Beata Szydło zrezygnowała! Mamy nowego premiera bankstera - Mateusza Morawieckiego!

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Dzisiaj byliśmy świadkami dziwnego spektaklu w sejmie. Najpierw partia rządząca bohatersko obroniła premier Beaty Szydło przed zakusami opozycji, od dawna planującej jej odwołanie. Nie minęło jednak kilka godzin i ta sama pani premier sama złożyła rezygnację z urzędu. Wygląda na to, że mamy nowego premiera bankstera, Mateusza Morawieckiego.

Właściwie jest to zmiana kosmetyczna, bo i tak wicepremier Morawiecki mógł więcej niż inni członkowie tego rządu. Nie bez powodu zajmował dotychczas aż dwa resorty jednocześnie, Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów. Kim zatem jest nowy ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego?

Mówi się o nim bankster, bo przez 8 lat był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, ale chyba bardziej zasłużył na ten przydomek sprowadzając do Polski spekulacyjny amerykański bank JP Morgan, który współodpowiada za światowy kryzys finansowy z 2008 roku.  W tym kontekście zastanawiający jest umieszczony niedawno plan reformy emerytalnej rządu, który chce wprowadzić tak zwane pracownicze programy kapitałowe. Tak się składa, że w takich instrumentach specjalizuje się właśnie bank JP Morgan.

Poza tym wicepremier Morawiecki chętnie rozdawał granty dla zagranicznych korporacji.  Szczyci się na przykład dofinansowanie takich potęg światowej motoryzacji jak Daimler czy Toyota. To niesamowite, że przekierowuje się środki wyrwane Polakom do zagranicznych bogatych korporacji  i jeszcze mówi się bezczelnie, że to tworzenie nowych miejsc pracy.

Co ciekawe Mateusz morawiecki jest też bohaterem słynnej afery podsłuchowej w restauracji Sowa i przyjaciele. Na nagraniach słychać jak z ekipą Tuska  dyskutował o nieodpowiedzialności młodych ludzi w pracy i chwalił się przynależnością do jakiejś bliżej niesprecyzowanej światowej elitarnej grupy którą nazywał "we the people".

 

Jako Minister Finansów, Mateusz Morawiecki okazał się oczywiście wyznawcą arkusza kalkulacyjnego. Pięknie współgra w swoich czynach jako minister, z socjalistyczną i etatystyczną polityką rządów PiS. To dlatego właśnie ogłosił na przykład podwyższenie kwoty wolnej od podatków i natychmiast zlikwidował ją dla tak zwanych "najlepiej zarabiających", czyli realnie podniósł opodatkowanie dla tej grupy społecznej. Można odnieść wrażenie, że według rządu bogacenie się jest po prostu czymś nagannym.

Oprócz tego ostatnio wicepremier Morawiecki wprowadził kolejną podwyżkę podatku dla tak zwanych "najlepiej zarabiających". To właśnie tak nazwano ludzi, którzy otrzymują wypłaty na poziomie 10 700 zł brutto. Opodatkowano ich dodatkowo kilkudziesięcioprocentowym podatkiem! To, że rząd nie nazywa podwyższonej składki na ZUS podatkiem, jest bowiem tylko kwestią semantyczną.

Trzeba zaznaczyć, że ci biedni okradani przez socjalistów ludzie, nie mają nawet co liczyć z tego powodu na odpowiednio wysokie emerytury. Będą mieli szczęście jeśli w ogóle zobaczą jakieś emerytury. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to jest po prostu zinstytucjonalizowana forma grabieży pieniędzy firm i lepiej wynagradzanych pracowników. 

 

Kierownictwo PiS zapowiedziało już, że nowy premier bierze się za gospodarkę, a to oznacza, że przedsiębiorcy mogą już zacząć się bać. Mateusz Morawiecki, jeszcze jako podwójny minister, ogłosił swój projekt tak zwanej "Konstytucji dla biznesu". Ta mglista prezentacja PowerPoint zakłada jeden konkret.

Oczywiście jak to u socjalistów bywa, chodzi o powołanie nowego specjalnego urzędu - Rzecznika praw przedsiębiorców. To właśnie ten urząd miałby pełnić jakąś jeszcze niesprecyzowaną  funkcje pośrednika między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami. No i kto zapłaci 18 mln złotych rocznie za utrzymanie nowego niedoRzecznika? To chyba pytanie retoryczne.

 

Miejmy nadzieje, że okaże się zupełnie inaczej niż można podejrzewać, ale aby tak się stało konieczny jest powrót do retoryki wolnościowej, a nie budowa socjalizmu z "ludzką twarzą" czy też tworzenie kolejnych urzędów i markowanie ruchów, a jednocześnie wyciąganie rąk po pieniądze ciężko pracujących Polaków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Nie dość, że analfabeta, to

Nie dość, że analfabeta, to jeszcze prostak i cham.

Ordynacja podatkowa nie dotyczy podatku VAT.

Ale skąd mógłbyś to matole wiedzieć ?

Nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz pojęcia. 

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika barp

w/g ciebie 

w/g ciebie 

Ordynacja podatkowa nie dotyczy podatku VAT

jaka ustawa mówi o podatku VAT?

[....]

Bar

Portret użytkownika Akamai

Oświecę ułomnego.

Oświecę ułomnego.

Przepisy dotyczące podatku VAT określa "Ustawa o podatku od towarów i usług".

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika barp

KRETYN, KRETYN  i jeszcze raz

KRETYN, KRETYN  i jeszcze raz KRETYN - jak ustawa z 94 może nie dotyczyć podatku VAT jak wtedy został powołany ten podatek KRETYNIE, idz zakop się, i nie wynużaj, bo lewactwem od cIEBIE śmierdzi!!!

Bar

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika Kimbur

Uważam, Adminie, iż masz

Uważam, Adminie, iż masz problem z socjalizmem - zupełnie nie rozumiesz tego pojęcia (jak większość, zwłaszcza mlodych, obecnie - wskutek wyprania mózgów przez 30 lat wtłaczania kapitalizmu).

Portret użytkownika euklides

A ty masz problem ze

A ty masz problem ze zrozumieniem kapitalizmu wskutek wyprania mózgu przez 50 lat socjalizmu i dlatego nie rozumiesz, że ciągle mamy w Polsce socjalizm, a kapitalizm jedynie liznęliśmy we wczesnych latach 90.

Portret użytkownika SN69ll

Wczesny kapitalizm lat 90..

Wczesny kapitalizm lat 90...synuś...masz na myśli uliczne stragany...bo to jeszcze miało coś wspólnego z prawdziwym kapitalizmem....reszta to była przemysłowa pralnia pieniędzy...

Strony

Skomentuj