w Missouri. Dron jest w pełni elektryczny i posiada 8 śmigieł, jego długość wynosi 4,5 m, szerokość 5,5 m, a wysokość 1,2 m. Samo urządzenie ma wagę około 340 kg. Póki co twórcy nie informują o maksymalnym czasie pracy drona.

Demonstracja prototypu miała miejsce zaledwie 4 miesiące po tym, jak Boeing nabył firmę Aurora Flight Sciences, która wcześniej współpracowała z Uberem nad stworzeniem „latającej taksówki”. Na filmie promującym dron transportowy możemy zobaczyć pracę maszyny w zamkniętym pomieszczeniu oraz wizualizację jej pracy na otwartym powietrzu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Boeing rozpoczął tworzenie

Boeing rozpoczął tworzenie LATAJĄCYCH PASÓW SZAHIDA jakimi w przyszłości NAZISTOWSKA DYKTATURA RABINICZNA (jerozolimska) będzie terroryzowała ludzi .... a o czym ostrzegają od dawna "fantastyczni wizjonerzy."

Portret użytkownika babka

Nie mów ,że uwierzyłeś w to

Nie mów ,że uwierzyłeś w to co on wypisuje o sobie.Gdyby miał dobrze prosperującą firmę to nie trollował by na znz.Może to jeden z tych co biorą dotacje z UP potem ,,działają,,dopóki mają ulgi i zwijają się.

Portret użytkownika USADREJ

babka bądź bardziej uczuciowa

babka bądź bardziej uczuciowa, tobie tez mozna zarzucic ze tu trolujesz a nie plnujesz biznesu czy pracy... chyba ze w MOPSIE siedzisz.. taka złosnica zazdrosnica troche jestes

ten dron AMR TO kit jakich mało kumasz... nie ma dronów 15m zeby stały bezszelestnie w miejscu i na wysokosci 20 m... babka pomysl troche co realne co fikcja

Portret użytkownika UPAdlina

człowieku, co ty możesz

człowieku, co ty możesz wiedziec o dronach? Jakie są, albo nie są. Przeciez ty nawet nie potrafisz sprawdzić, czy ceny ropy rosną, czy maleją!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika SN69

Ty zakładasz że amerykańskie

Ty zakładasz że amerykańskie wojsko stacjonujące w Polsce...może być wykorzystane do tłumienia zamieszek w naszym kraju...przy użyciu broni palnej jak w PRLu...No to nie jest zaskoczeniem że wierzysz w opowieści o ogromnych dronach Lufthansy...które we Wrocławiu widuje tylko Dziadek Angelus...

Portret użytkownika drako_tr

Tak samo pitolili o

Tak samo pitolili o "nieistniejących" więzieniach CIA dla talibów w Klewkach, aż w końcu okazało się, że jednak istnieją ... Skoro usrańce "pomagają" w produkcji dronów, mam pewność, że coś tam kombinują, nie zdziwiłbym się, jakby lufthansa też tam "pomagała"...w okolicach Wrocławia.

Portret użytkownika UPAdlina

A niby dlaczego mam nie

A niby dlaczego mam nie zakładać? Bo to nie pasuje do twojej "jedynie słusznej opcji"? Tak jak islamizacja gejropy i bander-ukrainizacja Polski? To całkiem prawdopodobne. Natomiast ty jakoś nie widzisz, że notorycznie sie ośmieszasz próbując z uporem maniaka przekonywać, że rzeczywistość, którą wszyscy widzą nie istnieje.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika babka

Jak politowanie to uczucie to

Jak politowanie to uczucie to mam takowego multum dla ciebie drejku.Masz tu co najmniej 4 klony ,uwijasz się jak w ukropie od rana do nocy muszą ci słabo płacić więc byłoby mi cię nawet żal gdybyś nie trollował na szkodę naszego kraju.

Portret użytkownika drako_tr

Babko  jeżeli chodzi o SN

Babko  jeżeli chodzi o SN-iaaa, mój szczurzy instynkt, wyraźnie mi przekazał, że to po[d]mywacz z przerośniętym EGO, niespełnionymi marzeniami i ...malusim smartfoniem Biggrin ... A AMR, mógł rzeczywiście widzieć jakieś prototypy dronów w okolicach Wrocławia...

Portret użytkownika USADREJ

synuś nie pij tyle tego

synuś nie pij tyle tego dębowego... bo tez bedziesz widzial 15m drony, a szkoda bys sie zmarnował dobry chłopina jestes... AMR jego juz zapózno by uratowac.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj